Jump to content

Moto Zajednica

prvi motor -putni enduro

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

merkam nekog Transalpa na ulici da zaskocim brata vozaca da mi da da posedim malo na njemu da isprobam polozaj

 

Kad vidis srebrni TA na ulici masi i zvizdi!  :)

 

2007%5C09%5C14%5Cbikepics-1023237-full.jpg

 

Novi Beograd-Dedinje-Sajam-Pancevo

...uvek na tom potezu...

 

Kod kog majstora vi popravljate vase TA i AT?

 

Boban sa Vidikovca je jedini covek kome imam poverenja da ostavim motor da ga cacka i posle da sednem bez razmisljanja.

Ne kazem da je najbolji, ali ja njemu verujem.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=2001.0

 

Pozdav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Ja sam onaj sa nalepnicom BJB na celu.

Dobar ti motor.Koje je godiste?

Sta mislite o TA sa jednom zlatnom i jednom hrom felnom??Havarija??Menjan disk i plocice.

Kolika je razlika u maskama za razlicita godista TA??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Koje je godiste?

 

1987. 

1244. sa trake od pocetka proizvodnje, prvi model... i volem ga jaaaako!

 

Sta mislite o TA sa jednom zlatnom i jednom hrom felnom?

 

Koliko sam ja shvatio, zlatne felne su stavljane na prve modele, a posle su presli na hrom. Ne mora da znaci da je havarija, mozda coveku sjebali vulkanizeri felnu pa je menjao. A mozda je i havarija...

 

Za maske stvarno ne znam kakva je razlika (osim dizajna, jelte)

 

Ajde Transalperi pomazite buducem koelgi sa informacijama  ;)

 

P.S. Srecno sa kupovinom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6325 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Maske su iste na svim modelima sa jednim diskom napred, kad su ubacili dva diska, malo su redizajnirali i prednju masku. Izlaskom na trziste TA 650, mnogo su redizajnirali sve :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6325 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Koliko ja znam,od 94-e su farovi zobljeni,a ne kockasti,2 diska stavljaju od 97-me.

Nemoj tako, zobe se konji, a Transalp se tankuje ;D ;D

 

Salim se, u pravu si. Ja sam svojevremeno gledao samo TA sa dva diska napred, posto mi je on bas bio interesantan, nisam obratio paznju da su jos ranije ubacili zaobljen far.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6325 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nije toliko losiji da bi to uopste uzimao u obzir. TA nije trkacki motor, tako da nema sanse da pregrejes kocnice, narocito zadnju, zato mu to ne uzimaj za neku manu.

 

Gledaj stanje motora, sve ostalo je manje vazno. Godiste, nije isto 20 god star motor koji je cuvan u garazi i 10 god star koji je cuvan ispod drveta pred zgradom, naravno da ce bolje biti ocuvan garaziran motor. Kilometraza... oduvek su mi bili sumnjivi putni motori koji za 20 god predju 30.000 km... gomila ljudi vraca kilometraze, tako da bez servisne knjizice (koju retko ko ima) kilometraza nije validan dokaz stanja motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ne vozum Transalp dugo, malo vise od godinu dana, ali mislim da dam moje misljenje zbog ovih nekoliko zajedno predjenih kilometara...

 

Jedino sam na nekom makadamu pozeleo da imam disk kocnicu pozadi zbog bolje kontrole doziranja, ali ako se pravilno podesi i dobos funkcionise savrseno. Slazem se sa Acom, ne treba ni najmanje da ti zadnja dobos kocnica utice na kupovinu.

 

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

freewind ,zasto? evo lagan 160kg ,okretan,ispunjava sve hard enduro uslove,sve soft enduro uslove, snage sasvim dovoljno ja sam probao sve puteve sto se vidi u rublici putovanja izleti ,rentabilan max. za dugoga puta super bez nekih velikih vibracija. i osnovno naj jeftiniji u klasi ,kad se sabere cena i ono sto nudi ,to je to.huj5zn.jpg i ovaj podatak da pokazem. srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Hi!

Kako vidim, generacija smo, a i po gabaritima sličimo. Kako je reč o prvom motoru moja iskustva su ovakva:

- Tomos kaišar ko klinac

- 3km Suzu od 90ccm 1996.godine

- aprila 2006. Tomos 14-ticu na plaganju.

- u julu 2006. kupih Yamahu XS400 i u septembru sa suprugom se otisnemo na more preko Plitvica.

Po iznetom vidiš kolko sam imao iskustva. Motor uopšte ne odgovara mojim gabaritima (mali je, al više para za prvi motor nisam hteo odvojiti), ali smo do sad prešli preko 12000 km. Kad utrnu kolena staneš i odmoriš, kad prokuvaš, raskopčaš jaknu (pantalone teže), piješ dosta vode i stižeš gde zamisliš.

Za sledeću sezonu planiram malog Storma - novog nadam se. Po svim ocenama biće to top izbor - dovoljno je visok, dovoljno jak za dvoje sa tour opremom.

Kupi 650-icu po izboru, al kako reče moj friend Pero računaj dostupnost delova, sevisa i cene sata servisera (u GB je sat BMW servisera za 50-60%veći od cene Hondinog i to u funtama), F650 se više ne radi u varijanti sa jednocilindrašem, a jednocilindrčni naslednici G serije su po ocenama prilično off-ovali, pa se proizvodnja seli u PRC a zvone po 10k EMU-a. Za te pare kupiš Japanca, opremiš ga, opremiš sebe i lepšu polovinu i ostane Ti još i kinta za letovanje.

Što se tiče vozanja na posa i s posla po BGD, ja bi to radio sa BRDM-om, al ja sam severnjak, pa volem lagano i sigurno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5532 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Hi!

Kako vidim, generacija smo, a i po gabaritima sličimo. Kako je reč o prvom motoru moja iskustva su ovakva:

- Tomos kaišar ko klinac

- 3km Suzu od 90ccm 1996.godine

- aprila 2006. Tomos 14-ticu na plaganju.

- u julu 2006. kupih Yamahu XS400 i u septembru sa suprugom se otisnemo na more preko Plitvica.

Po iznetom vidiš kolko sam imao iskustva. Motor uopšte ne odgovara mojim gabaritima (mali je, al više para za prvi motor nisam hteo odvojiti), ali smo do sad prešli preko 12000 km. Kad utrnu kolena staneš i odmoriš, kad prokuvaš, raskopčaš jaknu (pantalone teže), piješ dosta vode i stižeš gde zamisliš.

Za sledeću sezonu planiram malog Storma - novog nadam se. Po svim ocenama biće to top izbor - dovoljno je visok, dovoljno jak za dvoje sa tour opremom.

Kupi 650-icu po izboru, al kako reče moj friend Pero računaj dostupnost delova, sevisa i cene sata servisera (u GB je sat BMW servisera za 50-60%veći od cene Hondinog i to u funtama), F650 se više ne radi u varijanti sa jednocilindrašem, a jednocilindrčni naslednici G serije su po ocenama prilično off-ovali, pa se proizvodnja seli u PRC a zvone po 10k EMU-a. Za te pare kupiš Japanca, opremiš ga, opremiš sebe i lepšu polovinu i ostane Ti još i kinta za letovanje.

Što se tiče vozanja na posa i s posla po BGD, ja bi to radio sa BRDM-om, al ja sam severnjak, pa volem lagano i sigurno!

 

Citao sam vas putopis . Dosta poucno za sve koji ulaze u svet na dva tocka.

Ili ako hoces nadjes nacin, ako neces nadjes opravdanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Vec sam se resio za Transalp-mada jos uvek zevam i u Afrike, mada cini mi se da su van moje platezne moci.

Ono sto me plasi su godista Transalpa -20-tak godina.A zasto- zato sto kod auta npr. znam da zamenim akumulator i dospem ulje/vodu.Znaci ne znam nista o mehanici i ako mi Transalp stane na putu sjeban sam-jedino da cekam AMSJ da me slepuju nazad za Bgd.Ne umem da 'cackam' oko mehanike.

A evo motora koji cu najverovatnije da pazarim pre 3 meseca uvezena iz CH  '89 god.  oko 50 000km.  sa koferom,standom a ima i grejac za ruke (mada mi ga prodavac nije pominjao -ne mogu da verujem da on ne zna sta je ili grejaci ne rade).

Stvarno jel se ti grejaci kvare??

Molim vas za komentare sada da se posle ne bi kajao.

Slike su u attachmentu

 

TRANSALP1.zip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Jako lepo izgleda na slikama. Gume nove, novi vetrobran, nosac za kofer+kofer, grejaci rucica... deluje prilicno ocuvano. Ako mu je serijski broj 50144.. kako mi se cini na plocici, mozda je i malo stariji, mozda 88. Mada to nema nikakve veze ako je motor u OK stanju.

http://transalp.ta-deti.de/frame.html

Meni izgleda sasvim OK, mada nemam puno iskustva.

Srecno sa kupovinom!  ;)

I dobordosao u sektu...

 

a da, zaboravih na grejace - zgodna sprava, mada se meni izvukle zice na desnoj... proklizala rucica kad sam dav'o gas, okrenula ceo krug - i izvukla se zica... jebiga. Al lepo greje nema sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

vas dvojica ko' da ste burazeri tipa koji prodaje  :D

kazite sta ne valja, ono 'nadji gresku' a ne da tolko hvalite -dici ce cenu.

nosac za kofer+kofer

nisam bas razumeo? Kako kofer+kofer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6325 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Vec sam se resio za Transalp-mada jos uvek zevam i u Afrike, mada cini mi se da su van moje platezne moci.

Ono sto me plasi su godista Transalpa -20-tak godina.A zasto- zato sto kod auta npr. znam da zamenim akumulator i dospem ulje/vodu.Znaci ne znam nista o mehanici i ako mi Transalp stane na putu sjeban sam-jedino da cekam AMSJ da me slepuju nazad za Bgd.Ne umem da 'cackam' oko mehanike.

A evo motora koji cu najverovatnije da pazarim pre 3 meseca uvezena iz CH   '89 god.  oko 50 000km.  sa koferom,standom a ima i grejac za ruke (mada mi ga prodavac nije pominjao -ne mogu da verujem da on ne zna sta je ili grejaci ne rade).

Stvarno jel se ti grejaci kvare??

Molim vas za komentare sada da se posle ne bi kajao.

Slike su u attachmentu

Za kvarove se ne sekiraj, ako stane zbog neke gluposti (zapusen filter goriva npr) uz neka osnovna znanja ces resiti problem na putu, ako crkne nesto gadno ne vredi ti da si ne znam kakav mehanicar  :) Mada TA su pouzdane masine, nema tu sta da se pokvari da te ostavi na putu. Ovaj sa slike je bas dobro ocuvan, a ima i dosta dodatne opreme, ako prodavac ne trazi mnogo uzimaj i ne razmisljaj mnogo "sta cu ako...."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Vec sam se resio za Transalp-mada jos uvek zevam i u Afrike, mada cini mi se da su van moje platezne moci.

Ono sto me plasi su godista Transalpa -20-tak godina.A zasto- zato sto kod auta npr. znam da zamenim akumulator i dospem ulje/vodu.Znaci ne znam nista o mehanici i ako mi Transalp stane na putu sjeban sam-jedino da cekam AMSJ da me slepuju nazad za Bgd.Ne umem da 'cackam' oko mehanike.

A evo motora koji cu najverovatnije da pazarim pre 3 meseca uvezena iz CH  '89 god.  oko 50 000km.  sa koferom,standom a ima i grejac za ruke (mada mi ga prodavac nije pominjao -ne mogu da verujem da on ne zna sta je ili grejaci ne rade).

Stvarno jel se ti grejaci kvare??

Molim vas za komentare sada da se posle ne bi kajao.

Slike su u attachmentu

Ko da stane na putu,Transalp?Ma idi begaj... ;D Ne znam dal je neko vec to pomenuo dosad,ali Transalp (pogotovo ti stariji) je veoma kvalitetno odradjen i ima dosta bekap sitnica da se tako izrazim,dva cilinda,dva CDI-a,4 svecice,ako nesto od toga i crkne tesko ce sve odjednom,znaci jedino sto meni pada na pamet da bi te moglo ostaviti u nedodjiji je crkvanje neceg od elektronike ili recimo zesce pucanje gume,sem ako se ne iscimas i nadjes vulkanizera koji je voljan da ti sredi felne da mogu da nose tubeless gume,onda sprej u dzep i voziiiiiiii!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Vec sam se resio za Transalp-mada jos uvek zevam i u Afrike, mada cini mi se da su van moje platezne moci.

Ono sto me plasi su godista Transalpa -20-tak godina.A zasto- zato sto kod auta npr. znam da zamenim akumulator i dospem ulje/vodu.Znaci ne znam nista o mehanici i ako mi Transalp stane na putu sjeban sam-jedino da cekam AMSJ da me slepuju nazad za Bgd.Ne umem da 'cackam' oko mehanike.

A evo motora koji cu najverovatnije da pazarim pre 3 meseca uvezena iz CH   '89 god.  oko 50 000km.  sa koferom,standom a ima i grejac za ruke (mada mi ga prodavac nije pominjao -ne mogu da verujem da on ne zna sta je ili grejaci ne rade).

Stvarno jel se ti grejaci kvare??

Molim vas za komentare sada da se posle ne bi kajao.

Slike su u attachmentu

Ko da stane na putu,Transalp?Ma idi begaj... ;D Ne znam dal je neko vec to pomenuo dosad,ali Transalp (pogotovo ti stariji) je veoma kvalitetno odradjen i ima dosta bekap sitnica da se tako izrazim,dva cilinda,dva CDI-a,4 svecice,ako nesto od toga i crkne tesko ce sve odjednom,znaci jedino sto meni pada na pamet da bi te moglo ostaviti u nedodjiji je crkvanje neceg od elektronike ili recimo zesce pucanje gume,sem ako se ne iscimas i nadjes vulkanizera koji je voljan da ti sredi felne da mogu da nose tubeless gume,onda sprej u dzep i voziiiiiiii!

Pozdrav 8)

 

Kako se sredjuju felne da bi nosile tubeles?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Kako se sredjuju felne da bi nosile tubeles?

 

1. (Nepravilno) Skineš žbice, zalemiš rupe na felni  ;D , staviš tubeless gumu, izbalansiraš felnu bez žbica, to je to  ;D

2. (Pravilno) Kupiš Al felne, staviš tubeless gume i voziii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kako se sredjuju felne da bi nosile tubeles?

 

1. (Nepravilno) Skineš žbice, zalemiš rupe na felni  ;D , staviš tubeless gumu, izbalansiraš felnu bez žbica, to je to  ;D

2. (Pravilno) Kupiš Al felne, staviš tubeless gume i voziii

 

Hvala na proverenoj infomaciji. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

... ;D ;D...ovo da se ne kvare izgleda ne vazi samo za Transalpa.

Listajuci oglase (zabole me glava) jos nisam naishao na oglas tipa :"...to i to godiste ...prolupala mashina..nevalja DJUNTA...ili sl."        -svi su "spremni za sezonu" (doduse niko ne kaze sta shvata pod pojmom 'sezona"')

Tako da u cudu sam -kako i zasto se u Srbiji motori ne kvare -nego svi ostaju konzervirani "u fabrickom stanju"  ;D ;D ;D

Video sam oglas na ebay prodaje se TA za 100EUR havarisan prednji deo stradao hladnjak,maska i viljuske.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Vec sam se resio za Transalp-mada jos uvek zevam i u Afrike, mada cini mi se da su van moje platezne moci.

Ono sto me plasi su godista Transalpa -20-tak godina.A zasto- zato sto kod auta npr. znam da zamenim akumulator i dospem ulje/vodu.Znaci ne znam nista o mehanici i ako mi Transalp stane na putu sjeban sam-jedino da cekam AMSJ da me slepuju nazad za Bgd.Ne umem da 'cackam' oko mehanike.

A evo motora koji cu najverovatnije da pazarim pre 3 meseca uvezena iz CH  '89 god.  oko 50 000km.  sa koferom,standom a ima i grejac za ruke (mada mi ga prodavac nije pominjao -ne mogu da verujem da on ne zna sta je ili grejaci ne rade).

Stvarno jel se ti grejaci kvare??

Molim vas za komentare sada da se posle ne bi kajao.

Slike su u attachmentu

Ko da stane na putu,Transalp?Ma idi begaj... ;D Ne znam dal je neko vec to pomenuo dosad,ali Transalp (pogotovo ti stariji) je veoma kvalitetno odradjen i ima dosta bekap sitnica da se tako izrazim,dva cilinda,dva CDI-a,4 svecice,ako nesto od toga i crkne tesko ce sve odjednom,znaci jedino sto meni pada na pamet da bi te moglo ostaviti u nedodjiji je crkvanje neceg od elektronike ili recimo zesce pucanje gume,sem ako se ne iscimas i nadjes vulkanizera koji je voljan da ti sredi felne da mogu da nose tubeless gume,onda sprej u dzep i voziiiiiiii!

Pozdrav 8)

 

Kako se sredjuju felne da bi nosile tubeles?

Kako se sredjuju felne da bi nosile tubeles?

 

1. (Nepravilno) Skineš žbice, zalemiš rupe na felni  ;D , staviš tubeless gumu, izbalansiraš felnu bez žbica, to je to  ;D

2. (Pravilno) Kupiš Al felne, staviš tubeless gume i voziii

Ja bih dodao pod 1a. (Sasvim pravilno) Mogu se zacepiti te rupe i drugacije sem da ih zalemis nakon sto izvadis zbice,meni je vulkanizer to odradio da li sa nekom smesom kao traka slicnoj plastelinu ili bitumenu za ter papir,nisam hteo da cackam da vidim sta je tacno,i to na Cross-Enduro motoru (Suzuki TS125X) mi je sredio da moze da nosi tubeless gumu,sa kojom sam ga vozio jos nekoliko hiljada km uglavnom po makadamu,do kolibe,do reke na pecanje,gazio kroz reke i potoke... i kad sam ga prodao guma je i dalje drzala sasvim normalno uz svo to maltretiranje,nigde nije iscurela ta smesa,nista nije"lupkalo"u gumi... pa ti vidi!!

@ Kepo:

A otkud ti to da je ovo njegovo proverena informacija,jel on vulkanizer a da ja toga nisam svestan ili sta,ja ti pisem iz licnog iskustva!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja