Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto-manji benzinac!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 566 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Nema sta da se navikavas, meni je Twingac jedan od najgotivnijih malih automobila. I ja ga vozim, samo doduse ovaj novi koji nema bas nekih dodirnih tacaka sa starim.

Uzivaces sa ovim autom i moje iskrene cestitke.

Reci mi samo jel obican 1.2 ili 16v? Odnosno jel 58 ili 75 konja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

moja ženka ima novijeg tvinga sa 16v,uskoro će 100h km bez i jednog jedinog kvara...doduše vozimo ga samo ona i ja od prvog dana,tako da nisam siguran da je bolji 8v

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Obican je 8v,imam jedno pitanje za vlasnike,nekako mi je tezak menjac,da li je to normalno,probao sam jos jednog i njemu je isto bio takav menjac,nista ne krci i u svaku ulazi,ali je nekako tezak,doduse ja sam pre njega vozio Mercedesa i Honde, pa je mozda samo stvar navike

 

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Menjaç bi trebalo kao u sir da ide, bar kod ovog 1,2 16 v sto ga mi imamo je tako. Dobar je to autic, dosta prostran iznutra obzirom na spoljne gabarite.

post-11902-0-48955200-1487190102.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Onda mozda ne bi bilo lose da proverim kod nekog majstora,mozda fali ulja ili tako nesto

 

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ne znam koliko to ko tebe zapinje i da li ima razlike u menjacima izmedju 8v i 16v ali ovaj nas je izrazito lak i precizan. Vozim i ja auto sa dobrim menjacem ali kad sednem u Twinga uvek me odusevi. Ovaj nas ima problem sa nosacem motora, sto je i cest problem kod njih. Veci je problem sto su na oko svi dobri, a ima ih tri, pa da bi to resio morao bi sve da promenim. Na malim obrtajima dobije vibraciju da se sve trese i tandrce. Ako ti ne pokazuje brzinu na tabli onda iskljuci i servo volan koji je elektricni. Nista strasno, crkao je senzor brzine koji se nalazi na menjacu. Samo se izvadi i zameni novim. I to je jedan od kvarova kod nas koji ceka da bude resen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6829 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Menjac je klackao bez problema. Godinama je moj stric vozio Twinga, nikada nista, odlican autic. Na kraju ga prodade zbog nedostatka vrata :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Ne znam koliko to ko tebe zapinje i da li ima razlike u menjacima izmedju 8v i 16v ali ovaj nas je izrazito lak i precizan. Vozim i ja auto sa dobrim menjacem ali kad sednem u Twinga uvek me odusevi. Ovaj nas ima problem sa nosacem motora, sto je i cest problem kod njih. Veci je problem sto su na oko svi dobri, a ima ih tri, pa da bi to resio morao bi sve da promenim. Na malim obrtajima dobije vibraciju da se sve trese i tandrce. Ako ti ne pokazuje brzinu na tabli onda iskljuci i servo volan koji je elektricni. Nista strasno, crkao je senzor brzine koji se nalazi na menjacu. Samo se izvadi i zameni novim. I to je jedan od kvarova kod nas koji ceka da bude resen

Jedan drzac motora je zamenjen na ovom mom,i svi servisi su odradjeni,e sad,i ja imam taj problem sa km satom,nekad stoji samo nula a nekad pokazuje brzinu pa zabrlja,pokazuje brzinu koja nema veze sa stvarnom,ali uglavnom ne radi i stoji samo nula,servo takodje ne radi kao i centralna(mada ja mislim da ovaj moj i nema ni servo ni centralnu) to zapravo ne znam ni kako da proverimako nesto znaci,imam air bagove,trebalo bi da imam i abs,i takodje ima neke zicice koje idu u sedista,ispod njih,ne pada mi nista na pamet sem da je to grejanje sedista,ali opet nemam nikakav prekidac za to,pa ako neko zna detaljnije da mi objasni kako da isproveravam sve ove stvarcice oko opreme,da se ne brukam kod majstora,da trazim da mi popravi nesto sto nemam

 

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Te žičice iz sedišta imaju svoj konektor koji ''izvire'' iz poda i to ti je od signalizacije sigurnosnog pojasa koja se prikazuje na instrument tabli....a može da bude i grejač sedišta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 857 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Zice ispod sedista najverovatnije su od senzora koji daje signal da neko sedi pa onda pisti pojas kada nisi vezan. To je neko namerno iskljucio. Promeni ulje u menjacu to je mala stavka. A mozes i da podignes sam taj tapacirung oko rucice menjaca pa kani malo ulja i tu. Ja sam tako na svom polu ranije. Mada i kada se promeni ulje u menjacu treba par dana voznje da prodje pa se onda oseti razlika,valjda dok se podmaze sve. Makar je meni tako bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Zice su verovatno od air baga u sedistima, izvucena je verovatno namerno da ugasi lampicu na tabli koja signalizira kvar. Imas i lampicu koja govori da li je pojas vezan pa je zica mozda i od nje.

Sto se tice serva trebalo bi da ga imas. I on je elektricni, progresivni. U sprezi je sa tim senzorom brzine koji se nalazi na menjacu. On mu govori kojom brzinom auto ide i koliko se od njega trazi da ti pomaze kod okretanja volana. U nekom momentu, recimo na oko 40 kmh servo se iskljuci i vozis ga bez pomaganja. Kad taj senzor crkne, a to znas kad prestane da radi kilometraza na tabli, onda ugasi i servo. Tad bi trebalo da upali lampicu na tabli sa znakom volana(ako i ona nije ugasena namerno). Kod nas je slucaj da kilometraza i volan vecinu vremena rade i da tek po nekad ugasi. Ako si vican elektronici kazu da moze da se preleme kontakti na njemu i da proradi ponovo. Cena mu je mislim oko 4000 din. Samo se rukom iscupa stari i nabije novi.

Za menjac prvo probaj sa zamenom ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Zice su verovatno od air baga u sedistima, izvucena je verovatno namerno da ugasi lampicu na tabli koja signalizira kvar. Imas i lampicu koja govori da li je pojas vezan pa je zica mozda i od nje.

Sto se tice serva trebalo bi da ga imas. I on je elektricni, progresivni. U sprezi je sa tim senzorom brzine koji se nalazi na menjacu. On mu govori kojom brzinom auto ide i koliko se od njega trazi da ti pomaze kod okretanja volana. U nekom momentu, recimo na oko 40 kmh servo se iskljuci i vozis ga bez pomaganja. Kad taj senzor crkne, a to znas kad prestane da radi kilometraza na tabli, onda ugasi i servo. Tad bi trebalo da upali lampicu na tabli sa znakom volana(ako i ona nije ugasena namerno). Kod nas je slucaj da kilometraza i volan vecinu vremena rade i da tek po nekad ugasi. Ako si vican elektronici kazu da moze da se preleme kontakti na njemu i da proradi ponovo. Cena mu je mislim oko 4000 din. Samo se rukom iscupa stari i nabije novi.

Za menjac prvo probaj sa zamenom ulja

U pravu ste za zice, imam tu lampicu za pojas koa se gasi tek kad ukopcam pojas, sem te lampice i  za rucnu mi se nikada ne pojavljuje nijedna druga, ne pali se ta za volancic...meni u mestu, to sam siguran, nikada nije proradio servo, u voznji je ekstremno lagan,ali u mestu je malo tezi,a npr. jutros mi je km sat radio normalno dok sam dolazio do posla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mozda i nema servo.

Neko je pominjao centralnu. Ona se aktivira samo na kljuc ili komandom u kabini. Ako recimo zakljucas vozacka vrata samo ce ona biti zakljucana. Nosaci motora (menjaca) mogu da budu uzrok problematicne promene brzina. Meni je na 180 'iljada poceo da popusta jedan, pa je ceo sklop motor menjac mrdao i u ostrijim skretanjima udarao u karoseriju. Trebalo bi prekontrolisati i zglobobe sipke menjaca. Apsolutno nisam cuo niti imao probleme sa samim menjacem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Ako je menjac na sajlama kao kod punta hoce ona zastitna guma da peopadne pa korodira i nakupi peljavstine, podmazivanje sajli neko vreme resi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nisam automehanicar, ali mislim da su sajle na vecim Renoima. Twingo i Clio bi trebalo da imaju polugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Menjac zeza zbog nosaca motora 99%

Pinjon brzine je oko 4000 nalazi se na zvonu menjaca i on je odgovoran za merenje brzine i ukljucivanje serva.

Centralna svima zeza i to je to.

V R H U N S K I auto!!!

Kupio sam yarisa i veruj mi da je twingo najbolja kupovina!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Imam jos jedno pitanje za vlasnike,koliko kosta prenos za Twinga,ako je neko radio? Posto to treba da odradim odmah pa da znam koliko ce da kosta

 

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Evo opet pitanja za vlasnike, radi se o sledecem, kakva su vam iskustva sa pokazivacem goriva, tj. sa onim crticama? Dva puta mi se palila lampica za rezervu, prvi put sam presao 45 km do nestajanja goriva a drugi put samo 20km, a negde sam procitao da bi sa rezervom trebalo da predjem oko 70km i skroz neocekivano mi je nestajalo goriva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Zapamtis neku crtu gde od prilike imas oko 10 l u rezerv. Cim se priblizi toj crti kazes joj nemam goriva i svratis na prvu pumpu. Ono ispod te crte ne vidis, kao da nemas vise goriva uopste. Kad uhvatis taj tempo onda ne brines ni za pumpu ni za talog, ni da ces ostati bez goriva, pa i za dizne manje verovatno itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja