Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Drug član, 1557 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ne znam jel podelio neko već ovo, izvinjavam se ako jeste.
Vojislav i majstor Bane direktno iz garaže, baš zanimiljiva i lepo urađena priča (izašao i nastavak). Preporuka:
 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pitanje je koliko košta tolika opravka i sa polovnim delovima, a kamoli novim, obzirom koliko vredi motor tog godišta i stanja, kad je ovako veliki lom, ostatak je možda isplatljivije prodati u delovima i za ukupnu sumu kupiti neki sličan nedirnut.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1557 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ja se nadam da će biti još epizoda, i da će možda i reći koliko sve ovo košta. Svakako odličan serijal, kao CSI da gledam :)

Ajde ovo za ventile i da shvatim zašto bi neko radio. Ali da ispadne lanac bregaste, i da ga tako ostave u motoru - to nisam mogao da zamislim.

edit: Zapravo sam sad video u komentarima da su samo zamenski delovi izašli oko 2000 evra 😲 😲 😲

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2072 postova

Kad su motori u pitanju, često racio ne radi kako bi radio u nekim drugim životnim slučajevima.

Ako postoji emotivna veza u celoj priči, novac je potpuno nebitan u krajnjem zbiru.

Imamo čoveka ovde na forumu koji godinama vozi motor koji mu je otac kupio, vozi uglavnom off, padao sa njega, lomio sve što se od plastika moglo slomiti, udarao ga automobil na putu, padao, ustajao, i sve beležio fotoaparatom... 🙂

Tek skoro se ponovio novim motorom, posle X godina, ali stari nije prodao i neće koliko sam ga razumeo....

Planira da ga sredi, bez neke racionalne osnove... 

Za njega taj motor nema vrednost merenu novcem.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 1 sat, živke je napisao:

Zapravo sam sad video u komentarima da su samo zamenski delovi izašli oko 2000 evra 😲 😲 😲

 

Dobar polovan agregat, sa papirima naravno, u Srbiji se kreće oko 1.200e, plus ugradnja 500 i ne misli se kako je urađena nužna mašinska obrada, kakvo je stanje polovnih delova, da li su svi ostali sklopvi prošli neoštećeno, jel možda trebalo još nešto zameniti itd. Motor tog godišta ima još nižu cenu zbog riskantnog servo kočionig sistema, tako da je ionako za izbegavanje, ja ih sve odbijam zbog rizika otkazivanja kočnice, sentiment je u redu, al ne bi trebalo da se glava dovodi u pitanje zbog njega, stvar ko i svaka stvar, ima ih i boljih i lošijih, ja ih volim da održavam preko mere, ali im ne robojum, još manje patim, racionalno uvek nađe veće i lepše zadovoljstvo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400





edit: Zapravo sam sad video u komentarima da su samo zamenski delovi izašli oko 2000 evra


Ne znam sto se cudis oko cene delova...
Prosle god mi decko otvori vrata i polomi retrivizor i neke plastike na gtr...
S obzirom da nisam bio kriv , motor sam popravio kako Bog zapoveda , originalnim delovima itd itd ..
Par plastika - oko 4200e ...
U prilogu - dokaz !


1466be0644d6724e6c25640b800580c8.jpg

www.medinobend.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 3 sati, živke je napisao:

Zapravo sam sad video u komentarima da su samo zamenski delovi izašli oko 2000 evra 😲 😲 😲

Promenio pre 2 sati član živke

Koliko sam video i razumeo, letimično bacio oko, uzimani su polovni delovi, sa novim bi tek bilo još skuplje. Svi vitalni šrafovi kod BMWa su za jednokratnu upotrebu, mada  majstori vraćaju stare, jer garnitura novih bi ovde izašla možda i 200e.

 

Kod polovnog motora se ne zna nikad kakvo je stanje, ma kako lepo izgledao, ma šta vlasnik pričao, ma kakve papire pokazivao. Kad se pojavi još i defekt, tek onda se ne može znati šta je sve otišlo, isprva se obično misli da nije to ništa, ili da nije valjda, ma valjda neće,... pa se krene u popravku i kad se shvati da nije isplativo, onda nit da se prekine, nit da se nastavi dalje u neizvesno. Kad klip šine i kad se klipnjača pokrivi, pitanje je da li je radilica povukla, klackalice mogu da budu na ivici pucanja, svi lanci, slajderi, zupci,...jednostavno ima previše riskantnog, plus kad se zaključi da je već bilo klasičnih budževina, ko zna šta može da se desi nakon neke buduće kilometraže. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2851 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Koje lomine, a skupi kao da su zlatni

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 676 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 45 minuta, Bigor je napisao:

Koje lomine, a skupi kao da su zlatni emoji23.png

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока
 

Бога ми и оне пластике, изнад горе пост од колеге поприлично изашле. Додаш још коју хиљаду и ето ти полован мотор🥰

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Nakaradno sam slikao , ali racun je 440.000 din...

Nalepnica "kawasaki" - 80e 

Donja ona plastika - oko 850e 

I tako... 

E sad , s obzirom da je GS ipak tri svetlosne godine ispred , mogu da mislim koliko je za njih...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 676 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 12 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

Nakaradno sam slikao , ali racun je 440.000 din...

Nalepnica "kawasaki" - 80e 

Donja ona plastika - oko 850e 

I tako... 

E sad , s obzirom da je GS ipak tri svetlosne godine ispred , mogu da mislim koliko je za njih...

Ма какве црне три светлосне године, причају глупости. Да је добар, добар је, да има предности и мане има, као и све у животу као и мотори. Кавасаки је за бмв институција са завидном историјом…

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Drugi deo storije o pomenutom gore BMWu...

Da li ovo ima svrhe ? Po meni nema ,ma kakva da je bila ljubav izmedju vlasnika i ovog motora

Nije motor živo biće pa da se tako EMOTIVIŠEMO prema njemu.

Najeftinije je ono što se može novcem nadoknaditi ....sem u situacijama 

kad je to očigledno NEISPLATIVO...

Ali ko sam ja da sudim,svako zna šta mu je isplativo a šta nije........

Ovo je samo moje mišljenje i želim vlasniku da bude zadovoljan kad bude ponovo

seo na ovaj svoj motor.....

Promenio član Kowalski
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1679 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ма какве црне три светлосне године, причају глупости. Да је добар, добар је, да има предности и мане има, као и све у животу као и мотори. Кавасаки је за бмв институција са завидном историјом…
Još ti nije kasno da ga prodas, da zadrzis Kawu

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 676 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 11 minuta, Nole Bg je napisao:

Još ti nije kasno da ga prodas, da zadrzis Kawu emoji16.png

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Пази, код мене се никада не зна, ја купим, уложим много труда, времена, енергије да то све буде тип-топ и онда ми кврцне и продам…од мене очекуј неочекивано🤣🤣🤣

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre 4 sati, đunta je napisao:

Koliko sam video i razumeo, letimično bacio oko, uzimani su polovni delovi, sa novim bi tek bilo još skuplje. Svi vitalni šrafovi kod BMWa su za jednokratnu upotrebu, mada  majstori vraćaju stare, jer garnitura novih bi ovde izašla možda i 200e.

 

Kod polovnog motora se ne zna nikad kakvo je stanje, ma kako lepo izgledao, ma šta vlasnik pričao, ma kakve papire pokazivao. Kad se pojavi još i defekt, tek onda se ne može znati šta je sve otišlo, isprva se obično misli da nije to ništa, ili da nije valjda, ma valjda neće,... pa se krene u popravku i kad se shvati da nije isplativo, onda nit da se prekine, nit da se nastavi dalje u neizvesno. Kad klip šine i kad se klipnjača pokrivi, pitanje je da li je radilica povukla, klackalice mogu da budu na ivici pucanja, svi lanci, slajderi, zupci,...jednostavno ima previše riskantnog, plus kad se zaključi da je već bilo klasičnih budževina, ko zna šta može da se desi nakon neke buduće kilometraže. 

 

Uzeti su svi novi šrafovi, baš jer fabrika tako kaže, ja sam gledao sa pažnjom oba dela. Takodje sam mišljenja da "dobar polovni agregat" od 1200e sa papirima je ipak neka vrsta mačke u dzaku. I ovaj je bio  dobar dok nije zakovao, a na polovno niko ne daje garanciju. 

Realno 100 ljudi-100 ćudi, al je za svaki respekt potez vlasnika da popravi i majstorsko prikazano znanje i pedantnost. 

Promenio član Vuleta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pogledah kolegin klip, posle ko zna koliko godina apscinemcije od YTa, po pitanju BMW mehanike. Rekao bih da je motor imao udes i oštetio jednu stranu gde su ventili budženi, to lako strada inače. Vrlo moguće da je nakon toga slabio pritisak ulja i neko poturio nađenu podlošku, stari štos inače, malo verovatno da se to desilo pri prvoj montaži. Kod bokser agregata, izuzetno je važno da postoji simetričnost cilindara po svim aspektima, obe hilzne bi trebale da budu parno zamenjene, ali će motor raditi i ovako. Da sam ja kojim slučajem sudio, presudio bi mu odmah otpad i prodaju u delovima definitivno, bez da guram kameru koju sam dobio na poklon od kolega post iznad.

Inače je storija poučna, ko što rekoh, motori stari davest i kusur godina, R1150, radili ih i Kurta i Murta i onda je epilog poražavajući. Pre nekih četiri meseca, prodat je GS 1200 iz 2005 godine, fabrički bez serva, sa punom istorijom i bukvalno stanja, sedi vozi, za 4.650, čisto radi rukovođenja činjenicama.

Slažem se da je polovno uvek mačka u džaku, ali ima prodavaca polovnih delova kod kojih je stanje sasvim sigurno verodostojno. Skoro crko jedan snop menjača na 2008, savetovao sam polovan ceo menjač, kuplhen i eno ga samo škljoca sad, poravka bi koštala sugurno duplo više. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 676 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Мислим да је код тог мотора буџен вентил на једном блоку, нисам 100% и нека се узме са резервом ово што пишем. Да је нешо варен , стабло вентила итд…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 965 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Što bre ne kupite jamahe, da se vozite bez briga

Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Imam jedno pitanje koje se tice navedenog motocikla i teme.
Upravo montiram navigaciju Navigator 4 na vazdusaru 1200.
Da li neko zna cemu je namenjen levi veci dzek?
Desni (manji) dzek je za napajanje navigacije i dzeka se u dzek koji je na vrhu rama ispod rezervoara.
Zanima me pre montaze cemu sluzi veci dzek? Da ne istrazujem po internetu ako vec neko od kolega zna..
Hvala

f1dc7c8eedbd3a297e38c6b09a182b40.jpg

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 676 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Читајући постове од колеге @đunta који су поучни, едукативни и мени као неком ко се први пут сусреће са Гс-ом ,значе и тако сам решио

да испроверавам котураче за које сам читајући овде видео да имају тенденцију напрснућа

пластика, испроверавао… и оно за сада што сам успео да видим и снимим је то да на котурачама нисам уочио напрснућа али да бих био 100%сигуран ових дана планирам да набавим инспекцијску камеру и све детаљно да снимим..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 6 sati, Немања je napisao:

тако сам решио

да испроверавам котураче за које сам читајући овде видео да имају тенденцију напрснућа

пластика, испроверавао… и оно за сада што сам успео да видим и снимим је то да на котурачама нисам уочио напрснућа

 

Kad je ovako mala napuklina, ne može da se napipa prstima, nisam siguran ni da se kamerom može videti:

KOTURAČA.jpg

 

Evo na drugom motoru, jedva vidljivo:

koturaa2.jpg.78d1c72082e4800ae9d19812abee005a.jpg

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 18 minuta, srbac je napisao:

Kako motor radi kada to pukne? 

Pa kako može da radi kad se razdvoji koturača na dva dela i spadne sajla gasa.

Kad je samo naprsniće, izgubi se malo sinhronost vuče.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja