Jump to content

Moto Zajednica

Bgd-BiH-MNE-Albanija-Makedonija-ALBANIJA UZDUZ I POPREKO

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Juuuu, pa tamo ima svega ;D ;D ;D

 

sf6O2_p1010917py4.jpg

 

Nevezano za Albaniju, radnja se desava prije nekih 15 godina (te godine bijahu, ono bas...)

U nekom selu na sjeveru CG uhapsen lik sa punih 60 i nesto godina zbog uzgajanja one biljcice sto lici na ovu sa slike, jelte  ::)

Tada je bio casopis ,,omladinski grafiti'' i njihov novinar je posao gore u to selo i sa drustvom ovog uhapsenog lika zavrsio u kafani.

Dijalog se otprilike ovako odvijao:

- pa, znate li zasto je uhapsen vas kolega?

- Sadio je neke nedozvoljene biljke u basti.

- Jel' znao da su nedozvoljene?

- Znas kako, dodju neki momci, plate nam da to uzgajamo, oko toga mnogo manje poslo nego oko pamidora, a, bogomi i para veca...

- Znate li zasto sluzi ta biljka, zasto je zabranjena?

- Culi smo da je to nesto da se ubijes, da ti bude dobro...

- Pa, jeste li probali?

- ma, mi smo ljudi u godinama, drzimo se provjerene rakije, s' njom se ubijamo citavog zivota...

 

;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

 

mozda je ovo slican slucaj  ::) a, mozda...

 

 

ma, bitno je da ste se vi fino navozali...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

evo skupih m..... malo vremena da pogledam do kraja ovu temu... sta reeeeeeeeeeeeci ;)

e moj mentore, mislim da ti Komirani ovo nece oprostit... a milo mi je sto nisi zaboravio foto aparat gore na Kajmakcalan ;D

brao junace!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

evo skupih m..... malo vremena da pogledam do kraja ovu temu... sta reeeeeeeeeeeeci ;)

e moj mentore, mislim da ti Komirani ovo nece oprostit... a milo mi je sto nisi zaboravio foto aparat gore na Kajmakcalan ;D

brao junace!

 

Ma jok bre, nema sekiracije, neka jos malo nauci jezik pa da idem ko pravi turista  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

evo skupih m..... malo vremena da pogledam do kraja ovu temu... sta reeeeeeeeeeeeci ;)

e moj mentore, mislim da ti Komirani ovo nece oprostit... a milo mi je sto nisi zaboravio foto aparat gore na Kajmakcalan ;D

brao junace!

 

Ma jok bre, nema sekiracije, neka jos malo nauci jezik pa da idem ko pravi turista  ;D

 

 

Ti ko turista, a on ide kod svojih  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zagreb

Odlican djir Dane, fotke su mrak  ;)

 

Citao sam slican putopisa od nekih švaba prije godinu/dvije na ADV rideru ili negdje drugdje, i lagano pocinje ekipa da se seli iz Alpa u Albaniju  ;D

 

Zanimaju me gdje ste karte nabavili i koje,

 

hvala i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Odlican djir Dane, fotke su mrak  ;)

 

Citao sam slican putopisa od nekih švaba prije godinu/dvije na ADV rideru ili negdje drugdje, i lagano pocinje ekipa da se seli iz Alpa u Albaniju  ;D

 

Zanimaju me gdje ste karte nabavili i koje,

 

hvala i pozdrav

 

Kartu sam kupio na Ohridu, i mogu ti reci da je bila odlicna... To je naka makedonska edicija...

Na povratku sam na Adi Bojani sreo jednog drugara koji je sutra trebao da ode za Grcku do Albanije, pa sam mu dao kartu, tako da je vise nemam, a trebace mi sigurno ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zagreb

Ok fala na info, a ako drugar vrati kartu sjeti se pa napisi ko ju je tiskao  ;)

 

Mi smo trazili po Albaniji, ali jedino su imali u Tirani u sveucilisnoj knjiznici, kostala je 10 eura i nije bila dovoljno detaljna  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Eeeeeeeee j...ti pos'o!

Covek ne moze da odvoji 10 dana kad hoce da se vozi ko covek!

Svaka cast na avanturi! Stvarno ste carevi!

Lepo mene caki zvao, ajmo na ohrid, nadjemo se sa danetom i komicom, pa malo albanija... 10-ak dana, a ja mu se zahvalim na pozivu: "Ne mogu radim, mogu samo vikend da odvojim!"

Sad 'ocu da se ubijem! Kakvo sam druzenje, voznju, off, prirodu propustio. Ako, tako mi i treba, hocu ja da spr...m ceo godisnji u ny.

Sledeci put ne propustam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ok fala na info, a ako drugar vrati kartu sjeti se pa napisi ko ju je tiskao  ;)

 

Mi smo trazili po Albaniji, ali jedino su imali u Tirani u sveucilisnoj knjiznici, kostala je 10 eura i nije bila dovoljno detaljna  ::)

 

Izdavac je TRIMAX ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Osvezih se ponovo,po drugi put...  :D

 

Dane jel ima od Sarande neki feri do Krfa?

 

I ja sam gledo pre koju nedelju, zamalo nisam krenuo opet ;D

 

Ne mogu da se setim dal' ima iz Sarandea, moguce je. Ali sigurno ima iz Igumenice, a to nije daleko...

 

 

JIMMY_MANIJAK, e 'fala ti brate... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Osvezih se ponovo,po drugi put...  :D

 

Dane jel ima od Sarande neki feri do Krfa?

 

I ja sam gledo pre koju nedelju, zamalo nisam krenuo opet ;D

 

Ne mogu da se setim dal' ima iz Sarandea, moguce je. Ali sigurno ima iz Igumenice, a to nije daleko...

 

 

 

Ok,hvala ti puno.

Ako nadjes okvirno neke cene postavi ovde ako ti nije tesko.  ;) pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1102 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Sad sam procitao svaku rec i pogledao svaku sliku i ostao bez reci...

 

Znam da je albanija bas ovakva kakvom si je opisao i doziveo posto sam putovao par puta ali je sve bilo sluzbeno i kolima. Jedva cekam da prodjem 10-ti deo tvog putopisa motorom!

 

BTW, tamo sam cuo da je firma za proizvodnju bunkera bila u Enverovom vlasnistvu pa su stancali u 3 smene, a zgrade u Tirani su farbali neki umetnici (10-ak njih) i svako je dobio po neki deo grada da oslika. Video sam dugu na zgradi, i to pravu!  ;D

 

Samo me interesuje gde mogu da vidim kartu sa obelezenim putem koju si stavio na samom pocetku a sad je nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R65LS, Drag Star 1100

Drugar i ja nameravamo da odradimo jednu vecu turu,a jos nismo odlucili na koju stranu, da li Alpi ili u Grcku preko Albanije - ovog leta da prodjemo pravcem od Plavskog jezera(Gusinje)-pa kroz Albaniju-Lepushe-Selce-Tamare-Grabom-Tuzi-obalom skadarskog jezera(Crnogorskom stranom) do Ade Bojane.Znaci trasom kojom si ti prosao, pa me zanima da li mozemo proterati nase motore, koji nisu ni blizu enduro motora, deonicom kroz Albaniju jer se radi o Yamahi Drag Star 1100Classic i BMW-u R65LS...Tvoj savet bi nam dosta pomogao da se odlucimo....Unapred zahvalan!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja