Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: CF MOTO 700 MT
Pojma nemam. Verovatno nešto što koči dobro. Svako razuman zna da na veliki i težak motor mora da stavi sinter. 
Pa evo ja te demantovao
Koči i polu sinter

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1650 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

Drugari jel treba nekom fabricka knjiga za beneli 502x? 

 

Meni ostala org. sa knjigom servisnih intervala...Ne mogu do Svabe koji je kupio od mene,pa da ne bacim. 

 

Poklanjam,samo troskove dostave platite. Donecu je do Srb.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: ССпарта
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X, Ducati Multistrada V2

Pozdrav ekipa. Jedno pitanje, gubi li se garancija ako sam podesim malo pedalu od kvacila, nezgodno mi je da saltam kad nosim cizme? Ovo je vrlo vjeorvatno glupo pitanje, ali kad sam cuo za kakve sve gluposti “oduzimaju” garanciju, nemojte mi se cuditi :) skoro cuh da je lik izgubio garanciju na hondu zato sto je zamijenio vizir


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: ССпарта
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X, Ducati Multistrada V2

Hvala na brzom odgovoru, kolega… vidjeh da su markerom markirali i taj sraf sto fiksira pedalu za mjenjac, pa sam se istripovao da ne smijem

Vec zavrseno


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

Pretpostavljam da mislis na polugu menjaca a ne pedalu kvacila?

Nema osnove da se zbog pomeranja poluge izgubi  garancija

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: ССпарта
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X, Ducati Multistrada V2

Da, pogresno sam napisao, poluga mjenjaca je u pitanju, dok nisam nosio “cizme” nije mi smetalo kako je bila fabricki podesena, ali juce sam prvi put vozio sa cizmama i bilo mi je dosta nezgodno da saltam u veću… jedan sraf je u pitanju kao sto i sami znate, nema filozofije, nego vidim da su ga markirali pa pomislih… ali da, realno, glupost je u pitanju i ako to primijete i naprave mi problem, nek onda ide sve u q


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 474 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Pozdrav ekipa. Jedno pitanje, gubi li se garancija ako sam podesim malo pedalu od kvacila, nezgodno mi je da saltam kad nosim cizme? Ovo je vrlo vjeorvatno glupo pitanje, ali kad sam cuo za kakve sve gluposti “oduzimaju” garanciju, nemojte mi se cuditi default_0a-smiley.gif skoro cuh da je lik izgubio garanciju na hondu zato sto je zamijenio vizir


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne može baš tako lako da se izgubi garancija.... cak i da je tačno da se iz nekog razloga izgubi garancija (mada stvarno ne mogu da smislim ni jedan razlog zašto bi motocikl izgubio garanciju zbog parčeta plastike koji služi samo za aerodinamiku tj zaštitu vozaca) zbog zamene vizira, to može da se odnosi isključivo na kvarove povezane sa tim delom.
Na primer, da je u garanciji crkao ležaj zadnjeg točka ili procurela pumpa za vodu itekako bi to bilo obuhvaćeno garancijom zato što nema nikakve veze sa vizirom...

Jeste da svi pričaju da se gubi garancija ali uglavnom je dovoljna samo pretnja advokatom da ih sve podseti da ipak nije tako kako kažu.... ako se umeša advokat tek onda sve može. Čak i vise od onoga što bi inače morali da urade.

E sada što je ljudima (uključujući i mene) lakse da se ne cimaju sa advokatima za mozda neku ustedu je druga prica i ono na šta se i računa u takvim slučajevima.

Cak ni redovan servis u ovlašćenom servisu ne moze da bude uslov da bi se garancija ostvarila - dovoljno je da bude urađeno u specijalizovanih radionici (ali odosmo u totalno drugu i veoma opširnu temu pa ovde stajem) default_0a-smiley.gif


Sent from my SM-S911B using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Yamaha MT-03

Pozdrav ljudi, drugar je uzeo TRK 250cc nov iz salona prosle godine u Martu i sad bi da ga proda i uzme 500cc, ukoliko poznajete zainteresovane za zamenu mogu da vas spojim. Ili da nekome treba TRK 250cc.
Prešao je manje od 2000km, servisi odradjeni po pravilu, jos u garanciji.
Tad nije imao godine da polaže za 500cc, a nije izdržao da ne kupi motor.


Sent from my M2101K6G using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Skidao sam rezervoar pre par dana zbog servisa i nasao jedan slobodan dzek za koji ne znam zasto je ostavljen. 

Zna li neko?

 

Da napomenem da imam maglenke vec na OBA dzeka levo i desno po jedan, i imam ABS prekidac koji koristi drugi levi dzek. Ovaj slobodan stoji sa desne strane.

IMG_20240215_134016.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 20. 5. 2022. at 13:15, Vampa je napisao:

Pokazuje mi danas jedan poznanik benelli(hoce da kupi),objasnjava mi kako mu lepo pase polozaj sedenja kako je glomazan i naravno pita za moje misljenje 

"Pa gde mene prijatelju nadje":stabre:

Samo sam mu prosledio link

https://youtu.be/0TrFj3svGQE

Evo i ja sam postao nedavno vlasnik 502X-a , i želim pitati pomaže li onaj produžetak na vjetrobranu jer sa originalnim imam konstantno lupanje vjetra u sredinu kacige a imam jet-icu i to me smeta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1459 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Imas da uzmes duzi vizir a imas i da porucis na aliju dodatak, drugar je visok 190 valjda, ima duzi vizir i dodatak, kaze da je ok. 

@sasa_f1

Promenio član RankoBg87

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 17. 9. 2023. at 16:24, vladags je napisao:

Sve lepo pročitao, zakazao vožnju i juče konačno probao i TRK 502x.

Sa regularnim sedištem, mi je mrvicu višlji, sa nižim sedištem ok. Posle sam seo na običan 502, koji nije bio testni, ali sam iskoristio da uporedim makar sedeći i zaključak mi je da mi ipak na mojih 180, lepše leži običan od X modela.

U vožnji, sve što je pisano u temi sam primetio, vibracije na fuzasterima, veličinu sedišta, kratke brzine što mi se i svidja. Šibneš u 6 i voziš opušteno. Na 120 se osećeaju vibracije na fuzasterima, ali nekako se u nekom trenutku smanje dok držiš konstantno brzinu, čim malo dodaš ili oduzmeš pojave se opet, ali... kao što su već pisali i drugi, nije to ništa sa čim se ne može živeti i što smeta previše. Bar je takav utisak iz tih sat i nešto vožnje.

Sve u svemu, nakon čitanja ove teme, gledanja gomile klipova, ljudi koji ozbiljne km prelaze sa ovim modelom, probne vožnje... Odluka je tu, da se sledeća sezona dočeka sa ovim modelom.

Samo mislim da će biti običan 502 umesto X ipak treba to da se i po gradu vozi mahom, pa da ne bude kuknjave sa X modelom, kad se negde ne može provući.

Hvala svima koji su pisali ovih 93 strane na pomoći u odluci... :)

Pozdrav, i ja sam dvoumio između običnog i X-a, na kraju sam uzeo X-a, razmisli još jednom, X ima bolji zvuk, centralni nogar, podesivi zadnji amortizer, ralicu-štitnik motora ako se to može tako nazvati,  bolje gume ako ikad skreneš s asfalta, a ako ti je sjedalo previsoko možeš kupiti kinesko 3cm niže za 60€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

191 sam visok, sa dugackim vizirom udara u vrh kacige, tek kad stavim dodatak je tiho i prijatno.

 

PS - kupi full face kacigu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2256 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, Jura Jura je napisao:

Evo i ja sam postao nedavno vlasnik 502X-a , i želim pitati pomaže li onaj produžetak na vjetrobranu jer sa originalnim imam konstantno lupanje vjetra u sredinu kacige a imam jet-icu i to me smeta?

 Čestitke!
 

9000 dinara u BO touring vizir i rešio si problem. Ili u Beneli Viber grupi…pojave se u prodaji za manje. 

 

I kupi ff kacigu…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Pre 1 sat, Jura Jura je napisao:

Evo i ja sam postao nedavno vlasnik 502X-a , i želim pitati pomaže li onaj produžetak na vjetrobranu jer sa originalnim imam konstantno lupanje vjetra u sredinu kacige a imam jet-icu i to me smeta?

Pomagao je stim sto sam ja 175 visok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
14 hours ago, Jura Jura said:

Pozdrav, i ja sam dvoumio između običnog i X-a, na kraju sam uzeo X-a, razmisli još jednom, X ima bolji zvuk, centralni nogar, podesivi zadnji amortizer, ralicu-štitnik motora ako se to može tako nazvati,  bolje gume ako ikad skreneš s asfalta, a ako ti je sjedalo previsoko možeš kupiti kinesko 3cm niže za 60€

Sve je to već odradjeno pošto sam uzeo X model, čak je u malo spušten na viljuškama i amortizeru i sad je to sasvim ok. Čak sam možda i požurio sa spuštanjem sedišta, možda sam prvo trebao da ga spustim na viljušci i amortizeru, ali lako se i to rešava drugim sedištem koje se lako menja.

Samim tim dobijem bolje opcije za grad kad je sedište nisko i za put kad je sedište višlje... Bitno je da se imaju opcije...

Promenio član vladags

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Pozdrav ekipa 

Eh ovako jako mi se dopada Benelli TRK 502X pa me zanima iskreno mišljenje ljudi koji su ga posjedovali, vozili i održavali zanima me pouzdanost, ubrzanje, brzina, delovi, cena istih i tako osnovo hoću ga uzeti novog.

Visok sam 192cm težak 110 kg i obožavam velike putne i adventure turer motore a TRK 502X mi je tako sesy 🤤 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2256 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 44 minuta, Sivi_tek 250 je napisao:

Pozdrav ekipa 

Eh ovako jako mi se dopada Benelli TRK 502X pa me zanima iskreno mišljenje ljudi koji su ga posjedovali, vozili i održavali zanima me pouzdanost, ubrzanje, brzina, delovi, cena istih i tako osnovo hoću ga uzeti novog.

Visok sam 192cm težak 110 kg i obožavam velike putne i adventure turer motore a TRK 502X mi je tako sesy 🤤 

191, 115kg...udobniji i bolji položaj nećeš naći skoro pa ni na jednom motoru pored TRK. Videćeš kroz temu koje su prednosti i mane, mada je sve to individualno. Što se tiče pouzdanosti sasvim je dobar u eksploataciji. Ubrzava shodno načinu vožnje...nije raketa ali svakako nije sporać. Oko delova ne znam...nikad mi se nije pokvario :) a realno dostupni su delovi svakako. Cena delova nije ništa spektakularno visoka...šta više dosta je jeftineije u odnosu na druge brendove.

 

Najbolje je da odeš u salon, zakažeš vožnju, probaš pa proceniš. Mislim da je tebi Banja Luka najbliža...a realno TRK je za Bosnu stvoren! Motor prosto jede magistralu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4824 postova

Ako nisi ogranicen sa A2, ja bih za malo vise gledao SVT650X. Vise snage, obrtnog momenta,slicna kilaza, bolje kocnice.

2 god naspram 4 god. garancije.

 

Mada ako je zbog izgleda to je druga stvar, kupi sta ti se svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja