Jump to content

Moto Zajednica

Slep covek mi oborio motor

Recommended Posts

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

A od ocevidaca niko da pomogne da se prevazidje "prepreka",ili da spreci obaranje motora.Cela tema govori kakvi smo zapravo ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Znas kakvi smo iz mog ugla, u korenu zajedljivi i zavidni u vremenu sadasnjem optereceni egzistencijalnim problemima i totalno uskraceni empatije i tolerancije plus represivnim merama naviknuti da gledamo svoja posla.

 

Sustinski jako zajebano pleme koje ne moze ni samo sa sobom da zivi a ne sa drugim plemenima

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ovo si jako lijepo rekao i pogodio suštinu. Problem je što istina - boli.

 

Prvi je mogao da ne parkira tamo gdje je parkirao, a onda i onaj drugi da ne sruši to u šta je udario. Ali bilo je šta je bilo i treba da se ide dalje. Od kukanja nema vajde...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kritika je odlična stvar, ali treba je moći saslušati, prihvatiti i onda nešto učiniti sa tim. A potom još se i zahvaliti :)

 

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda bi postavljač teme mogao da slika mesto gde se to dogodilo i da obeleži gde se nalazio motor, jer mi koji nismo bili tamo možemo samo da pretpostavljamo šta se desilo.  U prvom postu u ovoj temi je napisano da je motor bio parkiran " uz samu ogradu "  pored nekog kafića.  Ja sad pokušavam da sebi napravim sliku u glavi , al ne ide jer ne znam o kakvoj se ogradi radi ( ograda od kuće pored kafića, ograda od bašte kafića ili možda ograda između trotoara i kolovoza ) . Ovde kod mene u N. Sadu, na Bulevaru Oslobođenja gde živim , trotoar je širok nekih 5 - 6 metara. Postoji gomila kafića koji su na tom istom trotoaru postavili svoje bašte ( sa odgovarajućim dozvolama od grada - plaćaju dodatni porez na njih ), pored tih bašti obićno postoje i oni češljevi za parkiranje bicikala, a tih češljeva ima i pored nekih drugih institucija ( banke, velike i male trgovine, elektrodistribucija . . . ) . Mislim da na celom bulevaru nigde nema onih ploča sa žljebovima za orijentaciju slepih i slabovidih lica ( možda samo kod Merkatora - nisam siguran ) . Mopedi, a i veliki motori se obično parkiraju pored ovih češljeva za bicikle. Za ovih 33 godine koliko živim na ovom mestu , još nisam čuo da se neko slepo lice nabilo na bicikl il motor, niti da je ovako odreagovalo . 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ajde, šta dramite!?

Kako li je tek biciklistima, s obzirom da ZOBSNP i bicikl tretira kao vozilo i ne predviđa posebne izuzetke za parkiranje istih. Biće interesantno kad krene komunalna da otkida od bandera i uklanja bajseve :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW

https://www.google.rs/maps/@44.8307985,20.4140138,3a,15y,337.04h,85.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1sH2BX2ZcxfuAKF6WLIc2oBA!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1evo na street view ako nekome znaci odmah ispred ljudi koji hodaju je bio motor uz tu malu drvenu ogradu .

 

Znas kakvi smo iz mog ugla, u korenu zajedljivi i zavidni u vremenu sadasnjem optereceni egzistencijalnim problemima i totalno uskraceni empatije i tolerancije plus represivnim merama naviknuti da gledamo svoja posla.

Sustinski jako zajebano pleme koje ne moze ni samo sa sobom da zivi a ne sa drugim plemenima

 

Lepo receno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Sad je malo jasnije. Mislim da je ostalo dovoljno mesta za prolaz pešaka ( mislim da si ti napisao da može i ceo auto da prođe ) .  Slepi ljudi koriste onaj beli štap da bi sa njim pipali i napipali eventualne prepreke ispred njih. Tvoj motor je bio na trotoaru što možda nije po propisu, ali je ostalo dovoljno mesta za prolaz pešaka, pa čak i za ženu koja gura kolica sa blizancima.  Zašto je ovaj čovek tako postupio - to ne znam, možda je ustao na levu nogu il nešto drugo, al eto desilo se . Nekoliko puta sam video kad zdravi ljudi izađu na ulicu pa prave džumbus jer im je " puko film " zbog nečeg što nema veze ni sa čim sa ulice. Da si zvao policiju, mislim da bi ti dobio kaznu za nepropisno parkiranje, a ovog bi oslobodili zbog hendikepa.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Ako je motor bio parkiran uz tu nisku drvenu ogradu, to znaci da je bio naslonjen na copavu ka trotoaru?

 

Dakle, slep covek je isao trotoarom, napipao motor parkiran na zelenoj povrsini, i povukao motor ka sebi (jer da ga je gurnuo preko ograde, motor bi u padu pokupio i njega)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

https://www.google.rs/maps/@44.8307985,20.4140138,3a,15y,337.04h,85.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1sH2BX2ZcxfuAKF6WLIc2oBA!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1evo na street view ako nekome znaci odmah ispred ljudi koji hodaju je bio motor uz tu malu drvenu ogradu .

 

Ajd pogledaj na stvari ovako:slep covek seta trotoarom skroz opusteno poste nema bojazni od biciklista,vozaca rolera... jer imaju svoju lepo uredjenu biciklisticku stazu,drum je jos dalje,za slepog coveka ovako uredjeno setaliste je raj.

Videces jednog dana kada budes trotoarom setao sa svojim detetom koje trckara pored tebe a vreo auspuh mu na dohvat rukice,tada ces shvatiti gde si pogresio.

Ko zna koji je tom nesretnom coveku ovo bio motor po redu,ali eto tvoj je gurnuo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ali na ovom potezu gde je kolega parkirao, bukvalno ne postoji mesto gde se može bezbednije parkirati, osim ovog gde je kolega parkirao. Tu je totalni haos sa parkingom, jer su automobili na sve strane. Lično znam da je ova staza za pešake veoma široka i zaista motor nikome ne smeta. Bez problema se mogu progurati i kolica sa blizancima :)

 

Poenta je da, eto, nekome može zasmetati motor iz najrazličitijih razloga, bilo da je 'propisno' parkiran ili ne, i onda taj 'smatra' da ima prava da kazni počinioca, pošto ga već drzava ne kažnjava. Nama ostaje da se nadamo da se to neće nama desiti :)

 

 

:mobilizator:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Kakve to ima veze dali bukvalno ne postoji bezbednije mesto za parkiranje ?

 

Kolega bdada je dao lep primer , za malu decu ..

 

Tu jednostavno ne treba parkirati , a gde ima bezbedan parking , to nema veze sa ovom situacijom ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ali na ovom potezu gde je kolega parkirao, bukvalno ne postoji mesto gde se može bezbednije parkirati, osim ovog gde je kolega parkirao. Tu je totalni haos sa parkingom, jer su automobili na sve strane. Lično znam da je ova staza za pešake veoma široka i zaista motor nikome ne smeta. Bez problema se mogu progurati i kolica sa blizancima :)

Poenta je da, eto, nekome može zasmetati motor iz najrazličitijih razloga, bilo da je 'propisno' parkiran ili ne, i onda taj 'smatra' da ima prava da kazni počinioca, pošto ga već drzava ne kažnjava. Nama ostaje da se nadamo da se to neće nama desiti :)

:mobilizator:

 

Za koga je to bezbedno mesto,motor ili pesaka koji se tuda krece? Rekao bih da mislis na svoju masinu.

Kao sto smo mi cekali da grane prolece i "protegnemo tockove" tako je i taj nesretnik cekao lepo vreme da protegne noge,zasto bi se on morao negde provlaciti uopste,ovo je njegov deo.

Stalno se akcenat stavlja na srusen motor a to sto je hendikepiran covek uradio krecuci se svojom stazom to nije bitno.

Dokle god budemo gledali samo sebe bez osecaja za svet oko nas tako ce nam biti.

Mnogi komentari su me razocarali a naslov cak i iznervirao,lici na poziv za linc hendikepiranog coveka.

PODVLACIM da je motor srusio neki zvala iz hira ako treba dosao bih da pomognem kolegi i "objasnimo mu" neke stvari ali ovako ne ide,zar cemo tim nesretnim ljudima ogranicavati vec ograniceno.

Iskreno sam razocaran.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Bezbedno je i za motor i za pešaka. Poznajem tu stazu, bio sam tu, mislim da tom pešačkim stazom može i auto da prodje.

 

Sad me podsećate na moju drugaricu kojoj je svako parkiranje problem. Ona ni na 6 metara ne može da bezbedno da parkira, uvek joj je malo mesta :-)

 

Uvek gledam gde i kako parkiram motor, što zbog sebe, što zbog pešaka. Ta dva su uglavnom povezana, jer kada motor zasmeta nekome, onda se dešavaju ovakve stvari. Problem je što nikada ne znamo kada će nekome nešto zasmetati, čak i kada ostavimo dovoljno mesta za normalno hodanje pešaka.

 

Na obeleženo parking mesto se ne parkira, jer tamo nije bezbedno po motor - kolega napisao u drugoj temi da je komšiji neko oborio motor na obeleženom mestu. Na pešačkoj stazi, čak i kada ostavimo dovoljno mesta - opet ne može. Ja se zaista pitam gde parkirati motor?! Najlakše je osudjivati, a teško je naći rešenje!

 

Ja ću lično nastaviti kao i do sada, uvek imajući u vidu da motor nikome ne smeta i da ima dovoljno mesta. Sad ako baš naidje neko nervozan, nezadovoljan svojim materijalnim stanjem, lošom porodicom ili sa zdravstvenim nedostatkom - neka mu je na čast.

 

To što je neko slep ne daje mu za pravo da bude i sudija i egzekutor, da kažnjava nekog i uništava tudju imovinu. Ako treba da gledamo da ne parkiramo motor uz zid, ivicu, bilo što slepom čoveku koristi prilikom hodanja, na žalost onda nema nigde bezbednog parkinga, ni za motor ni za pešake. A ako nema parkinga, onda nema ni vožnje motora :-)

 

Svoju poentu sam iskazao, besmisleno je da ikoga ubedjujem i menjam nečije stavove. Svako treba da živi u skladu sa svojim uverenjima.

 

:mobilizator:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ako pustiš malo dijete, koje ide i pipa auspuhe, da vršlja po ulici a ne držiš ga za ruku, ti si jedini krivac makar i avion bio parkiran tu..jer metar je rastojanje između "neregularno" parkiranog auspuha i ulice gdje regularno piče vozila gdje isto može da zabasa tako vragolasto..to je što se tiče ultimativnog argumenta "mala djeca"..A ovo drugo oko regularnosti, prohodnosti, dan ti jebem parkirao je nešto što je široko 40 cm i dugo 150 cm uz ogradu, taman da ga je na ulazu u Patrijaršiju ostavio...i samo mrtvom kenjatoru i namćoru može zasmetati i raspredati o tome da li je smio i da li je trebao tu da parkira..I nije isto ostaviti automobil i motor iz vidnog polja..Auto nek zakači, nek ga svog sikirom izlupa ja ga mogu voziti, ružno al vozim...a motor kad mi obori, polupa plastike, boce, šaltalicu, polugu kočnice, kvačila, auspuh, mogu se slikat, a da ne idem dalje da ako se neko već namjerio na tvoje vozilo da motor natovare u roku od 3.5 sec i ćao..

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Sve je lijepo sto se parom moze ispraviti, to je najmanja muka za svakog. Cuvajte zdravlje, cuvajte zivce, motor ce se napraviti i voziti i dalje. A starom je dovoljno muke u zivotu, on vid ne moze povratiti.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Zaista ne razumem napade na coveka. Lepo je rekao da smatra da nije "dobro" parkirao motor i nije ni napao coveka. U principu bez obzira na hendikep ovaj je kriv za unistavanje tudje imovine i morao bi da plati kaznu za postupak i da obesteti kolegu. Kako se potezu mala deca kao argument hajde da zamislimo ovu situaciju. Umesto motora kolica za bebe a majka koja je trudna izvadila dete da ga uci da hoda. Nailazi isti ovaj i po istom principu baca kolica. Sad vec ne zvuci kao da je sasvim u pravu. Ili recimo invalidska kolica a roditelj preneo dete do kola. Ovaj baca invalidska kolica. Sad jos ruznije izgleda postupak.

 

Devedesetih sam drugaru pozajmio auto i on se parkirao na pesacko ostrvo ispred Contrast-a u Novom Sadu. Na parkiran auto je naleteo policijski inspektor sluzbenim kolima i odvalio ga totalna steta. Mislio sam da ostaje da mi drug isplati stetu. Medjutim drug je platio kaznu za nepropisno parkiranje a osiguranje poslicijskog auta je pokrilo stetu.

 

Naravno ruzno je tuziti slepog coveka zbog "svoje bahatosti" ali morao bi da plati po slovu zakona i tacka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Sustiski hteo sam da kazem da je Mare kroz pisanje vec izrazio da oseca grizu savesti za svoj postupak a ne znam da li dugi akter oseca isto. Nema potrebe napadati Mareta jer se ocigledno radi o vaspitanom momku bar citajuci reakciju i kako se preispituje za svoj postupak koji nije uopste bahat nego uobicajen. Da je rekao stavio sam motor na rampu za invalide i invalid ga je oborio prvi bih mu ja rekao ko te jebe sto si tu ostavio.

 

P.S. ne poznajem Mareta

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako pustiš malo dijete, koje ide i pipa auspuhe, da vršlja po ulici a ne držiš ga za ruku, ti si jedini krivac makar i avion bio parkiran tu..jer metar je rastojanje između "neregularno" parkiranog auspuha i ulice gdje regularno piče vozila gdje isto može da zabasa tako vragolasto..to je što se tiče ultimativnog argumenta "mala djeca"..A ovo drugo oko regularnosti, prohodnosti, dan ti jebem parkirao je nešto što je široko 40 cm i dugo 150 cm uz ogradu, taman da ga je na ulazu u Patrijaršiju ostavio...i samo mrtvom kenjatoru i namćoru može zasmetati i raspredati o tome da li je smio i da li je trebao tu da parkira..I nije isto ostaviti automobil i motor iz vidnog polja..Auto nek zakači, nek ga svog sikirom izlupa ja ga mogu voziti, ružno al vozim...a motor kad mi obori, polupa plastike, boce, šaltalicu, polugu kočnice, kvačila, auspuh, mogu se slikat, a da ne idem dalje da ako se neko već namjerio na tvoje vozilo da motor natovare u roku od 3.5 sec i ćao..

 

I ti si zaboravio da se radi o slepom coveku tako da on ne moze da zna da je prepreke 40x150 nego ima ostre ivice.

A dete kada drzis za rukicu,onom drugom,slobodnom,pipa sve oko sebe jer je to prirodni nagon da se upoznaje sa svetom koji ga okruzuje.

Ne mogu da verujem,slep covek moze da se povredi,dete da se opece ali zver mora ostati netaknuta!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

 

 

 

Ne mogu da verujem,slep covek moze da se povredi,dete da se opece ali zver mora ostati netaknuta!

 

Daa i djeca u Africi da još više gladuju :tuzno:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Za'ebano na moto forumu objasniti pojedincima da motor nije najvažniji na svetu.

Prvo čovek pa Bajker! Čak mislim da ako nisi ovo prvo, to isključuje i ovo drugo.

 

P.S. Dečija i invalidska kolica mogu biti zaustavljena na trotoaru, primer nije dobar.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Ako mislis da primer nije dobar nisi me dobro razumeo. Ako slepom coveku smeta prepreka gde ne treba da je ima onda je sve jedno koja je prepreka ali ako mu smeta selektivna prepreka onda je to nesto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

IMG_20170323_131645_zpstgriinr9.jpg

 

Nije scenario isti ali analogija jeste na neki način. Sa leve strane slike, crni i sivi auto su ispred garaža, jedan je moj. Danas sam se vratio sa medicnskog pregleda vrlo indisponiran i zateknem ispred svoje garaže, na kojoj stoji istaknut znak zabrane parkiranja sa napomenom da nosi pauk, auto sa upaljena 4 žmigavca, parkiram svoj iza zablokiravši ga i krenem kući, u tom času dolazi momak i "izvini, samo dva minuta, imao sam mnogo da iznosim", reko, "prijatelju, vas dvadeset svaki dan je sat vremena," i pošto sam zaista bio bezvoljan pomerim da se on odveze. Jednom prilikom dok sam bio u garaži sa polu otvorenim vratima, stane auto ispred, čujem da se alarm uključuje, izađem i vidim zgodnu ženu, "Gospođice, nisu svi tako lepo vitki ko vi da mogu da se provuku, molim Vas pomerite auto", odgovorila mi je da pušim k., da ona stanuje u zgradi i da ima pravo da stane ispred, odnosno ispred graža koje su u upotrebi. Nasmejo sam se i prekrstivši krenuo ka njoj, sede i otera auto, ne bih je udario naravno, a nikad je nisam video ranije. Zanimljivo je da vrlo, vrlo retko ko pita da li može da stane ispred, čak i kad sedim ispred na stolici, ladno se parkiraju malte ne do nogu, kad pripitam oće li dugo, ma opet ne  traže dozvolu već samo informišu da će tu samo do prodavnice bez da zastanu.

 

Tu ima dve zgrade sa garažama i parkiranim autima, otprilke dvadesetak je svakodnevno u cirkulaciji, ima ljudi koji svakodnevno idu na medicinski tretman a kod par dolazi patronažna služba takođe svaki dan, tu je i mala prodavnica koja tokom dana bar 3 puta prima robu. Gornja slika je od prekojuče oko 14h, tokm dana se ne zna kolko puta se dešava da je prolaz, tj. ulica blokirana, ređe pre podne a posle 15 h malte ne na svakih desetak minuta neko stane u glavnoj ulici, koja je široka, idu busevi, nije nešto naročito prometna,  i zablokira nama prolaz da bi otišao u prodavnicu preko puta, na strani odkle je slikano. Onda mi sviramo, retko ko vikne izvini  i odma ukloni auto, velika većina dobaci sa vrata prodavnice da će odma, samo da plati, onda dok provuče karticu, ukuca pin, itd,... to traje, ne retko krene pa se vrati sa pola ulice, ček, zaboravio sam, cigare, pa de se žuriš, tu opasku retko ko izostavi. Tu staju  ljudi koji žive u dođoškom divljem naselju iznad, Miljakovac 3 u Beogradu, pošto nisu ostavili dovoljno široke saobraćajnice, nemaju prodavnica i ova im je poslednja do bivka. Viđam iste automobile, iste ljude, svako od njih je više puta zvan sirenom, moljen i psovan da ne staje ponovo, ma jok.

 

Svi mi smatramo da je naša stražnjica i zadovoljnje iste iznad svih i svega i zato se tako ponašamo.  Nije meni lično problem da sačekam ili okrenem u suprotnom smeru iako su mi svaki put magareće uši sve veće kao i svim komšijama, ali sam nekoliko puta u životu imao situacije da od bukvalno minuta zavisi život, a ovde ima i dece, i starih,bolesnih, jedna distrofičarka,  dok neko tamo čeka da mu se izmeri kilo čvaraka nečiji život može da ode usled nepropisnog parkiranja zašta jeste kazna od 5.000 dinara.  Policija neće da dođe naravno, samoinicijativno slikanje i podnošenje prijave je diskutabilno, na stranu što je danguba i utopija, plus mogućnost kontra prijave za nedozvoljeno slikanje. Pitam formaliste na koji način rešiti svakodnevna ovakva ponašanja?

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Nema tu brzih rešenja. Recept je u kulturološkom i civilizacijskom napretku. Kod nas su se u staroj SFRJ takve stvari dešavale u minimalnom broju slučajeva, što znači da je postojao veći red. Da li zbog straha od drzavnih organa ili svesti, nisam siguran. Ali, sada je zavladalo totalno odsustvo svakog poverenja u državu, pravdu i nadu u boljitak. Plus, nekultura i neobrazovanost su preplavili javni prostor, tako da nema rešenja za takvo bahato ponašanje.

 

Naravno, i dalje ima pristojnih i kukturnih ljudi, ali njih je sve manje a njihov glas se sve slabije čuje :(

 

 

:mobilizator:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja