Jump to content

Moto Zajednica

Vrućine i vožnja

Recommended Posts

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Kad vec spomenu sorc,jel samo na mom motoru bije vrelina odozdo kad se ukljuci ventilator?Mogu samo da zamislim kako je u sorcu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, Doktorski je napisao:

Да се вратимо на тему... А како се ви борите поред врућине и са жегом? Ја дехидрирам после 50км и озбиљно размишљам о куповини камел бега. Наравно неизбежна је пауза на сваких 100инак км. Да ли има постоји нека алтернатива? 

 

  Sve zavisi i kolka je vrućina i žega i kuda putuješ. Pre desetak godina ja i drugar se vraćamo kući preko Smedereva, Kovina , Titela. . .  Vrućina velika, mi klasično obučeni - kožne jakne, čizme, rukavice. Na jaknama smo popustili malo kaiševe na pojasu i rukavima, pa se jakna malo naduva u vožnji ( ne lepi se za telo ) i to je bilo u redu. Kacige - integralne, ali kad postane vruće u njoj dignem vizir i u tom momentu umesto da mi bude bolje, ono još gore - kao da mi je neko upalio fen ispred nosa. Pauze smo pravili odoka , možda na 50 - tak kilometara kad nam se smuči od vrućine, stanemo kod neke radnje, kupimo veliku flašu kisele vode, pa u najbližu debelu hladovinu.  E sad tako je bilo jer smo vozili po ravnici. Pretpostavljam da bi vožnja bila malo prijatnija da smo vozili po šumadiji gde ima više hladovine . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
5 hours ago, bocca_bastard said:

A sto bi bio u drugoj grupi? Boli ga kurac za sebe. Pa neka ga boli, sto tebe to potresa majku mu staru? :D

Bas sam o tome pisao nekoliko postova iznad. Nije mi jasno sto sve ljudi dozivljavaju licno ,a jos manje kad neko kaze da mu je drago sto se neko drugi "odrao" na asfaltu.:staa2:

Mozda da mi bude svejedno jer je to neko drugi,ali drago... :jok:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Ful oprema ili kaciga samo, vrućina velika je problem.
Gubi se tečnost, nelagodno je, vozači u automobilima su polu ludi (jedni jer uključili klimu na 20, drugi jer je nemaju pa kuvaju), asfalt nije to što treba da bude....
Jednostavno, ima mnogo faktora koji vožnju čine zanimljivijom (namerno sam izbegao reč opasnom).
Rešenja, bez obzira šta se koristi od opreme, su univerzalna: malo manja brzina, česte pauze, puno vode...
E sad, ako nemaš jaknu i udari te obad ili neka ljuta osa - boli, ako je imaš verovatno će udariti u nju, ali uvek ima i neko slobodno mesto.

Sent from my mobile device using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
25 minutes ago, nedokazani said:

...ali uvek ima i neko slobodno mesto.

Nema nikakvo. :D Ja za vikend zaboravio da vratim rukavice na ruke nakon stajanja, i izgoreše mi ruke za čas. Jako smešno izgledao to sada. :D Mada neću više da zaboravljam to...

 

A što se teme tiče - ja ne pravim kompromise. Jako teško podnosim vrućinu, znojim se previše, pa opet nosim svu opremu. Bez izuzetka. Jednom sam vozio bez jakne, u majici, ali meni ono nije prijatno uopšte da me 'vetar' onako duva. Nije mi prijatno ni kad upeče sunce, pa vazduh bude kao onaj iz fena, ali opet mi sve ukupno bude prijatnije u opremi (tu ulogu igra i taj neki osećaj bar malo veće sigurnosti). Inače nikad ni na semaforu ne obilazim vozila, ni po vrućini. Čekam lepo svoj red i to je to. Nikad to nisam radio (mada i nemam neki staž), niti planiram. Jbg, zelen sam. :D

 

Mada ono, shodno svemu ovome, ne smeta mi ni da se preznojim. Aktivni veš i otvoreni lufteri na jakni i nema problema. Posle vožnje sve to u mašinu (dobro, jakna malo ređe), ja na tuširanje. Vozikanje po gradu mi ionako nije zabavno, pa mi ovakav režim ne smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

A da, i potkapa, obavezno. Neko je pomenu u kontekstu 'čuvanja kacige od znoja'. Jes, hebe mi se za čuvanje kacige. Jednostavno mi je sa potkapom lakše da navučem/svučem kacigu, a bez nje mi nije ni ništa manje ni ništa više toplo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Aj ne hvatajte se za rec,kao mentoli neki.Ne nerviram se zbog drugih,ali sam zadnji put u marickoj stavljao frajera u carsaf i strpao u kola,koja sam posle prao mesec dana...Sve je to nista,decko je skinuo ceo skalp sa glave,i 60% koze.Aj vise ne palamudite.Imate majke i oceve,neka vas uce.Majice,sorcevi,i voznja motocikla je budalastina.Ja na te ljude gledam kao na budale.Mozes da mi budes prijatelj,ali za sebe si budala.Ne uzbudjujem se,jebe mi se bas,tvoj zivot,tvoja koza.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 11 sati, DeLarge je napisao:

Padne čovek sa motora i u punoj opremi, dobro nastrada, čak i pogine, da kažemo boli nas, šta je sedao na motor?

Čim vozi motor u grupi je glupih?

Pogine i u kolima,i u avionu...ako ces generalizovati svakako si u drugoj grupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 10 minuta, DeLarge je napisao:

Ti bi sve okolo da mi kažeš da sam glup?

A kao toliko si hrabar, nema ono - glup si?

Glup si.

Nikad nikome ne kazem da je glup.Ako si se osetio kao takav,to je tvoj problem.A to da li ja smatram da si glup,to je moja stvar.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre 13 sati, vasa.93 je napisao:

Inače nikad ni na semaforu ne obilazim vozila, ni po vrućini. Čekam lepo svoj red i to je to. Nikad to nisam radio (mada i nemam neki staž), niti planiram. Jbg, zelen sam. :D

 

Sta ce ti motor onda?

 

Sa druge strane,mislim da je potpuno licna stvar da li ce neko voziti u kombinezonu ili sorcu i papucama...dokle god ne ugrozava druge,ne vidim razlog da se osudjuje jedan ili drugi postupak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 32 minuta, Vaske4s je napisao:

Sta ce ti motor onda?

 

Sa druge strane,mislim da je potpuno licna stvar da li ce neko voziti u kombinezonu ili sorcu i papucama...dokle god ne ugrozava druge,ne vidim razlog da se osudjuje jedan ili drugi postupak.

Ne razumem,ako vozis motor onda je obavezno da obilazis vozila na semaforu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Upravo sada, ivica744 je napisao:

Ne razumem,ako vozis motor onda je obavezno da obilazis vozila na semaforu?

Naravno da nije...stvar licnog izbora,kao sto vec rekoh gore vezano i za odevnu kombinaciju...

Ali biti iskljuciv i NIKAD ne obilaziti kola na semaforu? Ne poznajem takvog vozaca...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 4 minuta, Vaske4s je napisao:

Naravno da nije...stvar licnog izbora,kao sto vec rekoh gore vezano i za odevnu kombinaciju...

Ali biti iskljuciv i NIKAD ne obilaziti kola na semaforu? Ne poznajem takvog vozaca...

 

Ok,ovako je vec u redu,nemoj da se ljutis ali ona prva recenica ruzno zvuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

И ја сам чуо да постоје мотористи који не обилазе возила на семафору...али сам мислио да је то мит :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
2 hours ago, Vaske4s said:

Sta ce ti motor onda?

 

Sa druge strane,mislim da je potpuno licna stvar da li ce neko voziti u kombinezonu ili sorcu i papucama...dokle god ne ugrozava druge,ne vidim razlog da se osudjuje jedan ili drugi postupak.

Za putovanja i uživanje u prirodi uglavnom. Nego, kad pitaš šta će meni motor, ti onda nisi isključiv? :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 1 minut, vasa.93 je napisao:

Za putovanja i uživanje u prirodi uglavnom. Nego, kad pitaš šta će meni motor, ti onda nisi isključiv? :D 

Ne mogu da budem iskljuciv ako postavim pitanje,samo ako nesto tvrdim... :D A ja samo samo pita... :P 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
10 hours ago, Vaske4s said:

Sta ce ti motor onda?

 

Sa druge strane,mislim da je potpuno licna stvar da li ce neko voziti u kombinezonu ili sorcu i papucama...dokle god ne ugrozava druge,ne vidim razlog da se osudjuje jedan ili drugi postupak.

Ja nikada ne zaobilazim na semaforu niti na granici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 1 minut, hard_rock je napisao:

Ja nikada ne zaobilazim na semaforu niti na granici.

Bezveze mi voziti motor a ne koristiti njegove prednosti, kao sto je obilazenje na semaforu i granici, doduse, ne uvek i po svaku cenu, ne treba biti bezobrazan, pogotovo kad je u pitanju granica, obidjem sve koliko ih ima i stanem iza 5-10 auta od kucice, i nikad nisam imao problem. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ne provlacim se na semaforu samo iz razloga sto necu da mi neki nadrndani vozac auta prepreci put ili iznenada otvori vrata pa da zbog minut-dva duze cekanja na semaforu ostanem polupan na drumu i da onda po toj vrucini moram cekati policiju koja treba da sacini zapisnik i plus da platim kaznu jer je u Srbiji provlacenje izmedju vozila kaznjivo... Motor sam kupio da bi uzivao u voznji, a ne da bi divljao i jurio po gradu, ili da izazivam sudbinu provlaceci se svugde i gde moze i gde ne moze...

Kada se iznenada sa 70 na sat u gradu (a realno retko ko vozi sporije u gradu) pojavis nekom vozacu auta sa strane i pritom izvedes rizican manevar provlacenja izmedju vozila i traka, sta da ocekujemo od nervoznih vozaca automobila koji se kuvaju u autu na plus 40, nego da nas opsuju ili mrze, a ne retko pokusaju i da nas skinu sa motora...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
6 minutes ago, Biker-Boy said:

Bezveze mi voziti motor a ne koristiti njegove prednosti, kao sto je obilazenje na semaforu i granici, doduse, ne uvek i po svaku cenu, ne treba biti bezobrazan, pogotovo kad je u pitanju granica, obidjem sve koliko ih ima i stanem iza 5-10 auta od kucice, i nikad nisam imao problem. 

Meni nije bezveze. Ne znaci mi tih par minuta nista. Vozim jer uzivam u voznji na otvorenom putu i to je to.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Da, ali kad putujes, kad tad naidjes na granicu i duuuuugacak red, i zaaaaaasto bi cekao sat-dva da prodjes, ako mozes sve da zavrsis za 15-20 minuta :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Posto je tema vrucina i voznja,evo jedna mala preporuka.Ako nosite jaknu,ispod nje nemojte nositi pamucne majice,jer kada se natope znojem nema brzog susenja sa njima.Zato preporucujem lake biciklisticke majice-dresove od poliestera,dobro regulisu toplotu i para propusne su.Veoma brzo se suse.Ja to primenjujem,i zaista je velika razlika u odnosu na pamuk.Mogu se naci za male pare,nesto su skuplje od obicnih pamucnih majica,a mozete da ih koristite i na biciklu ako ga povremeno vozite.Pokusajte,vredi.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ја сам накуповао оне за трчање у Интерспорту и преко СпортсДиректа. Супер ствар. Поготово што углавном увек имам, ако не јакну оно бар нешто са дугим рукавима.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja