Jump to content

Moto Zajednica

Koji karburator izabrati?

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Sherco HRD 50

Pozdrav ljudi,

 

Posedujem Sherco HRD 50cc (Minarelli am6), na koji sam stavio malossi-jev kit 70cc. Na njemu je fabricki karburator samostelujuci dellorto 14 12. Interesuje me koji sportski karburator i filter mi preporucujete za taj kit. I ako neko ima jos neki savet i preporuku neka pise. Hvala u napred svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Sa obzirom da si prešao sa 50  ccm na 70 ccm trebao bi ti veći karburator poput dellortovog od 19mm. Najbolje da proveriš  sa nekim ko ima isti kit pa da vidiš šta je taj neko stavio.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da bi napravio ozbiljan i dobar posao...u smislu, ne samo idenja, već i dugotrajnosti....trebalo bi da uz karburator montiraš i adekvatan izduv.

Praktično to je u neku ruku i obaveza...uz adekvatan filter vazduha. Sa svime time se praktično reguliše protok vazduha (ne u bukvalnom smislu) kroz motor, pa samim tim i snaga (temperatura, potrošnja itd).

Dellorto kao marka je odličan izbor, već od fi16 pa naviše osetićeš boljitak. Stavlja se na to i 24, ali je to po mom mišljenju preterivanje.

Pretraži malo forume gde se pominje tuning AM6 agregata ( nije bitna marka motocikla) pa ćeš dobiti možda neku jasniju sliku šta ti je činiti.

Imaj na umu i to da je država rešila da se pozabavi ( nećemo o tome kako i zašto) voznim parkom naroda...i da si ti već sada praktično u prekršaju. Hoće li to da bude k'o i svako drugo čudo za 3 dana ili ne...ne znam....uglavnom to ti je ono kao drugarski podsetnik.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Sherco HRD 50
23 hours ago, Jovan Ristic said:

Sa obzirom da si prešao sa 50  ccm na 70 ccm trebao bi ti veći karburator poput dellortovog od 19mm. Najbolje da proveriš  sa nekim ko ima isti kit pa da vidiš šta je taj neko stavio.

Pogledacu malo po forumima bas. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Sherco HRD 50
23 hours ago, pronto said:

Da bi napravio ozbiljan i dobar posao...u smislu, ne samo idenja, već i dugotrajnosti....trebalo bi da uz karburator montiraš i adekvatan izduv.

Praktično to je u neku ruku i obaveza...uz adekvatan filter vazduha. Sa svime time se praktično reguliše protok vazduha (ne u bukvalnom smislu) kroz motor, pa samim tim i snaga (temperatura, potrošnja itd).

Dellorto kao marka je odličan izbor, već od fi16 pa naviše osetićeš boljitak. Stavlja se na to i 24, ali je to po mom mišljenju preterivanje.

Pretraži malo forume gde se pominje tuning AM6 agregata ( nije bitna marka motocikla) pa ćeš dobiti možda neku jasniju sliku šta ti je činiti.

Imaj na umu i to da je država rešila da se pozabavi ( nećemo o tome kako i zašto) voznim parkom naroda...i da si ti već sada praktično u prekršaju. Hoće li to da bude k'o i svako drugo čudo za 3 dana ili ne...ne znam....uglavnom to ti je ono kao drugarski podsetnik.

 

 

Zeza me to sto kad upali nece da se odrzi na ler gasu. Moram non stop da ga turiram, a kad pustim gas on se posle 3-4-5 sekundi ugasi. Takodje kad krecem nema snagu, nego kao da vozim onu biciklu sa motorom. Ja sam povezao da mi treba neki adekvatan karburator za taj kit ali eto, nece ni to biti dovoljno. Prozujacu malo po forumima pa cu videti sta i kako. Hvala puno! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

što  je @pronto napisao  sve isprati. Da bi 2t motor radio kako  treba treba  pogoditi odgovorajući auspuh i karurator. Rezonancija karubratora  i auspuha  je  usko  povezana i bitno ih je dobro prilagoditi. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja