Jump to content

Moto Zajednica

Bmw c600/c650 gt

Recommended Posts

  • Drug član, 2890 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 9 sati, Satelis je napisao:

prvi sok, velika razlika u visini i pri sabijanju

Isto sam doživeo za moj prošli skuter. Kupio sam Multivar, tačno po specifikaciji, a dobio skoro duplo kraću oprugu, dužu bolcnu od OEM i tako to. Sve u svemu, nije to nikad čučnulo kako treba, pa sam ga izbacio napolje posle nekog vremena. OEM se bolje ponaša, kad je očuvan naravno, moje je skromno iskustvo.

 

Pisao sam i ranije, kad razmislim, prosto je tehnički malo verovatno da Malossi testira baš svaki model i podvarijantu skutera (ili kvada) koji postoji na tržištu, a za svaki prodaje zamenski CVT. Ebiga, za neke modele će onda da bude super, a za neke druge i neće baš da valja. Kako se kome zalomi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 17.11.2021. at 0:45, Satelis je napisao:

Topljenje pina moze biti iz vise razloga.

Kada se ne mogu naci zamenski releji (ili ih ima ali losijeg kvaliteta od postojecih)  mogu se otvoriti ovi stari sa ostecenim kontaktima, kada dodjes do zdravog materijala lemis zice odgovarajuceg preseka i na krajeve krimpas nove buksne, sve se zalije epoksijem i bude kao novo. (u kuciste staviti kartoncic da epoksi ostane u visini papucica)

Igranka, ali kada nema drugih za naci to bude (kvalitetno) resenje.

 

Skoro sam radio nesto oko struje na mp3 530, 2022 godiste a kako bih sacuvao sve u fabrickom stanju nastavljao sam kontakte releja i odatle uzimao/pozajmljivao struju za komponente koje ugradjujem. (izmedju kontakata releja i ulaza pravim nastavak musko/zenski pa odatle racvam, iskljucivanjem se sve vrati u fabricko stanje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bozo

Sareno je za Multivar, negde bas dobro radi posao.... negde nema wauu ucinak.

Recimo imao sam na ex mopedu (Sat250ccm) Multivar i belu centralnu. Osetna razlika je bila u odnosu na oem.

Bevu 300 ugradih J. Costu + bela centralna .... e tu je tek vidna razlika, velika promena je dosla u performansama.

Multivar kod AA500 nema smisla ako se koriste preporucene rolnice.... 

Burgman 400 ima premekan CVT, skup ko otorv tako da se tu isplati uzeti multivar, dr. pulley ... i tako blize i tako dalje da ne davim.

 

Neso

Nisam siguran da sam te najbolje razumeo sta si hteo reci..... pisi u temi, kaci slike.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jes konfuzno, citam upravo :D 

 

Ukratko, gde je el. komponenta ispravna a samo kontakti propali, ne mora se menjati novom ukoliko je skupa ili tesko dostupna/loseg kvaliteta, vec se mogu odraditi novi kontakti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2890 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 32 minuta, Satelis je napisao:

Sareno je za Multivar, negde bas dobro radi posao.... negde nema wauu ucinak

Pda, to i ja htedoh reći. Nije Multivar uvek i svuda rešenje, zavisi od x stvarčica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
On 2.11.2022. at 9:09, Satelis je napisao:

Bozo

Sareno je za Multivar, negde bas dobro radi posao.... negde nema wauu ucinak.

Recimo imao sam na ex mopedu (Sat250ccm) Multivar i belu centralnu. Osetna razlika je bila u odnosu na oem.

Bevu 300 ugradih J. Costu + bela centralna .... e tu je tek vidna razlika, velika promena je dosla u performansama.

Multivar kod AA500 nema smisla ako se koriste preporucene rolnice.... 

Burgman 400 ima premekan CVT, skup ko otorv tako da se tu isplati uzeti multivar, dr. pulley ... i tako blize i tako dalje da ne davim.

 

Neso

Nisam siguran da sam te najbolje razumeo sta si hteo reci..... pisi u temi, kaci slike.

 

Kako se na kraju ponaša BMW sa multivarom i belom oprugom?

 

Žao mi je što nisam dočekao da ga probam sa zamenjenim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 4.11.2022. at 14:15, Mr_Wolf je napisao:

Kako se na kraju ponaša BMW sa multivarom i belom oprugom?

Nesto malo konkretnije :)

viber_slika_2022-11-06_10-59-17-182.jpg

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Izgled, zastita od vetra, polozaj i udobnost sedenja, oprema, vozne karakteristike, tapacirane plastike ....sve ok, odličan!

 

Pouzdanost agregata mi je jedino upitno, mislim da mu tu manjka kvalitet, ne mogu tvrditi.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Da, moguce da ga tu rodovnik zeza (Kymco). Sa druge strane, u toj kategoriji i u tom cjenovnom razredu nisam siguran da mogu nesto pametnije naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Integra?

Dvoumio sam se isto, prevagnula je (proverena) Honda.  Veliki tockovi, motocikl obucen kao skuter...:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2890 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 14 minuta, wragg je napisao:

Da, moguce da ga tu rodovnik zeza (Kymco).

To samo može da mu bude plus :) Šalim se, nemam pojma da li je pouzdan, nisam čuo da nije. Ono što mi se čini interesantno je što ima i varijator, ali i lanac u prenosu. A lanac je spakovan u kutiju i kupa se u ulju, ne mora da se pere, macka i održava kao na motociklu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 871 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

A meni u bmw u rekli da model je imao problema sa elektronikom.

 

Konkretno za agregat nisam čuo  da ima problema.A sa ovim što je Boža rekao (lanac) vidim da se hvale kao prednost.

 

 

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Integra?

Dvoumio sam se isto, prevagnula je (proverena) Honda.  Veliki tockovi, motocikl obucen kao skuter...:takoje:

E vidis, ja sam trenutno naumio prodati oba motora i kupiti nesto na dva tocka ali da ne bude motor nego bas skuter. Sa Burgmanom 400 sam napravio gresku kad sam ga prodao. Bas mi odgovara taj "fotelja" sistem na ovakvim skuterima.
Mada, kod mene se nikad ne zna. Nekad najradije ne bih vise nikad sjeo na 2 tocka, a nekad sam sebi opalim samar jer sam takvo nesto uopste pomislio. Evo danas da mi se bilo tko najavi da bi dosao probati i kupiti iti jedan od ova dva motora koje imam (oglaseni oba), vjerojatno bih nesto izmislio samo da ih ne prodam. Za sutra ne znam kako ce biti :D

Promenio član wragg
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Negde sam pročitao da su prve serije imale problem sa lancem razvoda ventila. Valjda su lančanici bili "plitki" ili španer slab pa je lanac preskakao i pravio ozbiljnu štetu. To je istravljeno sa restajling verzijom 2016 (ima dupli auspuh). Inače za mene naj lepši skuter! Kad ga sretneš deluje kao veliki brat RT! Dok dobro ne zagledaš, misliš da je motor a ne skuter.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako je, prva serija ima taj problem...opiljaka poprilično.

Kod druge generacije je ispravljeno ali ima taj neki zvuk iz agregata, onako...kao da je sve rastimovano, neprijatno za uvo dok ne legne Akrap :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 5 sati, wragg je napisao:

E vidis, ja sam trenutno naumio prodati oba motora i kupiti nesto na dva tocka ali da ne bude motor nego bas skuter. Sa Burgmanom 400 sam napravio gresku kad sam ga prodao. Bas mi odgovara taj "fotelja" sistem na ovakvim skuterima.
Mada, kod mene se nikad ne zna. Nekad najradije ne bih vise nikad sjeo na 2 tocka, a nekad sam sebi opalim samar jer sam takvo nesto uopste pomislio. Evo danas da mi se bilo tko najavi da bi dosao probati i kupiti iti jedan od ova dva motora koje imam (oglaseni oba), vjerojatno bih nesto izmislio samo da ih ne prodam. Za sutra ne znam kako ce biti :D

Ja sam se lepo navozao za godinu dana koliko sam ga imao. Prešao nekih 10ak hiljada kilometara, i kada me pitaš - nema ništa vanredno što bih mogao da mu zamerim. Radio odlično, brz, povozan (to rešenje sa varijatorom i lancem je i primenjeno da bi se vozio više kao motor nego kao skuter), udoban kao u fotelji da se voziš ali... postoji neko ali koje ne mogu da definišem. Iako je moj primerak bio odličan nakon Darkovog utezanja, jednostavno me nešto kod njega nije činilo srećnim. Da li sam imao previsoka, ili možda samo drugačija očekivanja ne znam. I uživao sam svaki put kada sam ga vozio ali me je nešto nateralo da ga brzo prodam.

Što je najgore i momak koji ga je kupio posle mene ga je isto brzo prodao - isto tako bez ikakvog valjanog razloga. 

 

Možda je do mene. Možda je i do njega... Možda i do toga što je BMW, a ne osećaš se kao da voziš BMW. A možda i nešto skroz treće.

Jedina realna mana mu je težina - 268kg u GT verziji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Nije mi tezina problem. Burgman je isto imao 230kg, a ovaj krmak od Intrudera kojeg sada vozim vaga 350kg. Nije ni Versys lagan: 250kg i to dosta visoko postavljenih.
Kad kazes "BMW, a ne osećaš se kao da voziš BMW", na sta tocno mislis? Ja bih ga bas radi tog BMW faktora i kupio, tj. radi tog luksuznog elementa. Ako toga nema, onda ga nemam sta gledati.
Sve se meni cini da trazim kruha preko pogace. Pored dva vrhunska motora ja skutere zagledam :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ne znam, zaista ne mogu da definišem, više razmišljam naglas.

Po svim objektivnim kriterijumima sam bio zadovoljan, a opet sam ga prodao posle godinu dana.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Ista stvar samnom i Burgmanom. Valjda mi bilo neugodno voziti skuter. Ovamo te maxi skutere samo djedovi voze :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2890 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 11 sati, Mr_Wolf je napisao:

Po svim objektivnim kriterijumima sam bio zadovoljan, a opet sam ga prodao posle godinu dana.

Što bi rekao onaj kinez, niste vi gladni, vi ste besni :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja