Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

A to je onaj sto izgleda kao i originalni. Taj barem ne izgleda ko sajba od autobusa :D

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Поздрав људи, срећна вам Нова година и све најбоље, пуно безбедних километара. 
Мала помоћ и савет са ваше стране, пошто први пут возим кавасаки,нема искуства са том марком мотора. У задња 3-4дана вожње јавља ми се чудна ситуација, тј. Између 20-95км на сат имам константно зујање, које већ почиње да ме иритира. Зујање је налик звуку фена или тако сличног, почиње око 20км и већ престаје око 95км. Ослушкујем одакле се јавља али не могу да оценим, не појачава се када одврнем гас, на лер када мотор ради нема га, приликом турирања на леру такође га нема, у вожњи притиснем квачило, пустим гас да се мотор скроз смири и чујем само то зујање. Пумпу горива ослушкујем, скоро нечујна, једино шта ми пада напамет да није можда лежај предњег точка начет па он да зуји. Да ли је то нека њихова фабричка мана или да ли је неко имао сл. искуства? Покушавам да окачим снимак са камере где се чује зијање али неће да прихвати сајт:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Koji motor je u pitanju? Desava li se na određenim obrtajima ili je konstantno?
Ja sam imao nesto slicno na Versysu 650 2011. i problem je bio u rasklimanim prihvatima sarafa za podesavanje fara. Rastavio i zalio ih dvokomponentnim ljepilom i rjesio problem. Neki su imali i zujanje onih dugmića na instrument tabli, isto na V650.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 5 minuta, wragg je napisao:

Koji motor je u pitanju? Desava li se na određenim obrtajima ili je konstantno?
Ja sam imao nesto slicno na Versysu 650 2011. i problem je bio u rasklimanim prihvatima sarafa za podesavanje fara. Rastavio i zalio ih dvokomponentnim ljepilom i rjesio problem. Neki su imali i zujanje onih dugmića na instrument tabli, isto na V650.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
 

Версис 1000, 2012. За тај проблем знам да имају, на мом је било звецкање и ситно куцкање на леру, па чим ухватим руком то престане. Ово је нешто друго…:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9259 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vrv zvece plastike napred, hvataj rukom dok vozis oko sata, pridrzi plastike vidi ima li razlike.

Kada sam vozio z750s taj zvuk je nadjacavao zvuk auspuha! Resenje je bilo lepljenje diht trake na spojeve plastika.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 20 minuta, N.F.S. je napisao:

Vrv zvece plastike napred, hvataj rukom dok vozis oko sata, pridrzi plastike vidi ima li razlike.

Kada sam vozio z750s taj zvuk je nadjacavao zvuk auspuha! Resenje je bilo lepljenje diht trake na spojeve plastika.

Имам заказан рандеву са мотором за пола сата па ћу пробати и то да урадим. Пс. Срећна нова година и свако добро, да Бог да здравља, љубави и среће….

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Пробао релативно кратку вожњу, узео кацигу за скутер скорз отворену да бих боље когао да чујем, и сад јасно могу да одвојим зујање сата , чак када га задржим руком у неком положају престане, смањи се али ово друго што ме зеза константно је…:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 403 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Koje gume su na njemu? Kad sam prešao sa mišelinki na kontinentalke bio sam danima u tripu da je otišao pinjon ili da sam pretegao prednji točak pa da ležaj uji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 10 sati, VLAD81 je napisao:

Koje gume su na njemu? Kad sam prešao sa mišelinki na kontinentalke bio sam danima u tripu da je otišao pinjon ili da sam pretegao prednji točak pa da ležaj uji. 

Пирели Ангел ГТ 2, са тим да ми је предња нова, ставио сам је пре 7-8 дана, пошто гума на њему што је била скоро па је пластична постала

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 403 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Jel ti se poklapa početak tog zujanja sa zamenom gume? Mada, ove pirelijeve mislim da ne bi trebalo da se čuju:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre sat vremena, VLAD81 je napisao:

Jel ti se poklapa početak tog zujanja sa zamenom gume? Mada, ove pirelijeve mislim da ne bi trebalo da se čuju:neznam:

Чисто сумњам да је до гуме, поготово Пирелијеве. Дот 2022, гума мека као “душа”. Мотор, када сам ишао да узмем пљуштала је киша, дотерао кући и после нисам возио док ми није стигла нова гума о сет за репарацију уљне пумпе. Тек када сам заменио кренуо сам да возим. Ако желиш пошаљи ми број у пп да пошаљем снимак како се чује….

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 544 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Skoro svaki Kawasaki 4 cilindra u S varijanti ,tj sa maskom napred koji sam probao je imao to karakteristično zujanje plastika napred.

Tačno zuje ali onako iritantno.

I samo na manjim obrtajima i manjim brzinama.

Šta sve nismo pokušavali da poturamo sundjere, gumice između plastika i džabe.

Stisnes rukom plastike one se utisaju a ovako ništa ne pomaže.

Kawasakijeva narav je to:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre sat vremena, NIKOLA 1 je napisao:

Skoro svaki Kawasaki 4 cilindra u S varijanti ,tj sa maskom napred koji sam probao je imao to karakteristično zujanje plastika napred.

Tačno zuje ali onako iritantno.

I samo na manjim obrtajima i manjim brzinama.

Šta sve nismo pokušavali da poturamo sundjere, gumice između plastika i džabe.

Stisnes rukom plastike one se utisaju a ovako ništa ne pomaže.

Kawasakijeva narav je to:jee:

Успео сам да детектујем јуче када сам кренуо за Београд шта то зуји и то по савету колеге VLAD81 са форима. Што се тиче зујања пластике око сата и маске за то сам знао када сам куповао мотор, и то зујање ми је јавља и на леру и приликом турирања, појачава се додавањем гаса итд. При вожњи можеш тачно да одвојиш зујање сата од овог другог што сам навео, а оно зуји само када се мотор креће. Иначе то друго зујање је лежај точka:sampion:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

I ovaj moj poceo zujati otkad sam mu ugradio ove grijane rucke. Negdje nesto nisam dobro pritegao izgleda, ali sam probavao u voznji pritiskati rukom i ne mogu ocjeniti odakle dolazi. Sad mi je palo na pamet da bi mogla biti kutija kontrolera za rucke koju sam zavezao plasticnom vezicom dole negdje ispod upravljaca pa cu to ovih dana probati nekako drugacije rjesiti i vidjeti hoce li zujanje nestati. 650-ka me nervirala sa tim zujanjem pa sam ju prodao, sad krenuo i ovaj. Izgleda da je to bas Kawasakijeva narav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 11 minuta, wragg je napisao:

I ovaj moj poceo zujati otkad sam mu ugradio ove grijane rucke. Negdje nesto nisam dobro pritegao izgleda, ali sam probavao u voznji pritiskati rukom i ne mogu ocjeniti odakle dolazi. Sad mi je palo na pamet da bi mogla biti kutija kontrolera za rucke koju sam zavezao plasticnom vezicom dole negdje ispod upravljaca pa cu to ovih dana probati nekako drugacije rjesiti i vidjeti hoce li zujanje nestati. 650-ka me nervirala sa tim zujanjem pa sam ju prodao, sad krenuo i ovaj. Izgleda da je to bas Kawasakijeva narav.

Овај мој баш има специфично зујање, чује се као кад шлепер пролази аутопутем па онај звук гума. Наручио сам преко Алија 200ком силиконских подлошки, па на пролеће креће комлетно растурање пластика и сата, хоћу да га средим цакум пакум, а не да ми крвка, пкрипи, пуцка, звецка, поготово што планирам дуже туре по европи. Јуче сам излудео што сам га возио до Београда и назад, а замисли тек нека тура 600-700-800км :tras2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7145 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Podloške i penastu gumu.

 

Ne bih sad da ispade da favorizujem, TDM je na mnogim mestima imao te dampere.

 

Sada su plastike tvrđe i više zveče. Versys 650 je isto takav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 19 minuta, Alekre je napisao:

Podloške i penastu gumu.

 

Ne bih sad da ispade da favorizujem, TDM je na mnogim mestima imao te dampere.

 

Sada su plastike tvrđe i više zveče. Versys 650 je isto takav.

Јбг. Некада је прављено да то траје, сад то траје али тражи већу пажњу и сервис, мора и они од нечега да живе. Иначе већ сам поручио лагере и семеринге из увоза па таман после Божића када стигне да заменим то…:)  иначе Алакре, небо и земља у односу на ТДМ-а. Ти знаш колико волим Тдм али…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 882 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka

Sa tim zujanjem sam ludeo na GPZ-u.

Izmedju 30 i 80km brujalo onako baš iritantno. Stisni ovamo, zategni onamo, pritegni. Kako sam samo srećan bio kad sam provalio šta je... džek od pozicije se u tim trenucima naslanjao na oklop i pravio kakofoniju. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 403 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc
Pre 7 sati, Atorn je napisao:

džek od pozicije se u tim trenucima naslanjao na oklop i pravio kakofoniju. :)

To su najslađi "kvarovi". Pojedu tonu živaca al sreći nema kraja kad se utvrdi da je u pitanju nešto tako bezazleno:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 51 minuta, VLAD81 je napisao:

To su najslađi "kvarovi". Pojedu tonu živaca al sreći nema kraja kad se utvrdi da je u pitanju nešto tako bezazleno:jee1:

Био сам срећан као куче у лифту када сам утврдио да су лежајеви. Опет је то потрошан материјал, али и мотор је 2012годиште, не може баш ништа да му фали:lol3:. Лежајеви су већ поручени, прекључе и већ су у транзиту. Колико видим ето су ти понедељак, уторак већ код мене. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900 124ccm
On 4.1.2023. at 7:37, Немања je napisao:

Успео сам да детектујем јуче када сам кренуо за Београд шта то зуји и то по савету колеге VLAD81 са форима. Што се тиче зујања пластике око сата и маске за то сам знао када сам куповао мотор, и то зујање ми је јавља и на леру и приликом турирања, појачава се додавањем гаса итд. При вожњи можеш тачно да одвојиш зујање сата од овог другог што сам навео, а оно зуји само када се мотор креће. Иначе то друго зујање је лежај точka:sampion:

Za to oko sata, kao sto ti je rekao Alekre, uzmes tanke samolepljive sundjere i zasuces rukave.
Skines tablu, vizir, i svaki spoj plastike na plastiku oblozis. Meni je konkretno na modelu kao sto je tvoj, vibrirala instrument tabla. Kada je prodrmas, videces da je napravljena da "radi", i u tom radu, ona zna da napravi takve vibracije. Mozda u temi ovde ima cak i slika, ako sam kacio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja