Jump to content

Moto Zajednica

Akcija policije: "Kaciga na glavu"

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Ljudi, cuo i ja da se prica o toj akciji, ali ja ne vidim da se u Kg-u nesto menja ili da policija zaustavlja ove bez kacige  >:(. A nikada vise motora i skutera. Napravicu snimak sa par kadrova iz Glavne ulice u Kg-u, samo da vidite delic te opustenosti (i klinkice sa malo krpica na sebi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

O da, sto se tice te akcije pa poceli su da dele i one flajere sto smo u Sat'u pricali o njima, dok sam ja tankovao gorivo na pumpi u okolini Zrenjanina, policiski pezo je stao pored markonea i makija da bi  im dali  flajer i razmenio par prijatnih reci, e al nisu znali  da  20m dalje jedan superstar tankuje gorivo  koji je pre njih imao flajere u ruci i izasao na televiziju  ;)

Primetno je da se po NS-u mnogo intezivnije vozi policajac na motoru. Preksinoc se setam na glavnom bulevaru i prolazi tip na motoru sa kacigom ali suvozacica nema kacigu, bukvalno iza njih se iz sporedne ulice ukljucuje policajac na motoru. Policajac je odma ukljucio rotaciju, dao po gasu, obisao ih i zaustavio. Kontam da ce se konacno i u NS-u stvari okrnuti, posto ako Joska ne dodje iz Temerina u NS onda sam ja jedini ludak sa kacigom na glavi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Gosn saobracajac Pantic  koji je juche bio gost na B-92, je takodje na kraju priloga rekao da ce mere represije za nenosenje kacige i prekoracenje brzine biti drastichno pojachane od sada pa do Oktobra tekuce godine.

 

Na zalost, nisam video ceo prilog, ali mislim da je to sto rade dobro, svidelo se to nekima ili ne,

 

;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Gosn saobracajac Pantic  koji je juche bio gost na B-92, je takodje na kraju priloga rekao da ce mere represije za nenosenje kacige i prekoracenje brzine biti drastichno pojachane od sada pa do Oktobra tekuce godine.[flash=200,200]

E ovo mi se jako svidja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Ja sam ziveo u Parizu i Londonu i tamo nikome ne pada na pamet da vozi bez kacige. Kao prvo kazne su jezive i nema nalazenja zajednickog jezika sa pandurima. To je pre svega delotvorno za studente i uopste one koji trenutno ne rade.

 

Oni koji rade imaju razne osiguranja vezana za bolest. To je opet povezano sa kreditnim zaduzenjem, uzmes kredit za gajbu i osiguran si od gubitka posla ili od bolesti. Ako se slupas bez kacige osiguranje ne vazi, onda ima da ides na bolovanje a cesto ne mozes da dobijes naknadu, kredit ti tece, prihode nemas itd,itd. Znaci suptilna prinuda...

 

Pa sada ko hoce da se zeza sa tim stvarima on stavi kacigu na lakat i krene da se kurci po latinskom kvartu.... Nema sanse.

 

U auto skoli u Parizu kada sam dobijao A kategoriju posebna edukacija sa filmovima o nesrecama se primenjivala. A Francuzi i nisu bas olicenje discipline, mogu da zamislim kako je medju nekim savesnijim nacijama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja sam ziveo u Parizu i Londonu i tamo nikome ne pada na pamet da vozi bez kacige. Kao prvo kazne su jezive i nema nalazenja zajednickog jezika sa pandurima. To je pre svega delotvorno za studente i uopste one koji trenutno ne rade.

 

Oni koji rade imaju razne osiguranja vezana za bolest. To je opet povezano sa kreditnim zaduzenjem, uzmes kredit za gajbu i osiguran si od gubitka posla ili od bolesti. Ako se slupas bez kacige osiguranje ne vazi, onda ima da ides na bolovanje a cesto ne mozes da dobijes naknadu, kredit ti tece, prihode nemas itd,itd. Znaci suptilna prinuda...

 

Pa sada ko hoce da se zeza sa tim stvarima on stavi kacigu na lakat i krene da se kurci po latinskom kvartu.... Nema sanse.

 

U auto skoli u Parizu kada sam dobijao A kategoriju posebna edukacija sa filmovima o nesrecama se primenjivala. A Francuzi i nisu bas olicenje discipline, mogu da zamislim kako je medju nekim savesnijim nacijama...

 

 

 

 

 

 

Verujem da bi se dosta mladih ,studenata i nezaposlenih vrlo rado menjalo sa svojim vrsnjacima u Parizu i Londonu  pa i po cenu da nose kacigu.Ovako nema posla ,nema para nema kredita ,nijko ne radi nista ,niko ne nosi kacige ,pa i panduri ne pisu kazne ,ma nema problema ce se resi sve . ;)8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ja sam ziveo u Parizu i Londonu i tamo nikome ne pada na pamet da vozi bez kacige. Kao prvo kazne su jezive i nema nalazenja zajednickog jezika sa pandurima. To je pre svega delotvorno za studente i uopste one koji trenutno ne rade.

 

Oni koji rade imaju razne osiguranja vezana za bolest. To je opet povezano sa kreditnim zaduzenjem, uzmes kredit za gajbu i osiguran si od gubitka posla ili od bolesti. Ako se slupas bez kacige osiguranje ne vazi, onda ima da ides na bolovanje a cesto ne mozes da dobijes naknadu, kredit ti tece, prihode nemas itd,itd. Znaci suptilna prinuda...

 

Pa sada ko hoce da se zeza sa tim stvarima on stavi kacigu na lakat i krene da se kurci po latinskom kvartu.... Nema sanse.

 

U auto skoli u Parizu kada sam dobijao A kategoriju posebna edukacija sa filmovima o nesrecama se primenjivala. A Francuzi i nisu bas olicenje discipline, mogu da zamislim kako je medju nekim savesnijim nacijama...

 

 

 

 

 

 

Verujem da bi se dosta mladih ,studenata i nezaposlenih vrlo rado menjalo sa svojim vrsnjacima u Parizu i Londonu  pa i po cenu da nose kacigu.Ovako nema posla ,nema para nema kredita ,nijko ne radi nista ,niko ne nosi kacige ,pa i panduri ne pisu kazne ,ma nema problema ce se resi sve . ;)8)

 

 

jasno je da bi mnogi radije ziveli u Parizu ili Londonu, ali nikako ne mogu da razumem kakve veze ima gde se nalazis ili zivis  (Pariz, London, Lapovo ili Paracin) sa nosenjem kacige i obezbedjivanjem sopstvene glave u slucaju pada, sudara, ili neceg slicnog ???

 

Meni je logichno, da nosim kacigu i ako imam i ako nemam para, pogotovo sto ozbiljno lecenje  kod nas uprkos "besplatnom zdravstvenom osiguranju" - OZBILJNO KOSTA. A ako nemash para, shta onda ? Ce se reshi sve ? Samo od sebe ? Kako ? Glava je samo jedna....

 

;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

...

Meni je logichno, da nosim kacigu i ako imam i ako nemam para, pogotovo sto ozbiljno lecenje  kod nas uprkos "besplatnom zdravstvenom osiguranju" - OZBILJNO KOSTA. A ako nemash para, shta onda ? Ce se reshi sve ? Samo od sebe ? Kako ? Glava je samo jedna....

 

;)

 

E Gremline, objasni ti to klincima na ljutim masinama i skuterima.  ::)

Mislim da je problem kod nas sto ne postoji neka vrsta edukacije mladih vozaca (posebno onih koji dobijaju A kategoriju). Kao sto je ucesnik naveo primer filmova sa nesrecama.

Pitanje kakav bi moj odnos prema opremi bio da nisam imao nekog ko me je savetovao da je oprema jako bitna, kada sam pocinjao. Naravno, ne mogu da izostavim i BJB kao veoma vazan faktor u mom prihvatanju filozofije voznje, ponasanja i zastitne opreme.

Ja bih mozda ovo poslednje izdvojio kao najbitniji i najkorisniji uticaj ovog foruma na mlade.

 

Mozda bih i ja sada kacigu na lakat, pa kroz glavnu da me klinkice vide. ;D

 

PS: Ali nikako da naucim da nosim kacigu "pravilno" (stalno spada sa lakta)  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Oni sto nose kacigu na lakat, a mislim pre svega na stanje svesti i ponasanje zive i u Parizu i Londonu, i oni bi se kurcili kao i ovde. Znaci isto kao i u Beogradu. Jedino sto ih sprecava su drasticne kazne i mogucnost da steta ne bude samo zdravlje (koje svakom treba da bude vise nego dovoljno) nego i ekonomske posledice gde niko nema ni milosti ni razumevanja za tvoje potrebe da vozis 100 km bez kacige i u papucama.

 

A to u kakvoj zemlji zivimo, ima li ili nema para i posla nema nikakve veze sa ponasanjem. Sta treba da budemo? Banglades?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Kako ne mozete da ih razumete zasto ne nose kacigu i voze u papucama??

pa sta vam je oni ne planiraju da padnu i nece pasti pa sta ce im onda oprema koji @#$%  ?

jel vam sad jasnije?

a ja bi voleo da upoznam tog lika koji je seo na motor da se vozi i odluco da je danas vreme da padne  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Abbdulah ne mozes da budes fensi na tom motoru,moras neki drugi da uzmes za te potrebe

 

Da, da, to sam i rekao, zao mi je sto vas iscimah za onu Apriliu Pegaso, izgelda da nema nista od endura, mora da padne nesto u liniji.... ee i da zuji i... evo japanke sam kupio (maskirne naravno) i sada... eto, bitju "normalan" a ne kao ovi sa kacigama!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Da se razumemo - ti što voze u papučama i nose kacigu na laktu se nigde konkretno i ne voze pa im je i oprema relativna stvar, glume ludilo po centru grada, jure sojke sa tudjim motorima i sl. sve dok im ne izleti neki penzos koji je zaboravio naočare sa Tavriom starom tries godina ili ih ne stigne taksista sa polukružnim preko duple pune... A posle kuku mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ja i dalje zagowaram moju teoriju .. 150 - 200 jura kazna za nenoshenje kacige minimum .. Toliko otprilike najmanje koshta neka iole ozbiljna kaciga ..   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ja i dalje zagowaram moju teoriju .. 150 - 200 jura kazna za nenoshenje kacige minimum .. Toliko otprilike najmanje koshta neka iole ozbiljna kaciga ..   

 

ja bi uveo nekoliko kategorija kazni za ne nošenje kaciga i to u zavisnosti od kategorije puta. Autoput - 200 evra, magistralni i lokalni put - 150, gradski bulevari - 100 evra, jednosmerne ulice sa jednom trakom 50 evra, a za probanje motora bez kacige ispred kuće u mirnom naselju bez saobraćaja ne bi bio toliko rigorozan, a ostalo kako oće... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Seo sam bez kacige pre nekidan,isao sam od autokomande do beogradnajke,opravdano ne opravdan

razlog je sto sam pozajmio nekoj devojcici  ;D ;D ;D koju je ortak dovezao na amotoru.Osecaj uopste ni malo

nije prijatan jer mi se samo mantalo po glavi nedo bog da mi se sta desi.I ako sam vozio oko 60

nije mi bilo sve jedno.Inace nikad ne sedam na motor bez kacige iti bilo kome

dozvoljavam da sedne samnom bez iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja sam ziveo u Parizu i Londonu i tamo nikome ne pada na pamet da vozi bez kacige. Kao prvo kazne su jezive i nema nalazenja zajednickog jezika sa pandurima. To je pre svega delotvorno za studente i uopste one koji trenutno ne rade.

 

Oni koji rade imaju razne osiguranja vezana za bolest. To je opet povezano sa kreditnim zaduzenjem, uzmes kredit za gajbu i osiguran si od gubitka posla ili od bolesti. Ako se slupas bez kacige osiguranje ne vazi, onda ima da ides na bolovanje a cesto ne mozes da dobijes naknadu, kredit ti tece, prihode nemas itd,itd. Znaci suptilna prinuda...

 

Pa sada ko hoce da se zeza sa tim stvarima on stavi kacigu na lakat i krene da se kurci po latinskom kvartu.... Nema sanse.

 

U auto skoli u Parizu kada sam dobijao A kategoriju posebna edukacija sa filmovima o nesrecama se primenjivala. A Francuzi i nisu bas olicenje discipline, mogu da zamislim kako je medju nekim savesnijim nacijama...

 

 

 

 

 

 

Verujem da bi se dosta mladih ,studenata i nezaposlenih vrlo rado menjalo sa svojim vrsnjacima u Parizu i Londonu  pa i po cenu da nose kacigu.Ovako nema posla ,nema para nema kredita ,nijko ne radi nista ,niko ne nosi kacige ,pa i panduri ne pisu kazne ,ma nema problema ce se resi sve . ;)8)

 

 

jasno je da bi mnogi radije ziveli u Parizu ili Londonu, ali nikako ne mogu da razumem kakve veze ima gde se nalazis ili zivis  (Pariz, London, Lapovo ili Paracin) sa nosenjem kacige i obezbedjivanjem sopstvene glave u slucaju pada, sudara, ili neceg slicnog ???

 

Meni je logichno, da nosim kacigu i ako imam i ako nemam para, pogotovo sto ozbiljno lecenje  kod nas uprkos "besplatnom zdravstvenom osiguranju" - OZBILJNO KOSTA. A ako nemash para, shta onda ? Ce se reshi sve ? Samo od sebe ? Kako ? Glava je samo jedna....

 

;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nema sta tu da ti nije jasno ako si pazljivo procitao ucesnikov post sve bi trebalo da ti bude jasno.Ceo taj truli zapad je odnosno njegova radicka klasa je zasnovala svoje zivote na kreditima ,osiguranjima itd,bla bla e sad ako ti pandur pise stalno kazne za nenosenje kacige a to se tamo pise za razliku kod nas taj lik odma bude prebacen u rizicnu grupu osiguranja i odmah mu je tezi i skupljiu zivot i td.E sad batina je iz raja izasla mozemo mi da pricamo ovde koliko hocemo (daj boze da neko procita i primeni to) ali nas covek dok ne oseti po dzepu on tera svoje ,pa sta misl;ite kako su se evropljanji oducili od bacanja djubreta po ulici i pikavaca mozda sto su mnogu kulturni ili sto su ih udarali po usima za svaku sitnicu i onda to preslo u naviku i oni postali kulturni .Tako moze i sa kacigama i nikako drugacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

ja bi uveo nekoliko kategorija kazni za ne nošenje kaciga i to u zavisnosti od kategorije puta. Autoput - 200 evra, magistralni i lokalni put - 150, gradski bulevari - 100 evra, jednosmerne ulice sa jednom trakom 50 evra, a za probanje motora bez kacige ispred kuće u mirnom naselju bez saobraćaja ne bi bio toliko rigorozan, a ostalo kako oće... 

 

Radjena je neka studija u USA pre par godina u kojoj su analizirali mesta saobarcajnih nesreca u kojima je tez epovredjen vozac motora. 

Nesrece se najcesce desavaju u radijusu oko pola milje od kuce, a najmanje na autoputu.

Za mene je autoput najbezbednije mesto za voznju, mnogo se vise bojim onih lokalnih ulicica sa ili bez stop znaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CB500XA

mozda ce nekom ovo zvucati prestrogo  ::) npr. ovima sto stite laktove sa kacigama, ali moj predlog je:

U redu je platitje kaznu kasnije

1. oduzimanje vozacke dozvole na tri meseca (taman koliko sezona traje)

2 .hitno slanje kod psihijatra na isti period koliko je ostao bez dozvole ( tek da se vidi shta nije u redu sa njegovom glavom)

3 .da se javlja svakog radnog dana u centar, gde bi mu se pustali klipovi nesretja sa otkinutim glavama, oshmirglanim telima i otvorenim prelomima  gde postoji osoba koja nadgleda da ne spava ili zmuri, naravno u istom periodu.

 

 

cenim da bi se drugacije ponasali posle tretmana  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

1. oduzimanje vozacke dozvole na tri meseca (taman koliko sezona traje)

2 .hitno slanje kod psihijatra na isti period koliko je ostao bez dozvole ( tek da se vidi shta nije u redu sa njegovom glavom)

3 .da se javlja svakog radnog dana u centar, gde bi mu se pustali klipovi nesretja sa otkinutim glavama, oshmirglanim telima i otvorenim prelomima  gde postoji osoba koja nadgleda da ne spava ili zmuri, naravno u istom periodu.

http://sjajni predlozi, pa ako je neizleciv slucaj, posle drugog-treceg glupiranja da mu se trajno oduzme dozvola

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

ma i oduzeti dozvolu takvim"likovima"nema nikakve svrhe-pa znate li vi koliko njih vozi bez dozvole!!!???pa se jos i hvale!!!!!strasno!!!

a sto se opreme tice-pa valjda smatraju da je nakvarcana klinka sa tangicama,pantalonicama niskog struka, polugola naravno,komlpetna oprema??a da,bez djozli nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

...nakvarcana klinka sa tangicama,pantalonicama niskog struka, polugola naravno...

Cekaj, cekaj! Sta ti sad imas protiv klinki?  :D :D :D

 

...

Radjena je neka studija u USA pre par godina u kojoj su analizirali mesta saobarcajnih nesreca u kojima je tez epovredjen vozac motora. 

Nesrece se najcesce desavaju u radijusu oko pola milje od kuce, a najmanje na autoputu.

Za mene je autoput najbezbednije mesto za voznju, mnogo se vise bojim onih lokalnih ulicica sa ili bez stop znaka.

RSV, potpuno se slazem sa tobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Valjevo city

Dokle god kod nas u Srbiji mozes da se dogovoris sa milicijom ili da pobegnes nekaznjen bice nam ovako.Trebalo bi malo ostrije kazniti nesavesne vozace motornih vozila pa bi bilo drugacije ,a uvesti dobrotvorni rad umesto kazni da ovi sto ne nose kacige dele letke ili pomazu policiji kod saobracajki da vide kako izgleda krv na putu.           

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja