Jump to content

Moto Zajednica

Hornet 600, Fazer 600, NC 700s i sl.

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT

Iz naslova se vidi šta kupujem :)

Hornet 2007 i noviji, Fazer kao Hornet

Može i Honda od 500 ccm (cb FA ili X)

Poželjan ABS

Hvala

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Fazer i hornet ti imaju oko 100 konja i mogu se nazvati ozbiljnim spravama, dok ove hondice od 500 nemaju ni pola od toga i kao bicikle su, lagane, slabija vesanja, 2 cilindra nasuprot 4. Nisu ti ista klasa mopeda iako su po kubikazi tu negde. Ja glasam za fazer s oklopima, ali ako si pocetnik, uzmi nesto do 500 kubika i 2 cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT
Fazer i hornat ti imaju oko 100 konja i mogu se nazvati ozbiljnim spravama, dok ove hondice od 500 nemaju ni pola od toga i kao bicikle su, lagane, slabija vesanja, 2 cilindra nasuprot 4. Nisu ti ista klasa mopeda iako su po kubikazi tu negde. Ja glasam za fazer s oklopima, ali ako si pocetnik, uzmi nesto do 500 kubika i 2 cilindra.
Sve je to jasno Milomir22-e. Hvala u svakom slučaju.
Prodao sam svoje motore pa, na vreme, krećem u nabavku street fighter-a. Kao što sam i naveo, prioritet su Hornet i Fazer. Ukoliko iskrsne neka Honda od 500 ccm, da je u odlicnom stanju i to bih kupio. Razlog je sto sam probao i svidelo mi se. Hondin motor od 500 ccm nema dovoljno snage na otvotenom ali je po gradu i na kratkim relacijama odličan. 50-ak konja je više nego upotrebljivo. U ovu kategoriju spada i NC (mada je 700 ccm).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT
Izmedju ostalog Fazer je i gabaritno veci od Horneta,sto pojedinim ljudima igra ulogu,uzmi i to u obzir.
Milan78-e, Hornet je 10-ak cm niži i 10-ak kg lakši. Ostale dimenzije su tu negde (5-10 mm u korist Fazer-a, ali to je bez znacaja). A slazem se da Hornet, pod rukom, "izgleda" dosta manje u odnosu na Fazer-a.
Problemi prilikom kupovine ova dva modela su različiti. Fazer-a ima puno i cene su vise nego prihvatljive. Problem je što su većina loši primerci koji su slomljeni, krpljeni i sl. Naći dobrog Fazer-a je stvarno zahtevan zadatak (da ne kazem posao). Hornet-a, s druge strane, gotovo i da nema. 3-4 na oglasima. A i ti što su oglašeni nude se po nerealnim cenama. Te je, u ovakvoj situaciji, mnogo panetnije kupiti novog Hornet-a. Ali, videćemo do sajma. Ako ne kupim polovan, na sajmu ću, verovatno, kupiti nov. Btw, i Kawasaki Z650 je lep motor i meni interesantan (nov, naravno).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Druze ima jedan Hornet 600 kod mene u gradu ,motor je extra , svajcarac ,decko ga doterao i registrovao ,pa ne znam da li je preso s njim 1500km , stoji mu bukvalno u sobi , prodaje ga ali ne znam cenu ,pokusacu da stupim s njim u kontakt pa da ti javljam . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT
Jesam. U favoritima je. Malo je jaca cena za to godiste i tu kilometražu ali je pošten motor, u svakom smislu.
Hvala :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS

064/2162435 decko se zove Milos, pozovi ga pa vidi sa njim ,poslace ti slike na viber. Ja sto znam o motoru je da je 2011god i da ima nepunih 10000km . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT
064/2162435 decko se zove Milos, pozovi ga pa vidi sa njim ,poslace ti slike na viber. Ja sto znam o motoru je da je 2011god i da ima nepunih 10000km . 
Poslao sam poruku. Još nema odgovora. Hvala :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
12 hours ago, DukeNixon said:

Prodao sam svoje motore pa, na vreme, krećem u nabavku street fighter-a. Kao što sam i naveo, prioritet su Hornet i Fazer. Ukoliko iskrsne neka Honda od 500 ccm, da je u odlicnom stanju i to bih kupio. Razlog je sto sam probao i svidelo mi se. Hondin motor od 500 ccm nema dovoljno snage na otvotenom ali je po gradu i na kratkim relacijama odličan. 50-ak konja je više nego upotrebljivo. U ovu kategoriju spada i NC (mada je 700 ccm).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Ja nisam shvatio za koju namenu trazis motor? Ovo sto je nabrojano do sad je prilicno razlicitih kategorija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT
Ja nisam shvatio za koju namenu trazis motor? Ovo sto je nabrojano do sad je prilicno razlicitih kategorija
Za koju namenu?
Pa da ga vozim :)
Nema tu puno filozofiranja.
Fazer je univerzalni motor (tačnije najbliži onome što se naziva univerzalni motor). Hornet je veoma sličan Fazer-u. Više gradski motor ali dosta kvalitetan. Ostale Honde su navedene kao opcija - ako se pojavi dobar primerak po dobroj ceni (retko ali ne i nemoguće).
Uostalom, kakve veze ima namena. Potrazio sam pomoć od kolega sa foruma. Hoću da kupim jedan od motora koje sam naveo. A kako ću ga koristiti to je nebitno. Mogu da kupim Hondu cb500 i da sa njom krenem na put po Evropi. Ili da Fazer, nakon kupovine, koristim za odlazak do prodavnice. Namena motora je stvar vlasnika.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS
20 hours ago, DukeNixon said:

Poslao sam poruku. Još nema odgovora. Hvala :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Da li decko javio ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Kolega prodaje svoju Hondu, Nc700s. Motor je u odlicnom stanju, vozi se svakodnevno, pa ako te zanima ti pogledaj. Oglasio ga je na polovnim automobilima, ako uspem attach-ovacu ti link ovde. Iz Zemuna je, crna boja, 2013 godiste.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT
Kolega prodaje svoju Hondu, Nc700s. Motor je u odlicnom stanju, vozi se svakodnevno, pa ako te zanima ti pogledaj. Oglasio ga je na polovnim automobilima, ako uspem attach-ovacu ti link ovde. Iz Zemuna je, crna boja, 2013 godiste.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk


http://www.polovniautomobili.com/motori/11750844/honda-nc-700s

Hvala Stefane. Pozdrav.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT
Veoma lepa kolor sema, za grad i neke krace destinacije, odlicno motorce koje trosi kao upaljac.
To i jeste ideja. Grad i vikend izleti do 100-150 km.
Za potrošnju ćemo videti, ali bi trebalo da bude do 4 litra (na 100 km).
Dvoumio se između ove kombinacije boja i sivog. Al', potpuno neocekivano, ovaj izgled mi se mnogo više dopao kad sam motore video uzivo.
Pozdrav

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja