Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@the_doctor

Pa nije da opravdavam ali ako to moze da se ispegla bez problema , kao sto kazes, onda gledam malo na kao drugarstvo u saobracaju, pomerim se malo, danas se ti pomeris njemu, sutra ce neko tebi, ne sviram, sirena me uzasava, nista se ne postize sirenom.On je tebe video, sigurno se nece vratiti u traku ako mu sviras, zabole ga, kao i skuterasa, video te je, ima autobus pored sebe, gde ce?, to sto mu sviras ne znaci nista, tvoja sirena mu ne pravi prolaz kroz autobus, samo ga ometas, a i sve okolo...

 Jbg, nekad ljudi i lose procene, neiskusni su, pogrese.... malo tolerancije... nije uvek sve bahatost...

Malo drugarstva ako moze... i bez sirene:)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 784 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

@ske

 

Smatram da sam kolegijalan u saobraćaju.

Ali ovakve stvari ne mogu da prodju sa palcem gore niti nagradom.

Već sa sirenom i porukom da je neka granica prekoračena, i da treba razmisliti o postupcima.

 

Po meni nema opravdanja za taksistu koji prelazi bez pardona u moju traku. Šta da ja nisam imao gde da se sklonim!? On o tome nije mislio sigurno. Podrazumeva se da ću ja da zakočim ili se sklonim? 5 automobila pre njega, i još 5 posle su prošli normalno preko, kako kažeš, rupa i zakprpa.

 

 

Niti za ovog baticu koji pretiče bus preko pune, debelo u suprotnom smeru, u centru grada, sa velikim rizikom po svoj život.

Nije se on bezazleno provlačio sa 10 na sat, nego izleteo.

Opet pretpostavka, meni auto pored, nemam gde da se pomerim, on ne može da se vrati od busa, kočenjem ni on ni ja ne možemo stati u dva metra....i eto čeonog. Ja ni ogreban, a on leti preko mog auta.

Pitaću te kao i prošli put kad si mi merio koliko sam dugo svirao, da li sam na piće trebao da ga vodim?

A uz put bih još nešto, koliko km predješ na dnevnom/nedeljnom/mesečnom nivou?

Vrlo je bitno čega se sve nagledam za jedan radni dan.

Tolerancija mi se u toku dana troši.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2479 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
3 hours ago, PremieRacing said:

Nemojte stavljati PREjake sirene, moj drug je davnih dana imao baš neprijatnu situaciju kad se trudnica (pešak na trotoaru) toliko prepala da je umalo pobacila. A on trubio nekom mamlazu na raskrsnici. Od tog dana do porođaja je bila u bolnici. Ovaj nije bio čovek sve vreme... Kad se porodila, više slavio on nego otac deteta. 

Pa makar jaca od ove sto imam, ova je bas zalosna, ne cujem je ja ispod kacige a kamoli on u kolima :D pri tom malo radi malo ne, kako imam srece tako radi 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA
Pre 1 sat, ske je napisao:

@the_doctor

Pa nije da opravdavam ali ako to moze da se ispegla bez problema , kao sto kazes, onda gledam malo na kao drugarstvo u saobracaju, pomerim se malo, danas se ti pomeris njemu, sutra ce neko tebi, ne sviram, sirena me uzasava, nista se ne postize sirenom.On je tebe video, sigurno se nece vratiti u traku ako mu sviras, zabole ga, kao i skuterasa, video te je, ima autobus pored sebe, gde ce?, to sto mu sviras ne znaci nista, tvoja sirena mu ne pravi prolaz kroz autobus, samo ga ometas, a i sve okolo...

 Jbg, nekad ljudi i lose procene, neiskusni su, pogrese.... malo tolerancije... nije uvek sve bahatost...

Malo drugarstva ako moze... i bez sirene:)

Kakvo je to drugarstvo ako moras da se sklonis nekome ko pretice ili obilazi preko pune linije dok ide saobracaj iz suprotne trake? Ako je vec video da ima autobus ispred sebe, kao i vozilo u suprotnom pravcu, trebao je onda da saceka lepo.

 

Koliko filozofije se vodi po odredjenim temama na forumu, to je ludilo. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 2 minuta, drmilan_ je napisao:

Pa makar jaca od ove sto imam, ova je bas zalosna, ne cujem je ja ispod kacige a kamoli on u kolima :D pri tom malo radi malo ne, kako imam srece tako radi 

Nabavi ti neku kao moju na CBR-u, ona i mene uplaši kad grune. A da se čuje, čuje se, kad me iskuliraju i ipak iseku, prođem im na vrata i zavrnem gas da me bolje čuju. <_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2479 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET

Lako tebi da zavrnes, i ja sam tako nekad sa afrikom, kad su me videli cimali se svakako da sam pandur pa nisu smeli prici a da ne pricam o zvuku koji je imala, sad sa bevom je malo drugacija prica, sad sam tihi ubica, zato ce morati jaca sirena da radi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@the_doctor

Ne znam, mozda samja tolerantniji od tebe pa meni ove situacije ne izgledaju tako kriticne... A i vrv ti vise vozis po ovom gradu pa si se izvezbao da nigde ne napravis gresku, previdis situaciju, ne zasmetas nikom, ne ometes ga... ne znam... ja ponekad pogresim...

Ne znam, mozda je skuteras izleteo iz tunela , video autobus i auto iz suprotnog smera pa pomislio: auto ima slobodnu traku sa desne strane, pomerice se malo i ga cu da se provucem do semafora, oce, drugari smo mi na drumu... Mozda je i taksista tako nesto pomislio...

Ne znam, ja bi ih propustio i ne bih svirao... Mozda sam malo i stariji od tebe pa i to utice...

A to za sviranje, pa vrv da ti bas volis da sviras, nisam upamtio da si bio ti kad sam komentarisao i ono na auto put, ali eto ispade tako... 

 Ne ljuti se, moje misljenje i ponasanje je malo drugacije od tvog, ne kazem da sam u pravu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 7 minuta, ske je napisao:

Ne znam, mozda je skuteras izleteo iz tunela , video autobus i auto iz suprotnog smera pa pomislio: auto ima slobodnu traku sa desne strane, pomerice se malo i ga cu da se provucem do semafora, oce, drugari smo mi na drumu... Mozda je i taksista tako nesto pomislio

Pa tako može i autom sutra da pretiče bus, šta, pomeri se ti u desnu traku. Ili neko sa šleperom, glupo stvarno, 4 trake da postoje i jedna da bude prazna.  Evo opet sam pogledao snimak, u desnoj traci u kontra smeru nema nikog pre busa nekoliko desetina metara, isto tako i iza. Isti ovaj manevar skuter je mogao da napravi sa desne strane busa i da ne ugrozi nikoga.

A što se taksiste tiče, on ako ima rupu mora da uspori i da je pređe, da prilagodi svoju brzinu stanju kolovoza ili da je obiđe tako da NE OMETA ostale učesnike. Računati da će neko nešto da uradi je suludo, ravno samoubistvu, samo što često te drugi spasi, pukom srećom. Možda ja vozim levom trakom i vidim da nema ništa ispred mene sledećih 20 metara, i pomerim pogled da promenim pesmu na radiju, namestim klimu, šta god. Možda mi dete na zadnjem sedištu plače jer je boli stomak i žurimo kod lekara, pa sam pogledao na retrovizor da vidim kako je.

U saobraćaju mogu da računam samo na sebe, a i to je upitno, jer sam ja najveći ludak kad sam uopšte seo da vozim, a svi oko mene ludi. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Opet kazem, ne tvrdim da sam ja u pravu, vrv da nisam, cim vas nekoliko kazete da nisam, ali u mojim ocima ovo nije bas tako strasno i ja bih ovo istolerisao...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Nije tako strašno što skuterom od 50ccm pretiče autobus preko pune linije???

 

Pitao bih te da li bi ga istolerisao da ti je ostao razmazan na haubi. 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 523 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Pa makar jaca od ove sto imam, ova je bas zalosna, ne cujem je ja ispod kacige a kamoli on u kolima  pri tom malo radi malo ne, kako imam srece tako radi 
Vredi ,vredi , prava sirena spašava život bukvalno ,što jača to bolja !!!

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@blackmorevrv si i ti u pravu

Samo, nesto sam primetio, a to je da nisam primetio da vozac dzipa svira vozacu dzipa, ili neki A6 da svira nekoj E mecki i tako te kategorije...ne znam dal porse ima sirenu, siguran sam da je nikad nisam cuo... mislim, vrv da ima i toga ali u promilima...uglavnom neki punto svira nekoj fabiji ili C3 svira golfu4... zasto je to tako evo ni to ne znam?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1781 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 4 sati, ske je napisao:

mozda je skuteras izleteo iz tunela , video autobus i auto iz suprotnog smera pa pomislio: auto ima slobodnu traku sa desne strane, pomerice se malo i ga cu da se provucem do semafora, oce, drugari smo mi na drumu... Mozda je i taksista tako nesto

Pa dokle vise samo ja da budem drugar svima;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

A stvarno je suludo preticati preko pune u ulici sa duplim trakama.

 Pogotovo autobus jer moras da zadjes dublje u suprotnu traku. A sto se tice Grcke zanimljivo kako tamo niko nikome ne smeta i voze zaustavnom trakom da puste druge da preticu 

  Da im nije jezik onako zajeban bilo bi odlicno preseliti se tamo

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1156 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Jezik je PD, ima 5 nekih pravila kad se dva slova čitaju kao jedan glas i to je to. Ostalo se čita kao što je napisano   :hej:

Malo provedeš vremena na tom govornom područiju i sve pohvataš   :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Najbahatiji mamlazi su pešaci, i to što stariji to su bahatiji. Jutros, gospođa sa štapom, crveno za pešake uveliko, ali je ona rešila da pređe.... a ti sine robijaj budalu.... Nije ona jedina, bilo je i pre nje budala, ali zbog nje sam seo na sirenu kako sam prilazio semaforu, jer sam skontao šta namerava. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2575 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Dosta situacija sam doživeo kad penzosi prelaze van pešačkog i to idu dijagonalno a ne pravo.

Pritom i ne gledaju da li im neko nailazi da kažem sa leđa a idu lagano.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 19 sati, ske je napisao:

a to je da nisam primetio da vozac dzipa svira vozacu dzipa, ili neki A6 da svira nekoj E mecki i tako te kategorije...

 

Možda jedni drugima ne sviraju, ali meni redovno :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 784 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Samo da javim da sam ispao drug u saobraćaju, i ako je situacija više nego bahata. Momčina, brze cvidze, mlad, divljao i posle ove situacije, sve preko pune...

I da prijavim, nisam svirao, ovaj iza mene je.... 8)

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Kad smo kod hvaljenja kako smo dobri,mada stvarno ovo ne smatram dobrotom nego obavezom.

Pre nekih 7 dana u Triše Kaclerovića na autokomandi lezi covek na ulici. Prolaze kola,autobusi... covek lezi manje vise nepomicno, zgazice ga nesto... 

Ja stao, upalio sva 4,prisao coveku,shvatio stanje i pozvao hitnu. Ljudi i dalje prolaze,neko cak i pogleda ,mozda su neki mislili i da sam ga udario autom. Na kraju mi je jedan momak pomogao i sacekao hitnu koja je vec krenula jer sam kasnio na posao.

  • Tužan 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja