Jump to content

Moto Zajednica

ko kaze da nemoze

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

samo da javim da je plin uspesno profunkcionisao za probu i na africi ,i za koji dan cu ga turati i na trans alpa za probu,pravim neke ploce itd,pa mora da se proba sve,uspesno namontiran i na jednog dr a 650 rs a,,i na burgmana 250,i na gsx r 750,i na gpz a 500,,bice za koji dan pusten u rad i na boldorci,tako da ako nekom treba za te modele imam i nacrte i ploce itd itd...i sonde za auspluh,,,,i bocice obicne,,itd itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jesi li kupio konacno fotoaparat ? ;D Ako jesi slikaj da vidimo kako izgleda, mene interesuje prvenstveno za Afriku.

 

p.s. telefonom nemoj da se trudis da slikas ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

moze i na vazdusaru,onda je oko 70 e skuplje,,oko 150 plus tih 70 za tebe,,,bez ugradnje...

 

Pusti čoveku ulje iz hladnjaka kroz uredjaj, radi ekstra na bubi, provereno. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moze i na vazdusaru,onda je oko 70 e skuplje,,oko 150 plus tih 70 za tebe,,,bez ugradnje...

 

Pusti čoveku ulje iz hladnjaka kroz uredjaj, radi ekstra na bubi, provereno. ;D ;D ;D

moze moze,nije da nemoze,ali moze i da se pregreje,nista strasno,al sto je sigurno,,osigurano je...,,,,a u sondi za vazdusare se nalazi i termometar  i kapisla za prekid grejanja u slucaju prefrevanja itd,,sigurnije vako,,,,,,, ;D ;D ;D

cena je sa bocom,,,,a ugradnju uradis sam,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Jesi li kupio konacno fotoaparat ? ;D Ako jesi slikaj da vidimo kako izgleda, mene interesuje prvenstveno za Afriku.

 

p.s. telefonom nemoj da se trudis da slikas ;)

pa vec je skinuto,,samo sam pravio sablone za buduce radove,to jest ispitivao kako na kom motoru funkcionise gde se sta stavlja itd itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

druze verovatno cu ti se javiti preko zime,reci mi dali slucajno postoji boca za moj motor  sa obzirom da je ovoliko mator...ili mogu samo onu u kofer?eh da kofer mi je od 30l dali boca moze stati u njega?ima li negde da se vide slike te aparature na netu?ili ako imas neki link kako se povezuje na karburatore ?hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

druze verovatno cu ti se javiti preko zime,reci mi dali slucajno postoji boca za moj motor  sa obzirom da je ovoliko mator...ili mogu samo onu u kofer?eh da kofer mi je od 30l dali boca moze stati u njega?ima li negde da se vide slike te aparature na netu?ili ako imas neki link kako se povezuje na karburatore ?hvala

link za povezivanje na karburatore.....je u mojoj glavi...............ima i kod mene u svesci............. ;D ;D ;D ;D

a bocu moz u kofer,,mada moz i u rezervoar one manje,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

reci mi bar dali pravis mesac  ili busis karbove?

dobra je fora za bocu u rezervoar,mada ipak mislim da kod mene nece da mogne stati.....:)

u svakom slucaju kada me nanese put svraticu da vidim sve to.hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Juče momak do Beograda svratio motorom (gpz 1100 unitrack) iz slovenije, stari poznanik. Nagurao je sekvenciju na motor, i atestirao je u EU. Reče mi da nije ozbiljno drkanje. Jedino su boce dosta skupe. Nažalost nadjosmo se na Zmaj pumpi posto je žurio,nisam poneo foto a mobilni mi je iz prošlog veka, ali meni liče na okrugle kofere sa rol barovima. Lepo govno radi, a kaže da lepo i ide ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Moze li kod nas da se atestira uredjaj?

Kakva je boca potrebna za to? I jel mozes ti da je nabavis?

Ja bih ugradio na TDM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

u nekim sam pregovorima sa zavodom za atestiranje itd,,boce mogu da nabavim,to jest za nekih dve nedelje idem u ugarsku po originalne boce,koje doduse moram ovde da atestiram,oko 1200din atest plus boca 12 i 15 litra oko 30e bez meraca...moze bez muke na tdm a,,moto03wp1.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Bokilicu i mene sve vise interesuje ugradnja plina, imas li neke linkove ili slike kako izgledaju boce, kojih sve litraza i oblika ima itd. Isto tako nisi odgovorio da li busis karburatore (stavljas dizne) ili pravis mesace, i to me zanima. Znam da ima malih isparivaca, da li mozes njih da nabavis i ugradis ili mora veliki kao sto si imao na superteneri ? I na kraju da li to sve kod nas moze da se atestira.

 

Kad bi mogao da imas sve delove potrebne za ugradnju i koliko bi ugradnja kostala ?

 

Ne znam da li planiras sa ovim da pocnes ozbiljno da se bavis ili ugradjujes samo komsijama, ali kako cene goriva rastu siguran sam da ce biti sve vise zainteresovanih, zato bi bilo dobro da u jednom postu sazmes sve sto se tice ugradnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

linkove,,,,,mm,,nemam thsorryxd0.gif

  al imacu za dve nedelje boce,,,karburatore NEBUSIM,nestavljam mesace....moz mali isparivac,nesto skupli od velikog,veci je prostiji i ima manje delova ,manje se i kvari i nije bas veliki oko 13 cm precnika,ima i od 15cm...za atest lepo napisah da radim na tome,cim obezbedim boce original i kad ih po zakonu kod nas atestiram verovatno ce moci da se atestira,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nista,,slagali me neki nazovi dileri jakih firmi,koji imaju sve.... :-X :-X :-X.....i,pa sad moram sam da idem u bugarsku,i ici cu,ali nije mi jos sezona za to... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Sad nesto razmisljam o nekim komentarima ovde koji se odnose na sigurnost.To da ce usled inercije prilikom udarca motocikla boca koja stoji pozadi da te zvekne u ledja ili u glavu.Pa ako ne daj Boze neko udari velikom brzinom u nesto vozac se sigurno  NECE zadrzati na sedistu i cekati bocu koja leti prema njemu.Taj ce vozac vec biti daleko ispred te boce a i daleko ispred motora.Tj,ako sila bude tolika da iscupa bocu ta sila ce izbaciti vozaca 20-30-40m ispred motora. Zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja