Jump to content

Moto Zajednica

Sinteticki dvotaktol - po deklaraciji

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

E pa opet nisi lepo procitao, zavisi i od kubikaze motora sta da sipas.. :) za MZ-A 250 fabrika rekla 2%, mada i 3 je ok. Dok je za Jawu, Iž-a 4% fabrički, 350ccm... Kod IŽ-A je jedan klip 350ccm eh kako to trese... :)

 

Kineski skuter zaribao 2 puta zbog sintetike... ;) (1cm čađi u izduvnom kanalu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

ja sam takodje cuo da za niske obrtaje ide mineralno,a za visoke sinteticko...jer je razlika u nacinu sagorevanja...ako je Svaba rekao da sipamo mineralno,onda sipamo mineralno...ne treba da se pravimo pametni kad je nemacka masina u pitanju,obicno izadje na lose...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Sve ovo sto sada se ovde razmatra o svojstvima ulja nesto malo je potkrepljeno cinjenicama a vecina spada u nagadjanja i predanja sa koleno na koleno (rekao majstor Mica, onomad). Malo ulozenog vremena i paznje u pretrazivanju na netu, nacicete sva svojstva , razlike i nacin rada za pomenutih vrsta ulja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ono sto znam iz iskustva, je sledece: probao sam neko skupo sinteticko ulje, pre par godina. Motor je teze radio, davao je cudne zvuke (ostre, kao da nemam lezaj u radilici), palio je vrlo tesko, i grejao se mnogo ali bas mnogo. Onda lepo sipam obicno mineralno neobojeno, jeftino... i kao da je drugi motor... manje trosi, mnogo manje se greje i nema onog cudnog zvuka.

 

Najbolje mi je radio motor kada sam mu (za potrebe testiranja) sipao ricinusovo ulje iz aopteke (bilo skupo u p.m.). Ono treba probati... motor se ne cuje uopste, mirno i tiho radi, a komtesija i snaga... kad mu dam gas skoci kao divlji konj, ALI... ovo ulje se ne rastvara u benzinu, znaci ja sam sipao ulje u litar benzina i muckao kao koktel, i odmah u rezervoar, pa na voznju. Nakon sat vremena se to ulje natalozi i nema sanse da se upali motor, morao sam da istocim gorivo i drugo.

Eto toliko, da imam mesac na MZ-u sigurno bih koristio ricinusovo ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

pozdrav Mikac...bio sam danas do Nisa i nazadsipao najobicnije NIS jugopetrol mineralno dvotaktno ulje...do Nisa i nazad,i po Nisu sam potrosio 10,7l goriva...ZA-NIS-ZA=200km plus po gradu 20tak km...i zakljucio sam da mi je na putu prosecna potrosnja ispod 5L....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Koliko sam procitao po netu ricinusovo ulje stvara velike naslage... Koriste ga na kros trkama 1% pa se posle cisti masina.. 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

sto se nisi javio kad si vec dolazio.... imas jedan minus....

eto, mogo je da svrne usput i da mu uradis "dijagnostiku" mza... :zvizduk: sad nek se pati kad nije hteo da svrati :nanana: (pazi, pa ja jos i rimujem ko deda zika :lol: )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ja koristim polu sintetiku.Juce sam menjao granu auspuha i hteo da ociistim garez iz izduvnog kanala .

Iznenadio sam se jer nije imalo sta da se ocisti :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Obratiti paznju kod izbora ulja na sledecu stavku DA LI JE :

- 2T ulje za Vazdusno hladjenje

- 2T ulje za Vodeno hladjenje

- 2T ulje za Vazdusno/Vodeno hladjenje

Ovo su sve sintetike ili polusintetike!

Pa vi sada sami odlucite koje ulje ce da koristite. A marka i nije nesto bitna. Poznatija marka skuplje ulje !! :neznam:

Ovo je jedno sasvim OK ulje za MZ, to sam maksimalno koristio. Auspuh nikad balav, na izduvu siv ko 4T makina!!

GALAX DITAKTOL ULTRA

 

Vrhunsko, polusintetsko motorno ulje za dvotaktne benzinske motore sa vazdušnim hlađenjem, specijalno formulisano da zadovolji najstrožije zahteve kvaliteta koji propisuju proizvođači opreme: HUSQVARNA, STIHL, PIAGGIO HEXAGON i dr.

Zadovoljava specifikacije:JUS ISO 6743-15: EGD+,SAE J 1536: grupa III,JUS ISO 13738: EGD+,HUSQVARNA,STIHL,PIAGGIO HEXAGON

ditaktolultramalopakovanje.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja