Jump to content

Moto Zajednica

Teflonska creva made in China

Recommended Posts

  • Drug član, 1136 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

U motomaniji nekad hel bude na popustu,mozes da biras boju creva i boju holendera(kome znaci) i sve pasuje kao fabricko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Sad gledah na alie je 5m creva 20-tak € ma i fitinga mozda pocnem mali business... Salu na stranu nazvacu da vidim koliko me izadje u NS pa ako izadje malo skuplje no Kina zbog cekanja uzecu u NS ali siguran sam da su to ista creva tj creva proizvedena na istoku... Sto ne znaci da su losa (moje misljenje)

Na jednoj slici vidoh da na crevu pise KHHOSE nadjoh to je ova fabrika http://www.khhose.com/home.html 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
3 hours ago, Utjerivac said:

@Svaler

Crijevo glavu cuva, a maglenka je krasi! Ne mjesaj babe i zabe. ;)

E sad, crevo staro 20 godina, fabricko isto glavu cuva-e sad koliko bolje od kineskog? ;) A koliko bese ono zamena creva u manualu nekih 5 godina cini mi se? Samo da mi videti tog koji ih menja na 5 godina :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Koliko znam ta iz NS nisu teflonska samo su obicna pancirna creva. Nemojte me drzati za rec ali mislim da mi je tako receno. 

 

Samo po sebi mislim da to ne znaci da nisu dobra nego samo da nije za poredjenje sa Hel ili TRW.

 

Neko od strucnijih moze da napise kakva je razlika ali razlike sigurno ima a sad koliko je bitna ne znam.

 

Za ova kineska pise da su teflonska i nemam razlog ni da verujem ni da ne verujem. Ja sam se vodio upravo logikom da razlika od 60-70 eur na xy godina nije dovoljno velika da ostavim sebi crva sumnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Jbg-a ni fabricka nisu teflonska pa se koriste xy godina i rade posao. Ovdje se povela diskusija kao da su svi trkaci, pa im trebaju teflonska crijeva. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Stvarno neshvatljivo.. to je nesto izgleda u vazduhu kod nas.

Kad vozis motor, gume i kocnice su linija izmedju zivotu i smrti. Kako se neko usudjuje dirati tu liniju meni je stvarno neshvatljivo. Razumem i besparicu i da se jednostavno nema sredstava, ali ta linija se prosto ne dira. Nemaš para trenutno, sacekaj dok skupiš ali ne pipaj liniju. Kočnice moraju raditi uvek i kako treba. A ne, u vecini slučajeva i malo bolje ali ipak loše.

Ajd sad pljujte slobodno kako sam ja ovakav i onakav.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја сам само навео пример како постоји та нека одбојност према производима из кине. Да ли оправдана или не, бем ли га. Верујем да сви ми кући имамо далеко више производа из кине него што знамо/верујемо.

Па бем му труње имају ваљда и они тамо неку контролу квалитета, не састављају све од штапа и канапа како се мисли, не могу тек тако да испоручују широм света неки крш, не би трајало то, не би успевало.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Kineska kočiona creva nebih poručivao sa alija NIKADA.

Kupim kinesko crevo za tuš za kadu i ono se raspadne za 3 dana ... da i pomislim da će mi se isto desiti sa kočionim crevom na motoru neka hvala.

Momci u Metal proizvodu rade skroz ok. Ugradio sam ih na XY motora i nikada problem. Drugar ih na Navaku koristi bez pola problema. 

Disk je već druga priča, disk po svojoj strukturi je komad metala koji sem da pukne može da se iskrivi od grejanja i to je to. Nisam još čio da se nekome u vožnji disk raspao (bez prethodne najave) i dezintegrisao a i sve i to da se desi (što je skoro ne moguće) ostaju još dva diska na većini motora, dok kada (ako) pukne kočiono crevo ostaješ MOMENTALNO bez kočnica.   

 

P.S. Ovo je samo moje mišljenje koje ni u kom slučaju ne namećem bilo kome kao ispravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
19 minutes ago, Savan said:

Stvarno neshvatljivo.. to je nesto izgleda u vazduhu kod nas.

Kad vozis motor, gume i kocnice su linija izmedju zivotu i smrti. Kako se neko usudjuje dirati tu liniju meni je stvarno neshvatljivo. Razumem i besparicu i da se jednostavno nema sredstava, ali ta linija se prosto ne dira. Nemaš para trenutno, sacekaj dok skupiš ali ne pipaj liniju. Kočnice moraju raditi uvek i kako treba. A ne, u vecini slučajeva i malo bolje ali ipak loše.

Ajd sad pljujte slobodno kako sam ja ovakav i onakav.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Znaci lepo ostavimo fabricka i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kako misliš da je najbolje tako i napraviš ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
2 minutes ago, grof said:

Kineska kočiona creva nebih poručivao sa alija NIKADA.

Kupim kinesko crevo za tuš za kadu i ono se raspadne za 3 dana ... da i pomislim da će mi se isto desiti sa kočionim crevom na motoru neka hvala.

Momci u Metal proizvodu rade skroz ok. Ugradio sam ih na XY motora i nikada problem. Drugar ih na Navaku koristi bez pola problema. 

Disk je već druga priča, disk po svojoj strukturi je komad metala koji sem da pukne može da se iskrivi od grejanja i to je to. Nisam još čio da se nekome u vožnji disk raspao (bez prethodne najave) i dezintegrisao a i sve i to da se desi (što je skoro ne moguće) ostaju još dva diska na većini motora, dok kada (ako) pukne kočiono crevo ostaješ MOMENTALNO bez kočnica.   

 

P.S. Ovo je samo moje mišljenje koje ni u kom slučaju ne namećem bilo kome kao ispravno.

pa to je problem sto uporedjujemo sve sto je iz Kine sa nekim crevom za kadu za koje se ne zna ni ko je uvezao a kamoli sta drugo... Ako bi se ta kociona creva raspadala kao ta za kadu, pa ne bi ljudi vise prodavali jer bi imali gomilu negativnih ocena, ne bi vise niko ni porucivao. Ali ocigledno je da ljudi porucuju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne treba porediti samo sa crevom za kadu. Evo ja sam prošle nedelje kupio za dečiji rodjendan ona kapice i trubice sto se razviju kad duvas i još neke sitnice. Kapice su tu i tamo, elastis je kao dlaka debeo - valjda da se ne vidi, a kad pukne onda se stvarno ne vidi. Trubice iz pakovanja, bar pola nije radilo. Kesa sa stotinjak balona i unutra pumpica, naduvala je jedno 5 komada a onda je prosvirala. Toliko o tom jeftinom kvalitetu iz kine.
A siguran sam da imaju oni i kvalitetne tj kvalitetnije stvari ali to dobije onda drugi cenu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Lepo je videti konkurenciju i sto vise proizvodjaca pa eto i u moto svetu. Secam se dobro kad su uleteli korejanci i kinezi sa automobilima pa pljuvacina (jer VW je Bog na Balkanu itd) a sada tajac.

Isto tako primer sa kacigama. Od kada imamo SHARP test mogli smo da vidimo da neki proizvodjaci u rangu 300-500e nude kacige sa 3 zvezdice na testu dok jedan MT nudi 5 zvezdica za 100e !!! A izgledaju lepse od belih shoei noksira... Da li  ta niza buka, mozda bolji sundjer, vizir opravdava razliku od 200-300 evra, to ne znam. Mislim da ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Trebaš da staviš obe kacige na glavu i onda da ih uporedis.
Ima tu doplata i za marku tj nije proporcionalno skuplje u odnosu na kvalitet ali jbg, valjda im se tako može kad nema bolje konkurencije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Nisam nesto preterano strucan, ali teflonska i pancirna creva, koliko znam, se stavljaju jer se ne sire na toploti kao fabricka, tj. u uslovima otezane eksploatacije (staza, agresivna voznja,... gde su izuzetno visoke temperature kocione tecnosti). Meni zasigurno ne trebaju, ali da ih menjam, ne bih stavio kineska, iako vozim kineske kocione plocice. Za ove plocice sam imao info iz prve ruke da dobro koce suve/mokre, da se malo brze trose, ali manje jedu diskove od fabrickih i da su mnogo jeftinije. Majstor koji ih je namestao je bio protiv i isprozivao me je, posle ih je dobro istestirao na rasterecenom putu i rekao mi je da su zaista kocile dobro u svim situacijama (mada realno, koliko je on mogao da ih isproba za pola sata-sat).

 

Diskove bih isto smeo da stavim made in cajnezi, ali cilindar, kljesta i creva ne. Moje vidjenje, ipak su ovo malo zeznutije stvari. Po manualu za moj motor, creva bi trebalo da se menjaju na svake 4 godine. Realnost je nesto drugo.

 

 

 

 

 

brakes.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Savan je napisao:

Stvarno neshvatljivo.. to je nesto izgleda u vazduhu kod nas.

Kad vozis motor, gume i kocnice su linija izmedju zivotu i smrti. Kako se neko usudjuje dirati tu liniju meni je stvarno neshvatljivo. Razumem i besparicu i da se jednostavno nema sredstava, ali ta linija se prosto ne dira. Nemaš para trenutno, sacekaj dok skupiš ali ne pipaj liniju. Kočnice moraju raditi uvek i kako treba. A ne, u vecini slučajeva i malo bolje ali ipak loše.

Ajd sad pljujte slobodno kako sam ja ovakav i onakav.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ajd ti meni sad objasni da li ti na SVAKOM motoru koji si kupio, menjao SVA creva od kocnica, odmah menjao gume, odmah menjao SVE tecnosti za kocnice...? Ako jesi onda stvarno skidam kapu na obazrivosti i na brizi! 

Takodje, ko moze da mi kaze da li je neko crevo kupljeno od kineza preko alija, ili pravljeno u NS-u. Da prethodni vlasnik poruci sa Alija i zameni, potom proda motor ubrzo, da li ce bilo ko prepoznati to da li je crevo kinesko ili "original"? Vala usvakoj temi dusebriznika koji voze savrsene motore u tip top stanju, sve bezbedno i novo! A oglasi sve puniji sa kojekakvim krsevima i frankestajnima...

Stvarno mi je muka da u svakoj temi uvek neko mora da drzi slovo !

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Možda nekome znači info:

 

Komplet hel teflonskih za fz1 obe kočnice, tj 3 creva, u motomaniji je 93eur (uredna garancija i pdv račun). 

 

Moje skromno mišljenje - kolika bi ušteda sa alija mogla to da bude (kada uračunamo carinu i pdv) da bi bili opravdani rizik i čekanje (i imajući u vidu da većina nas creva menja zbog performansi, a ne što su stara kaput?). Par desetina evra na period od 5-7 god max... :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥
1 hour ago, dvlns said:

Koliko znam ta iz NS nisu teflonska samo su obicna pancirna creva. Nemojte me drzati za rec ali mislim da mi je tako receno.

 

Hmmm ovo je bitna informacija....

 

Creva na mom motoru su stara 29god ako ih neko nije pre mene menjao a ne verujem... Nisam trkac ali bih stavio teflon, a sto se tice nase male privrede...Kolega Srki kojot iz PA je pre 2 godine odneo creva za uljni vod u Hidraulik, rekao za sta su creva i oni mu naprave, jedno crevo se naduje, losa guma zatvori dovod ulja i odu mu lezajevi na bregatoj

 

 Sto se tice proizvoda iz Kine imas crevo za tus koje traje 2 dana a i Hansgrohe koje traje duze a i kosta, inace i Hansgrohe ima fabriku u Kini... Evo na samom Alie crevo za tus od 1.5m za 1.41€ https://goo.gl/SxoJPv  i isto crevo za tus od 1.5m ali cena 19.37€ https://goo.gl/UVLyoa

 

Realno je i veoma moguce je da Hel ili TWR koriste creva iz fabrika u Kini...Verujem da proizvodnja teflona ne spada u ciste industrije. Ono sto je sigurno jeste da je fiting kod Hel kvalitetniji. I glupo je ipak porediti Hel i crevo sa Alie.. Ali hocu da kazem, ponovicu da su velike sanse da samo crevo koje koristi Hel jeste proizvedeno u Kini

Ono sto je zanimljivo tamo se stvari iz takvih fabrika prodaju...Verujem da ovo crevo za tus od 19€ je crevo koje ide uz Hansgrohe... Sanse da ovi iz NS ili Boban sajle nabavljaju creva proizvedena u Nemackoj...

 

@severian

Nema carine i pdv u najgorem slucaju ukoliko prelazi 50€ porucis odvojeno posto se creva prodaju na kom... Ipak je i vise nego duplo jeftinije za moj motor izadje me oko 35€

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Mislim da nisi shvatio Severianov post. Ti licno neces platiti carinu i pdv ali hipoteticki uvoznik bi platio i onda ta razlika bije toliko velika. Odnosno ne deru nas uvoznici nego drzavni nameti sto opet tebi kao pojedincu naravno nije ni bitno.

 

Jedna stvar je necija dislocirana proizvodnja u Kini, druga stvar su loan poslovi a treca stvar je Kineski proizvod. Samo po sebi nista ne garantuje kvalitet ili manjak istog. Odnosno brend garantuje neki kvalitet. Ako je loan posao veruj mi da ne mozes da kupis isti kvalitet samo bez brenda jer se nadgledaju i restlovi. Pokusaj da kupis BMW odelo direkt u Uzicu gde se sije na primer.

 

Sto se performansi diskova, plocica ili creva tice misljenja sam da ce svako zadovoljavati potrebu do jedbog momenta kada se pregreje, pukne... o tom momentu nisam spreman da razmisljam za nekoliko desetina evra na godisnjem nivou. Da tesko je izdvojiti par stotina za nove diskove ali kada podelis to sa godinama koliko ce te sluziti cifra nije tako strasna. Znam da ce neko reci a ko ti garantuje da i ti skupi nece stradati ali verujem i zelim da verujem da brend i neciji "pecat" i dalje nesto znace.

 

Realno ako su Hel creva 100 eur a Kineska ili ova iz NS 20-30 pricamo o 70-80 eur razlike na bar 7-8 godina jbg ja za 10 eur godisnje necu sebi da ostavljam prostor za razmisljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, milomir22 said:

Nisam nesto preterano strucan, ali teflonska i pancirna creva, koliko znam, se stavljaju jer se ne sire na toploti kao fabricka, tj. u uslovima otezane eksploatacije (staza, agresivna voznja,... gde su izuzetno visoke temperature kocione tecnosti). Meni zasigurno ne trebaju, ali da ih menjam, ne bih stavio kineska, iako vozim kineske kocione plocice. Za ove plocice sam imao info iz prve ruke da dobro koce suve/mokre, da se malo brze trose, ali manje jedu diskove od fabrickih i da su mnogo jeftinije. Majstor koji ih je namestao je bio protiv i isprozivao me je, posle ih je dobro istestirao na rasterecenom putu i rekao mi je da su zaista kocile dobro u svim situacijama (mada realno, koliko je on mogao da ih isproba za pola sata-sat).

 

Diskove bih isto smeo da stavim made in cajnezi, ali cilindar, kljesta i creva ne. Moje vidjenje, ipak su ovo malo zeznutije stvari. Po manualu za moj motor, creva bi trebalo da se menjaju na svake 4 godine. Realnost je nesto drugo.

 

 

 

 

 

brakes.png

Meni je mislim na 5 ako se ne varam a nisu koliko vidim promenjena od 1996. Tu je naravno onaj "sponge" osecaj kad jako stisnes ali tako je skoro na svakom sa obicnim crevima... Na Aeroxu sam imao pancirna, velika razlika u osecaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Malo se ovde brka država proizvodnje i kontrola kvaliteta.

Delovi za motorna vozila moraju da ispunjavaju određene standarde, a to se potvrđuje homologacijom.

 

Sad, da li vi želite da verujete da je nešto dovoljno dobro ili je testovima potvrđeno da jeste e potpuno drugi par opanaka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Kao da smo izgubili mogućnost da oko stvari trezveno razgovaramo, imam neki utisak da se svaka ovakva tema već na drugoj strani pretvori u "klasni rat" :)

 

Nije onda čudo kako ljudi brzo izgube motiv da bilo šta kažu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Primetio sam ne samo na forumu nego uopste da "mladje" generacije imaju tendenciju nipodastavanja brendomanije. Vidi se i po telefonima, televizorima, moto opremi...

 

Ne mislim da je to lose i kapiram da je njima dostupnost informacija putem interneta omogucila da imaju neuporedivo vece mogucnosti izbora. Mi "stariji" smo odrasli na kultu brendova jer su se na TV mogli reklamirati samo oni sa puno para. Najverovatnije da ni "mi" ni "oni" nismo apsolutno u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Naravno, slepo verovanje u brendove i nipodaštavanje alternativa je kratkovido najmanje kao i suprotan stav (kao, uostalom, i bilo koja apriorna isključivost u životu).

 

Npr. kada zbog uštede od jedno 400-500e na period od 2-3 godine (amortizacija telefona) čovek odluči da proba npr. Oneplus telefon, umesto Iphona ili Samsunga, to je netrivijalna godišnja ušteda uz relativno nizak rizik (cena gubitka na preprodaji telefona koji vas eventualno nije zadovoljio, bez nekih značajnih mogućnosti da taj rizik eskalira i izazove neke zaista neprijatne stvari).

 

Rekao bih da je ušteda od 50-ak eur na period od 7 godina, pri kupovini KOČIONIH creva za motocikl, potpuno suprotan primer po svakom pitanju... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja