Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri kupovini prvog motora Honda hornet S 600

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Tesko da ce neko da ga proda za te pare, bar takav utisak imam gledajuci oglase. Vecita borba , kupac sto manje, prodavac sto vise i jbg.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Da, moze 900, ali to je stvarno previse za prvi motor,a i registracija je skupa mnogo...ovaj iz Leposavica je bas dugo, dugooo na oglasima. A cena je smesna, pa mi tu nesto malo summjivo u startu...

Ali uzeto u razmatranje, pozvacu vlasinka da vidim sta ce reci.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Ako neko od kolega sa foruma ima motor koji je u klasi sa gore navedenim, slobodno nek ponudi( moze i na pp), mozda neko prodaje bas ono sto bi meni odgovaralo, nikad se ne zna...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Imas bandita S 2000god i mladje u oglasima prelepih da biras po normalnim cenama, ne znam na osnovu cega si se odlucio za horneta osim sto ima 20ks vise kojih neces ni osetiti ako vec planiras da vozis kao sto pricas, da uzivas i da putujes. Osim sto ima 20ks vise, nema ni jednu drugu prednost nad banditom, uljara

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Iskreno, horneta sam gledao i igrom slucaja mi se nametnuo ovaj u komsiluku( u gradu gde sam) pa zato sam njega i gledao, otuda i naZiv teme.

Hornet mi je nekako manji, odnosno skladniji. Mada imam u optucaju jednog bandita, i jednu cbf s 600 za sada.

Jel odrzavanje honde skuplje od bandita , zbog tog nacina hladjenja i vise potencijalnih delova za kvar kod horneta ili mu to sve dodje na isto?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Ne pricam o hornetu nista, jer nisam posedovao i postujem motor jer je odlican, za bandita ti mogu samo reci da je neprejebiv, da se ne kvari i da ti delovi ne trebaju, pogotovo ako nisi divljak i ne vadis dusu motoru, a nisi, onda ces se slatko navozati ako kupis iole zdraviji primerak kao sto je ovaj gore kojeg sam ti poslao. Ne tvrdim da je taj perfektan ali potencijalno jako dobar sigurno jeste. Nemoj samo na osnovu toga, sto bandit ima 20ks manje da se vatas za horneta, ne kazem da je bandit bolji ali da je svakako jako kvalitetan motor, jeste.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4693 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Hornetovih 20 ks su tesko upotrebljivi za jednog vozaca koji nema puno iskustva ! 

bandit odlican, fazer odlican

Mozes videti i  kawasaki zr 750s, to je u tom rangu cene ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

80ks nikako nije malo, toga sam svestan. U auto skoli sam vozio hondu transalp i video sam samo delic i naznaku onoga dta taj motor moze (53ks), tako da bandit nikako nije slab. Slabiji od nekih da, ali slab nikako.

Planiram da pogledam sledeci motor, za pocetak posto mi je blizi....

http://www.polovniautomobili.com/motori/8519300/suzuki-bandit-600s

Ali isto tako cu pogledati i ovaj u Bg, sto si mi poslao, za koji mislim da je farban( primecuju se dve nijanse boje), mada mozda gresim... ali provericu...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4693 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Za te pare neces naci motor bez nedostataka. Ovaj Hornet je sasvim korektan. kakve veze ima sto je motor farban. Povedi nekog iskusnijeg  bajkera i pazari.... ne zenis se sa motorom... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Ako skine na 2000 onda nije prob, ako ne idemo dalje...

nesto razmisljam,da li je moguce, da je udubljenje na reZervoaru nastalo prilikom pada ,usled okretanja kormana pri cemu je ivica istog to napravila?

Nije to bitno toliko, malo udubljenje, nego eto pade mi na pamet pa me zanima dal je to moguce na takav nacin?

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Da moguce je. Leva dekla je ostrugana a korman je otisao kontra i napravio udubljenje. Po slikama nije bio strasan pad.

 

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Od toga i jeste to ulubljenje. Tom se prilikom obicno desi (sto je dobar znak kakav je pad zaista bio) da se na donjem trouglu viljuske, negde i na vratu volana, ostete granicnici okretanja kormana (celog prednjeg dela), pa je onda jedna vazna stavka u pregledu sprave i pogled na tu zonu...inace prilicno vaznu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

ili jednostavno za te pare kupis bandita sa novim gumama, bez ostecenih dekli i krivog kormana, sa novim lancem i lancanicima i givi koferom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Hornet dolazi u obzir samo ako prodavac pristane na 2000e, eventualno 2100, ukoliko je sve ok mehanicki sa njim. U suprotnom , ocigledno si video ovaj Bandit iz UE?

Izgleda lepo na slikama i po opisu, videcemo...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Video sam deluje odlicno, odi pogledaj vidi, veruj mi da mozes za te pare da nadjes u mnogo boljem stanju ovaj motor sa 20ks manje, nego ovaj sa 20ks vise, samim tim sto jedan od ovih sto sam ti poslao ima i glanc nove gume i lanac i lancanike i kofer, prevedi to u evrima koliko kosta + ako nije lomljen, a da jeste imao bi tragova na agregatu kao i svaki naked jer je nemoguce dekle vratiti u fabricko stanje ili pak nemoguce je izvuci onu nijansu koja je bila a da se ne primeti da je cackano, ako se ovo sve poklopi, ili pak bude priblizno ovome sto sam napisao onda je to vrhunska kupovina za 2000-2200eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Ne bih da me iko pogresno shvati, ne pravim nikakvo poredjenje izmedju ova dva motora vec ukazujem coveku realne cinjenice koje se sada namecu kako bi uspesno i najbolje moguce obavio kupovinu od ponudjenog za novac koji ima.  :zdravo:

 

p.s. onaj prvi kojeg sam ti poslao imaj u vidu da ima i yoshimuru koja znamo svi koliko kosta, pod uslovom da je original, a deluje da jeste, stavi na papir yoshi + michelin PR 3 + kofer i nosac + lanac i lancanici = cca oko 500-600e + -... Sto je ozbiljna cifra i odlicna generalno prilika za motor ako je agregat u redu, a verujem da jeste... uljara je to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Ovo nije diskusija koji je bolji, a koji losiji, u ovoj temi se bas trazi to sto si naveo, oba motora su odlicna i to svi znaju.

Potrebno je izdvojiti onaj koji bi bio bolja kupovina trenutno, od onoga sto se nudi, uzevsi u obzir cenu, opremu i generalno stanje motocikla (vizuelno i mehanicki) ... tako da slobodno svako neka kaze svoje misljenje , za to smo tu...

 

Nzm da li sam napomenuo i Hornet sa pocetka teme ima orginalni givi kofer i orginalni nosac kofera. Takav kofer sam nasao nov , cena je oko 150e.0b4d3d0d02ea722a9c439fea9902a232.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Druze, ako si svestan mogucnosti motora, mozes ti komotno i sa 900cm3 poceti. Polako ali sigurno. Motor se vozi glavom, pa tek onda svim ostalim delovima tela. Razlika izmedju ta dva motora, gledajuci iz tvoje perspektive, je samo jacina potezanja.

 

Ja bih isao na Horneta, zbog snage, iskreno. Tih 20ak konja ce ti dobro doci ako nekog povezes ili natovaris kofere na njega. 

 

Na kraju krajeva, uzeces motor koji ti pruza najvise za najmanje ulozenog i naravno onaj koji ti se svidja. I bandit i hornet su extra motori, koji god uzmes neces se zeznuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja