Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

@MaxiS ja u moj 2008-mo sipam Eneos Max Performance.

Da nije sona kiselina prejaka za cevi ? Pitam laički jer znam šta sam jednom uradio slavini u kulatili kad se je očistio sa domestosom, a ovo je još jače ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1377 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Danas sam menjao ulje i filter, i u mesto motul 5100 10w40, ubacio ipone katana 10w50.

 

Dopumpao gume. Zadnju na 2.4bar, a prednju na 2.2bar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 349 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Drugar na 650 trebao da zameni svece i ulje i premasio zamenu za 2500km a peglao ga po ovoj vrucini i otkinuo ga od života. Jedna iridiumska crkla i napravila pometnju. Eto posla za majstore...

Bice dobro kada ponovo bude na drumu. Sva sreca pa je mlad model. Delovi se lako nadju.

20230824_132041.jpg

20230824_132028.jpg

  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1573 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Jel moguće da se to desilo zbog samo zbog tog (malog) kašnjenja? Ko zna kad je menjana ta svećica, ako je tako mogla da se raspadne.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 349 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Nije se svećica raspala, ona je samo crkla na punom gasu , konkretno menjana je pre 12.500 km . Raspao se ventil na izduvu. I stopio se sa klipom.

Promenio član plumber.ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1750 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Dešavalo se ovo već na 650, ko prati FB grupu Versysa vidjao je ovo. Neki zaključak je da ili nisu blagovremeno ili nisu dobro nastelovani ventili..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 349 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Kod ovog nije slucaj sigurno... Stwlovani su na vreme.  Nije do ventila . Do svece je. A  desilo se pri obilazenju kamiona na usponu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: KLE 500

Pozdrav svim, nameravam da postanem vlasnik Versys 650 2008.god. Kakav je motor za vožnju sa suvozačem, da li ima dovoljno mesta i kakav je po udobnosti jer većinu putujemo u dvoje? Hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Пред пут у Х. Нови одрађен сервис, а како ми се два пута заломило ове године, пређем по Србији око 3500-3700км и треба да онда идем на пут цца 1500км ја то нема шансе да не заменим ф.ваздуха, уље и ф. уља, уједно сам променио и кочионо које је било на изглед као ново али када сам променио осетно се примети разлика у кочници, као и дозирање. IMG_9778.thumb.jpeg.022447e2287eee976a84251a00d9325c.jpeg
Кочионо се замени за пола сата,цео систем, само је потребан шприц да се извади из посуда старо, и цревце које се навуче на сисицу и спроведе и у флашу да отиче старо уље. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 456 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750
  • Zainteresovan, 680 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Дође јуче друг до мене, купио Z1000SX из Швајцарске, каже одрађен сервис у овлашћеном сервису али неће да му кочи нешто лепо:lol3:. Заменили смо уље и озрачили, испустили ваздух из система, имам осећај да је био однос ваздуха и уља у систему 1/1,и швајцарци заменили 3 свечице а 1 остала непромењена. Толико о Швајцарским мајсторима….

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 12 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Sta moze da naskodi ako se ne rotiraju? Razmisljam i ne nalazim nikakav problem

Ne dozvoljavaju disku da ,,radi",pogotovo na full plivajućim diskovima.Sa odrđenom svrhom su tako konstruisani.Mnogi ne pridaju nikakav značaj tome,imam u okruženju ,,mladunce"koji misle da sve znaju,ali kada ja zavrtim prednji točak,nemaju vremena da sačekaju da stane.Namršte se i odu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 684 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Prosto rečeno, može da krene da ti trese disk pri kočenju jer ti "kružići" omogućavaju da disk "pliva" i da se neutrališu te nepravilnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 721 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ja do sada ni na jednom motoru nisam zatekao da se te caure pomeraju i da disk "pliva". Ukljucujuci i moj, i to na oba prednja diska, a bas sam na to obraćao paznju.
Neverovatno mi je da je svima zapeklo.. niko od kolega nije tome pridavao znacaj... ima li šanse da tako treba?

Čitao sam ja o tim plivajucim diskovima, gledao snimke, znam cemu služe, ali nigde nisam video da se mrdaju...nemam pojma...

Izvinjavam se na off-u..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja se kanim cele sezone da to odradim ali, kanda, će to biti zanimacija tek kada se vreme pokvari a ja budem raspoložen. Kako se manifestuje? Pa, prilikom laganog pritiska na polugu kočnice, što često radim prilikom anticipiranja situacije u saobraćaju, na polugi kočnice se javlja oseća blagog "pulsiranja" koji nestane kada jače stisnem (polugu). Kupljen breakcleaner, čak i fake Makita aku-bušilica (trebala mi i inače ali ovo bio povod), samo da se još nakanim... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Full plivajući diskovi su uglavnom na R-ovima,na ostalim motorima su uglavnom polu-plivajući.Odlika kada čaurice koje nose diskove rade, moguće je prstima okretati bez neke velike muke,je taj,da se točak mnogo lakše vrti.A svima je u intersu da kod točkova nemamo bilo kakvo stezanje ili kočenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja kontam, onako laički, da "plivanje" diska ima za svrhu da kompenzuje njegovu nesavršenost položaja i oblika, sa jedne strane, kao i nejednakog pritiska koje pločice vrše na disk, sa druge strane, što za posledicu ima da negde hvataju jače, negde slabije pa se javlja pomenuto "pulsiranje". Disk koji pliva se tome prilagođava pa je kočenje ravnomerno. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1750 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ebalo vas plivanje...

 

 

Otvaram da vidim ovo, na pumpi, na pauzi...

 

Saginjem se da proverim i čuješ vrrrr vrrrr..., zvuk iz motora...

 

Seti me odmah kada sam na Versys 650 imao problem sa čepom hladnjaka, pa mi posle vožnje na auto putu izbacivao vodu..

 

Obigravam oko motora dok nije počela ova muzika...

 

 

ZVUK IZ KACIGE SA SNIMKA... :lud:

 

Olaaaadioooo sam se.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 721 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ja sam negde zapamtio da je najveca uloga tih plivajucih diskova na R motorima da kompenzuje sirenje i skupljanje metala - diskova kod zagrevanja na kočenju..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja