Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1331 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, ske said:

Mene nervira sto u ovim situacijama kocim i propustam kretena. Posle se uvek pitam sto ga nisam zakucao i lepo mu napakovao krivicnu prijavu i sve ostalo sto sledi. Al jbg, instiktivno kocis i na to je ovaj debil navikao pa se zato ovako i ponasa. Nemoguce je da je ovo losa procena

Pa, dobra je procena. Dobro je procenio da ce ovi iza da prikoce na vreme :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1941 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 34 minuta, slave74 je napisao:

Pa, dobra je procena. Dobro je procenio da ce ovi iza da prikoce na vreme :)

Pa sad procena?Da je propišao krv da ga kupi,pazio bi da ni vrabac ne pišne na njega,jer mu treba za posao a i nije ga otplatioOvako,nije njegovo,samo udri po gasu a ovi drugi nemaju mnogo izbora,ili koči,ili udri,pa šta se kome isplati.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Лепо сам написао овде на форуму  пре годину две  да условну зелену стрелицу треба укинути  , као и трепћуће зелено светло. Управо због оваквих критичних ситуација . 90 % возача мисли да имају предност а остали су силеџије из руског рулета . А трепћуће зелено    ... пола коче пола додају гас ко луди не зна се ко пије ко плаћа .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 733 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Ne opravdavam to i nisam dugo to uradio, ali imao sam u par navrata izlive besa za takva ponašanja i bezobrazluke, nakupi mi se...

Preteknem morona, pa na nekom daljem razmaku svirnem kočnicu, i tako dalje... kao misliš opametiće se... glupost. 

Ne ponosim se time, al prekipi nekad.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Koliko se secam,negde sam procitao da hoce da ukinu trepcuce zeleno zbog kontra efekta,umesto da vozaci uspore velika vecina da gas da prodje :ph34r:

Promenio član Nele11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 705 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Pisali i u ovoj temi već o tome. U Beogradu je uglavnom ukinuto trepćuće zeleno, ima više od godinu dana

NOVA.RS

Da li ukinuti trepćuće zeleno svetlo na semaforima? Komitet za bezbednost saobraćaja najavio je da će trepćuće zeleno svetlo biti ukinuto, a semafori koji su u nadležnosti Grada Beograda...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
Pre sat vremena, cezarpa je napisao:

Trepcuce zeleno ako ukinemo,onda treba ukinuti kamere za crveno svetlo.

Ne, iako zuto po zakonu jeste kaznjivo(ukoliko se dokaze da si mogao bezbedno da se zaustavis) kamere se kalibrisu tako da okidaju samo crveno, i to ni njega instant vec sekundu kasnije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Jer je on bozač BMWa, i tako je u mogućnosti...47294eb769f1727f6cc69a17a43b8ef7.jpg9585ca605bc6bda6618fa609fb70e618.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1728 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 56 minuta, Štef je napisao:

Jer je on bozač BMWa, i tako je u mogućnosti...47294eb769f1727f6cc69a17a43b8ef7.jpg9585ca605bc6bda6618fa609fb70e618.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

 

Đubretarski kamion nikad nije tu kad ti treba...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Mene bi bilo strah da ostavim tako auto. A i mislim da je taj nesposoban da se normalno uparkira.

 

Inače, vozačima GČ se iskreno divim na živcima koje imaju i pažnji da ne oštete ovakve kretene. Gledam ih u centru grada, uzana ulica, ovakvih majmuna koliko ti duša želi, oni se ljudi tako pažljivo provlače, trube da govedo pomeri svoj auto, pokušavaju sa člistačima da ga na ruke malo pomere, samo da mu ne naprave štetu. Jeste da se i vozačima GČ kao i GSBovim odbija od plate oštećenje "civilnih" vozila, ali mislim da bih ja već drugog dana samo dodao pun gas i prošao kroz ulicu, pa nek košta šta košta.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1625 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
11 minutes ago, misa-pei said:

Inače, vozačima GČ se iskreno divim na živcima koje imaju i pažnji da ne oštete ovakve kretene.

I vozačima i radnicima (tzv djubretarima) se zaista divim. 

 

Kod mene u KGu, sad zimi, živim u zgradi u centru, to su u suštini 3 spojena solitera  sa oko 150 stanova ukupno. Imamo 6 kontejnera na parkingu ispred i danas prolazim, a 2 pripadnika nac. manjina vršljaju i vade sve ispred. Takav su haos ostavili da nisam mogao da gledam. Verovatno su butali da nadju zlatnu polugu na dnu kontejnera.

 

Malopre prodjoše djubretari, ljudi su pokupili sav onaj lom do poslednjeg papirića metlom i lopatama, ispraznili svih 6 kontejnera i otišli dalje. Da sam neka vlast, dao bih im platu 150 000 rsd najmanje. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 733 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Malo sam razmišljao ovih dana, ova tema je idejno napravljena da se ukaže na bahate i bezobrazne, ali....ali... :stabre:

 

Vremenom smo svatili da nisu svi od njih baš takvi, i da se masa tih gestova desi iz neznanja i/ili iz nepoznavanja u kakvom sosu je onaj s druge strane zbog našeg ponašanja.

 

Kako svaki dan gulim neke solidne kilometre, daću sebi za pravo, nadam se da neće niko imati protiv, da sad kačim ovde neke snimke s kojima ću prikazati na koji način ja gledam da svojim ponašanjem olakšam vožnju drugim učesnicima u saobraćaju, a uzimam u obzir ono što svaki dan gledam, i greške koje ljudi masom ponavljaju.

 

Mislim da ovo može biti korisno za obnavljanje gradiva, a i osećaja za druge.

 

Da malo unesemo vedrine u ovu temu. Očekujem angažovanje od svih. Na stranu snimci, nisu, naravno obavezni. Može i pisanije.

 

Da probamo 8)

 

 

Evo moje prve:

Priličan broj ljudi koje vidim svaki dan prilikom skretanja u levo ne ostavlja prostor za neometano odvijanje saobraćaja. Mahom ovo rade iz sredine trake, dok svi ostali čekaju iza.

 

 

Povukao sam se uz liniju, u svojoj sam traci, ne smetam vozilima iz suprotnog smera, vozila u mojoj traci prolaze nesmetano dok ja čekam...

 

 

Dajte neku povratnu ima li moja zamisao smisla :zdravo:

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 396 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

To i jeste i normalno i obavezno. Uvek se prestrojavam uz liniju čak i kada nema mesta da prođe automobil ali zato može motor, biciklista i prosto, tako treba. Kad odu uz desnu ivicu pa popreče traku da skrenu levo pritisak mi ode momentalno:grr:

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1301 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 1 minut, VLAD81 je napisao:

Kad odu uz desnu ivicu pa popreče traku da skrenu levo pritisak mi ode momentalno

A jos kad to urade u uzanoj i prometnoj raskrsnici pa blokiraju celu kolonu iza pa na zeleno prodju samo oni a ovi iza čekaju novo zeleno ....

 

Pre sam se nervirao ali vise ne, meni je sad sve postalo normalno i prilagodio sam moju voznju uslovima BG saobraćaja.

 

 

Sad kako je zahladnelo i nema bajkova, trotineta i bajseva najvise se bahate ovi sa P nalepnicom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4841 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 24 minuta, the_doctor je napisao:

Dajte neku povratnu ima li moja zamisao smisla

Samo pisite, kacite snimke voznje po Bg kako to izgleda da mi iz unutrasnjosti vise ne parkiramo kod Sava centra.   :lol:

 

 

 

 

 

Salim se, podrzavam :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4841 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@VLAD81 ma to kod nas sprdnja, stvarno parkiraju kod SC pa polako onda dodje lik da se zali kako ga taksista u Bg odero, reko gde si parkirao, kaze on pa kod aerodroma :na_glavi:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1301 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 30 minuta, bdada je napisao:

onda dodje lik da se zali kako ga taksista u Bg odero

Sta se prica za kruzni tok na slaviji :) ...

 

Meni zao sto su @gebee&co ošišali na stanici ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja