Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja se i dalje vodim onim da su ljudi opušteni u 21om veku jer je većina kažnjavanja previše blaga.

 

Jedini način da se ovo iskoreni je kada bi svi mi učesnici u saobraćaju za sve prekršaje koje vidimo, a ugrožavaju nas ili druge, REAGOVALI ODMAH. Batina je iz raja izašla!

 

Možda bi ovo dvoje ljudi još bili živi, da su roditelji ili neki normalni ljudi iz njegove okoline našamarali lepo ovog momka, kad god se bahatio

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 11 minuta, Bigor je napisao:

Kolega tebe bas postujem i molio bi te da me ne shvatis pogresno.
Nije svaku gresku, vec onu koja ugrozava zivot tu dolazimo do zabune. Znaci svi grijesimo ali pojedinci i pored ukazane greske nastavljaju po starom. Ne znam jesi li procitao kompletnu vijest gore.
Licemjerno je bilo i osudjivati poginulog kolegu kod Bubanj Potoka zato sto je vozio sa zenom, a imao je troje djece kod kuce. Znavi i ovaj lik sto je izgubio kcer i zenu i sto se bori za zivot je potencijalno kriv jer je vozio u autu porodicu.
Sve neko kriv, a krivac prav, pa kud ide to nase razmisljanje, kada ce se dici glas protiv takvig, a da ne budemo isprozivani.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

U tvom slučaju, ja imam samo pitanje, ko će biti taj sudija koji će "presuditi" koji prekršaj je vredan linča, a koji ne? Ako znamo da i obično obilaženje preko pune linije (a složićete se da to svi ponekad radimo) može kobno da se završi... Znači li to onda da bi svako prelaženje pune linije trebalo da bude povod za linč? Vidiš, kolega, gde to vodi...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@ThePainkiller evo prostog resenja, a piše i u zakonu negde...

 

"(2) Ako je usled dela iz čl. 289. st. 1. i 2, 290. st. 1. i 2, 291. stav 1. i 295. st. 1. i 2. ovog zakonika nastupila smrt jednog ili više lica, učinilac će se kazniti zatvorom od dve do dvanaest godina."

 

Ovaj momak je ubio dvoje ljudi (za sad) znači 24 godine zatvora...

 

Tako da odgovorim na tvoje pitanje, ako ja, ili ti, ili bilo ko drugi, krši zakon zaobraćaja i nekoga ubije, u zatvor na 12 godina (po jednoj stradaloj osobi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 4 minuta, ThePainkiller je napisao:

Znači li to onda da bi svako prelaženje pune linije trebalo da bude povod za linč?

Ne,puna linija-jedan samar,znak stop 5-samara,crveno svetlo-malko batinanja itd.Na neke ljude kazne ne uticu kao sto se vidi iz @Bigor-ovog linka.Nisam za nasilje daleko od toga,ali sve vise vidim slucajeva da kazne ne deluju a cisto sumnjam da bi i edukacija pomogla

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne znam sta da ti odgovorim, mozda nisam ispratio, niko nije pozivao na linc. To je iz vise razloga mnogo opasna stvar, da ne ulazim dublje u tu temu.
Mene su jednom na auto putu isjekla cetvorica, zamalo preko bankine da izletim i jos mi jedan pokaza srednji prst iz vozila kada sam svirao, tako sam bio bijesan, dao se u potjeru za njima. Da zena nije pocela da vristi i mala pozadi sigurno bi ih sustigao i sa svima se posibao, pa taman i ja bio biven ali ne bi se povukao. Posle kad sam se ohladio sam shvatio da se vozac bio usrao stvarno, a ovi su sigurno bili pijani.
Znaci ko ce bit sudija, jebo sudiju u takvim situacijama, ko o tome razmislja.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 3 minuta, Markone88 je napisao:

@ThePainkiller evo prostog resenja, a piše i u zakonu negde...

 

"(2) Ako je usled dela iz čl. 289. st. 1. i 2, 290. st. 1. i 2, 291. stav 1. i 295. st. 1. i 2. ovog zakonika nastupila smrt jednog ili više lica, učinilac će se kazniti zatvorom od dve do dvanaest godina."

 

Ovaj momak je ubio dvoje ljudi (za sad) znači 24 godine zatvora...

 

Tako da odgovorim na tvoje pitanje, ako ja, ili ti, ili bilo ko drugi, krši zakon zaobraćaja i nekoga ubije, u zatvor na 12 godina (po jednoj stradaloj osobi)

Ja imam cerku jedinicu staru 19 godina,jel njen zivot vredi necijih 12 godina robije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 minutes ago, ivica744 said:

Ja imam cerku jedinicu staru 19 godina,jel njen zivot vredi necijih 12 godina robije?

Ovo sam citirao sta je napisano u zakonu. To nije moje misljenje. Ja cu svoje misljenje sacuvati za sebe. Ali cu ti odgovor dati vrlo jednostavan: oko za oko, zub za zub!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
pre 12 minuta, Markone88 je napisao:

Tako da odgovorim na tvoje pitanje, ako ja, ili ti, ili bilo ko drugi, krši zakon zaobraćaja i nekoga ubije, u zatvor na 12 godina (po jednoj stradaloj osobi)

Sem ako se na sudu ne dokaže da je crveno svetlo na semaforu ipak bilo zeleno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, nikvuksa said:

Sem ako se na sudu ne dokaže da je crveno svetlo na semaforu ipak bilo zeleno. 

Nazalost... to je Balkan

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 4 minuta, Markone88 je napisao:

Ovo sam citirao sta je napisano u zakonu. To nije moje misljenje. Ja cu svoje misljenje sacuvati za sebe. Ali cu ti odgovor dati vrlo jednostavan: oko za oko, zub za zub!

Znam,znam,nisam mislio na tebe licno,samo sam uopsteno rekao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, ivica744 said:

Znam,znam,nisam mislio na tebe licno,samo sam uopsteno rekao

Meni je krivo kad vidim sta se desava i gde zivim. Znas kako bih voleo da skuterom idem svaki dan na posaoz kad je vruce u šorcu i majci i kaciga na glavu. Ali kod nas narod uvek negde leti, žuri, telefonira, i uvek je svima najbitnije da stignu negde brže.

 

Ja na more kad idem krenem u 10 uveče iz BG, i stignem sutra u 10-11-12 ujutru na Halkidiki, a meni svi kažu ti si baba, ja stignem za 7.5 sati...

 

Valjda ima negde da je bolje... još uvek ne znam....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uhhh treba ispratiti sve postove...

 

Linak sto okaci kolega Bigor, mogu samo jedno reci i cvrsto stati iza toga da je moja porodica u pitanju pu pu pu daleko bilo (mrdno sam se sa mesta).

Gospodin Bijelac odsluzio bi kaznu, kad izadje vani to bi mu to bilo od svetlosti dana.

 

Klip sto okaci @sasha. .... da ne bi drljao desnu stranu o granje, dasa prelazi u drugu traku :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@branko_stefanovic,drago mi da tako razmisljas ali cu te razocarati,ja ovakve stvari gledam od kad si se ti rodio.Svi se nadamo da cemo napraviti neki bolji svet za nasu decu,ali i nasi preci su to radili generacijama unazad pa gde smo sad.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Nismo ih vredni na žalost...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
35 minutes ago, Satelis said:

Uhhh treba ispratiti sve postove...

 

Linak sto okaci kolega Bigor, mogu samo jedno reci i cvrsto stati iza toga da je moja porodica u pitanju pu pu pu daleko bilo (mrdno sam se sa mesta).

Gospodin Bijelac odsluzio bi kaznu, kad izadje vani to bi mu to bilo od svetlosti dana.

 

Klip sto okaci @sasha. .... da ne bi drljao desnu stranu o granje, dasa prelazi u drugu traku :lud:

i to u nepreglednoj krivini. mislio sam da ne moze drugacije da prodje kroz te krivine sa tolikim kamionom dok nisam video na snimku da je imao bar pola metra prostora sa svoje desne strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zato i rekoh, nije hteo da drlja stranicu o granje.... drazi mu kamion od moguceg sranja na putu a i dosta je jaci pa mu se moze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Zakone koje imamo-imate nisu toliko loši, Loše je njihovo selektivno primjenjivanje.

Da nije toga ne bi bilo ni ovakvih excesa u prometu.

 

Dosta dugo živim u CH, tamo su me Balkanca ohladili novčanim kaznama.

Kad daš pola plaće za kaznu onda se prije spavanja zapitaš u pm jesam li ja zdrav.....

 

I nema “sređivanja kazne”, policajac resornom ministru napiše kaznu, bez treptaja i bez straha da će dobit otkaz.

 

Posebno strogo se sankcionira “obijesna vožnja”

to kazneno djelo je u kategoriji pokušaja ubistva a ako neko zagine onda ubistvo sa predumišljajem.

 

Kod takvih slučajeva se auto- oružje kojim je počinjeno krivično djelo oduzima i ide u kocku.

Amen

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
pre 28 minuta, Satelis je napisao:

Zato i rekoh, nije hteo da drlja stranicu o granje.... drazi mu kamion od moguceg sranja na putu a i dosta je jaci pa mu se moze.

Sve se to ne bi desilo da su putari odradili svoj posao,pokosili travu metar od puta,podkresali grane na visini od 4 i vise metra.....obrni okreni sve se svodi da drzava ,okrug,opstina ne rade svoj posao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ima istine, slazem se ali to nije razlog da predje i vozi kamion drugom trakom, posebno sto nije pregledna jer je blaga krivina.

Vozi svojm trakom, izdrljaj stranicu, napravi stetu i stani.

Zovi sefa javi, slikaj, pandure....... nisi nista kriv, u svojoj si traci sve po ps, ostaje sve na materijalnoj steti.

 

Ovako, da je kolega zveknuo u njegov levi far, sta bi bilo kad bi bilo..... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Da prevedem na lično sprovođenje drugih zakona: da je prvi kome je akumulator crko posle 6 meseci razmazao nekome njušku po asfaltu, ne bi se sada borili sa garancijama, overama i zakonom o zaštiti potrošača.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
11 minutes ago, X8 Vračar said:

Da prevedem na lično sprovođenje drugih zakona: da je prvi kome je akumulator crko posle 6 meseci razmazao nekome njušku po asfaltu, ne bi se sada borili sa garancijama, overama i zakonom o zaštiti potrošača.

Tako je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Dok se serindja po forumu (ukljucujuci i mene i sve nas) od svega toga nista. 

 

Moraju postojati aktivna udruzenja ili bar kolegijalne udruzene zajednice koje ce raditi na delu i na terenu.

 

Na forumu je lepo da se nesto procita i sazna svasta i zaista ima super ljudi za razmenu razlicitih sadrzaja od zezanja do veoma korisnih informacija ,  al bez direktne akcije, nema nista. 

 

Pogine covek - mi otvorimo temu "strasno"

Unakaze coveka mi otvorimo temu "katastrofa"

Potom dodju "forumaski strucnjaci" u oblasti saobracaja iznesu svoje misljenje i cao zdravo. 

I tako u krug. 

 

Pomaka iz godinu u godinu nema. 

 

A ja sam siguran da ga je moguce ostvariti al nikoga to neinteresuje i svi sa svojim komentarom zavrsavaju svaku pricu. 

 

Postoji mali milion nacina da se skrene paznja da se utice na ucesnike u saobracaju, pravosudje, na bezbednost u saobracaju, na potrosacka prava u okviru moto sveta, na nepouzdane majstore i servisere itd itd. 

 

Al to nikog neinteresuje i NEKO debelo ima koristi od svega toga. A obican motociklista sigurno da nema. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, Pingvin37 je napisao:

Pomaka iz godinu u godinu nema.

Ima ima pomaka, varaš se kolega. Iz godine u godinu sve je grđe i grđe koliko oči moje videti mogu, nažalost.

 

Na ulici sam aktivan poodavno, ljudi su se mnogo promenili pa u skladu sa tim sve se menja.

 

Imam utisak da su se kulturni, pametni, normalni povukli u sebe, ćute ili zapalili preko, nema ih.

Ova druga sorta sve glasnija i glasnija na svakom koraku, primetna doza prostakluka di god se okreneš.... Prostačina Na 100 Načina!

Kako sa takvim(a) sarađivati?

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 300 postova

Promijenio se sustav vrijednosti;dok su se nekad ljudi voljeli a stvari iskorištavale,danas je obrnuto.

Rijetke su obitelji školovanih,inteligentnih,kulturnih i socijalno osjetljivih ljudi koje imaju više djece dok se nekim broj nikad ne smanjuje a matematika je neumoljiva.

Ipak treba uživati danas jer će sutra sigurno biti gore ali i sutra treba uživati jer će prekosutra sigurno biti još gore..

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja