Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Nexus 250 ie

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Vrlo malo, iznad desnog prašinara sam primetio "vlažnu" prašinu. A ovde sam pročitao da je kolega sve radii kao i ja, i na kraju uradio servis amortizera, i rešio problem. Videću, probaću. Za tebe, ne znam, proveri sve.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Ako neko zna ko dobro radi punjenje i presvlacenje sedista za skutere neka napise,pozeljno bi bilo okolina NS a ako nema onda gde ima a da znate da je dobar,hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Pogledaj na linku iznad je kolega Satelis dao dobar uvid u to ko, kako i po kojoj ceni radi sedišta, pa ti možda bude od pomoći i za skut...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kod nas je nešto popularna bela Malossi opruga, ali verujem i da je Polini skroz OK, ako ne i bolja, a i fabričkoj ne fali mnogo kad je nova.

 

Nego, daj malo detalja. Odakle si naručio, koju si gramažu izabrao u odnosu na rolnice? I naravno i utiske kad namontiraš :)

Ja sam nedavno metnuo u svoj skuter TechPulley slajdere, samo pola grama lakše, i prilično sam zadovoljan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio beverly 350

Ja bih reko da su te 10g lake previse ali probaj, negde oko 11gr ide u malossi multivar a opruge kvacila ko zna sto bi se reklo trebas probati od belih malossi pa ici na zute eventualno

Centralna bela malossi ili plava sto kaze boza

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Velika Gorica
  • Motocikl: Honda Forza 350

Naruceno sa sip-scootershop.

 

Na Nexusa tvornicki idu 11.2g, u dr. Pulley tablici pise da njihove roloce mogu ic 9.5g, 10g i 10.5g. Ugl. trebaju bit 10-15% lakse od serijskih. Sad si sve razmisljam da sam mozda trebao uzet i 10.5g.

 

Ne napinje me sami start i ispucavanje sa semafora. Vise mi je da dobijem nize okretaje na nekim prosjecnim brzinama (70-110km/h).

 

Planirao sam ostat na OEM centralnoj opruzi, a male opruge uzet bijele Malossi (ne mogu se odvojeno kupiti original, samo u lpletu sa kvacilom) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Za TechPulley kažu da treba da budu lakše 5% ako često teraš uz brdo, a do 10% za ravnicu.

 

"TechPulley recommends that you choose the weight of the FR sliding rolls 5%below the original rolls or (if you are heavy and/or like to drive mountain roads) 5-10% below the weight of the original rolls in the original variator. Then a significant powerful acceleration results in an almost unchanged or even better top speed with same fuel consumption. If the weight is chosen equal to he original weight, the acceleration is slightly stronger, but may slightly increase the maximum speed for the same or even slightly reduced consumption."

 

Kod mene je ovaj efekat - dok ubrzava, skoči u obrtaje jedno 400-500 rpm više u odnosu na rolnice. Ali brže dođe do željene brzine, i onda je lako održava i obrtaji padnu. Uglavnom, lakše ubrza, i onda lako održava kruzing brzinu. Lepo to radi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Imam tek nekoliko dana, pisao sam u temi Kymco Agility 300. Za sada sam zadovoljan, da kucnem u drvo. Nije neka baš drastična promena, ali lepo se oseti da je živahniji. Vredi tih parica svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Verovatno bi sa Polini-jem bio bolji efekat, ali je zato i skuplje rešenje. Najjeftinije ti je da probaš kako ide sa jačom centralnom oprugom i nešto lakšim rolnicama. Ako tu budeš zadovoljan, gledaj dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pda, to bi ti bilo malo ulaganje, a fin dobitak. Rolnice 10-ak% lakše, da ne ode previše u obrtaje. Neke kvalitetnije, tipa Bando ili Polini. Nemoj Malossi ili RMS samo, loš su kvalitet i brzo se troše.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio beverly 350

@boza_kg jos jedno brzo pitanje 

13,8gr stavio jer je pgs tako rekao da je to original po fabrici kako god 250ie a cujem da se 11.2 bolje ponasaju e sad ima li sta izmedju ili je 11.2 ipak opcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Stvarno ne znam koja je original gramaža. Nisam imao taj skuter, pa da imam iskustva. Sad kad sam malo proguglao, pominju se i 11,2g i 13,8g rolnice za Nexus 250. Možda su bila 2 tipa varijatora u različitim godinama proizvodnje. Moguće je i da su u PGSu pogrešili, pa su ti stavili teže rolne, pa ti je zato trom start.

 

Koje je godište tvoj skuter, ima li još neku oznaku, da istražimo malo preciznije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Može i tako. Bacio sam pogled na parts-piaggio.com, postoji 3 modela Nexusa 250 iz 2007-e, i 2 modela rolnica - 82518R i 82753R.

Ne piše koji su koje gramaže, ali verovatno su ukrstili u servisu, pošto ti se loše ponaša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

A gde kupujete te opruge i rolnice i klizace koji nisu original,nego dr pulley ili mallosi? Ja sam prosle godine hteo da se igram sa tim na kraju odustao,sta god sam hteo ne mogu da nadjem,jedino sam mallosi kvacilo nasao i stavio ali nje zvono ostalo originalno,mada sam ja to menjao zbog cudnog zvuka(zvizdanje) pri kretanju na malim obrtajima,kao da nesto proklizava,sad sa ovim ovacilom toga nema,hvala bogu osedeo sam zbog tog zvuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
Pre 1 sat, Rovčanin je napisao:

@boza_kg jos jedno brzo pitanje 

13,8gr stavio jer je pgs tako rekao da je to original po fabrici kako god 250ie a cujem da se 11.2 bolje ponasaju e sad ima li sta izmedju ili je 11.2 ipak opcija

Evo mog iskustva sa istim agregatom na Beverly-u 250ie..

Fabricki u ie modele idu 13.8, a u karburator 11.2...

Sa tezim je isao ok...imao dovoljno snage, ali nista spec...

Sa laksim je ogromna promena...

Start i medju ubrzanja dosta jaca...

Obrtaji dosta veci...koliko po zvuku mogu da primetim..

Potrosnja se povecala za nekih 0.25 l.

To su iskustva iz gradske voznje..

 

Alternativa su rolne od Aprilie Scarabeo 200ie...one su u istoj dimenziji 21x17 i teske su 12gr.

 

Za koji dan cu ih probati..pa javim utiske..

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja