Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
On 31.5.2022. at 13:50, ziks je napisao:

Inace devojka mog druga je skoro polozila za auto i ima probnu . Sad razmislja da polaze za motor iako se ne snalazi najbolje ni sa kolima . Naravno za motor ce dobiti normalnu dozvolu jer probnu vec ima za auto ?  

Ako bude krenula na polaganje za motor dok joj ne istekne probna za auto morace da plati punu obuku. Tj 40 casova teorije i 40 casova voznje kao i 100% cene. Probna dozvola nije priznata dozvola i na kraju ce dobiti i probnu za A kategoriju.

 

Ako saceka redovnu dozvolu za B, pa onda upise za A. Ima ce manji fond casova teorije. (Ja za A2 imam 7 casova + 30 casova voznje) i placam manju cifru. Pritom ne bih trebao dobiti probnu A.

 

***Ima jedna caka. Ako ode da polaze u autoskoli gd eje slusala za B dozvolu, a nije isteklo vise od godinu dana od toga, mogu da joj provuku 33 casa teorije na racun te obuke. Tako da bi recimo za A2, slusala 7 casova teorije plus 40 prakticnog. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2349 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Ja sam sa probnom B upisao A i imao 7 časova teorije, i naravno 40 časova prakse. Al ista AŠ. Položio teoriju, sad tražim drugu AŠ za dalje

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ti si uhvatio caku :D Mi nismo znali za to dok sad nismo upisali. Jbg. Ko planira da polaze nek krene sto pre. 

 

Mene je obuka stajala 63k, prodje prvi jun, ja sad krenem na teoriju i op prc, sad je 73k. Dizu cene kao ludi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2349 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Uhvatio sam ja da ne lajem šta. 

Taman krenuo lepo, vozio 8 časova, posvadjam se oko gluposti tamo i napustim AŠ. A jedina AŠ koju znam da je 1200 čas prakse. Sad sam ono, kao odustao od dozvole, ali videću, ja se predomišljam ko baba stalno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ee izes ga, sad je cas 1900 koliko su nam rekli u skoli. Bolje prezali te pare i zavrsi dok ga ne popnu na 2500. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Malopre polozih za A...

Jel ste iz fazona da izbombardujemo SAT porukama da se vozacima koji imaju ful B kategoriju ukine probna dozvola, bez obzira da li su imali probnu za B ili ne? Cim imas normalnu B da dobijes normalnu i za A kad polozis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2349 postova
  • Motocikl: Umočiću...
pre 19 minuta, Tarmi636 je napisao:

Ee izes ga, sad je cas 1900 koliko su nam rekli u skoli. Bolje prezali te pare i zavrsi dok ga ne popnu na 2500. 

Ako je preko 1500 idem da iscepam onu potvrdu o položenom teorijskom ispitu odma. Volim ja motor ali nisam baš poblesavio načisto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2349 postova
  • Motocikl: Umočiću...
pre 33 minuta, SriverFX je napisao:

Malopre polozih za A...

Jel ste iz fazona da izbombardujemo SAT porukama da se vozacima koji imaju ful B kategoriju ukine probna dozvola, bez obzira da li su imali probnu za B ili ne? Cim imas normalnu B da dobijes normalnu i za A kad polozis...

Ne osećam se ničim ograničeno što mi na kolima stoji P. Ne bi smeo da vozim od 23-06 što mi svakako ne pada na um, ne daj Bože neke hitne situacije jedino, al tad mi policija i kazna ne bi bila ni na kraj pameti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 1 sat, Jupiter je napisao:

I da znaš, i lovočuvar i šumar imaju pravo da te legitimišu i zadrže do dolaska policije.

Ako ih cross motorom ne pregaziš onda se ne važi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 3 sati, SriverFX je napisao:

Malopre polozih za A...

Jel ste iz fazona da izbombardujemo SAT

Najpametnije bi bilo da ako si ranije polozio za neku A kateg ili sad pa imao probnu, da za sledeci A nemas. I da se ukine ogranicenje za sate. Ovo za probnu ima donekle smisla. Voziti 4 tocka i 2 tocka nije isto. Te razumem odredjena ogranicenja koja su uveli. Ili ograniciti pride direkt polaganje za A punu dok se ne polozi makar A1 ili A2 prvo, na tu daju probnu i onda ko ode na A punu nema ogranicenja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Dosta ljudi i sad daje lovu vise puta, doduse svaki put je manje. Ne dajes punu cifru. Sta znam, nemam mnogo iskustva na 2 tocka, tj skoro uopste al mi nije logicno da i ako imas 45god, mozes odmah na najjaci motor. Valjda mora neka gradacija jacine, ne verujem da pocetnik isto vozi i isto barata sa 250cc i 1000cc. 

 

Cak i za auto postoji neko ogranicenje, ne ulazim sad u ispravnost istog. 

 

S druge strane, to polaganje sa A2 na A bih u tom slucaju stavio da ide bez polaganja teorije ( to je u startu na snizenu cenu, dodatnih 5k manje + stavis mali broj prakticnih casova. Tipa 10.) Sve zajedno da se skoci na vecu kategoriju me bi kostalo koliko kosta sada. Al to su moje puste zelje, a sigurno sam neke stvari i prevideo. Samo koliko vidim, ovde se gleda sto vise da se odere krajnji korisnik, a svi iznad u lancu da napune dzepove. Jbt 120.000-140000 za B dozvolu pricaju da ce biti, ako vec nisu digli na ovih 120k. To su necije 2-3 plate. Dignes kredit da zavrsis obuku. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2349 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Gledao sam danas cene su iste. Prepao si me. Stvarno sam bio spreman da dignem ruke, tj. više mi se isplati za ono za šta meni motor služi kupovina polovne prikolice.Plus asfalt jede krampone. Sutra ću da uplatim 10 časova,posle ne mogu da mi menjaju cenu, tj. moraju da mi daju obuku po starom cenovniku. 

Svejedno ne mogu preko noći menjati cenu, mora da prodje neku državnu zavrzlamu, skupštinu šta li. 

pre 33 minuta, Tarmi636 je napisao:

Valjda mora neka gradacija jacine, ne verujem da pocetnik isto vozi i isto barata sa 250cc i 1000cc

Pa AŠ te obuči, zato služe:)

Mislim važi, obuka je uglavnom katastrofa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 657 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 11 sati, Tarmi636 je napisao:

Najpametnije bi bilo da ako si ranije polozio za neku A kateg ili sad pa imao probnu, da za sledeci A nemas. I da se ukine ogranicenje za sate. Ovo za probnu ima donekle smisla. Voziti 4 tocka i 2 tocka nije isto. Te razumem odredjena ogranicenja koja su uveli. Ili ograniciti pride direkt polaganje za A punu dok se ne polozi makar A1 ili A2 prvo, na tu daju probnu i onda ko ode na A punu nema ogranicenja. 

Voznja 4 ili 2 tocka, sto se tice propisa i ponasanja u saobracaju, je potpuno ista. Razlika je u tehnici. Probna dozvola nema veze sa tehnikom voznje nego je zamisljena kao period navikavanja na saobracaj. 

 Potpuno je svejedno da li vozis motor od 125ccm ili 1000ccm, autobus, auto... ko nema ogranicenja u glavi nikakvo ogranicenje na papiru mu nece nista znaciti.

  Ceo proces polaganja podrazumeva da si naucio da vozis, ostaje ti da stices iskustvo.

 Zasto onda ljudi sa 15 - 20god iskustva u saobracaju moraju da dobiju probnu? Ponavljam, propisi i ponasanje u saobracaju su isti za sve kategorije, zasto bi ogranicavao polaganje za A? Sta znaci ogranicenje brzine 10% od maks. dozvoljene? Najveca glupost koju sam video.

  I opet da ponovim, ogranjcenja su u glavi (bar bi trebalo da budu) a oni koji ih nemaju vozice gde god hoce, kad god hoce, koliko god hoce... i bez ikakve dozvole.

 Jos jedna nebulozna stvar je period vazenja probne. 

 Vozacka dozvoja  podrazumeva da vozis. Godinu dana maksimalno je dovoljno za osnovno prilagodjavanje a onaj ko ne vozi nece ni posle dve godine biti nista iskusniji.

 

Promenio član salem
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2436 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Drugar imao probnu za auto, upisao danas za A, i rekli mu u autoskoli da ce imati probnu za B. Poludeo zove me da pitam na forumu, reko koliko sam ja shvatio da ko je IMAO probnu NE dobija opet, a ko NIKAD nije imao probnu mora da ima. I zove instruktora i ovaj mu kaze jebi ga, koga zapatis u supu i kako odreaguju tako ce ti biti. Ja sam mu rekao da ni slucajno ne dozvoli da mu prave probnu, nek se bori za redovnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ovo su i meni rekli sad. Da mi sleduje A2 probna iako sam imao B probnu. Hebe tu lud zbunjenog. Kao i za sve u ovoj drzavi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

To je ili neka novina, ili nisu dobro informisani. 

Probna se dobija samo u slučaju da nikada niste imali probnu ni za jednu drugu kategoriju, barem je tako bilo kada sam ja u maju mesecu vadio dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

U tri razlicite autoskole sam dobio tri razlicite informacije. Prvo da navedem trenutno stanje, imam AM, B, C (i sve podvarijante, polagao sam za C 2006te), polazem sada za A odmah.
Prva autoskola: pored probne za A1/A2/A imacete probnu i za B, kad polozite za A, u trajanju od dve godine, iako B imate vec 16 godina. Znaci posle 23h, vozim kamion legalno.
Druga autoskola: samo probna za A, B ostaje kao i do sad.
Treca autoskola: sve zavisi od toga na kog policijskog sluzbenika naletite. Kazu da su cak imali slucaj coveka kao ja, ima dozvolu za AM i B jer je polagao po starom bez probne, samo mu dopisali A koju je polagao po novom. Sumnjam da cu biti ove srece.

J... lud zbunjenog.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1113 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 8 sati, dule0911 je napisao:

Prva autoskola: pored probne za A1/A2/A imacete probnu i za B, kad polozite za A, u trajanju od dve godine, iako B imate vec 16 godina. Znaci posle 23h, vozim kamion legalno.

Ne mogu da ti daju probnu za B ako je već imaš upisanu u redovnu dozvolu, to je sad kao da su meni dali probnu za AM koju imam od 2009. god... 

 

Pre 8 sati, dule0911 je napisao:

Druga autoskola: samo probna za A, B ostaje kao i do sad.

Ja sam po novom 2016. polagala za B, odslužila probnu 1 godinu i prošle godine kad sam položila za motor dobila sam redovnu A.

 

Imaš dve varijante, dobijaš probnu za A 2 godine (pošto si po starom polagao za B, pa samim tim nikad nisi imao probnu dozvolu) ili da imaš ludu sreću da ti je odmah upišu u redovnu, što nisam čula do sad da je slučaj, ali ko zna, možda stvarno može (kad imaš čoveka :D).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja