Jump to content

Moto Zajednica

ko kaze da nemoze

Recommended Posts

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

I sta smo rekli za one originalne boce? Jel zna neko koje su dimenzije boce od 5-6 litara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

I sta smo rekli za one originalne boce? Jel zna neko koje su dimenzije boce od 5-6 litara?

neznam napamet dimenziju al je imam,7 do 8 litra...malecka..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

I sta smo rekli za one originalne boce? Jel zna neko koje su dimenzije boce od 5-6 litara?

neznam napamet dimenziju al je imam,7 do 8 litra...malecka..

 

to me interesuje. Kad budes u prilici izmeri precnik i visinu boce. Hocu da vidim da li bi mogla kakva da sedne u ram BMW-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

LM, ja sam se ozbiljno zainteresovao za ovaj grunf, jer me uskoro ceka 1000 km nedeljno. :-[

To je nekih 220 litara mjesecno puta nekih 0,70 eura razlike u cijeni = 150 eura ustede mjesecno, sto nije za zanemariti.

 

Bocu sam mislio da stavim onu toroidnu / spljostenu (umjesto rez. gume) dijelom na sic iza mene, pa dokle stigne pozadi. Veliki capacitet, a lakse od suvozaca, kojeg nikad ne vozim (na posao  ;D ). Dimenzije su nekih 500 do 550 radius i nekih 200-220 visina. Capacitet od 40-60 litara (pa od toga 80%).

 

Malo sam citao o raznim modelima LPG instalacije i cini mi se da je za moj XJ (vazdusara sa 4 karburatora) generacija I jedina varijanta.

 

@bokilic

 

Imam 4 karba, pa to onda znaci da mi treba 4 mixera. Kako se oni vezu? Common-rail princip ili nesto trece?

Imas li neku marku ili tip isparivaca koji bi bio pogodan za vazdusno hladjen motocikl?

 

Pomisnjes neko kacenje na bobine/CDI u svrhu regulacije protoka. Sta od LPG komponenti cita te signale i kako to ustvari sve fercera na ovako starim krsevima?  ;D

 

Pominjes i ventil protiv prevelikih obrtaja. Kako radi taj ventil, tj. sta otvara i zatvara u odnosu na broj obrtaja i otkud zna broj obrtaja?

 

Al sam se napitao, ali bar da malo ozivimo temu... ;D

 

Hvala!

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

E, da, znao sam da sam nesto zaboravio:

Znam da mora bakarna cijev od boce do isparivaca, ali se pitam da li je moguca neka flexibilna varijanta, poput onih armiranih crijeva za vodu?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E, da, znao sam da sam nesto zaboravio:

Znam da mora bakarna cijev od boce do isparivaca, ali se pitam da li je moguca neka flexibilna varijanta, poput onih armiranih crijeva za vodu?

 

 

Na youtubu na snimcima su takva creva,mada cini mi se da kod svih ima na bocama regulator za smanjivanje pritiska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mnogo pitanja,,,treba ti 1 mixer a ne 4,,,uh,,cek polako,mnoooogooo pitanja,to sto je vazdusara,nema veze,uznes sondu turis u auspluh i ona greje plin,a moze i da se obori pritisak direktno iz boce pa ti netreba grejanje isparivaca,,,a to sto cita sa struje impulse,,uuuuhhhh,cita kada je bombina opalila,cita ustvari impuls iz auta,pa tada pustiplin,,lakse telefonom skajpom itd da ti objasnim,ovako je mlooogo komplikovano... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

mnogo pitanja,,,treba ti 1 mixer a ne 4,,,uh,,cek polako,mnoooogooo pitanja,to sto je vazdusara,nema veze,uznes sondu turis u auspluh i ona greje plin,a moze i da se obori pritisak direktno iz boce pa ti netreba grejanje isparivaca,,,a to sto cita sa struje impulse,,uuuuhhhh,cita kada je bombina opalila,cita ustvari impuls iz auta,pa tada pustiplin,,lakse telefonom skajpom itd da ti objasnim,ovako je mlooogo komplikovano... :)

 

Ali ako oborim pritisak direktno iz boce, onda bi morao da grijem bocu.  ???

LM, iz raznih izvora sam sastavio jedan moguci scenario za moju vazdusaricu s 4 karba:

 

Potrebno:

- boca (sa sigurnosnim ventilima i pipom za punjenje)

- flexibilna crijeva do isparivaca (vjerovatno armirana kociona crijeva odgovarajuceg kapaciteta)

- 4 mixera i neki razvodni sistem/cijev

- isparivac grijan na struju, koji reaguje na vaccuum (tj. kad otvoris leptire pusta vise plina)

- 1 solenoid za zatvaranje plina, 1 za zatvaranje benzina i prekidac (benzin nista plin)

 

E, sad postoji jos mogusnost nekog ventilcica prije razvodne cijevi ka mixerima na kojem bi se stelali sva 4 mixera odjedanput, a oni svi otvoreni na max.

 

Sta mislite?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

prvu i zadnju stavku si tu i tamo potrefio,,sve ostalo.... :)

kad turamo plin u vespu?

od ponedeljka,,,si spremio onaj ventilic...

p.s. kolji nelo pile kad stignem  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Rece ti covek jedan mikser! Ostalo manje vise.. I ja bih stavio grejanje na struju ipak je auspuh podlozan drljanju :'( pa mi ovo deluje sigurnije. Ostaje problem velike boce i muckanja kada je poluprazna...Bitno se oseca razlika kada stavim kofer pozada a kamoli toliko litara..Levo i desno po 5 ili 7 kg boca a kofer za stvari..To je skoro 200 km sto je dovoljno..

E sad pitanje za dr. Bokilica: Ako se isparivac elektricno greje jel to znaci da ne treba benzin? Maltene kao dizel grejanje pa start?

 

Ode benzin na 115 imacemo najskuplji u Jevropi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Rece ti covek jedan mikser! Ostalo manje vise.. I ja bih stavio grejanje na struju ipak je auspuh podlozan drljanju :'( pa mi ovo deluje sigurnije. Ostaje problem velike boce i muckanja kada je poluprazna...Bitno se oseca razlika kada stavim kofer pozada a kamoli toliko litara..Levo i desno po 5 ili 7 kg boca a kofer za stvari..To je skoro 200 km sto je dovoljno..

E sad pitanje za dr. Bokilica: Ako se isparivac elektricno greje jel to znaci da ne treba benzin? Maltene kao dizel grejanje pa start?

 

Ode benzin na 115 imacemo najskuplji u Jevropi!

netreba benzin,,,neki kojima smo ugradjivali vise i nesipaju benzin,,,,jednom drugaru su crkli karburatori skroz naskroz,cure,razdrckali se skroz naskroz,moz da upali na benzin ali,,trosi dimi trokira,a na plin  :D :D :D :D sam pici i nerazmislja mnogo  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Uf...stvarno ne kontam gdje bi dosao taj jedan mixer i kako bi sva 4 karba dobili plin  ???

(ovo sad publike radi, a ja cu da izmaltretiram bokilica ta trane  8) )

 

Edit: polupani loncici. Mixer je za mene dizna / cjevcica koja se zabode u karb, a za bokilica isparivac.

LM, sad je sve puno jasnije.  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Rece ti covek jedan mikser! Ostalo manje vise.. I ja bih stavio grejanje na struju ipak je auspuh podlozan drljanju :'( pa mi ovo deluje sigurnije. Ostaje problem velike boce i muckanja kada je poluprazna...Bitno se oseca razlika kada stavim kofer pozada a kamoli toliko litara..Levo i desno po 5 ili 7 kg boca a kofer za stvari..To je skoro 200 km sto je dovoljno..

E sad pitanje za dr. Bokilica: Ako se isparivac elektricno greje jel to znaci da ne treba benzin? Maltene kao dizel grejanje pa start?

 

Ode benzin na 115 imacemo najskuplji u Jevropi!

netreba benzin,,,neki kojima smo ugradjivali vise i nesipaju benzin,,,,jednom drugaru su crkli karburatori skroz naskroz,cure,razdrckali se skroz naskroz,moz da upali na benzin ali,,trosi dimi trokira,a na plin  :D :D :D :D sam pici i nerazmislja mnogo  ;) ;) ;)

moj AUDI vise od dve godine nije ni video benzina.Vise ne moze ni da upali na njega.AC pumpa ge-crkt! Kad je minus,ja u bokal sipam mlake vode,polijem po isparivacu i palim.

Uf...stvarno ne kontam gdje bi dosao taj jedan mixer i kako bi sva 4 karba dobili plin  ???

(ovo sad publike radi, a ja cu da izmaltretiram bokilica ta trane  8) )

 

Edit: polupani loncici. Mixer je za mene dizna / cjevcica koja se zabode u karb, a za bokilica isparivac.

LM, sad je sve puno jasnije.  8)

Stavis jedan isparivac,a iz njega ide razdelnik sa cetiri cevcice iste duzine na svaki karb.Izmedju filtera i karba bi trebalo da ulazi plin,a ispred karba cevcica za vakum. Recimo da moze tako.Mozda sam nesto i lupio,a mozda je za motore nesto komplikovanije jer vidim iz ranijih postova da tu ima vazda nekih k*****  - palaca,ventila,pa obrtaji,pa u krivini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

Bokilic, ja sam istu ili slicnu temu otvorio na Auto forum CannonBall Community pod nazivom Plin u motocikl Honda CBR600F sa 4 karburatora a sa nikom lakyb ili jos lakse  http://www.cbc.rs/forum/viewtopic.php?f=301&t=48723 ovde. Nisam na vreme nasao da se ovde pise o istoj temi. Isao sam u sitna crevca ali niko da mi odgovori na par bitnih pitanja koja me muce. U pitanju je Honda CBR600F. Znaci sama montaza je malo specificnija nego sto se to radi kod automobila. U pitanju je onaj famozni siber iza leptira u karburatoru koji ne znam kako ce da se ponasa kada se ubaci gas. Naj veci mi je u stvari problem konkretno gde dovesti gas do karburatora. Busiti karburator izmedju sibera i leptira ili staviti mikser (mesac) iza sibera na kraju karburatora ili gde vec kada ti kazes da niti busis karburatore niti stavljas mikser ili miksere. Pa gde onda brate i kako dovodis gas do motora kada si uspeo da zaobidjes ova dva naj zastupljenija nacina. Normalno da bih da zaobidjem i ja busenje karburatora u svakom slucaju ako je to moguce a uz uslove da motor ima performanse iste ili slicne kao na benzinu. Kod moje honde vazduh ulazi kroz dve plasticne cevi filtera vazduha u filter pa preko filtera u karburatore preko gumenih trubica pre njih. Jel tajna od prilike u ovom prostoru negde ili cevi direktno u difuzore. Gde si ti to uspeo da odradis zivo me interesuje. Na CannonBall forumu sam objasnio zasto sam u nedoumici. Sa druge strane malo me zabrinula prica jednog od ucesnika foruma CannonBall (b_samardzic) koji kaze da plin ne voli  obrtaje preko 7000. U suprotnom kada se zujalice zavrte na 12000-13000 plin kao gorivo koje navodno malo sporije stize da se pali hoce da sagoreva izduvne ventile. Kako. Kasnije se pali od benzina i izduvni ventili krecu da se otvaraju a smesa jos nije izgorela do kraja. Procitaj taj post. Mislim da bi bilo korisno da znas ako je sve tako kako on govori. Problem se navodno resava pomeranjem paljenja na ranije. Sta kada se vratimo na benzin. Komplikacija. No bez obzira na sve ja sam resio da mi Honda ide na gas pa cu videti do kraja kako ce da se ponasa. Posto se radi o konkretnom slucaju poslacu ti na mail ili pp adresu Skype pa da se cujemo kratko ako imas volje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Jes`, pa onda svi sami da turamo plin u motore... ;D ;D ;D Svaki dan bi neko odleteo u zrak... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Evo sad na Discovery ovi seljani iz occ-a turaju plin u motor..Ocu reci prave motor na gas..

Svidza mi se ideja jer su bocu metnuli na ram pa preko satro rezervoar tu je cinimi se najbezbedniji..Boca kao ronilacka 250 bara.. Ako vec ima elektro grejac koji greje plin onda mu benc. i ne treba a takodje i nosac kofera..Time je reseno i muckanje pozadi..Jedino sto treba da se sece postojeci ili pravi novi ili vezba na polovnom istom ili slicnom..Ni bi se ni na tehnickom videlo jedino ako se majmuni ne dosete da vrebaju na pumpama..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Svaka cas majstoru za ovo kod mene se usto setio jedan lik pa je na gpz-a namestio plin a bocu u kofer.

Za vreme bobmardovanja je kod nas u zelezniku jedan covek dosetio pa napravio ladu karavan na parni pogon.

Pozadi u gepeku je lozio a crevima je sprovao spolja do motora paru i ne zanam kako je uspeo da pokrene time motor sve u svemu dosale strane televizije raspituju se dal je moguce da u srbiji nema benzina pa ljudi moraju da prave oovakva cuda a covek im ladon odgovorio ja to smao onako pravio da vidim dali je moguce xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja