Jump to content

Moto Zajednica

Akcione kamere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR
On 11/4/2025 at 3:04 PM, Robi said:

Osmo Action 6 ?  LINK

 

image.thumb.png.70b237f7d5b73629c491f046b48c6934.png

 

DRONEXL.CO

DJI posted teaser images across its social media channels today announcing a November 18, 2025 product launch event at 12...

 

 

čekamo 18.11 :) Ja sam spreman da je pazarim čim se pojavi kod nas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 6568 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Ima nas još zainteresovanih ::)

Taman da uparim 360 one inch, Osmo 6 sa (skoro) 1 inč senzorom i dolazeći Mini 5 pro sa 1 inč senzorom :vlajko:

Da budem pošten, sem ove 360 koja nije našla primenu u poslu kojim se bavim, ostane jednoinčne drangulije ću prvenstveno koristiti za pos'o... a možda koji put i na putovanjima i vožnjicama... :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2928 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: TRACER 9 GT & NMAX155

Ja čekam popuste pa da mi drugarica donese iz Austrije, Osmo action 5, adventure combo bundle.

Koliko je ova šestica kvalitetnija od 5 :stabre:, da vidim cenu pa da razmislim o novom modelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 944 postova
  • Lokacija: Žabalj
  • Motocikl: Voge 300 Rally

"Kvalitetnija" nije svakako, iste su.. biće veći senzor - bolja slika u LL i dinamicki opseg. Za ono za šta se kamere koriste na ovakvom forumu - slab apgrejd, sem ko baš voli :)

 

Moja preporuka trenutno je Action 4 i od dodataka ND filteri, mikrofon i edukacija - to će mnogo više da doprinese kvalitetu nego novija kamera.

 

Pritom su i oni malo skrenuli s podešavanjima na auto modu, sve gore i gore kroz generacije.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2738 postova
  • Lokacija: Niš; youtube.com/@adv_zivke
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Ok @andrej. kad si već tu - daj malo edukacije :
Daj neki resurs, da pročitam, da pogledam - o osnovnim podešavanjima za naše potrebe. Još nisam ni upalio kameru posle kupovine ! 

Dalje, da li ti ND filteri sa temua rade posao ? Vidim baš je velika razlika u ceni ...

I za kraj. Primetim ovaj video, baš mi se dopao. Pa pitam u komentarima šta kako - i čovek mi napiše. Ali mora li sve ovako, post produkcija itd. Šta se time dobija i koliko ?  Konkretno ovo oko stabilizacije ...

U suštini mene zanima kako sa najmanje truda da dobijem solidne rezultate sa Action 4 :D 

 

Quote

Ahaaa, to je super pitanje! 😁 Kamera • DJI Osmo Action 5 Pro • ND16 filter • Rezolucija: Wide, 4:3, bez stabilizacije, 60fps, 1/120 ISO Mikrofon • DJI Mic Mini Post produkcija • Stabilizacija sa Gyroflow (kad se snima sa wide 4:3 bez stabilizacije DJI generiše metapodatke za stabilizaciju koje Gyroflow može da čita i napravi svoju stabilizaciju koja se exportuje u 16:9) • Editovanje sa Davinci Resolve (stabilizirane snimke kasnije povežem i exportujem u 16:9 4k)


Pozdrav!
 


 

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2928 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: TRACER 9 GT & NMAX155

Ajd da vidim i cene za 4 ako je takva priča, koristim kameru na vožnjama, odmoru i slično.

Ništa zahtevno ne tražim od kamere. Čekam 28.11 da mi ona poruči.

Ona se razume u te on-line kupovine i ima neke kartice sa popustima, znam da uvek nađe jeftinije nego što ja iskopam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 944 postova
  • Lokacija: Žabalj
  • Motocikl: Voge 300 Rally

@živke Paaa.. sve je dobro napisao :) 

Jednostavniji setup koji bih ja uradio:

 

1. Stabilizacija na RockSteady (ne +). Samim tim je video već u 16:9 - nemaš ništa u post produkciji

 

2. FOV možeš probati Wide i Ultra Wide, vidiš šta ti se više svidja.

 

3. Normal kolor profil - nemaš ništa u post produkciji

 

4. Manuelna ekspozicija, ISO na minimum.

 

Shutterspeed na 1/60 ako snimaš u 30fps, 1/120 ako snimaš u 60fps. Zbog ovoga i trebaju ND filteri - ako probaš ovo bez, dobićes belu sliku napolju preko dana :) 

 

5. Što se tiče frejmova probaj oba - dosta ljudi voli isključivo 60 (pogotovo za akciju), ja više volim 30, subjektivno

 

6. Mikrofon (ako se dobro sećam spominjao si da si uzeo neki) zavisi jel hoćeš da pričaš u snimku ili ti treba za zvuk motora, opet mislim da ne moraš ništa čačkati u postu za početak (ako je neki od ovih DJI).

 

Sa ovakvim setupom ti posle snimanja ostane samo da iseckaš i spojiš video, i dodaš muziku ako hoćeš. Za to može da posluži i CapCut, iMovie itd. 

 

E sad, DaVinci Resolve ima besplatnu verziju, nije prekomplikovan, tako da možda nije loše s njim krenuti ako imaš bilo kakvih ambicija da unaprediš to posle što se tiče color gradinga.

 

Realno najbitnija stavka ovde - 90% toga što ti se svidja u ovom snimku što si okačio je ovo pod 4, pošto bez ND filtera mora shutter speed na auto, ode na 1/4000 i slično, i onda nije to to što se tiče pokreta. I zvuk, ovo ne može bez dodatnog mikrofona

 

Što se tiče samih filtera, rade svi posao što se tiče zatamnjenja slike, ali opet treba da bude i kvalitetno staklo na njemu da ne zajebe oštrinu, ne razmrlja ništa.. Ne znam koja je razlika u ceni, ako uzimaš s Temua i sl gledaj da su neki najbolje ocenjeni. 

 

Vidimo se u nedelju nadam se, možemo pročačkati podešavanja ako treba nešto :) 

 

 

 

Promenio član andrej.
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2738 postova
  • Lokacija: Niš; youtube.com/@adv_zivke
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Napravih jedan krug, snimah malo, gledam sad na kompu ...
Pa pravo da vam kažem ja sam razočaran :)
Iskreno ovako kako je, sa ovim podešavanjima odozgo - DJI Osmo Action 4 ne pravi ništa bolje snimke nego GoPro 7 Black sa kojom sam snimao do sada (bez ikakvih podešavanja, takav je kakav je :)). Barem ne da ja mogu da primetim na kompu. 
Ok, biće to bolje sa filterima, podešavanjima, postprodukcijom itd, ali ovako, out of the box - nikakve razlike, kao što sam i prokomentarisao onomad kad sam uporedio snimke sa @Skandi jeve kamere i mog GoPro-a. 
edit: Mada ne mogu da nađem gde sam to komentarisao :D Možda ne na forumu.

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1781 postova
  • Lokacija: youtube.com/@motoriiplanine
  • Motocikl: Honda GL 500 Interstate + Honda NX500

Koliko je FPS individualna stvar ti govori da Andrej voli 30, ja 25, a znam ljude koji samo u 24 ili 23.976 :) 

Ja bih rekao da su filteri relativno bitni, ako su oni kurac, slika ti je kurac.

Preporučujem K&F Concept kao nešto sasvim ok a nije mnogo skupo.

Ne znam koji je base (native) ISO za action 4, ali generalno i ako je prenizak može isto da degradira kvalitet slike (odnosno gubi dinamički raspon), isto kao i ako je preveliki.

Elem, dam ti da probaš sa filterima u nedelju, pa uporedi posle sa i bez :) 
A verovatno ću i ja snimati vožnju istom kamerom, pa možeš i to da uporediš kako izgleda kada se radi kolor korekcija posle.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja