Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

И ја сам тако непланрано узео да га возим. Циклистика одлична, лакоћа управљања такође, кочнице изврсне, обртни као воз ( мада и Версис има можда и бољи)По мени одличан туринг за вожњу до 130, и за гажење километара и километара, што сам што удвоје Џарнуо сам га 170 и делије као да ће да експлодира, једноставно му не прија. Версис ми на 170 тек зарежи и тражи још…Безобзира што га возим, мислим да јапанци су и даље бр.1 што се тиче поузданости, квалитета, одржавања-однос цене-квалитета-добијеног. Да је за неки офф, као што је на реклами (мада и девојка на инстаграму изгледа фул а кад је видиш уживо-плач мајке Божије)мислим да није, силажење са асфала и вожња земљаним путевима-ок за све остало је лакши и агилнији мотор…Да је добар јесте, да је најбољи далеко од тога…кад га будем изгустирао, вероватно ми је следећи мотор испод чекића, маде ин Јапан и са забраном отуђења мин 5година…

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1671 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Nisam mogao ovde nigde da nadjem, pa sam porucio sa Alija, far sa štitnikom oko 150e izadje, pa kad stigne stiglo je. Uglavnom ide sraf na sraf ako sam dobro ukacio. 

IMG-7c0f6dd284af75aef3898241842caa43-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 13 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

Probas Teneru , Afriku i Multistradu , i za čas demantujes sebe u recenici "tesko ga je uporediti sa bilo cim... " :)

Multistrada je vise u klasi sa BMW XR-om nego sa GS-om, Afrika i GS realno nisu ista klasa iako se vode kao enduro klasa, a Tenera 1200 i GS 1200 se mogu svrstati u istu klasu gde je GS bolji u svim segmentima. GS tih godina u fabrickom paketu opreme poseduje ESA ogibljenje (koje nama ni jedan od navedenih modela), modove voznje, ABS, ESP, ASC... Ima telelever ogibljenje, koje se brzo svidi vozacima i brutalno kocenje...sve ostalo je u sustini manje vise isto.

Ne budimo pristrasni i ne delimo se na BMW sektu i one koji vise mrze BMW nego sto vole svoj motor. 😀

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Evo userem se kad cujem da

motor (bilo koji) ima modove voznje. Druze, daj mi koliko ima maksimalno snage i obrtnog momenta, a ja cu da mu budem modovi voznje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1737 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Bojan BudjevacZa oko 9000e može da se kupi GS 2011.-2012. God ili Tenere 1200 2014.  Tenere 2014. Ima modove, ima elektronsko vešanje, ima ABS, TC u više modova opet.

 

Tenere je fabrički ugušena, da bi ispunila Euro norme, što se relativno lako rešava i postaje drugi motor. Najveća mana mu je težina, ali na kraju kada izađeš na auto put, ta težina te drži stabilnim. Osećaj vožnje Tenere i GS na velikim brzinama na auto putu je debelo u korist Tenere.

 

Manevrisanje je lakše sa GS, tu se slažem, kao i za kočnice, ostalo.....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
pre 7 minuta, muljaz je napisao:

Evo userem se kad cujem da

motor (bilo koji) ima modove voznje. Druze, daj mi koliko ima maksimalno snage i obrtnog momenta, a ja cu da mu budem modovi voznje. 

To je dobro... Znaci da nemas zatvor. 😀

Slazem se sa tobom, motor se vozi se osecajem. Dzabe sva elektronika ako nema osecaja i znanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
pre 8 minuta, ProMaster je napisao:

@Bojan BudjevacZa oko 9000e može da se kupi GS 2011.-2012. God ili Tenere 1200 2014.  Tenere 2014. Ima modove, ima elektronsko vešanje, ima ABS, TC u više modova opet.

 

Tenere je fabrički ugušena, da bi ispunila Euro norme, što se relativno lako rešava i postaje drugi motor. Najveća mana mu je težina, ali na kraju kada izađeš na auto put, ta težina te drži stabilnim. Osećaj vožnje Tenere i GS na velikim brzinama na auto putu je debelo u korist Tenere.

 

Manevrisanje je lakše sa GS, tu se slažem, kao i za kočnice, ostalo.....

Cenu ne treba porediti jer prilikom kupovine novog motora BMW je skuplji za +- 10.000e od drugih, samim tim ce i posle 5, 10, 20 godina biti i kao polovan skuplji. 

Da li Honda Afrika stara vredi kolika je trzisna vrednost trenutno? To kupuje ko hoce i ko voli i dzabe poredimo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ovo je zanimljiva tema pratim 😀

Vozio sve ovo,nesto 50 a nesto i 1000km ali nijedan mi nije kao Varadero a da ne spominjem Africu.

RT-e sam sam vozio dosta kilometara(za dobar utisak)2013 vazdusar sam uzeo da zamenim Varadera od cega sam odustao.Ciklistika odlicna,kocnice odlicne ubrzanje osrednje dodje do nekih obrtaja i tu stane sve ukupno dosadan ali je avion za auto put i u dvoje,2015 LC vozi tast i bio je kod mene 2 nedelje dok mi je motor bio u Srbiji. Na njemu je ogibljenje dobro ESA,kocnice dobre,menjac zali boze ja sam se plasio da saltam da se nesto ne polomi(velika razlika izmedju njega i vazdusara koji nema Hondin menjac) sve u svemu vise mi se svideo stariji nego noviji RT. 

E sada Gs

2009 dobro ogibljenje (nije ESA),dobre kocnice ali dosadan na gasu

2010-2012 GSA jedan sa ESA drugi na touratech, razlika bolje se ponasa sa touratech ogibljenju stvarno kao voz i lako kao bicikla po krivinama.

2015 gs pre nekoliko dana doterao drugaru 

Menjac bolji nego na rt kocnice super, ogibljenje dobro(nije ESA) i mnogo je zabavniji na gasu od vazdusara.

Da li bi menjao Hondu za GS-a?

Ne,nekad sam pomisljao ali kada sam sve ovo probao ne pomisljam vise. Mozda ako bi ga kupio dosta ispod ovih trazenih cena pa da mi bude lakse i da je GSA.

 

20230909_123054.jpg

20230709_152218.jpg

20220421_183202.jpg

20220429_135648.jpg

20220430_125540.jpg

20240224_120838.thumb.jpg.dba8f66b9d06787be1832152236d74ed.jpg

Promenio član Vampa
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
1 hour ago, Bojan Budjevac said:

Multistrada je vise u klasi sa BMW XR-om nego sa GS-om, Afrika i GS realno nisu ista klasa iako se vode kao enduro klasa, a Tenera 1200 i GS 1200 se mogu svrstati u istu klasu gde je GS bolji u svim segmentima. GS tih godina u fabrickom paketu opreme poseduje ESA ogibljenje (koje nama ni jedan od navedenih modela), modove voznje, ABS, ESP, ASC... Ima telelever ogibljenje, koje se brzo svidi vozacima i brutalno kocenje...sve ostalo je u sustini manje vise isto.

Ne budimo pristrasni i ne delimo se na BMW sektu i one koji vise mrze BMW nego sto vole svoj motor. 😀

Shvatio sam , vec u prve 3 recenice da GS nema konkurenciju ... 

💯✔️

Haha

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

… tek sad? Pa mi ti to ceo dan objašnjavamo :) , pokušavamo da te privolimo na GStranu 

Promenio član kingdrom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Vidim na @Vampa slikama , nekog vfr...

:)

Coveku koji je vozio VFR 1200 , nikad ne govori da nesto dobro ide , da te ne gleda sa zaljenjem , onako, tugaljivo.. ...ahahhah

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 965 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

BMW gs 2009 god - nema mana
Tenera 2009 - nema mana


BMW gs 2018 god - ima mana, namotaji, buše se rupe na kardanu,.....
Tenera 2018 god - nema mana


BMW na 160 troši 8 litara
Tenera na 160 troši 6.5 litara

Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
14 minutes ago, Vampa said:

Gde ti se prividja vfr 😀

To čudo bi voleo da posedujem ali me plaši 😀

Hahahahaha kakav sam mentol. Treca slika odozgo... Sad vidim , nije vfr. Mono viljuska cak na drugu stranu. Zalici mi , u brzini ...

Prastaaaaj !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Nema sta da prastam,gledam slike kao lud gde je vfr da sam ga slikao a nisam opipao 🤣

To je RT i bio bi sigurno perfektan da je masina od vfr-a u njemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Људи, сутра је 8 март, наручио жени да је изненадим поклон, а магупи ме преварили, послали неку глупост…🤔IMG_1618.thumb.jpeg.cea1094c954cf3b83be5b44a7abb6960.jpeg

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1737 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 6 minuta, Немања je napisao:

Људи, сутра је 8 март, наручио жени да је изненадим поклон, а магупи ме преварили, послали неку глупост…🤔IMG_1618.thumb.jpeg.cea1094c954cf3b83be5b44a7abb6960.jpeg

 

Neka, tebi će to više da treba nego njoj bilo šta ... Razumeće.. 😂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 15 minuta, ProMaster je napisao:

Neka, tebi će to više da treba nego njoj bilo šta ... Razumeće.. 😂

хоће, нема поврат, не јављају се на телефон…😂

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 965 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Људи, сутра је 8 март, наручио жени да је изненадим поклон, а магупи ме преварили, послали неку глупост…IMG_1618.thumb.jpeg.cea1094c954cf3b83be5b44a7abb6960.jpeg
 
Bez ovoga se na Ralju ne ide

Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Samo jedno pitanje........

Tamo daleko, na početku ove teme, pisalo se dosta o kvarovima ABS i servo pumpe na onim prvim modelima GS-a.

Sad mi de čini kao da su ti kvarovi pali u zaborav, bar što se tiče pisanja o njima.

Da li to znači da se više ne dešavaju ?

Ili se sada možda nekako lakše rešavaju da nisu vredna pomena :) ?

Da li je neko skoro imao ovaj problem ili zna nekoga ko zna nekoga ko je imao ovaj problem ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja