Jump to content

Moto Zajednica

Filteri i ulje... pomoc?

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd

Znaci ovako posto sada prvi put menjam ulje i filtere(za ulje i benzin) na Hondi interesuje me:

da li imaju posebni filteri za moj motor ili su svi isti ili imaju posebni samo za honde??, pa ako mozete da mi objasnite posto nemam bas nekih iskustva jer nikada do sada to nisam menjao na ozbiljnijim masinama  ;)

E da i ako mozete da mi kazete gde tj. na kojim mestima kupujete ulje i gore pomenute filtere?  ;)

 

unapred zahvalan

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

kod jasminka imas ipon program kao i filter plus 10 posto popusta, za motul tu su guevara i mass company takodje imaju i filtere. odlucis se knje ces ulje pozoves i raspitas se, za kontakt imas banere iznad.

 

filter ulja trazis po modelu i godistu motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Znaci ovako posto sada prvi put menjam ulje i filtere(za ulje i benzin) na Hondi interesuje me:

da li imaju posebni filteri za moj motor ili su svi isti ili imaju posebni samo za honde??, pa ako mozete da mi objasnite posto nemam bas nekih iskustva jer nikada do sada to nisam menjao na ozbiljnijim masinama  ;)

E da i ako mozete da mi kazete gde tj. na kojim mestima kupujete ulje i gore pomenute filtere?  ;)

 

unapred zahvalan

 

 

 

 

 

U MASS company ja kupujem Motul 5100 ( to ulje i tebi preporucujem ), litar je oko 850 dinara, a filter za ulje takodje kod njih kupujem.Za moju Hondu je filter bio 600 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ljudi pomagajte ja vise neznam sta da stavljam u moju baku Hondu, agregat mi je VF 750s presao je 80.000km i pomalo trosi ulje ne puno ali ga trosi svaki majstor mi drugcije kaze jedan mineralno drugi polusintetiku jedan mi je preporucio sintetiku sto mi neide u glavu,  honda preporucuje 20w 50 naravno hondino ulje koje neznam ni dali mogu naci, klasifikacije kvaliteta SE ili SF, stvarno sam u nedoumici za vikend treba da idem na skup u Vajsku a vec je dosta ostao bes ulja nemma vise za dolivanje? koje ulje i de? hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1337 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

ljudi pomagajte ja vise neznam sta da stavljam u moju baku Hondu, agregat mi je VF 750s presao je 80.000km i pomalo trosi ulje ne puno ali ga trosi svaki majstor mi drugcije kaze jedan mineralno drugi polusintetiku jedan mi je preporucio sintetiku sto mi neide u glavu,   honda preporucuje 20w 50 naravno hondino ulje koje neznam ni dali mogu naci, klasifikacije kvaliteta SE ili SF, stvarno sam u nedoumici za vikend treba da idem na skup u Vajsku a vec je dosta ostao bes ulja nemma vise za dolivanje? koje ulje i de? hvala

 

U tvoj motor, kao i u sve stare motore, može ići doslovce bilo što od ulja za motore. Kvalitet

SE ili SF je toliko "loš", da više ni nećeš naći te specifikacije, sve su bolje. Možeš Motul 5100

ili bilo što. Nemoj fullsint, ne zbog toga što je loš, naprotiv, daleko NAJBOLJE podmazuje, nego

zato što može imati popratne pojave u smislu dimljenja i potrošnje, što mnogi okarakteriziraju

kao "loše ulje" jer ne znaju zbog čega se to dešava. Problem je u motorima, ne ulju. Dakle,

stavi neki polusint 15W-50 ili 20W-50, ili mineralu 20W-50 i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja