Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 7052 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja ću pre nego što kupim gume da kupim veći kilo ključ, pa ću sam da montiram i demontiram točkove. Stavim u gepek od auta i to je.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ma katastrofa, od materijala tegić za balans... 🤣

Ne znam ko je više lud u ovoj državi. Kontam da u Nemačkoj nije više od 20 eura po gumi, a kod nas 30-35 eura. 

Zameniš dve gume dnevno i zaradio si 180.000 za mesec dana. Koji moj deca uče škole. 

Promenio član BaneNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750
pre 24 minuta, BaneNS je napisao:

Kontam da u Nemačkoj nije više od 20 eura po gumi

120 mi trazili za dvije gume na Intruderu i to da ja donesem skinute tockove. Nesto jeftinije bude ako kupis gume kod njih, ali onda oderu na cijeni guma pa bude jos skuplje. Pisao sam tamo u drugoj temi, kupio sebi rucnu montirku i balansirku i isplatio ih u 7 dana - zamijenio gume na Intruderu i Integri.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 739 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Obišao danas jedan solidan krug.

 

WWW.RELIVE.CC

View my motorcycle ride: Awesome adventure

 

Prvi utisci su očekivani - kao i sa svakom novom gumom. Motor se mnogo radije obara, sve deluje sigurno i kontrolisano. Bio sam sa ženom, pa sam vozio relativno sporo, ali generalno nije bilo nikakvih problema.

 

Jedino što sam primetio, kada sam se vratio, je da se zadnja guma greje više nego i jedna do sada.

 

Ovo očitavanje je skoro 10 minuta nakon što sam stao:

AP1GczONTKdIjzaEgU9YSgCHlOksnmZwVGpB6cBh

 

Sutra ću možda da je isprobam sam do Rudnika. Verujem da će držati dobro, ali isto tako joj ne dajem života više od 6-7000 km.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Ja sam nešto slično ovih dana stavio na motor (praćenje parametara guma).

Posle vožnje danas po gradu, više od sat vremena,  zadnja guma je isto bila toplija za nekih 10°.

Ne mislim da je neki problem. 

Neka je ... nek se greje ako vole 🙂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown, Suzuki SV 650s, Yamaha r1

Pozdraav ljudi, preporuka neka za gume super sport motor (r1), da ne bude najskuplja, al opet da ne bude ni najjeftinija, neka zlatna sredina

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 660 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre sat vremena, Šomi123 je napisao:

Pozdraav ljudi, preporuka neka za gume super sport motor (r1), da ne bude najskuplja, al opet da ne bude ni najjeftinija, neka zlatna sredina

Gume se ne biraju po ceni nego po potrebi. 

  Ako vozis r1 i volis brzu dinamicnu voznju onda trazis preporuku za takvu voznju a tu spadaju skupe gume. Ako vozis umereno onda ti ne trebaju skupe jer ne izvlacis maksimum iz njih. 

  Gume imas po kategorijama pa gledas za sportske motore. Nema mnogo mudrolije oko toga.

  Prelaz sa novih na stare (lose) je spor i traje godinu - dve pa i ne osetis taj prelaz. 

 Prelaz sa starih na nove je trenutan i razlika je ogromna. Onda kazes "ove stare Pirelli nista ne valjaju, Dunlop je zakon" ili tako nesto.

  Mi teramo gume na "moze jos malo", kada bi ih redovno menjali na 5 - 6 hiljada mislim da bi svaka bila dobra za prosecnog vozaca.

  Vazno je da su nove.

  Ovo ne vazi za iskusne trkace, oni tacno znaju sta im treba, kao i iskusni dugoprugasi koji voze ture od nekoliko hiljada km

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1150 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Ja montirao šaru koja mi se najviše svidela za moj motor...a kakva je guma, to ću vam reći do kraja sezone   😇  🥰

 

IMG-bb0877545aa99a467a845d243236b972-V.jpg    IMG-f9204b371d18abf7b8c5d0ee537a001a-V.jpg

Promenio član PremieRacing

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 660 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ja sam sa Angel GT presao na Roadsmart 4. Odusevljen kako drzi, ali to upravo zbog prelaska sa potrosene na novu. Tako sam bio i odusevljen sa prelaska  na Angel GT.

  Da li bih ja uopste uocio razliku izmedju nove Angel i nove Roadsmart?... teesko da bih.

 Ostao bih na Pireliju ali cekam ih vise od 15 dana pa sam naleteo na Dunlop. i odmah kupio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2738 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
6 hours ago, PremieRacing said:

Ja montirao šaru koja mi se najviše svidela za moj motor...a kakva je guma, to ću vam reći do kraja sezone   😇  🥰

 

IMG-bb0877545aa99a467a845d243236b972-V.jpg    IMG-f9204b371d18abf7b8c5d0ee537a001a-V.jpg

Koja je ovo guma? 

Koji je ovo kalkulator što si slikao, vid sve mutno.. Il se to ruke još uvek tresu od HDa...?! 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1150 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Neki Avon Trailrider.

Rekoše mi da je bzvz ali meni se svidela šara... Ne može guma da bude toliko loša koliko ja mogu loše da vozim  :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL650
5 minutes ago, PremieRacing said:

Neki Avon Trailrider.

Rekoše mi da je bzvz ali meni se svidela šara... Ne može guma da bude toliko loša koliko ja mogu loše da vozim  :jee:

Ok je Avon. U vlasnistvu je Dunlopa. Skroz solidna.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2738 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, PremieRacing said:

Neki Avon Trailrider.

Rekoše mi da je bzvz ali meni se svidela šara... Ne može guma da bude toliko loša koliko ja mogu loše da vozim  :jee:

+1

Ali po kiši i te kako ima razlike.. Onaj metzeler roadtec01 što sam imao na VFR je bio kao po suvom... Ovaj sad metzeler tourance next na versysu... Nja.. Nije baš tako..

Kažu da je mishelin onaj kako beše ultra giga, na kiši bog, al nisam tero ni jedan set još.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Meni je taj Trailrider dosao na Integri i jedva sam docekao da ih zamjenim. Solidno one drze i po suhom i mokrom, definitivno iznad mojih vozackih sposobnosti, ali su bucne, drndave i nisu bile nikako za jedan skuter dizajnom. Sada sa Angel ST se to puno ljepse i ugladjenije vozi, a i izgleda 10x bolje.
 

3c7e4519-974c-419b-9b7e-c801e1846873.jpg

IMG_1190.JPG

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1150 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
14 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

+1

...

Kažu da je mishelin onaj kako beše ultra giga, na kiši bog, al nisam tero ni jedan set još...

 

Ja sam prvo bio kupio i doneo u garažu Pilot Road 6, ali šara  :jok:  nikako mi se nije mililo da je montiram. 

Apropo kiše, pa nisam kupio motor da ga vozam po kiši pa tako neću ni gume da mu kupujem... Kad me zadesi mokro neđe, lepo polako na spavanje i u K.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 424 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
On 6/7/2024 at 8:53 PM, Andrej_Hotstepper said:

+1

Ali po kiši i te kako ima razlike.. Onaj metzeler roadtec01 što sam imao na VFR je bio kao po suvom... Ovaj sad metzeler tourance next na versysu... Nja.. Nije baš tako..

Kažu da je mishelin onaj kako beše ultra giga, na kiši bog, al nisam tero ni jedan set još.. 

Meni npr battlax npr bt 16 (nisam siguran) Na kiši držao kao besan. Vozio sam tad 1200rt. Ima i do težine motora verovatno. Na suvom i toplom mi je taj battlax žvakao kroz svaku krivinu,nikad siguran nisam bio. Al na kiši...kao Senna

Promenio član Patriota
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2131 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Čujem juče da je Beoguma dobila novog vlasnika. Baki Kg... Navodno, ostaje isto ime. Možda će proširiti asortiman po radnjama i na moto gume...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Jel ima neko iskustva sa Continental TKC 70 Rocks? Trenutno su mi na motoru Michelin Anakee Adventure koje su odradile svoje. Planiram vise offroad voznje ove godine pa porucih TKC 70 Rocks kao neku zlatnu sredinu. Vidim dosta pozitivnih iskustava ali u eri placenih review-a vise verujem licnom iskustvu obicnog coveka :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Kako dobar osećaj kad se čovek ponovi.abb9ab8cd5ce57cde0b8e804278d89f4.jpg

Sent from my PGT-N19 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Kymco 700i MyRoad

Michelin Pilot R4 scooter, 2024, tek cca 1300 km, extra guma, još čekam kišu da je isprobam, pre ovih Pirelli Diablo rosso, istrošene, tako da nisu ni za Petrovdan (dvoje smo stalno na motoru)

g1.jpg

g2.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
On 6/11/2024 at 12:54 PM, DeusExMachina said:

Jel ima neko iskustva sa Continental TKC 70 Rocks? Trenutno su mi na motoru Michelin Anakee Adventure koje su odradile svoje. Planiram vise offroad voznje ove godine pa porucih TKC 70 Rocks kao neku zlatnu sredinu. Vidim dosta pozitivnih iskustava ali u eri placenih review-a vise verujem licnom iskustvu obicnog coveka :) 

I mene ovo interesuje. Sledeci kombo ce biti sa TKC 70 Rocks verovatno. Ona je samo zadnja, i moze da se upari sa raznim prednjim. Koju bi ti napred TKC-70 ili mozda cak TKC-80? Generalno vidim bas dobre utiske o njoj.

I ja imam Anakee Adventure sada, po putu je neverovatno dobra, pogotovo po kisi. Ista kao po suvom, za neverovati. Jedino sto je bas bucna, i off je umeren. ali ok za 80/20 gumu.

Nasao sam ovo rangiranje od strane korisnika:

 

image7d0df885feb16c9a.png

Promenio član Blackened
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
19 minutes ago, Blackened said:

I mene ovo interesuje. Sledeci kombo ce biti sa TKC 70 Rocks verovatno. Ona je samo zadnja, i moze da se upari sa raznim prednjim. Koju bi ti napred TKC-70 ili mozda cak TKC-80? Generalno vidim bas dobre utiske o njoj.

I ja imam Anakee Adventure sada, po putu je neverovatno dobra, pogotovo po kisi. Ista kao po suvom, za neverovati. Jedino sto je bas bucna, i off je umeren. ali ok za 80/20 gumu.

Nasao sam ovo rangiranje od strane korisnika:

 

image7d0df885feb16c9a.png

Hvala @Blackened za tabelu.. Po njoj su gotovo identicni utisci ljudi za Anakee Adventure i TKC70 Rocks. Sto se mene tice dovoljno dobro :) 

 

Ja sam je upario sa TKC70 jer bi mi TKC80 bila overkill za moje potrebe. Ipak najvise vremena vozim po asfaltu pa mi ova kombinacija vise odgovara. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja