Jump to content

Moto Zajednica

ko kaze da nemoze

Recommended Posts

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Po tebi ja nikad kilometra ne bi prosao,  Glupost.   Bitno je voziti se i drziti,a ne cime,kako,na sta...  bezveze

 

 

Vadio sam danas masinu iz jednog 545 bmw-a,sa ugradjenim plinom(pola posla je skidanje istog  ::) ) . Isparivac je neki duplo manji od ovih standardnih,kakvi su ti,jesu skuplji dosta od ovih normalne velicine sto su mi nekako glomazni za motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

mogu da se povezu 2 manje boce,levo i desno u bocnim stranicama,kasetama,koferima,,to je najlepse resenje i dosta se koristi na zapadu.. :)

 

Bočne kofere stavljam na motor tek par puta godišnje, kada sa ženom putujem negde. Nisu uopšte prigodni za svakodnevno vozanje i provlačenje po gužvi. Jedino top case može da dođe u obzir... pa makar vezao više manjih boca u njemu...

Nije to tako lagano, dobijas vise teziste, a sam top case je iza zadnje osovine, pa mislim da bi negativno uticala na stabilnost motora.

U svakom slucaju, ili manja boca, ili bocni koferi kao najbolje resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

vozili se jager i ja po jevropi,i kontam sta sve i kako ljudi voze! ili vozis ko covek i kako bog propoveda ili idi peske! motor je motor a naziv auto gas je rezervisan za nesto drugo!!

 

Verovatno za sporete... ;D ;D ;D Predrasude su cudo... ;) Tecni naftni gas se dobija kao i benzin, kerozin i dizel gorivo destilacijom nafte, tj da su pre 100 godina znali kako da lpg zadrze u tecnom stanju, cela planeta bi danas vozila na gas...  ;) Samo se vi vozite na preskup benzin i bacajte pare u vetar, ja odo` na gas cim pre... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Čim se ukaže mogućnost (odnosno sakupim  pare) "turam" plin. Cilj mi je da se vozim što više.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Čim se ukaže mogućnost (odnosno sakupim  pare) "turam" plin. Cilj mi je da se vozim što više.

 

 

bar je to u trans alpa lako gurnuti  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Svaka cast!!Sve pohvale

U Sr.Mitrovici imaju dva momka koja ugradjuju plina za motore.Letos sam sreo jednoh od njih koji mi je to rekao,imaju i atest za to.Sve legalno!! Rekao mi je pokazati sledeci put kako to funkcionise.Rekao je da su bili i na nekom sajmu gde su bili odlicno prihvaceni.

Pokusacu da da nabavim sad za uskrs broj od momaka pa cu postaviti ovde ako nekog zanima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Svaka cast!!Sve pohvale

U Sr.Mitrovici imaju dva momka koja ugradjuju plina za motore.Letos sam sreo jednoh od njih koji mi je to rekao,imaju i atest za to.Sve legalno!! Rekao mi je pokazati sledeci put kako to funkcionise.Rekao je da su bili i na nekom sajmu gde su bili odlicno prihvaceni.

Pokusacu da da nabavim sad za uskrs broj od momaka pa cu postaviti ovde ako nekog zanima.

uh to bi i ja voleo da cujem...i vidim  :) :) :)

i meni je to potrebno  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Mozda da se skupimo pa odjednom na veliko  uzmemo boce? Nije isto jedna ili deset boca...Za pocetak pa polako dalje samo da se nadju odgovarajuce zbog atesta..mada taj atest bas komplikuje stvari..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ma koji bre, atest? ;D

Zar misliš da će policajcu koji te zaustavi uopšte i pasti na pamet da ti možda voziš na plin?! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

Ma koji bre, atest? ;D

Zar misliš da će policajcu koji te zaustavi uopšte i pasti na pamet da ti možda voziš na plin?! ;D

pa sa bocama pozadi,sigurno nece da pomisli da si ronilac    ::)

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ko se vozi samo po lokalu ili avliji i nekako

 

Al sta cemo na nekoj od tura ili nedajboze preko grane...Pa naletimo na nekog drkosa jel imas ovo a jel imas ono..A sta tije OVO :o :o

Ma to je nista ;D

 

Sigurno kazna nije mala..Nije mala, nije mala, #@$%&*+_+=

 

A jos majmuni planiraju u svakom tehnickom pregledu kamere povezane sa supom..A bolje da jedu chorbu zadavili se sa istom...

 

LM i meni se cini da bi dve boce sa strane bila najbolja solucija zbog balansa i disbalansa...A top ostaje za stvari..kobasice, pljeke a mozda i neki mini plinski rostilj ;D. Imam nekog lika za kozu pa mozda nesto kao dva taburea ili vec..Velika stavka u matematici su jo i nosaci i koferi..Ali opet se isplati posle 5-6 tisuca..Jedino sto bi nas stavljali na kraj kolone pri voznjama zasvaki slucaj.. ;D  A o komentarime na pauzama ne bih sada..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

top ostaje za stvari..kobasice, pljeke a mozda i neki mini plinski rostilj ;D. Imam nekog lika za kozu pa mozda nesto kao dva taburea ili vec..

 

pa tebi treba kombi...  ;D

char voznje motora je ,izmedju ostalog i to, sto ne mozes da poneses previse stvari o kojima jos dodadno treba da razmisljas...makar meni

 

a generalno sto se tice voznje na plin imam da izjavim...

 

1.na benzin se vozi

2.na dizel se greje

3.na plin se kuva                ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ma koji bre, atest? ;D

Zar misliš da će policajcu koji te zaustavi uopšte i pasti na pamet da ti možda voziš na plin?! ;D

 

Bas to htedoh da napisem, mada stvarno treba zbog voznje preko grane, doduse u jevropi skoro nikad ne zaustavljaju, ali zamisli dal` u Nemackoj, ako u kolima nemas atest, zovu vatrogasce da ti poprskaju motor penom, pa te odslepaju na neki udaljeni poligon za razminiravanje, pa ti naplate i kaznu, i vatrogasce, i slepovanje opasnih materija... ;D

 

Ako je covek baksuz... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

top ostaje za stvari..kobasice, pljeke a mozda i neki mini plinski rostilj ;D. Imam nekog lika za kozu pa mozda nesto kao dva taburea ili vec..

 

pa tebi treba kombi...  ;D

char voznje motora je ,izmedju ostalog i to, sto ne mozes da poneses previse stvari o kojima jos dodadno treba da razmisljas...makar meni

 

a generalno sto se tice voznje na plin imam da izjavim...

 

1.na benzin se vozi

2.na dizel se greje

3.na plin se kuva                 ;)

ja kolko znam pola srbije se vozi nadizel,a bogami i na plin...... :)

znas,pre benzina su postojala i neka druga goriva,nije benzin bas prvi izmisljen.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: nbgd-obrenovac
  • Motocikl: SC 57

Bar 80-90% starijih automobila u Srbiji je prebaceno na plin....i isto toliko novih su dizeli...sto ce reci da su ostal isamo ovi novi puntici i dacije na benz dok im ne istekne garancija i motorcikli ali nece ni oni dugo.Gas je potpuno ekoloski,prost za odrzavanje,produzava vek motora,cak motor i bolje radi nego na benzin.Gubitak snage je beznacajan , pogotovo  ako imas malo jacu masinu ,znaci danas voznja na  benzin je bacanje para ili`ti porez na glupost... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

zar ti stvarno mislis da ljudi voze na gas zbog ekologije,u tome slucaju bi vozili hibride a ne kante. dobar izgovor para vredi,muka je naterala ljude da se dovijaju i tese kako je nesto bolje! gore se voze vr,2-300ccm,brutalne masine i tek ako naidjes na neku pumpu koja ima gas! ne kazem iz losega,i ja sam taxirao godinama na gas,i posto je masniji od benzina stvarno cuva masinu i to sto je oktanska vrednost manja dodatno cuva masinu. malo pomeris palenje u korist gasa i bog da te vidi. nemojmo da gresimo dusu,jedno je praksa a drugo je teorija po kojoj nesto nije predvidjeno i napravljeno je za uzivanje! znaci,ne zelim da me neko pogresno shvati ali samo tumacim svoje utiske iz te jevrope!! :'( :'( :'( :'( :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

jbga, bokilicu, vec sam ovo dole napisao, pa sam dobio upozorenje. Brz si ko munja.

 

Dakle napisah ovo (prije bokilicevog "mora okrugla")

Ili jos bolje da se napravi po kalupu originalnog rezervoara?

Kod mene je to nekih 22 litre + bi taj plinski malo prosirio na jedno 30-ak, a negdje ta trane mali za benzin za nedaj boze.

 

Dakle zasto je ovo nemoguce?

 

 

E sad, stani malo, da ne moram opet da se citiram  ;D,... dakle koliki je taj famozni pritisak da bi jedna boca u obliku rezervoara,

od 4-5 mm debelog rostfraja, propishkila zato sto nije okrugla?  ???

Ili je u pitanju neki drugi catch?

 

???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Po mom skromnom znanju fizike da bi bio isti pritisak na zidove boce ona mora biti savrsena lopta. A opet nije... Mada je uvek nekako sferna... Gledao sam kako ih prave (boce) uvek iz jednog Naprave valjak, bez krajeva pa onda zaoble pod temperaturom... cek sacu da nadjem...

 

 

Eve ga!!!

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=2W5pFgiBzmY

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja