Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka

Naleteo sam na više kružnih tokova, gde je ostrvo u kružnom toku suviše malog prečnika, a dve šire trake postoje. Na primer izlaz iz Stare Pazove prema autoputu...

Mili Bože, tu se ulazi sa 80km na sat, pa i jače, jer i iz leve i desne trake se ulazi bukvalno ravno,nema potebe da se prate trake, ravno bre. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo imam novi predmet- čoveku je neki lik na skuteru izleteo kroz crveno iz sporedne ulice i recimo samo da je skuteraš bio baš nervozan i da je loše odreagovao na sirenu.

Rezultat je slomljeno staklo na autu i skuteraš koji beži, pa onda užurbano skida tablicu, pa hoće da se bije i na kraju nije sačekao policiju.

 

Najbolje od svega je što ovaj čovek neće da ga juri, hoće samo popravku tog stakla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 812 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Zao mi je ali moram ovako : BATINE , ali ne one da ga razdraze i probude zelju da se osveti - nego BATINE da ga odvedes na krpljenje kod Beckih hirurga i da kad i samo pomisli na tebe - da se upisa !!! Sve ostalo su prazne reci i rtva slova na papiru - jednostavno smo dogurali do te situacije i moramo delovati momentalno !

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Mnogo je bahatosti u saobracaju, sinoc autobus pored Ade i Obrenovackim vozi levom trakom i ne zeli da se skloni, blicam, sviram ma nista, napravi se kolona, odustao sam i pretekao s desne.
Sad u MML kod NIS pumpe tri auta izlecu od VML, i ovaj poslednji svira i dize ruku sto sam mu svirao a oni mene isekli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1740 postova
  • Motocikl: /
28 minutes ago, RankoBg87 said:


Sad u MML kod NIS pumpe tri auta izlecu od VML, i ovaj poslednji svira i dize ruku sto sam mu svirao a oni mene isekli.

Na onoj krivini?

Ja tu prvi koji mi tako bude izleteo kad sam u svojim kolima i sam ne kocim vec udaram i zovem hitnu za povrede!

Stvarno su se izbezobrazili u poslednje 2-3god, mrtvi ladni ulecu i zabole ih sto nemaju prednost, cak se i bune sto neces da ih pustis...

Nek idu u sekretarijat pa nek traze da se sredi ta raskrsnica, a ne mrtvi ladni pun gas bez da pogledaju dal ide nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
Pre 1 sat, ser je napisao:

Na onoj krivini?

Ja tu prvi koji mi tako bude izleteo kad sam u svojim kolima i sam ne kocim vec udaram i zovem hitnu za povrede!

Stvarno su se izbezobrazili u poslednje 2-3god, mrtvi ladni ulecu i zabole ih sto nemaju prednost, cak se i bune sto neces da ih pustis...

Nek idu u sekretarijat pa nek traze da se sredi ta raskrsnica, a ne mrtvi ladni pun gas bez da pogledaju dal ide nesto

Aha, ono racvanje Mali i Veliki, svaki dan prolazim i sto kazes sve gore i gore.
Pre par meseci me udario jedan u zadnji tocak, sreca malo, otisao sam bukvalno do pola perionice i onda namotao, covek gleda preko ramena a vozi pravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa twin CRF 1000L

Ja ne znam vise sta je sa narodom, zaboravio sam karticu od kamere ali situaciju na pocetku Ovcara i Kablara dugo necu. Prva lakat krivina na levo kad se ide iz Ca,dupla puna i majstor u narandzastom kombiju kroz krivinu preticr suprotnom trakom a ja srecom zamisljen i uz desnu ivicu na svaler gasu dok ga nisam video da mi je doslo da se okrecem i krenem za njim u problem.

Mozda i najjezivija situacija od Ade Bojane do bg a bilo je manijaka i usput 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 305 postova
  • Lokacija: Beograd

Odvojio se neki ološ, valjda vide kako se ponasaju majmuni na vlasti pa tako i bagra opusteno vozi u suprotnom smeru, ne staju na stop, trougao... 

A i ovi "plavi" lelemudi najobicniji ne znam koj kurac i dolaze na posao. Jebo te grad, kad svaki dan izigravas uzornog gradjanina i savesnog vozaca a  stoka te izaziva na nasilje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 909 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Dokle god se selektivno bude sprovodio zakon i radile veze i vezice, ovi pajseri (a ima dosta) ce se ponasati kako se ponasaju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 459 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Cetvrtak ujutro, obilaznica preko pupina, nesto pre "zrenjaninske" petlje, vozim srednjom trakom iza dva kamiona. Razmisljam dal da krenem sa preticanjem, al vozim nejacak auto plus nas je cetvoro unutra. Pogledam u retrovizor i vidim crni mercedes koji ide levom trakom dosta brze od mene. Pustim ga da prodje, ali iza njega ide beli klio poprilicno brzo pa pustam i njega. I ja prelazim u levu traku, dok se penjemo na petlju. U tom momentu, beli klio koji je bio ispred mene daje desni zmigavac (stigao sam da kazem kumu: gledaj budalu) i ulece ispred kamiona. Vozac kamiona nabada kocnicu a prikolica pocinje da seta po putu. U tom trenutku sam autom u levoj traci, izmedju ograde i trake u kojoj seta prikolica. Dajem gas da sto pre prodjem, mada se vidi da je vozac kamiona profi jer smiruje prikolicu, ali se ni beli klio ne predaje. Posto se drugi kamion iskljucivao za zrenjanin, zatvorio je traku pa je vozac klia nonsalantno zakocio dok se kamion iskljuci za zrenjanin pa ce i on istim putem, uopste ne vodeci racuna da je sada u istoj traci i ispred kamiona i vozaca cije je zivce i reflekse vec testirao. Kamion opet koci i uspeva da ne udari klia. U polasku pored klia, vidimo da je za volanom zena, koja se nimalo nije potresla zbog nastale situacije. Znaci, nije bahatost u svom izvornom obliku vec odsustvo svega, a ponajvise mozga... 

Promenio član raps
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ovo što je @raps opisao je u stvari norma ponašanja u saobraćaju kod nas - "baš me briga za sve ostalo, ja ću da vozim kako ja hoću i kako meni odgovara".

 

Bivao sam napadnut ovde kad sam pisao da smo najgori od sve dece, i da je po zemljama regiona mnogo bolja kultura u saobraćaju nego kod nas, ali to je činjenica.

Svugde ima manijaka, ludaka koji pretiču u nemogućim uslovima i sl. ali ta akutna bahatost, nezainteresovanost za sve drugo je kod nas podignuta na poseban nivo. Ranije nisam to toliko primećivao, ali poslednjih nekoliko godina sam redovno u BiH, CG i Hrvatskoj, i razlika je, po meni ogromna.

Pre tri godine sam, posle sigurno 20 godina, doživeo da se šleper skloni da propusti kolonu koju je napravio, i to u Bosni. Prošle godine kod nas, ali kamion crnogorskih tablica kod Novog Pazara, a tri dana ranije sam zajedno sa povećom kolonom guslao skoro ceo kanjon Ibra iza dva šlepera kojima em ne pada napamet da se sklone, em voze sa tako malim međusobnim razmakom, da se ja recimo ne bih usudio da pretičem jednog po jednog, a bogami nisu ni drugi.

U četvrak, opet kanjon Ibra, prema Beogradu, samo što krenuh iz kafane Proleće (opisao u temi Drumske kafane), stigosmo kolonu koju, kako sam ubrzo shvato, prave dva putnička automobila - žena koja ne prelazi 60km/h na pravcima, i auto koji je očigledno prati, i ni ne pokušava da je prestigne. Iza njih, neki minivan koji vuče praznu auto-prikolicu. Naravno, opet, razmak takav da nema preticanja "jedan po jedan" - ja sam uspeo da ih prestignem tek posle Kraljeva.

 

I sasvim sam siguran da, bilo kome od njih, nekako kažem bilo šta, da bi mislili da ja nisam normalan - zaboga, oni samo voze kako im odgovara, i "ne ugrožavaju nikog". To što su i po zakonu dužni da se sklone kad prave kolonu, i da je normalno da kad već ne pretiču drže malo veći razmak...nema veze...

 

Naravno, nema ni saobraćajaca da ih poisključuju/kazne, jer jbg, nije im rečeno.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9234 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pomenuo sam put od Vrčina ka Zaklopaci kako seku krivine....e danas je jedan magarac u mojoj desnoj krivini bio komplet ceo sa dzipom u mojoj traci.

Ne da je zagazio točkom, ono bezobrazno malo već sa celim vozilom.

Bio sam kolima sa suprugom, naterao me je na full kočenje.

Stao sam i samo čekao da vidim stopaljku u retrovizoru, posle ne odgovaram za postupak.

 

Da je bio kolega bajker, ne bi bilo spasa 100%

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 3 sati, zaludan je napisao:

Ovo što je @raps opisao je u stvari norma ponašanja u saobraćaju kod nas - "baš me briga za sve ostalo, ja ću da vozim kako ja hoću i kako meni odgovara".

 

Bivao sam napadnut ovde kad sam pisao da smo najgori od sve dece, i da je po zemljama regiona mnogo bolja kultura u saobraćaju nego kod nas, ali to je činjenica.

Svugde ima manijaka, ludaka koji pretiču u nemogućim uslovima i sl. ali ta akutna bahatost, nezainteresovanost za sve drugo je kod nas podignuta na poseban nivo. Ranije nisam to toliko primećivao, ali poslednjih nekoliko godina sam redovno u BiH, CG i Hrvatskoj, i razlika je, po meni ogromna.

Pre tri godine sam, posle sigurno 20 godina, doživeo da se šleper skloni da propusti kolonu koju je napravio, i to u Bosni. Prošle godine kod nas, ali kamion crnogorskih tablica kod Novog Pazara, a tri dana ranije sam zajedno sa povećom kolonom guslao skoro ceo kanjon Ibra iza dva šlepera kojima em ne pada napamet da se sklone, em voze sa tako malim međusobnim razmakom, da se ja recimo ne bih usudio da pretičem jednog po jednog, a bogami nisu ni drugi.

U četvrak, opet kanjon Ibra, prema Beogradu, samo što krenuh iz kafane Proleće (opisao u temi Drumske kafane), stigosmo kolonu koju, kako sam ubrzo shvato, prave dva putnička automobila - žena koja ne prelazi 60km/h na pravcima, i auto koji je očigledno prati, i ni ne pokušava da je prestigne. Iza njih, neki minivan koji vuče praznu auto-prikolicu. Naravno, opet, razmak takav da nema preticanja "jedan po jedan" - ja sam uspeo da ih prestignem tek posle Kraljeva.

 

I sasvim sam siguran da, bilo kome od njih, nekako kažem bilo šta, da bi mislili da ja nisam normalan - zaboga, oni samo voze kako im odgovara, i "ne ugrožavaju nikog". To što su i po zakonu dužni da se sklone kad prave kolonu, i da je normalno da kad već ne pretiču drže malo veći razmak...nema veze...

 

Naravno, nema ni saobraćajaca da ih poisključuju/kazne, jer jbg, nije im rečeno.

To sa sklanjanjem nije ni ovde nešto izraženo, tvoji slučajevi su više izuzetak nego pravilo.

Ovo sa razmakom je jednostavno neznanje i nerazmišljanje.

Ja sam potpuno za to da se kazne oni koji voze prebrzo, ali samo pod uslovom da nam se u potpunosti omogući korištenje svih tehničkih mogućnosti naših puteva. Tako da se onda debelo kazne i ti koji prave kolone. Onda ja neću imati ni nekog naročitog razloga da idem preko ograničenja. A ne da mi put od 60 km traje 2 sata.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
Pre 3 sati, zaludan je napisao:

U četvrak, opet kanjon Ibra, prema Beogradu, samo što krenuh iz kafane Proleće (opisao u temi Drumske kafane), stigosmo kolonu koju, kako sam ubrzo shvato, prave dva putnička automobila - žena koja ne prelazi 60km/h

Ok ako je ograničenje 100 km, a ona vozi 60 km, nije nezakonito, ali je bezveze,stvara se kolona. 

Ali ako je ograničenje 80 km, a od kafane Proleće jeste, a ona možda mlad vozač sa probnom dozvolom, i mora da vozi 10% ispod ograničenja, po zakonu. Šta će jadna, da vozi 72 km/h? Ili još gore i opasnije da se sklanja desno svakom ko vozi 80 km/h, a malo mirgen, gde je 80 tu se vozi 100 i kusur, da se ne lažemo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 12 minuta, admiki je napisao:

To sa sklanjanjem nije ni ovde nešto izraženo, tvoji slučajevi su više izuzetak nego pravilo.

Ovo sa razmakom je jednostavno neznanje i nerazmišljanje.

 

Za sklanjanje verujem da nije pravilo, ali mi je upečatljivo jer mnogo više vozim iza srpskih šlepera nego bilo kojih drugih, ali se izuzeci ne dešavaju decenijama :)

A za razmak - jeste, ali zato što je ukorenjeno da se ne razmišlja, da se ne uzimaju u obzir drugi učesnici i nema nigde policije koja radi svoj posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Imam kameru 10 god. 

U petak je oboren kolega u Malom mokrom lugu, nije mu nista, ustao je posle par minuta, kad sam naisao auto i kombi su bili pod 90c i auto je prednjim krajem oborio skuter, otpao branik, kombi se pomerio i cujem i njega kaze i ja sam kriv, da mi je znati sta su uradili kad su oboje bili popreko, znam da je sok al devojka je izjavila, jao pa tek sam sredila auto. 

Promenio član RankoBg87

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, zaludan je napisao:

Ranije nisam to toliko primećivao, ali poslednjih nekoliko godina sam redovno u BiH, CG i Hrvatskoj, i razlika je, po meni ogromna.

Pre tri godine sam, posle sigurno 20 godina, doživeo da se šleper skloni da propusti kolonu koju je napravio, i to u Bosni. Prošle godine kod nas, ali kamion crnogorskih tablica kod Novog Pazara, a tri dana ranije sam zajedno sa povećom kolonom guslao skoro ceo kanjon Ibra iza dva šlepera kojima em ne pada napamet da se sklone, em voze sa tako malim međusobnim razmakom, da se ja recimo ne bih usudio da pretičem jednog po jednog, a bogami nisu ni drugi.

Drugar je pre 20 godina za to platio kaznu u Sloveniji, tako da ti sto su se sklonili verovatno voze po evropi ali ne samo sto voze nego su nesto naucili. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja