Jump to content

Moto Zajednica

Akcija policije: "Kaciga na glavu"

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

28. maj 2008. | 11:50 | Izvor: B92

 

Beograd -- Prema analizama Ministarstva unutrašnjih poslova, tokom 2007. motociklisti su učestvovali u više od 3.500 saobraćajnih nezgoda, u kojima je poginulo 108 ljudi.

 

Od ukupnog broja saobraćajnih nesreća, više od 50 odsto izazvali su vozači bicikala i motocikala. U cilju smanjenja broja saobraćajnih nesreća i ublažavanja njihovih posledica, saobraćajna policija do 31. maja sprovodi akciju pod nazivom "Kaciga na glavu".

 

Nesreće se najčešće dešavaju na raskrsnicama u naseljenim mestima i otvorenim pravcima, gde vozači motocikala ne poštuju ograničenje brzine.

 

Takođe, vozači motornih vozila, zbog pogrešne procene kretanja motocikliste, takođe izazivaju nesreće.

 

"Najčešći uzrok saobraćajnih nezgoda je brzina i nepropisno preticanje. To su dva najkatastrofalnija uzroka povreda, a u 2008. godini zbog takvih ponašanja u saobraćaju 12 vozača motocikala je izgubilo život, 130 zadobilo teške povrede, a 122 vozača zadobilo lake povrede", kaže Branko Pantović iz Uprave saobraćajne policije.

 

Tokom prva četiri meseca ove godine, u odnosu na isti period u 2007. godini, broj poginulih u saobraćajnim nesrećama je smanjen, međutim, ne u dovoljnoj meri, zato je MUP pokrenuo akciju "Kaciga na glavu".

 

"Što se tiče vozača motocikala, to je i tema naše kampanje, da upravo probamo da im ukažemo na jednu stvar - da budu odgovorni prema sebi. Ako budu odgovorni prema sebi, ako budu koristili zaštitnu opremu, ako budu poštovali saobraćajne propise, velika je verovatnoća da će uživanje na motociklu biti stvarno uživanje", rekao je Pantović.

 

U poslednjih pet godina, broj motocikala u Srbiji se značajno povećao. Samo u toku prva tri meseca prošle godine uvezeno je više motocikala nego tokom čitave 2006. godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Svako ko zuji po gradu moze da primeti da oko 70% motociklista ne nozi kacigu i da panduri to aminuju, nije im interesantno da se pozabave ovim problemom verovatno iz razloga sto nemogu da izbiju novac jer vecina ovakvih vozaca  ide polu gola bez novcanika a vrucina je pa pandure mrzi da pisu kazne. ;DSvaka cast onima koji rade svoj posao kako treba, ali mislim da vecina zmuri na oba oka i tako taj problem uspesno egzistira sezonu za sezonom :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Svako ko zuji po gradu moze da primeti da oko 70% motociklista ne nozi kacigu i da panduri to aminuju, nije im interesantno da se pozabave ovim problemom verovatno iz razloga sto nemogu da izbiju novac jer vecina ovakvih vozaca  ide polu gola bez novcanika a vrucina je pa pandure mrzi da pisu kazne. ;DSvaka cast onima koji rade svoj posao kako treba, ali mislim da vecina zmuri na oba oka i tako taj problem uspesno egzistira sezonu za sezonom :'(

 

Nisam brojao motoriste da bih mogao da ih izrazavam u %, ali sam pre 2 sata, vracajuci se sa Ostruznice, kod Trznog centra 45, baja na skuteruy oklembesio onu radnicku " nosu " oko ruke. Naravno, pri prolasku pokazem prema contari i kazem " Kaciga majstore " ....ma jok...kao da ne postojim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Beograd -- Prema analizama Ministarstva unutrašnjih poslova, tokom 2007. motociklisti su učestvovali u više od 3.500 saobraćajnih nezgoda, u kojima je poginulo 108 ljudi.

 

Od ukupnog broja saobraćajnih nesreća, više od 50 odsto izazvali su vozači bicikala i motocikala....

Hm, nesto mi je sumnjiva ova matematika... Da li je moguce da su motociklisti izazvali 50% ukupnih saobracajnih nesreca? Da su rekli 50% od onih u kojima su ucestvovali, pa ajde... Ali ovo mi nesto mnogo... Zna li neko mozda nesto vise o ovome?

Inace pozdravljam akciju, ali ne pozdravljam gadjanje kojekakvim procentima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Nisam brojao motoriste da bih mogao da ih izrazavam u %, ali sam pre 2 sata, vracajuci se sa Ostruznice, kod Trznog centra 45, baja na skuteruy oklembesio onu radnicku " nosu " oko ruke. Naravno, pri prolasku pokazem prema contari i kazem " Kaciga majstore " ....ma jok...kao da ne postojim....

 

Zalosno  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pre neki dan kad sam se vracao sa posla, u ulici Cara Dusana je stajala patrola. Minimum 5 motorista je proslo pored njih, bez kacige, nisu ni pokusali da ih zaustave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Kacige ne samo sto su vise nego korisne,cuvaju ti glavu,i lepe su kao sastavni modni detalj svakog motoriste,

to kaze ona moja zenska strana  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

ovi panduri u kolima ne haju za kacigu ali ja sam video u poslednjih par dana kako policija na motorima zaustavlja sve sto vidi bez kacige i kad vide dvoje na malim skuterima koji su reg za jednu osobu. Bas ih je bilo dosta i video sam da pisu kazne. Ja samo trubnem i oni mi mahnu, a i sto bi me zaustavljali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Ja zamalo danas da pregazim milicajca na motoru koji na semaforu na kod buvljaka, sa nevezanom kacigom, prolazi na crveno, polako i ocekuje da ga propustim.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma nisu bas oni prema svima ostri,,nekog puste nekog ne,,,,,od kad sam registrovao motor ni jednu patrolu nisam video,, ???

podrzavam njihovu akciju,kad mogu ja da je nosim na 34c mogu i oni klinci na skuterima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Ja zamalo danas da pregazim milicajca na motoru koji na semaforu na kod buvljaka, sa nevezanom kacigom, prolazi na crveno, polako i ocekuje da ga propustim.

 

 

 

Sto ga ne pita da li je normalan, zna li da za to ide dozvola na 6 meseci  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Juce sam bio u NS,i imao sam oscaj da sam jedina konjina koja ima kacigu na glavi.Nikoga ama BAS nikoga od mnogo vozaca/suvozaca nisam video da nosi kacigu!A bas sam sreo mnogo motora,svih vrsta.Meni i zenici se bukvano ukuvala glava,bas je bilo toplo.

A kada bolje razmislim,mozda je glava bolja kuvana nego razbijena  ;D

Ipak,hocu samo da kazem da sam se bas osecao glupo,ali cu i dalje nositi kacigu na glavi.

Intersuje me samo,cemu te silne akcije i kojesta,kada to ne vredi nista?

Ili neka policija kaznjava ne nosenje kacige,ili neka ukinu taj zakon,pa da ja odlucujem o svojoj sigurnosti,hocu li,ili necu staviti kacigu na glavu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Juce sam bio u NS,i imao sam oscaj da sam jedina konjina koja ima kacigu na glavi.Nikoga ama BAS nikoga od mnogo vozaca/suvozaca nisam video da nosi kacigu!A bas sam sreo mnogo motora,svih vrsta.Meni i zenici se bukvano ukuvala glava,bas je bilo toplo.

A kada bolje razmislim,mozda je glava bolja kuvana nego razbijena  ;D

Ipak,hocu samo da kazem da sam se bas osecao glupo,ali cu i dalje nositi kacigu na glavi.

Intersuje me samo,cemu te silne akcije i kojesta,kada to ne vredi nista?

Ili neka policija kaznjava ne nosenje kacige,ili neka ukinu taj zakon,pa da ja odlucujem o svojoj sigurnosti,hocu li,ili necu staviti kacigu na glavu.

 

 

I zbog ovog boldovanog se zapitam zasto stradaju tako motoristi u NS ( mislim na povrede ). Neka,kacigu nosis zbog sebe, ne zbog drugih ( iako je zakon to propisao ).

 

Meni je jos odvratnije kada vidim lika sa kacigom, u sorcu i majci a dole japanke >:( >:(...mislim iste bi mu nabio tamo gde Sunce ne sija.

 

Akciju svakako podrzavam ( iako ne nosim istu....ali imam u vidu da kupim jednu...premda bi meni vise znacilo da kupim celu intezivnu negu  ;D ) zbog mladjih i " naduvanih " vozaca koji mislie " meni se padovi ne dogadjaju " a onda naidju na cuvenu koru od banane.....pa pravac bolnica.

 

Ali isto tako zbog starijih vozaca, " usijanih glava, sa popijenom mudroscu celog sveta " koji voze motore sa cvikama u papucama....mislim em odvratno em nesigurno ( citaj > opasno po okolinu ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ovo su podatci za 2007, koje sam lichno dobio od Stojadina Jovanovica, shefa saobracajne policije pre par nedelja.

 

Pablo je to vec postovao u Lallajkovoj temi: Analiza Crne Hronike 

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=10247.40

 

ali nije loshe da ponovimo, cisto preventivno:

 

 

U 2007 godini dogodile su se 1454 nesrece u kojoj su ucestvovali vozaci motorcikla, 68 lica je poginulo, dok je 1305 lica lakse i teze povredjeno. Od toga su 770 nesreca izazvali vozachi motora, u kojima je poginulo 34 lica, a povredjeno 744.

 

Takodje u 2007 vozaci bicikla sa pomocnim motorom su ucestvovali u 2193 nesrece, 40 lica je poginulo a povredjeno je 1849 lica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

tek sam sada pogledao temu koju sam juce postavio

 

prosto moram da naglasim da sam pozitivno iznenadjen

 

iz iskustva prethodnih meseci, ocekivao sam bar 50% zluradih komentara kako policijske akcije sluze samo za sminku, kako policajci iskljucivo postoje da bi maltretirali nevine motocikliste i da uzimaju mito

 

 

hvala vam sto ste me pozitivno iznenadili :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ja kolko mogu da vidim u Beogradu je trenutno akcija motorciklista pod nazivom "Kacigu na lakat"  ;D ;D ;D

 

Šalim se, dosta ljudi  ima mozga u glavi i zaista upotreba kacige po gradu je sve prisutnija pojava, naravno ima izuzetaka ali to su likovi koji u su u svakom aspektu života spremni za rizik, al bože moj - prirodna selekcija - iskonska pojava u ljudskoj vrsti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Bio sam skoro nedelju dana u Italiji i za sve to vreme nisam uspeo da vidim NITI JEDNOG (nije preterivanje!) vozaca skutera ili motora bez kacige. Stvarno mi nije jasno kako, al brate i statisticki je nemoguce da niko ne vozi bez?!? Ili mozda nisam imao dovoljno veliki uzorak motorista?!  ;D  ???

 

Kompleksi i nivo svesti naseg naroda se jedino drakonskim kaznama mogu dovesti u "normalu"... nadam se...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ja sam nedavno bio u jednom ski centru u Austriji... veliki broj skijaša ima kacige, što pre 10ak godina nije bio slučaj. Za skijanje ne postoji zakon koji ih tera da nose kacige, već nose zato što žele da se zaštite (ili je moda... bemliga).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja, iskreno, ne mogu da vozim bez kacige. Vetar bije, suze mi oči, kad te strefi neka veća muva kao da te neko pogodio kuglom iz flipera, šleperi koji dižu prašinu, ispada im šljunak... Malo jeste toplo ali bolje i to nego ovo što sam nabrojao... verovatno sam nešto i zaboravio.

Kazna za nenošenje kacige je 3000din i ovih dana će kontrole policije biti znatno pojačane. U Italiji nose kacige jer su kazne velike ali i imaju moto kulturu koja potiče odavno, koliko samo moto fabrika ima i od kad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja, iskreno, ne mogu da vozim bez kacige. Vetar bije, suze mi oči, kad te strefi neka veća muva kao da te neko pogodio kuglom iz flipera, šleperi koji dižu prašinu, ispada im šljunak...

to sve isto vazi i za mene - pokusao sam bez kacige i ne ide mi..

jbg znaci nikad necu biti neki fency baja koji vozi ispred kafica da ga vide cice  :-[  :( :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Peksinoc oko 00h stanem na semaforu i provalim da sam okruzen sa jedno 6, 7, ljutih masina, sa jos ljucim cicama. NIKO nema kacigu, i sve je do jaj'.

E da, od semafora do semafora na zadnjaku... Kaciga na...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Peksinoc oko 00h stanem na semaforu i provalim da sam okruzen sa jedno 6, 7, ljutih masina, sa jos ljucim cicama. NIKO nema kacigu, i sve je do jaj'.

E da, od semafora do semafora na zadnjaku... Kaciga na...

pa jel ti pricam ja da nisi fensii

pod hitno da se zafenseniras,,,,,

vis da je to u modi,,,cim je njih 6  7  bilo celeglavo gologlavo, ati ko strajhbreker sa slemom na glavi,,,,,

e eee druze moj,,nesi fensi pa to ti je....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Peksinoc oko 00h stanem na semaforu i provalim da sam okruzen sa jedno 6, 7, ljutih masina, sa jos ljucim cicama. NIKO nema kacigu, i sve je do jaj'.

E da, od semafora do semafora na zadnjaku... Kaciga na...

pa jel ti pricam ja da nisi fensii

pod hitno da se zafenseniras,,,,,

vis da je to u modi,,,cim je njih 6  7  bilo celeglavo gologlavo, ati ko strajhbreker sa slemom na glavi,,,,,

e eee druze moj,,nesi fensi pa to ti je....

 

E da znas... Prvi put sam se osetio kao marsovac (ne onaj plavi) medju bajkerima??!??! Vrlo interesantno.

 

E od danas ne nosim kacigu i menjam motor. Ovako se ne moze  ;D

I papuce cu da nosim  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

 

E od danas ne nosim kacigu i menjam motor. Ovako se ne moze  ;D

I papuse cu da nosim  ;D

a kajlu,,,,i to super zutu, ;D ;D ;D,a papuce samo japanke,to znas ??? ???

e onda ce da bides fensi,,,, ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

i cicu naravno,sto golisaviju ,,nemo da je zakopcana do grla.. ;) ;)

nego izvinte za mali off,,ali eto....

bas me cudi gde su ti milicajci kad treba da kazne te fensi vozace,,jos ako utvrde da im je to 2  3  put,,pa ja bih im oduzimao vozilo...

mada moze i go da se vozi ako hoce,,njegov problem,,samo kad padne ,,,neznam kome ce se ,,i dali ce moci ikome da se zali........

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja