Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

@Немања ovo sa namotajima si odlično uradio, kod Culeta originalni namotaji 880 evra. Što bi rekli ne pitaj me kako znam, naravno izgoreli. Trenutno kod majstora u Pančevu na premotavanju, koji inače daje godinu dana garancije. O celom problemu ću pisati malo više za vikend kada bi trebalo da bude gotov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Koja deračina, kao da je zlatna žica u pitanju. <_< Kako si spalio namotaje, kačio svašta ili...?

Nekada je bilo u NS i okolini dobrih viklera, ne znam kako je sada a voleo bih i da ne saznam. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650
pre 25 minuta, shlem je napisao:

@Немања ovo sa namotajima si odlično uradio, kod Culeta originalni namotaji 880 evra. Što bi rekli ne pitaj me kako znam, naravno izgoreli. Trenutno kod majstora u Pančevu na premotavanju, koji inače daje godinu dana garancije. O celom problemu ću pisati malo više za vikend kada bi trebalo da bude gotov.

Pa on je lud meni rekose nesto preko 600e :ups:

Kod mene ne situacija bila sledeca 

1. Kinez 150e

2. Motanje 120e daju kao garanciju ali postoji sansa da brzo pregore jer je tu lakiranje muka... 

3. Original iz kataloga preko 600e 

Na kraju sam u novoj pazovi naso polovno preko KP za 120e.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Drugar radi u Dunav Osiguranju na auto štetama i sarađuje sa njima, informacija iz prve ruke. A inače sam naručio i neki kineski namotaj preko Alija, iskreno nešto mi to jeftino, zvuči mi koliko para toliko muzike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1773 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Tako je, OEM za 1000-ku je bio preko 700e u FR kada sam ja tražio, baš za @shlem-ov sadašnji motor, pre 3 godine. Rat u Ukrajini, Korona, inflacija, naša carina, nakupi se...

 

Za onog ko vozi dosta i hoće da zadržava motor, izgleda pored svega ovoga jedina razumna investicija jeste nov. Očigledno da to niko ne može da uradi da valja. Čuli se onaj dan Neša (Shlem) i ja, motor prešao nepunih 20 000km od motanja.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

@ProMaster kada sam odneo namotaje kod majstora komentar je bio, nešto mi tanka ova žica.....:neznam: a ni samo motanje je nije bilo baš reprezentativno.

Inače nešto mi je moj majstor pominjao da postoji način da se rasterete namotaji preko reglera, koliko sam razumeo da je to novije generacije proizvod, i da je prilično gabaritan u odnosu na klasični. Nisam u toj struci  i ne bih da lupetam, ali ću postaviti slike i prikupiti informacije koje mogu biti od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Ја обично волим да прочитам и са нашег и са иностраног форума ‘мане’ мотора, искуства возача итд…и онда се дам у претрагу да то што су мане и што можда може да у будућности прави проблем увек имам као резерву, јер Марфи (Марфијев закон) не спава:tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1773 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 12 minuta, shlem je napisao:

@ProMaster kada sam odneo namotaje kod majstora komentar je bio, nešto mi tanka ova žica.....:neznam: a ni samo motanje je nije bilo baš reprezentativno.

Inače nešto mi je moj majstor pominjao da postoji način da se rasterete namotaji preko reglera, koliko sam razumeo da je to novije generacije proizvod, i da je prilično gabaritan u odnosu na klasični. Nisam u toj struci  i ne bih da lupetam, ali ću postaviti slike i prikupiti informacije koje mogu biti od koristi.

Šta je gabaritnije, to nisam shvatio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 4 minuta, ProMaster je napisao:

Šta je gabaritnije, to nisam shvatio?

Можда је мислио на Мосфет реглер, мада је он истих габарита као фабрика +/- који мм

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Sam regler je gabaritan i veći od standardnog.

Koliko sam razumeo kada namotaji proizvedu dovoljno struje tada regler prekida punjenje akumulatora da ne bi prepunjavao i višak stuje šalje na masu. Tada dolazi do pregrevanja namotaja i problema. Ovaj regler to rešava a kako čim budem saznao kako napisaću. Mada je pitanje kako će Bosanac to skontati... :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2748 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 2 sati, Немања je napisao:

Темељ поуздане машине је редовно и квалитетно оджавање, касније је много мање муке, што психичке што финансијске. Овако је исто и на мом Версису било 8, + 2 усисних.

Ovo se kod kolege @nafetS i @maxx pokazalo i dokazalo. 

I apsolutno stojim iza toga da kilometri na motociklu nisu bitni, ako je redovno odrzavan i da nije bio polupan. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Izgleda da sam ja imao srece sa Kawasakijem i namotajima. Sa malim versysom sam presao 50 hiljada km i sa velikim versysom skoro 100 hiljada. Nikakav problem nisam imao sa namotajima a ni sa bilo cim drugim. 
Zato sam sad kupio bmw, postalo dosadno sa ovim japancima. Samo sipaj, odrzavaj i vozi. :lol3:

Promenio član bokibd
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Strom nije motocikl.  default_1jee1.gif
 
JeRi tako ime, @nafetS ?
Nije motocikl.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Strom je stroj! 6d84e98ffdc5f1a2ed5b949fdb33fce2.jpg


@abarth_maniac složen sam sa tvoju izjavu, gde da potpišem :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Пошто су ми фабрички жмигавци мало матирали, тј један више други мање а како то не могу да гледам узето са Алија друге пластике, невероватно колико један мали детаљ промени мотор…

IMG_9468.jpeg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Како с’ миром опрати мотор, са стреч фолијом:PIMG_9466.thumb.jpeg.37563fe66654ece955d17ce4e3918a13.jpeg

Ко је измисли свака му част. Тата тата, када ћеш да нас ослободиш? Ево само тата да га испрска са водом. Тата тата, па испрскао си га, ево само да га истрљам. Тата па истрљао си га. Ево само да оперем пену са мотора. Тата, па опрао си пену. Па ево само да издувам воду компресором. Па тата издувао си воду. Па ево само фелне да оперем лепо….е ту настаје фрка, провалили да неће скоро бити ослобођени и крећу да се деру МААААМАААА. Госпођа у виду Хидинија ствара се испред мене и у стилу Брус Вилиса из филма Умри Мушки ослобађа децу, окреће се према мени и креће рафална паљба… да ли си луд ( не знам како није провалила за све ове године да јесам) па ја сам их родила, мучила се, а не ти ти да их везујеш, хоћеш ја тебе па па да видиш како је… А Софија у позадини прича са братом, Стефо како је било добро, ајмо опет…:jee: Тад госпођа почиње да личи на покварени телевизор, има слике нема тона:na_glavi:

  • Sviđa mi se 7
  • Haha 14
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Interesuje me Versys 650 prve generacije. 

 

Generalno, treba mi motor koji se lako vozi, lako se snalazi pogradu - upravljiv, registracija je podnosljiva, i sto je naibitnije, bio bi mi prvi "pravi" motor. Treba mi motor koji cu bar 3 godine da vozim.

 

Da li je to pouzdan motor, ima li kvarove (jesu li skupi) i koji su najcesci? 

 

Vidim ovde svi voze novije modele, ali pretpostavljam da ga je neko nekad imao...

 

Generalno, prvi izbor mi je bio KLE 500, ali sam nekako sracunao da mi je ovo bolja varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Dobro, to nije skupo, a da li moze da bude opasno?

 

pre 5 minuta, sasa ns 1 je napisao:

uljni ii vodeni deo

Msm na ovo. Jel moze da pomesa vodu i ulje i napravi karambol?

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 6 sati, MaxiS je napisao:

Dobro, to nije skupo, a da li moze da bude opasno?

 

Msm na ovo. Jel moze da pomesa vodu i ulje i napravi karambol?

Није опасно, водена и уљна деле исто тело али има одушак, тако шта год да прво процури показаћети се. Ја сам на мом мењао, ништа компликовано и страшно….

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 7 sati, MaxiS je napisao:

Interesuje me Versys 650 prve generacije. 

 

Generalno, treba mi motor koji se lako vozi, lako se snalazi pogradu - upravljiv, registracija je podnosljiva, i sto je naibitnije, bio bi mi prvi "pravi" motor. Treba mi motor koji cu bar 3 godine da vozim.

 

Da li je to pouzdan motor, ima li kvarove (jesu li skupi) i koji su najcesci? 

 

Vidim ovde svi voze novije modele, ali pretpostavljam da ga je neko nekad imao...

 

Generalno, prvi izbor mi je bio KLE 500, ali sam nekako sracunao da mi je ovo bolja varijanta.

Не знам да ли је @Patriota још увек при продаји.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 489 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Ne znam kako je na malom Versysu to rjeseno, ali znam da mi je jednom procurio dihtung na vodenoj na Xmax 125 i da mi je sva rashladna tekucina otisla u ulje. Sjecam se da sam otvorio cep za ulje i da je samo izletilo 2 litra majoneze vani kao vodoskok. Na kraju je sve dobro proslo, isprao sam sa 5-6 litara ulja masinu i nije zaribala, ali mogla je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 10 minuta, wragg je napisao:

Ne znam kako je na malom Versysu to rjeseno, ali znam da mi je jednom procurio dihtung na vodenoj na Xmax 125 i da mi je sva rashladna tekucina otisla u ulje. Sjecam se da sam otvorio cep za ulje i da je samo izletilo 2 litra majoneze vani kao vodoskok. Na kraju je sve dobro proslo, isprao sam sa 5-6 litara ulja masinu i nije zaribala, ali mogla je.

Водена и уљна деле исто кућиште и исту осовину са том да кућиште има ајде да га назовемо празан простор између механичког воденог семеринга и уљног, тако да се одмах покаже на одушку. У суштини добро је решено, бар је то моје мишљење. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2884 postova

dobro je rešeno ali postoji jedan promil šanse  da pomeša a to je da u isto vreme propadnu  i uljni i vodeni semering.Ili da se duže vreme toleriše po malo curkanje jednog semeringa pa da posle određenog vremena procuri i drugi.Ali opet je manji otpor na rupici-odušku nego da gura tečnost kontra drugog semeringa što mislim da je samo u sveri teorije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2884 postova

imam ja jedan original semering vodeni i uljni koji je kupljen za versisa 650-2007 a ide i na skoro sve kawasakije u zadnjih 30 godina pa i verovatno za versisa 1000.

Cena je 40 evra za oba zajedno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja