Jump to content

Moto Zajednica

Detailing motocikala

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
preko leta kuci razvucem kablove i creva po dvoristu,ukljucim karcher , pripremim kantu sa vodom napravim dobru sapunicu sa ferijem onim za sudove. Prvo dobro sperem pod pritiskom,onda sapunica da se zabeli,pa opet spiranje pod pritiskom. Na kraju obavezno jelenska da se prebrise ceo auto,jer ostane kamenac po njemu od "ciste"vode.
 
Ovako jako cesto perem u samousluznoj na zetone,prvo idem vruca voda sa penom,onda ispiranje,pa ispiranje voskom i na kraju ispiranje osmoznom vodom...
 
Iskreno za osmoznu vodu nikad nisam cuo i mislio sam da je neka sarena laza,ALI,objasnise mi i pokazase u perionici radnici...
 
Ima ogroman rezervoar sa tom vodom(obicna cesmovaca koja prolazi kroz neke silne filtere).
 
I onda mi demonstirase,ima neki mali uredjaj koji meri cvrstocu vode(tako nesto), naspemo cesmovacu i ubacimo taj uredjaj pokaze vrednost od 753 necega(neznam koja je merna jedinica),onda izvadi u casici vodu osmoznu iz tog rezervoara i ubaci uredjaj pokaze 17,neverovatno... 45 PUTA je meksa voda
 
I kad se spere sa tom osmoznom vodom,ne sme da ostane ni jedna tackica ni suza bela od kamenca. Samo speres i ostavis na suncu crn auto za 10min se cakli...

Kad sam onomad iznajmio auto i veče pre negomstoncunga vratiti zakasnkm za sve praonice. I odem sa drugarom na te uslužne kad on to samo malo sa svih strana, ništa sapunica, ništa sundjer, neka 3 programa uključujući ispiranje i kaže gotovo. Ajd rek’o, kako god da ispadne biće bolje nego sto je bilo posle sve one bljuzge. A on sutradan se sija, crn auto!


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

A ja neki dan oterao motor u tu samouslužnu praonicu da operem motor (otprilike jednom do dva puta mesečno operem motor u toj praonici), kad tamo me napade neki čiča, kaže nikako motor prati sa tim čudima pod pritiskom... Navodno taj punomat ispere svu mast iz ležajeva i uništava električne spojeve. Ja do sad nisam primetio ni na jednom svom motoru ikakav problem na elektronici ili na ležajevima... Naravno da neću pištolj uperiti direktno u sredinu točka da tuče mlaz u ležaj, kao ni to da tuče u i oko satova (gde ima najviše elektronike)...

To opet znači, ˝sto ljudi - sto ćudi˝... Neko kaže da je dobro, neko da nije... Čovek više nije pametan šta da radi...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 8 minuta, Motorcyclist je napisao:

Crevo u dvoristu, topla voda u nekoj posudi, sundjer i pici. Posle krpa i to je to.

Ja baš mislim da se običnim crevom previše natapa motor sa vodom. Ovo u perionici je više vazduh nego sama voda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 20 minuta, bocca_bastard je napisao:

Inace kurac cu da operem sve ono oko zadnjeg amortizera sundjerom. Probao par puta, izlupao ruke i isekao na froncle

 

E baš tako, kad sam prvi put detaljno prao skuter, unagrdih šake i ne oprah kako bi hteo, pravac po hobi pušku i beskontaktnu Mafru, kako sam linkovao već.

 

Puška je precrtana u manualima kao način pranja motora, zato valja biti oprezan i ne primicati mlaznicu previše blizu, bolje uzeti sunđer i ručno ukloniti nešto. Ne samo što može da ubaci vodu gde netreba, već hoće i ponešto da pokrivi, ipak su komponente na motorima nežnije od automobilskih. Hobi perač pod pritiskom koji koristim je oko 100 bara što je ništa u odnosu na profi, ali obavlja posao nešto sporije i lošije, ali i bezbednije, ne bi više prao motor ni pod razno kofom i sunđerom, mada povremeno moraju neka mesta ručno da se pretrljaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Za zamascene delove i ne bas pristupacne,koristi se AKRA(K2 proizvodjac) ima na pumpama oko 300-400din 750ml.

Samo naprsces ostavis 10ak minuta i spiras vodom. Cisti bukvalno na belo,odlicna stvarcica. Iako nisam nasao podatak sta se desi sa plastikama kad se poprscu sa Akrom,rizikovao sam,nista nije pobelelo,izbledelo i slicno. Koristio za pranje motornog prostora na kombiju,jer se godinama slivalo ulje na dihtungu poklopca ventila,pa sam naprskao sve i ostavio. Spiras puskom ili crevom i milina za oci,sve dobija fabricki sjaj i boju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

@Dudic90  Brale, javljam se da ti budem prva musterija :) posto si vec navikao da radis na krivinama naseg lepog motora ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
5 hours ago, miksamgm said:

Za zamascene delove i ne bas pristupacne,koristi se AKRA(K2 proizvodjac) ima na pumpama oko 300-400din 750ml.

Samo naprsces ostavis 10ak minuta i spiras vodom. Cisti bukvalno na belo,odlicna stvarcica. Iako nisam nasao podatak sta se desi sa plastikama kad se poprscu sa Akrom,rizikovao sam,nista nije pobelelo,izbledelo i slicno. Koristio za pranje motornog prostora na kombiju,jer se godinama slivalo ulje na dihtungu poklopca ventila,pa sam naprskao sve i ostavio. Spiras puskom ili crevom i milina za oci,sve dobija fabricki sjaj i boju. 

Inače, Akra je jako korozivno sredstvo. Ja volim da je koristim jer je agresivna a samim tim dobro čisti izuzezno masne površine ali nikad je ne ostavljam dugo na nečemu nego  naprskam i četkom/četkicom očistim željenu površinu. Nisam probao, ali mislim da ukoliko bi stajala duže vreme na plastici, pojela bi lak i boju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
3 hours ago, WlayCo said:

@Dudic90  Brale, javljam se da ti budem prva musterija :) posto si vec navikao da radis na krivinama naseg lepog motora ;) 

Kako stoje stvari, mislim da će mi prvih par motora u novoj garaži biti samo FJR, tako da mogu na slepo po "oblinama"... :) Mada već ima najavljena i neka Suza k7 i Tmax... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 19.3.2019. at 10:12, Motorcyclist je napisao:

Sta uradi crni NFS  :( 

Znam sta radim Hard! Ne brini, oko skutera se dvoje vec otimaju...

Detaljisimo drugari, nista lose u tome nije! Gejevima mi delujemo nastrano, aljkavima takodje... :P

 

Satelis pod sedistem, postavljena AGM yuasa mesto kiselinca... Sve "zaliveno" tecnim silikonom koji hrani gumu i izolacije ozicenja instalacije, trpi temperaturu, odbija prasinu... Iznutra je lepsi no spolja :D

IMG_20190321_172917.jpg

IMG_20190321_174918.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
1 hour ago, Dudic90 said:

Kako stoje stvari, mislim da će mi prvih par motora u novoj garaži biti samo FJR, tako da mogu na slepo po "oblinama"... :) Mada već ima najavljena i neka Suza k7 i Tmax... 

Ma batali te igracke...to moze i podmladak da uradi :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Posto i ja, kao i @N.F.S. volim da sve bude detaljno cisto, da okacim slike detaljno opranog mezimca. Danas posle voznje, bilo je potrebno par razlicitih krpa, voda, cetkica za zube, tecnost za odmascivanje i 2 sata posla uz muzikicu :)

 

IMG_20190317_185924.jpg

IMG_20190324_180628.jpg

IMG_20190324_175915.jpg

IMG_20190324_175857.jpg

IMG_20190324_175942.jpg

IMG_20190324_175837.jpg

IMG_20190324_175621.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
On 3/20/2019 at 8:14 PM, bocca_bastard said:

Meni puska u perionici sluzi najvise da operem oko straznjeg tocka, gde se ukenja i ublatnjavi a tesko mi prici rukama. Sve ostalo moze lagano krpom :)

Ja nikada direktno udarom vode ne perem motor. Poprskam ga lagano vodom, pa onda neka tecnost za pranje, pa spiranje i krpa da upije, i sve to na suncu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ma jok, samo kod sebe u garazi, ili kod mojih u dvoristu.

 

U pravu si, kad bih zauzeo smrk na sat vremena, neko bi me pregazio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Jel može neko da nađe i postavi video. Mislim da je i na forumu objavljivan. Lik je, mislim GS-a, do šarafa rastavio, čačkalicama čistio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ја имам перионицу у крају, другар који је већа пицајзла од мене, прање мотора сат времена, не ретко користи и четкицу за зубе. Наравно поштује све што му је речено где пушком да се не завлачи.

Иначе одржава ми и сва остала возила.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, SlobodanR1 said:

Jel može neko da nađe i postavi video. Mislim da je i na forumu objavljivan. Lik je, mislim GS-a, do šarafa rastavio, čačkalicama čistio. :)

To bih voleo da vidim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 42 minuta, bracabgd je napisao:

Ја имам перионицу у крају, другар који је већа пицајзла од мене, прање мотора сат времена, не ретко користи и четкицу за зубе. Наравно поштује све што му је речено где пушком да се не завлачи.

Иначе одржава ми и сва остала возила.

Daj lokaciju perionice, ako rade uslugu pranja motora, za nas koji smo malo lenjiji od ostale moto populacije koja u tome uživa.

Meni nije problem da ga na dvorištu pokvasim crevom, pređem sunđerom (autošamponom) i isperem... ali za detaljnije čišćenje bi radije platio nekog ko bi to uradio... ako već ima perionicu i želi to da radi. (Nadam se samo da neću uvrediti nekoga) :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Za razliku od auta, na netu nema previše klipova o detailingu motora, ali evo jednog kanala koji mi je motivacija i inspiracija za rad i sređivanje moje detailing garaže za motore:

https://www.youtube.com/channel/UCY78z4ec-oyUHRrufHDrxsw/videos

 

Btw, moja napreduje dobro, vrata nameštena, struja i LEDeni reflektori se montiraju u subotu i ako Bog da vremena, počinje se sa pravljenjem radnog stola za motor (dok nisam počeo da računam, nisam ni slutio da ide skoro 30 metara cevi u sto). Slike uskoro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 21.3.2019. at 18:24, Dudic90 je napisao:

Kako stoje stvari, mislim da će mi prvih par motora u novoj garaži biti samo FJR, tako da mogu na slepo po "oblinama"... :) Mada već ima najavljena i neka Suza k7 i Tmax... 

Mozes li mi reci koliko bi od prilike kostalo takvo zadovoljstvo, moze i na pp 

fala vi lepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
9 hours ago, Satelis said:

Mozes li mi reci koliko bi od prilike kostalo takvo zadovoljstvo, moze i na pp 

fala vi lepo

Ma kakav PP, ne dilujemo ništa i nema potrebe da bude tajna. ;)  50e-80e je cena a zavisi od:

 

-težine oštećenja laka  i ostalih površina i broja koraka u korekciji (teži slučajevi 2-3 poliranja pastama različite "gruboće", lakši slušajevi 1-2, Yamaha i Honda imaju malo tvrđi lak pa se sporije postiže korekcija),

- tipa motora (cruseri imaju više hroma, nakedi manje plastika za korekciju/zaštitu i slično),

- željene zaštite (vosak, sealant, keramika (jeftinija/skuplja))....

 

Nikad nisam voleo da se pravdam ljudima za svoja dela i postupke ma šta god bilo u pitanju, ali veže nas ista strast a i sa nekima sa u izuzetno dobrim odnosima pa ću napraviti izuzetak (svoji smo što bi se reklo) pa za slučaj da nekome deluje previše, neka pogleda moje postove kad sređujem moje motore koju kozmetiku koristim a ona nije ni malo jeftina. 1 lit 3M paste je 4000-5500 a ja moram da imam 3 vrste paste, dobar vosak 2000-3000, keramika solidna sa Ali expressa 10e pa do kvalitetne koja je 7000din... Pa onda paste za metal i hrom, sredstva za pranje, za odmašćivanje, razni dresinzi za gume i plastike, sunđeri, nastavci i backing plateovi za polirke i same polirke... Jbg, jeste malo opširno, ali u skraćenim crtama pišem i pričam o Higsovom bozonu i sličnim stvarima u koje se razumem kao krava u latinski... :)

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

A koliko vremena zahteva jedno takvo detaljno sredjivanje? Imam u Sapcu nekih poslovnih obaveza 1x mesecno pa bih da uklopim posao i zadovoljstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
1 hour ago, Dudic90 said:

Ma kakav PP, ne dilujemo ništa i nema potrebe da bude tajna. ;)  50e-80e je cena a zavisi od:

 

-težine oštećenja laka  i ostalih površina i broja koraka u korekciji (teži slučajevi 2-3 poliranja pastama različite "gruboće", lakši slušajevi 1-2, Yamaha i Honda imaju malo tvrđi lak pa se sporije postiže korekcija),

- tipa motora (cruseri imaju više hroma, nakedi manje plastika za korekciju/zaštitu i slično),

- željene zaštite (vosak, sealant, keramika (jeftinija/skuplja))....

 

Nikad nisam voleo da se pravdam ljudima za svoja dela i postupke ma šta god bilo u pitanju, ali veže nas ista strast a i sa nekima sa u izuzetno dobrim odnosima pa ću napraviti izuzetak (svoji smo što bi se reklo) pa za slučaj da nekome deluje previše, neka pogleda moje postove kad sređujem moje motore koju kozmetiku koristim a ona nije ni malo jeftina. 1 lit 3M paste je 4000-5500 a ja moram da imam 3 vrste paste, dobar vosak 2000-3000, keramika solidna sa Ali expressa 10e pa do kvalitetne koja je 7000din... Pa onda paste za metal i hrom, sredstva za pranje, za odmašćivanje, razni dresinzi za gume i plastike, sunđeri, nastavci i backing plateovi za polirke i same polirke... Jbg, jeste malo opširno, ali u skraćenim crtama pišem i pričam o Higsovom bozonu i sličnim stvarima u koje se razumem kao krava u latinski... :)

Kad budes poceo da radis otvori temu i stavljaj slike i snimke. Da mozemo da te pitamo za neki savet mozda. Mislim da nece biti clana foruma koji nece pratiti tu temu sa uzivanjem. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja