Jump to content

Moto Zajednica

Super SOCO TC

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Deluje da je jedini bezbedan način da se TC ubrza - taj da se istovremeno poveća i baterijski kapacitet (dodavanjem još jedne baterije + Y kabla). Onda nema rizika od oštećenja baterije i njene elektronike.  

Najbolje je da se ovo uradi istovremeno sa zamenom kontrolera odgovarajućim (linearnije ubrzanje i korišćenje pune snage).

Dobija se: brzina (65-70 kmč) i domet (preko 100km, čak i sa tom većom brzinom).

Ipak, to zahteva nesrazmerna ulaganja, u vrednosti od 50% samog motora: dodatna originalna baterija + Y kabl + kontroler zajedno koštaju oko 1500 EUR. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

@RobiNS jel ti bicikl onaj "pedalec" ili kako se vec kaze koji pomaze ili bas elektricni koji ide i ne vezano za tvoje pedalanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Ne može bez verglanja, mada sam video ovakve varijante duplo jače od mog 500w koji idu bez pedalanja 45km/h,

moj je 250w, max 25 km/h.

Mora se verglati zbog zdravlja :).

 

 

volta.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

To hocu i ja. Hvala na odgovoru.

Imam skoro isti koncept. Posao mi je na manje od 2km ali radim dvokratno,vrtic mi je na 1km dete stavljam u sediste na bajs. Sve to ukupno je  oko 9km dnevno. Medjutim sve je na brdima i ne mogu vise da pedalam ,polomih i noge i bajs :) treba mi malo podrske el.motora. do grada koristim motor ,do pijace i marketa skuter 50ccm. Kola kad je kisa i za dalje relacije...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Interesantna ideja za ubrzavanje zaključanih motora :) 

Vidim da neki menjau zadnju gumu za veću (što onda verovatno otvara pitanje da li je tom prilikom preporučljivo, a verovatno jeste, zameniti i prednju istim tipom). Konkretno, kod Super Soco TC se stavljanjem malo veće gume koja je i dalje prihvatljiva (bez drugih intervencija) dobija dodatnih 5 km/č. Nije neka razlika, ali ako guma svakako treba da se menja, možda je treba imati u vidu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

On 14.7.2022. at 5:29, punisa 16 je napisao:

To hocu i ja. Hvala na odgovoru.

Imam skoro isti koncept. Posao mi je na manje od 2km ali radim dvokratno,vrtic mi je na 1km dete stavljam u sediste na bajs. Sve to ukupno je  oko 9km dnevno. Medjutim sve je na brdima i ne mogu vise da pedalam ,polomih i noge i bajs :) treba mi malo podrske el.motora. do grada koristim motor ,do pijace i marketa skuter 50ccm. Kola kad je kisa i za dalje relacije...

Узми неки електрични бицикли и да те бог види али са нормалним већим точковима због удобности. Не знам какви су ови сас дебеле а мале гуме. Ја имам као маунтин бајк 27” точкови и посао ми је на 3.5 км, али узбрдо и то доста. Добра ствар је да педалаш, али се не ознојиш. Чак сам га возио ових дана и на 34-35 степени и уживанција, сув ко дрен на посао и са посла. Мени је пре вечита ноћна мора било педалање узбрдо, оно вртиш као коњ, а пешаци те претичу, плус се ознојиш само тако.. фрустрација само тако. Сад користим кад је киша или зима скутер за посао, али чим се пролепша возим електрични бицикл све време.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Juce sam isao da gledam kod nekog coveka ova dva bicikla. Ovaj koji ima penzionerski look je 2017 godiste i presao 700km ,a ovaj kao mountain bike je presao 7100km. Ovaj sa kosom sipkom je bas udoban i polozaj voznje je super ,al ga prosto ne vidim na vozdovackom razdrkanom asfaltu,penjanju i silazenju sa ivicnjaka itd. Ipak mi treba mountain bike a ovaj mi je presao previse i ne koci tako dobro kao penzoski koji ima i kontru pored kocnica. Inace oba ceni 600e sa punjacem.

20220714_181611.jpg

20220714_181623.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Кочнице се лако среде, само промениш плочице и затегнеш сајлу.

Било би добро да пробаш оба да видиш да ли су добри односи зупчаника?

Колико који има брзина? Чини ми се овај пензионерси има само једну?

Циљ је да ти помаже педалање, а не да истроши батерију на 20км.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ovaj penzoski je bio kršina kad je bio nov i nemoj da ga razmatraš uopšte, zastareo elektro sistem, kao i sve ostalo na biciklu.
Ovaj drugi je sa malo modernijim elektro sistemom, mada sada već prevaziđenim.
Nešto mu visi lanac, to je neko menjao ali nije se baš proslavio kao majstor, vrv loše održavan bicikl, čim kažeš da diskovi lošije koče od običnih kočnica, biće tu još ulaganja.
Pitanje i kakvo je stanje baterije i ostalih komponenti.
Ja bi to preskočio...




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk





  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Nakon skoro dva meseca korišćenja SS TC mogu da kažem da je motoričić sasvim OK i ispunio je moja očekivanja. 

Bilo bi lepo da ide brže, tj. da nema ograničenu brzinu (nisam hteo ništa da budžim), ali to sam i kupio. 

 

Da mogu, poboljšao bih sledeće:

  • linearni gas (Kad se da "gas", motor ubrzava maksimalno. Ustvari, motor uvek ima maksimalno uzbrazanje a ručica gasa samo određuje do koje će brzine ubrzati. Na ovo se treba navići). 
  • automatsko vraćanje migavca (Migavac se mora vratiti ručno, posle svakog skretanja. Desi mi se ponekad da zaboravim)
  • melodija prilikom uključivanja (Prilikom startovanja, motor potpuno nepotrebno odsvira neku kratku Windows melodiju. Sitnica, ali bih voleo da je nema) 
  • zvuk (Motor se kreće nečujno, pa je problem što ga pešaci ne primećuju. A ni psi. Jedan blesavi mi je istrčao pred motor, jedva ostah živ. Naučio sam da na ovo obraćam pažnju i uvek držim ruku na kočnici kad ima ko da iskoči. Možda ću za sledeću sezonu ugraditi sistem sa Aliexpresa, koji imitira klasičan motor). 

Uglavnom - pristojan kvalitet za tu cenu, zabavna spravica za vožnju i drago mi je što sam je kupio. 

 

Važno:

Što se tiče podrške zastupnika - upozorio bih da ona skoro ne postoji, te da su kupci verovatno osuđeni da delove sa Aliexpresa. Zastupnik je Computerland, inače uvozinik računarske opreme, i uopšte nema pristup koji standardnog uvoznika vozila. 

Pre mesec dana mi je napukao nosač ručice gasa i ogledalo (oboren motor u garaži), pa sam od njih tražio drugu (mada je motor funkcionalan i ovo se ne vidi mnogo, ali eto volim da imam sve potpuno ispravno). Ne postoji podrška telefonom, već samo emailom. Podrška svodi na to da vam pošalju spisak delova koji imaju na stanju, vi na tom spisku nađete deo koji vam treba, pošaljete im njihovu magacinsku šifru, a oni vam ga isporuče u jednu od svojih radnji. Možda bi ovo i bilo OK, da svih delova ima. Međutim, dosta delova nema na stanju (npr. ova 2 gore). Evo, i posle skoro mesec dana i nekoliko emailova, do sada nisam uspeo da dobijem bilo kakvu informaciju o ceni i roku isporuke ova dva dela. Jedino informaciju da je pitanje prosleđeno nabavci. Ako ne dobijem relevantnu podršku do ponedeljka, uključiću Udruženje potrošača i Tržišnu inspekciju... a pokušaću i da obavestim Super Soco (ako nađem odgovarajući kontakt). Uglavnom, javiću šta sam uradio... možda nekome koristi. 

 

Lep motorčić. Zaista je šteta što je podrška nakon prodaje neprofesionalna. 

Promenio član MrD
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Mene je ta podrška najviše zabrinjavala kada sam se interesovao, em što je samo u BG em još i nemaš pravog sagovornika (servisera) sa kime bi mogao da porazgovaraš.

Na nekim snimcima na YT sam saznao da se recimo kočnice dosta troše (pošto nema kočenja motorom) neki Englez je pričao da je prilično brzo menjao... - 0vi naši nemaju pojma.

Možda kada prođe neko vreme porade na tome (na toj podršci) prilično je bitno za korisnike.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Serviser za Super Soco je BG Elektronik. 

 

Ja sam se svojevremeno čuo sa serviserom (tražio savet da li da skidam limitaciju brzine motora i dobio dobro argumentovanu preporuku zbog čega da ne čačkam). Čovek je zvučio kompetentno i odgovorno.

Ipak, i serviser dobija delove od zastupnika... pa im kompetentnost ne vredi mnogo, kad je podrška kakva jeste.  

Promenio član MrD
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super soco cux

Prodje skoro godinu dana kako sam kupio Super soco cux (februar 2022) i ja sam i dalje zadovoljan. Skuter za grad, kad je toplo napolju domet 60km, kad je hladno (oko 5 stepeni) domet do 50km. Prešao sam 2500km za sezonu. Može da se vozi i po kiši mada nije pametno zbog malih točkova.

Kupio sam kofer od 32l plašeći se da bi sve preko bilo mnogo i pokajao se. Trebalo je bar 40l da uzmem. Ima kukicu, za kačenje stvari između nogu, koja je genijalna. 

Moj ne može da se poveže na aplikaciju pa mu za vreme stoji 8:00 konstantno.

U Pontisu sam uzeo stitnike za kolena, pojas i kecelju pa mogu da vozim i kad je napolju hladno (uveče do treninga imam 12km pa zna da produva na mostu). 

Ja sam moj platio 146000, a vidim da su sad 334000, jbg inflacija valjda.

Razmišljam da predjem na nešto veće ali mi se baš sviđa ovaj fazon na struju. Bukvalno dzabe ako punis po jeftinoj struji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Vozi ga bar dok je u garanciji. I kad predjes na vece i brze nedostajace ti jednostavnost, opustenost i mala cena koriscenja. Mopedi uglavnom ostaju u srcu onih koji su ih vozili.

Promenio član opsidiannight
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Jedan od najvećih problema kod vožnje električnih motora je zvuk (tj. nedostatak zvuka). 


Više puta mi se dešavalo da me pešaci ili biciklisti ne čuju, uglavnom onda kada nema okolne buke pa pretpostavljaju da će čuti ako se nešto približava. U takvoj varijanti, vozilo koje se skoro nečujno kreće 75kmh može predstavljati prilično iznenađenje. 

 

Jednom me tako ni mladi krupni blentavi pas nije primetio. :moto2:

 

Neki prenosni zvučnik sa muzikom može biti rešenje. Ipak, pešaci očekuju da vozilo zvuči kao vozilo... i onda najbolje i reaguju. 

 

Ovaj problem je sada rešen (uz 2-3 sata posla na instalaciji):  

image.thumb.jpeg.b8023423a7d9098f95fa81f72c50177f.jpeg

 

 

Na videu dole jedan od 4 moguća zvuka (Harli mu ne stoji, pa taj nisam ni testirao uživo :) ), snimljeno sinoć kod JDPa.

 

Sem zvuka, može se podešavati i jačina, u 4-5 koraka (uključujući i onaj kada je bez zvuka): 

Super Soco TC - sound module

Promenio član MrD
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Da, ugradio sam prekidač unutra pored brave za zaključavanje baterije.

Kratak pritisak menja jačinu zvuka, od najjačeg do isključenog.
Dug pritisak menja zvuk motora, a postoje 4 varijante.

Prilikom sledećeg paljenja motora, on startuje sa setovanjima koja je imao pre isključenja.





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2x Vmoto SuperSoco TS, black and orange

MrD,

 

Hteo bih da ugradim zvuk na SuperSoco TS. Koji je obim investicije i znanja neophodan da bi se spravica ugradila? Ja sam tražio od uvoznika taj modul, i nisu u stanju da ga nabave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

@UrosH2023

Uvoznik nema modul. Ja sam ga naručio preko Aliexpresa ili Alibabe (ne sećam se) i veoma sam zadovoljan izradom. 

 

Sama ugradnja zahteva:

  1. skidanje bočnih plastičnih krila (s obe strane po 2 elementa... u boji i crni),
  2. priključivanje svih konektora,
  3. montiranje zvučnika (ja sam i njega zašrafio za plastični element, tako da se ne mrda)
  4. ugradnju prekidača za izbor jačine i vrste zvuka (gde god ti je zgodno... ja sam ga montirao unutra pored baterije i izgleda kao da je tu i bio fabrički)
  5. vraćanje plastičnih panela

Na kratkom filmu proizvođača, deluje da se to radi za 10 minuta u belim rukavicama.

Ne očekuj da je to zaista tako. 

 

Brat i ja smo to radili polako i pedantno, vodeći računa o svakom detalju, u garaži koja ima prostora i potreban alat (mada ne treba ništa posebno, standardni ključevi, imbusi i sl.). Bilo nam je potrebno skoro 2 sata. 

 

Neočekivano, najviše nas je namučila stavka br. 2 (1 sat smo potrošili na nju), pošto sa uputstva nije bilo 100% jasno koji konektor gde ide...  a jedan konektor je sakriven i jedva smo ga našli (možda zato što je uputstvo i film rađeno za TS, pa su neke stvari različite kod TCa). 

 

Sve se može uraditi lako oslanjanjem motora na ćopavac, nikakav nosač ti nije potreban. 

 

Ako imaš elementarno iskustvo rada sa alatom, mislim da ovo možeš bez problema sam da uradiš (verovatno i brže od nas, jer je nama bilo važnije da ništa nigde ne oštetimo ili ogrebemo... nego da uradimo brzo).

Rezerviši 2-3 sata za svaki slučaj, obezbedi osvetljen i suv prostor (ili sačekaj lepo vreme), alat... i uživaj u radu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
MrD,
 
Hteo bih da ugradim zvuk na SuperSoco TS. Koji je obim investicije i znanja neophodan da bi se spravica ugradila? Ja sam tražio od uvoznika taj modul, i nisu u stanju da ga nabave...
€ 151,83 20%OFF | For Super SOCO TS TC Accessories Sound Effect Module Support Android Mobile Phone Motorcycle Sound Wave Simulation
https://a.aliexpress.com/_mN953yy

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2x Vmoto SuperSoco TS, black and orange
On 18. 4. 2023. at 10:30, vidakn je napisao:

€ 151,83 20%OFF | For Super SOCO TS TC Accessories Sound Effect Module Support Android Mobile Phone Motorcycle Sound Wave Simulation
https://a.aliexpress.com/_mN953yy

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Hvala, mislim da ću naručiti, dakle to je cena, i besplatna je dostava. Valjda ću uspeti da instaliram....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja