Jump to content

Moto Zajednica

Akcija policije: "Kaciga na glavu"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Dakle, ja mislim da treba ozakoniti sledece:

1. Za voznju bez kacige ima se platiti kazna u iznosu od 500Eur, na licu mesta, bez mogucnosti zalbe/sudjenja i slicno. Ako se nema odma, onda uplatnica.

2. Policija mora uslikati motoristu pre nego sto ga kazni, uz nemogucnost brisanja slika sa aparata (radi sprecavanja korupcije). Koliko slika, toliko para ima da donese :)

3. dok ne platis kaznu, policija zadrzava motor, cisto da se i oni koji imaju pare izdr*aju propisno, dok ponovo ne sednu na motor. Ako ne platis u roku od 30 dana, gubi se pravo nad vlasnistvom nad motorom.

 

Mislim da ovakve mere Srbiji najefikasnije. Sve ostale price, akcije, flajeri, forumi, filmovi i slicno, ni iz bliza ne mogu da daju ovako dobar rezultat u praksi. Smem da se kladim u bilo koje pare da bi od prvog dana primene ovako neceg 99.99% motorciklista imalo kacigu na glavi (drugog dana bi se procenat popeo na 100%)

 

Ostaje da se vidi zasto je ovako nesto (ili slicno) nemoguce da se izglasa i ozakoni.

 

Edit: i za suvozaca isto, pa nek se sabiraju

 

poz

 

Eh sta ti je demokratija! Da je tako ja ipak ne bih vozio motor sto je sigurno, sigurno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Evo i mog misljenja o ovoj temi koje se mozda na prvo citanje nece svideti nekima ali neka malo razmisle pa onda odkomentarisu.

Elem radi se o visini kazne posto zivimo u drzavi u kojoj korupcija ima velikog maha mislim da treba smanjiti cenu kazne za nenosenje kacige na jedno 300-500 dinara.Ali paralelno sa tim poostriti akciju policije i naplacivati te kazne >:(.To bi inace izgledalo ovako na voznji kroz grad od 3 km bajker sretne 5 pandura svaki ga zaustavi i naplati 300 dinara sitne pare da bi rizikovao podmicivanje tako da nema oces neces nego plati i tako posle dana voznje bajker platio jedno 5-7000 dinara za nenosenje kacige. Sva sreca ja nosim kacigu.To bi takodje znacilo treba stati na svakom cosku i izvinjavati se panduru sto je preveliko gubljenje vremena a i one sto vole da budu vidjeni bez kacige svi sigurno vide ali kako placa kazne ,a ne kako vozi bez kacige.

Toliko o mom misljenju ,a sad molim i vase misljenje pa da probamo da pitamo i neke strucne ljude za misljenje i posle toga mozda i smanjimo kazne i korupciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Evo i mog misljenja o ovoj temi koje se mozda na prvo citanje nece svideti nekima ali neka malo razmisle pa onda odkomentarisu.

Elem radi se o visini kazne posto zivimo u drzavi u kojoj korupcija ima velikog maha mislim da treba smanjiti cenu kazne za nenosenje kacige na jedno 300-500 dinara.Ali paralelno sa tim poostriti akciju policije i naplacivati te kazne >:(.To bi inace izgledalo ovako na voznji kroz grad od 3 km bajker sretne 5 pandura svaki ga zaustavi i naplati 300 dinara sitne pare da bi rizikovao podmicivanje tako da nema oces neces nego plati i tako posle dana voznje bajker platio jedno 5-7000 dinara za nenosenje kacige. Sva sreca ja nosim kacigu.To bi takodje znacilo treba stati na svakom cosku i izvinjavati se panduru sto je preveliko gubljenje vremena a i one sto vole da budu vidjeni bez kacige svi sigurno vide ali kako placa kazne ,a ne kako vozi bez kacige.

Toliko o mom misljenju ,a sad molim i vase misljenje pa da probamo da pitamo i neke strucne ljude za misljenje i posle toga mozda i smanjimo kazne i korupciju.

 

 

 

 

 

 

 

 

Policajac izbegava da zaustavlja motoriste koji ne nose kacige iz razloga sto nece da mu stanu ,video nekoliko puta ,i onda on ostane ko popisan a ne moz ni da ga zapise posto pozadi i nema tablice i tu se prica zavrsava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Policajac izbegava da zaustavlja motoriste koji ne nose kacige iz razloga sto nece da mu stanu ,video nekoliko puta ,i onda on ostane ko popisan a ne moz ni da ga zapise posto pozadi i nema tablice i tu se prica zavrsava.

 

Ovo mi je potvrdio i jedan saobracajac u privatnom razgovoru na nekoj proslavi. Covek je dodao jos i to da ako motorista ne stane i policajac krene da ga juri i ako motorista padne ili napravi neki drugi kurslus odgovoran je policajac, tako da mi je doticni rekao 'nepada mi vise napamet da zaustavljam one za koje smatram da mi nece stati!"  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Policajac izbegava da zaustavlja motoriste koji ne nose kacige iz razloga sto nece da mu stanu ,video nekoliko puta ,i onda on ostane ko popisan a ne moz ni da ga zapise posto pozadi i nema tablice i tu se prica zavrsava.

 

Ovo mi je potvrdio i jedan saobracajac u privatnom razgovoru na nekoj proslavi. Covek je dodao jos i to da ako motorista ne stane i policajac krene da ga juri i ako motorista padne ili napravi neki drugi kurslus odgovoran je policajac, tako da mi je doticni rekao 'nepada mi vise napamet da zaustavljam one za koje smatram da mi nece stati!"  :o

 

Ovo je sumorna istina... Zato treba napraviti raciju po gradu, svako ko nema vidljivu tablicu, zadržavanje motora na 30 dana na proveru (po zakonu), pa onda može posle lepo da zapiše tablicu...

 

A što se tiče motora koji nisu prevedeni na ime, vlasnik je u hebenoj poziciji, jer ako onaj koji vozi motor ne stane policiji, a ovi zapišu broj ima da nahebe ko žuti dok ne dokaže da nije to on bio...

 

A treba i uvesti kaznu oduzimanja dozvole na godinu dana, pa ponovno polaganje za nestajanje policiji...

 

I treba samo sprovesti kazne...Hmmmm.... Neće da može u Srbiji......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Mene danas posle sto godina zaustavila 2 pandura i to u razmaku od nepun kilometar!  :o ;D

 

Ja u full opremi, voznja po PS-u, oni kao "jure motoriste bez polozene kategorije"... reko, jel ti u svoj opremi i relativno starim brojem registracije delujem kao da nemam kategoriju vise nego gomila klinaca sto jurcaju bez kaciga na sveze registrovanim maxi skuterima?!

 

Al dobro, samo nek se kontrolise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

juce me zustavi pandur. pored stoji 2-3 automobila i jedan skuter. guzva.

- dodji do kola i donesi dozvolu i saobracajnu

- druze, ako ga ugasim, vise ga ne upalih, posto nema nizbrdice okolo!

- ne razumem

- ima kurblu, ne volimo se, ritne me, navuko sam stra', palim je na gurku.

  pandur se okrece, gleda guzvu od 5-6 ljudi, kola, skuter...

- imas A, jel registrovan?

- ima sve, evo... krecem da vadim, a on

- u redu je, ajde, idi. stavi mu ANLASER.

;D ;D ;D

 

ANLASEEEEEER!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

juce me zustavi pandur. pored stoji 2-3 automobila i jedan skuter. guzva.

- dodji do kola i donesi dozvolu i saobracajnu

- druze, ako ga ugasim, vise ga ne upalih, posto nema nizbrdice okolo!

- ne razumem

- ima kurblu, ne volimo se, ritne me, navuko sam stra', palim je na gurku.

  pandur se okrece, gleda guzvu od 5-6 ljudi, kola, skuter...

- imas A, jel registrovan?

- ima sve, evo... krecem da vadim, a on

- u redu je, ajde, idi. stavi mu ANLASER.

;D ;D ;D

 

ANLASEEEEEER!!!!!!

 

Ne razumem? Sta anlaser?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

juce me zustavi pandur. pored stoji 2-3 automobila i jedan skuter. guzva.

- dodji do kola i donesi dozvolu i saobracajnu

- druze, ako ga ugasim, vise ga ne upalih, posto nema nizbrdice okolo!

- ne razumem

- ima kurblu, ne volimo se, ritne me, navuko sam stra', palim je na gurku.

  pandur se okrece, gleda guzvu od 5-6 ljudi, kola, skuter...

- imas A, jel registrovan?

- ima sve, evo... krecem da vadim, a on

- u redu je, ajde, idi. stavi mu ANLASER.

;D ;D ;D

 

ANLASEEEEEER!!!!!!

 

Ne razumem? Sta anlaser?

 

Pa.... Alnaser...Kako ne razumeš ??? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: DL1000 V-Strom 2007

U Novom Sadu policija sprema akciju u kojoj ce da slika sve motore i napravi arhivu.

U slucaju da ne stanes, lepo te nadju, pa kod sudije.

A gospodinu koji ne voli kacigu, razumem ga, niko je ne voli, ali ja licno mislim da lepo treba da proda motor, automobil (ako ga ima) i da ide peske.

 

Nekako mi se cini da motor nije za ljude koji ne nose kacige, i zastitnu opremu, ako ne volis sam sebe, onda verovatno ne volis nikoga.

Ako nikad nije pao sa motora, u jednoj temi sam rekao ljudima moje iskustvo i preneo jedan test:

1. lepo nadjes jedan zid cvrst zid (pozeljno cigla, nikako drvena ograda),

2. udaljis se jedno pet metara i zatrcis se u njega iz sve snage (brzina ti je oko 12-15km/h), OBAVEZNO IZ SVE SNAGE!

Povedi nekog da te posle odveze kod doktora, posle toga povrede pomnozis sa PET i dobijes lagan pad sa 40km/h (znam da racunam, nego kad pridjes zidu, nesvesno usporavas, pa je udarac pri brzini oko 5-8km/h), i ako i posle testa ne budes voleo da nosis kacigu, javi se pa cemo nesto smisliti

 

JESTE NEUDOBNO, VRUCINA POD KACIGOM, BOLI GUZICA, RUKE, RAMENA, DUVA VETAR, PADA KISA PO TEBI, SMRDI BENZIN, CIMAS SE NA SVAKOJ RUPI, STALNO SI NAPET, AKO TI SE TO NE SVIDA, MOJ SAVET TI JE PRODAJ MOTOR I KUPI 20-30 PARI PATIKA

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

I jeste pravilno anlaser

I jeste anlaser...nego mislim da je OKRAD hteo da kaze da mu je vec muka od tog anlasera i da nikad nece kupiti motor koji ga ima  ;):D :D ;)

 

 

E da...tema...

U NS sam juce video motorizovanog policajca kako voza po pesackoj zoni i hvata one koje mrzi da pesace...a ima ih...puno  ::)

Dok sam ja prosetao po keju video sam trojcu na skuterima, jednu ribicu na skuteru (niko nije nosio kacigu) i jednog pozera na "strit fajteru" sa sve papucama, atlet majci i BEZ suncanih cvika...malo je zmirkao al je uspeo da pogodi setaliste i da promasi sve setace...e i onda je naisao "marsovac"...nadam se da je pala koja kazna (ufff al sam zao...)

 

Sad ce Grof da me za*ebava jer sam pre neki dan u Zmaj Jovinoj do kafica dovozao motor kroz pesacku zonu...mrzelo me da setam tj da guram motor  ::) ;D...al bar sam bio u full opremi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

a slusajte ovo...

danas pre oko sat vremena odo ja na polaganje 2 po redu...

naravno padoh i mrzi me o tome da pricam... sjeba me neki "budza" kome je mama kupila kolika pa on jurca gradom...

elem.... nastavim ja kuci posle polaganja... i vidim nesto bruji pored mene, kad ono marsovac pogazuje da stanem...

stao ja pita ovo ono ja kazem sad polagao... naravno kaciga na glavi  i sve... ali on izvadi blokce i pise...

ja reko ma nije toliki s**ad mada ipak jeste... i dobih kaznu ni kriv ni duzan...

a sad zapisnik... pise "vozilo to i to kretalo se BRZO ulicom tom i tom..."

brzo znaci !?

i ja razmislim malo i pogledam onu ulicu i vidim da na ulici od 200-300m ima 2 lezeca policajca na razmaku od 20tak metara, a 10m iza drugog me je zaustavio...

znaci ja sam takav lik koji je skakao po lezecim policajcima ko budala, sa "mnogo zajebanim" motorom...

bar da imam masinu koja ce za 10 metara da ubrza dobvoljno za kaznu i da se zaustavi u mestu bez problema...

jos me na kraju i pita koja si godina ja kazem 4ta (danas mi je matura)... i nista on... bas ga briga...

a na kraju sobzirom da sam stao u jednosmernoj odvojenom osrtvom...

ja odo do kraja i zaokrenem propisno, a pandur odma zaokrene iz odma i ode...

cenio sam ih al od sada se i ja pridruzujem velikoj vecini koja ih naziva kerovima... jel to i jesu...

nazivajmo stvari pravim imenom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

i dobih kaznu ni kriv ni duzan...

 

Netačno... Da je mogao da ti progleda kroz prste - mogao je, ali kriv - jesi.

 

a sad zapisnik... pise "vozilo to i to kretalo se BRZO ulicom tom i tom..."

brzo znaci !?

 

Pretpostavljam da izabrao da ne potpišeš zapisnik, pošto se ne slažeš sa navodima istog? Ako si ipak potpisao, zeznuo si se...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

zao mi je sto nisi polozio  :(

 

 

 

dodjem ja tako svojevremeno [da ne pricam sad bas kad je to bilo :)] na poligon da polazem za A.

 

kako sam presao vec prilican broj km i pre polaganja, sasvim dobro upravljam motorom ali TDM bas i nije pravljen za onu osmicu.

no, kazu mi slobodno napravi osmicu sa vecim precnikom i bice sve ok.

 

dodjem sat pred pocetak polaganja da malo navezbam, a i jos jedan lik sa Fazerom je imao istu ideju.

covek iz komisije za polaganje u nasoj skoli rece da kljunovi imaju obicaj da naplacuju kazne i na samom poligonu ako se vozi bez dozvole, sto ja prosto nisam mogao da verujem.

 

elem, nakon par polu-uspesnih pokusaja osmice sidjem sa motora, decko sa fazerom je vec pravio pauzu, kad naidje patrola.

zastadose pored nas, gledaju, a pored motora nema nikoga vise sem nas.

 

znaju sta radimo, znaju da nemamo dozvole i gledaju, tuzni sto nas nisu uhvatili na delu.

imali smo srece.

 

 

 

a i ja taj dan, polozio iz prve :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

i dobih kaznu ni kriv ni duzan...

 

Netačno... Da je mogao da ti progleda kroz prste - mogao je, ali kriv - jesi.

 

a sad zapisnik... pise "vozilo to i to kretalo se BRZO ulicom tom i tom..."

brzo znaci !?

 

Pretpostavljam da izabrao da ne potpišeš zapisnik, pošto se ne slažeš sa navodima istog? Ako si ipak potpisao, zeznuo si se...

 

 

onda mi ti objasni kako ja da odem na polaganje na mom motoru a da ne vozim... da ga teram 10 kilometara?

i izgleda da nije napisao da sam se kretao brzo... ne mogu da procitam probaj ti

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

nemoj se ljutiti, i pogledaj sta ti napisah gore.

 

dakle, dok god nemas dozvolu, ne smes da upravljas vozilom osim na poligonu, i to samo tokom polaganja.

 

L tablice ne racunam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

nemoj se ljutiti, i pogledaj sta ti napisah gore.

 

dakle, dok god nemas dozvolu, ne smes da upravljas vozilom osim na poligonu, i to samo tokom polaganja.

 

L tablice ne racunam.

ne ljutim se... ali ovo stvarno nije lepo... jos mi je danas matura... jbg... da sam polozio bas bi me bilo briga... a ovako nije mogao da progleda, prvo ja koji nikada ni jedan prekrsaj napravio nisam...nikada...

poz i znam da si imao dobru nameru ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Dakle, ja mislim da treba ozakoniti sledece:

1. Za voznju bez kacige ima se platiti kazna u iznosu od 500Eur, na licu mesta, bez mogucnosti zalbe/sudjenja i slicno. Ako se nema odma, onda uplatnica.

2. Policija mora uslikati motoristu pre nego sto ga kazni, uz nemogucnost brisanja slika sa aparata (radi sprecavanja korupcije). Koliko slika, toliko para ima da donese :)

3. dok ne platis kaznu, policija zadrzava motor, cisto da se i oni koji imaju pare izdr*aju propisno, dok ponovo ne sednu na motor. Ako ne platis u roku od 30 dana, gubi se pravo nad vlasnistvom nad motorom.

 

Mislim da ovakve mere Srbiji najefikasnije. Sve ostale price, akcije, flajeri, forumi, filmovi i slicno, ni iz bliza ne mogu da daju ovako dobar rezultat u praksi. Smem da se kladim u bilo koje pare da bi od prvog dana primene ovako neceg 99.99% motorciklista imalo kacigu na glavi (drugog dana bi se procenat popeo na 100%)

 

Ostaje da se vidi zasto je ovako nesto (ili slicno) nemoguce da se izglasa i ozakoni.

 

Edit: i za suvozaca isto, pa nek se sabiraju

 

poz

 

Eh sta ti je demokratija! Da je tako ja ipak ne bih vozio motor sto je sigurno, sigurno je.

 

Eto vidis, vec bi delovalo na tebe, tako da pre ne bi vozio, nego da te kazne, sto i jeste smisao kazne.

Na kraju bi vozili svi koji hoce da nose kacige, a oni koji nece bi isli prevozom/kolima.

 

Da, zaboravio sam, uveo bih i neke HI-RES kamere na raskrsnice, pa kad nekog snime bez kacige (sa sve registarskim brojem motora), opet kazna :)

 

poz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

evo moj copy/paste sto sam napisao u jednoj slicnoj temi:

 

svakog motordziju kojeg sretnem bez kacige pozdravim jednim znakom, kaziprstom po slepoocnici (moje kacige), onako simbolicki: "da li si ti normalan?". znam da je policija prosle godine imala akciju "kaciga na glavi" (ili tako nesto) ali cim oni vode akciju to ce mnogi da (na zalost) ismeju.

 

mozda bi bas mi mogli da pokrenemo nesto tog tipa? velika smo zajednica i moglo bi da se ucini nesto povodom toga. gine se, nazalost, svakodnevno.

 

eto za pocetak, cim stanes pored budale bez kacige, posaljes mu pozdrav/znak

 

i da dodam da bi ovo bilo dobro za klince, mozda kad vide "velike cike" na ozbiljnim motorima i u punoj opremi koji im sugerisu da nose kacigu pohitaju i nabave jednu  ;D . mozda imaju respekta, bar prema vecim motorima jer se sigurno prze na njih. treba ih ubediti da je to IN. pa i onaj GhostRider vozi u punoj opremi.

 

a to za polaganje za A kat - to je totalni besmisao. Oni sprovode akciju "kaciga na glavu" a dopustaju da potpuno neuki motociklisti voze 14 dana motor bilo koje kubikaze/jacine kao "vezbanje" za polaganje poligona za A kat! samo pokupe 6000din, koliko je potrebno za L tablu, i vozi, sta nas briga da li znas da vozis/menjas brzine/kocis itd! i naravno, po propisu, ne smes da vozis motor do poligona (kad polazes) vec neko drugi sa dozvolom mora da ti ga doveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

evo moj copy/paste sto sam napisao u jednoj slicnoj temi:

 

svakog motordziju kojeg sretnem bez kacige pozdravim jednim znakom, kaziprstom po slepoocnici (moje kacige), onako simbolicki: "da li si ti normalan?". znam da je policija prosle godine imala akciju "kaciga na glavi" (ili tako nesto) ali cim oni vode akciju to ce mnogi da (na zalost) ismeju.

 

mozda bi bas mi mogli da pokrenemo nesto tog tipa? velika smo zajednica i moglo bi da se ucini nesto povodom toga. gine se, nazalost, svakodnevno.

 

eto za pocetak, cim stanes pored budale bez kacige, posaljes mu pozdrav/znak

 

i da dodam da bi ovo bilo dobro za klince, mozda kad vide "velike cike" na ozbiljnim motorima i u punoj opremi koji im sugerisu da nose kacigu pohitaju i nabave jednu  ;D . mozda imaju respekta, bar prema vecim motorima jer se sigurno prze na njih. treba ih ubediti da je to IN. pa i onaj GhostRider vozi u punoj opremi.

 

a to za polaganje za A kat - to je totalni besmisao. Oni sprovode akciju "kaciga na glavu" a dopustaju da potpuno neuki motociklisti voze 14 dana motor bilo koje kubikaze/jacine kao "vezbanje" za polaganje poligona za A kat! samo pokupe 6000din, koliko je potrebno za L tablu, i vozi, sta nas briga da li znas da vozis/menjas brzine/kocis itd! i naravno, po propisu, ne smes da vozis motor do poligona (kad polazes) vec neko drugi sa dozvolom mora da ti ga doveze.

 

Odlična ideja! Podržavam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja