Jump to content

Moto Zajednica

ko kaze da nemoze

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Nije to bilo na parni pogon, nego na gas. Gasifikacija cvrstog goriva, pa se gas hladi i uvodi u motor, problem je samo ocistiti taj gas od necistoca i sto cela aparatura zauzima puno prostora, slabe performanse ali gura nekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Verovatno ali onakoje izgledalosmesno jedan sedi pozdi i lozi ono se dimi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Nije to bilo na parni pogon, nego na gas. Gasifikacija cvrstog goriva, pa se gas hladi i uvodi u motor, problem je samo ocistiti taj gas od necistoca i sto cela aparatura zauzima puno prostora, slabe performanse ali gura nekako.

 

Cela Skandinavija, je vozila na drveni gas tokom II svetskog rata zbog nestasice nafte, a i dan danas je to kod njih popularno... ;)

 

Samo bacite pogled na youtubu...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Imam jedan problem sa plinom na Kawasaki En 450, ugradio sam ga prosle godine sam, odlicno funkcionise i bolje nego na benzinuali ima jednu gresku, posle predjenih desetak kilometara, izgubi snagu kao da nema plina, iskljucim prekidac, sacekam par sekundi, ponovo ukljucim i sve radi desetak kilometara pa opet nanovo, menjao sam rasplinjace, plinske slavine, releje i sve isto. Da li neko ima neku ideju, napominjem da se rasplinjac postojecim sistemom grejanja odlicno zagreje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Filter za tecnu fazu... Video sam brdo kola, sa identicnim simptomima... ;) Deja vu... ;D

 

@Bokilic: Priznaj da te mrzelo da kucas... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma sve mislim da je isparivac to jest razvod do carba lose postavljen pa u grani nakupi plin u tecnom stanju pa mu u momentu zasmeta, to se meni slicnim simptomima desavalo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Hvala Boki, mislim da si u pravu, probacu to sa razvodom, nije mi palo na pamet.

da da,bese ja i ti se culi u vezi isparivaca i one  ;) ;) ;) voznje sa helikopterom  ;D ;D ;D ako pamtis  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Dr.Bokija ja ne bi pustao u kilikopter :)

Garant bi naso da nesto ne ljava i cackao bi u letu..Sto ne znaci da ga ne bi opravio ali.. 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Ajd malo da ozivimo temu, zima ide valja se nesto cackati u garazi, ako neko ugradjuje neka zabelezi fotoaparatom sve faze pa neka podeli iskustvo a mi cemo sa njim pivo, ili sumadijski caj recimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Citao sam o motorima sa vodenim i vazdusnim hladjenjem i grejanju isparivaca ali me zanima sta je sa motorima koji imaju hladnjk za ulje, da li tu postoji neka fora, recimo obmotavanje bakarne cevi oko cevi koja ide do hladnjaka? Mozda se dobije dupli ufekat, grejanje plina i hladjenje ulja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Citao sam o motorima sa vodenim i vazdusnim hladjenjem i grejanju isparivaca ali me zanima sta je sa motorima koji imaju hladnjk za ulje, da li tu postoji neka fora, recimo obmotavanje bakarne cevi oko cevi koja ide do hladnjaka? Mozda se dobije dupli ufekat, grejanje plina i hladjenje ulja?

pa,neki rade i tako,al ja nebih,niti bi ohladio ulje,niti bi nesto zagrejao isparivac...::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Ne znam da li bi to hladjenje ulja toliko uticalo, odnosno mislim da ne bi moglo u tolikoj meri da ohladi ulje. Kakva bi procedura bila za 4 karburatora, uvodjenje u svaki, neko racvanje dovoda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Bokilic jesi li stavio plin na suzanu,ja imam isti i nameravam to da uradim.

Secas se pre dve godine sam te nesto pitao za super teneru,i moju sam napravio na plin,ali pocela je dobro da radi teka kad sam napravio mehanicki da se podizu klipovi u karburatorima,kad je na plin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Bokilic jesi li stavio plin na suzanu,ja imam isti i nameravam to da uradim.

Secas se pre dve godine sam te nesto pitao za super teneru,i moju sam napravio na plin,ali pocela je dobro da radi teka kad sam napravio mehanicki da se podizu klipovi u karburatorima,kad je na plin.

e,,,to je zato sto nisi odradio neke sitnice kako treba,,,, pa ti nije dizla sibere,no dobro,da si svratio ili pitao lakse bi smo,

nisam neznam jos dali cu li necu,posto neznam ni koji motor ove godine vozim,mozda suzukija,mozda horeksa,mozda zindapa...neznam jos nista..:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Nije mi taj motor bio za takva putovanja,zivim u MK,mozda sa ovim gsx-om,videcemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

hajde da osvezimo temu... i ja resio da na afriku ugradim plin :) manje vise nasao sam sve komponente za ugradnju skoro za dz... ono sto mi fali su bakarne cevi od boce do isparivaca, prekidac za prebacivanje benzin na plin i nacin kako da uvedem plin u karburatore, i ovi sigurnosni ventili koje majstor boki pominje... bocu sam prepravio staru od auta, precnika boce je 25cm a duzina je bila 70cm ja sam je sad skratio na nekih 35-40 cm... sve to je juce odradjeno, danas cu da presmirglam i ocistim bocu i prefarbam je... isparivac je "elektronski" tomaseto at 07 za motore do 100 konja koji na sebi vec ima filter tecne faze i el.ventil za prekidanje tecne faze (dali ima potrebe montirati jos jedan ventil izmedju isparivaca i boce za tecnu fazu), ventili za benzin i za plin koje imam pojma nemam koje su marke nisam se ni trudio da procitam, znam smo da su ispravni... svaka sugestija je dobrodosla... hajde majstori ujedinite se i pomagajte...

evo nekih slicica opreme...

img20121018210941.jpg

 

img20121018211023.jpg

 

img20121018211104.jpg

 

img20121018211136.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

pa zar bas niko nema da malo pripomogne sta treba ciniti i kako?! :zbunjen::stabre:

hajde pomagajte dosli kisni dani i vreme da se malo prcka oko motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Elektricni ventil izmedzu boce i isparivaca treba da postavis.ovo sto si skratio bocu,i ja sam isto uradio i nema nikakvih problema.Trebalo bi da sam kazes sta i kako planiras da uradis,pa ako mozemo da pomognemo.

Celu sezonu vozim samo na plin,nema rezervoar za benzin.motor je gsx1100f(bio nekad,ha,ha).

Kako ces da uvedes plin u karburatore zavisi od samu konstrukciju karburatora,ako ima mesta iza sibera,gde se steze guma od filter kutije na karbu,tu izbusi i stavi cevcice za plin.Drugi nacin je da kroz filter kutiju ubacis crevo,a cevcicu da fiksiras odma iza sibera na karburatoru.Svaki motor je razlican,pa treba da se vidi kako moze da se uradi.Kod mene,motor nije imao filter kutiju kad sam ga kupio,pa sam je napravio,a unutra ubacio pregradu na koju je postavljen mesac plin vazduh,modificiran od auta.probao,radi i ne diraj vise,ha,ha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

A postoje li neki mesaci koji plin zagrevaju preko struje, mislim video sam na bubi vazdusari to ali mi nije jasno kako funkcionise, kontam da ima neki grejac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja