Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 289 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 5 sati, Ćomi- je napisao:

Pitao sam vec na jednoj temi, ali sada vidim da je ovde prigodnije;

 

Moze li se ovih meseci pronaci solidan 1200 gs za cca 5.000e? Naravno, ostavio bih u rezervi nekih 500-700e za instant intervencije ukoliko zatreba. 
 

Svakako mi je plan da kad udjem u proces kupovine, prvo potrazim primerak od forumaša. 

Kraj je sezone, imaš 6 meseci lagane fore.

Kinta u džep, i vrebaj. 

Pojaviće se neko čiji motor zna neko, ili koji ima neku relevantnu istoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3638 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Drugar je skoro prodao za oko 4000, 2005. sa bocnim koferima i centralnim. Nije ADV. Trebao samo kilometar sat da se sredi, nesto je zabrljavio. Perfektno stanje motora. Bila takva situacija. Znaci da ima, samo mora da se ceka sa parama u dzepu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 289 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

Za te pare bolje idi na dobrog Varadera.

Dok sam bio u potrazi za motorom, shvatio sam da bi mi baš dobro došla komparacija uživo između različitih modela. Nešto kao, Žika ima motor A a Mika motor B i da se uparkiraju jedan pored drugog da ja vidim. Na kraju kupih stari GS.

I pre neki dan, ispred restorana gde se zaustavljam, između ostalih motora stoji i Varadero. 

Ne bih ulazio u diskusiju koji motor je kvalitetniji,bolje ide itd.,ali da GS u odnosu na njega izgleda kao vojna mašina spremna za Drang nach Osten-izgleda, kakvo god oko posmatrača bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6897 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kad su u pitanju novi ili skoro novi motocikli onda ima smisla da se priča o generalnim perfomansama. 

 

Zato što će mnogi reći da je R1200GS po voznim karakteristikama superiorniji od Varadera i to je zaista tako. Međutim, primarno je da u slučaju polovnjaka starog već skoro 20 godina izaberemo ono što će da pravi najmanje problema i što je koliko toliko lakše držati u ispravnom stanju. 

 

Već davne 2016. godine sam tražio R1150GS. Dosta sam istražio, gledao i došao do zaključka da nema jeftin GS. To što je bilo jeftino je bilo neodržavano, izakano sa nepoznatnom istorijom. A to je zato što je dobar primerak koštao još par hiljada više nego što sam ja imao. Sa druge strane za te pare sam mogao da kupim perfektan japanski motor. 

 

Mnogo ima GS-ova koji nisu održavani. Jedno je relativno nov a drugo je polovan kad dođe u ruke onih koji nemaju pare. Jer da imaju oni bi vozili nov. Zato se u tu priču ne ulazi sa 5000 eur.

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Dzaba Varadero, dzaba Versys, dzaba Strom i slicna konkurencija kad sam se zaljubio u Bokser, kardan i tu monumentalnost, taj osecaj tenka od motora…ne znam kako da objasnim. 
 

Svo postovanje pobrojanima i svima ostalima ali za mene je ponajbolji. I taj obrtni momenat u niskim obrtajima je pravo bogatstvo. 
 

Nisam trkac, 1200 bih samo zato sto je zaista mnogo lepsi od 1100/1150 i to je to. Opet, to da li ima da se ulozi 1000e mi ne znaci mnogo jer svakako je plan da motor kod mene bude makar 5-6 godina tako da bih te kapitalne delove svakako morao menjati u tom nekom razdoblju. 
 

Novac nije problem koliko ta neka granica u glavi (i supruzi jelte), koliko je ustvari dovoljno za dobar motor, a da nije neracionalno. Za mene je to 4-5000e iskreno (u ovoj zivotnoj i motoraskoj fazi). 


Da je R1xxx R bolji turing 99% bih njega ganjao. Ovako, ipak mi je cilj u nekom periodu pocevsi od 2025. godine da idem bas na duze ture po evropi a za to je ipak gs mnogo bolji. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 342 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Ako si iz NS-a,dodji i pogledaj moj 1150 GSA...Zajasi da vidis kakav je filing...

Vlasnik sam tacno 8 god.

Promenio član Shaft021
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS
pre 2 minuta, Shaft021 je napisao:

Ako si iz NS-a,dodji i pogledaj moj 1150 GSA...Zajasi da vidis kakav je filing...

Vlasnik sam tacno 8 god.

Veliko hvala na dobro volji. 
Ako mozes pusti mi broj na private i ja se javljam sledece nedelje sigurno. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 289 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 14 minuta, Ćomi- je napisao:

Veliko hvala na dobro volji. 
Ako mozes pusti mi broj na private i ja se javljam sledece nedelje sigurno. :takoje:

A ako te put navodi na Beograd (ili ako ti se GSA učini prevelik), slobodno se javi da uporediš sa običnim 1150.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 342 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los
WWW.SUBITO.IT

Vendo per appassionati una BMW GS 1150 Adventure del 2005 km 490.000 tagliandata.gommata di nuovo...il motore gira ancora bene...completa delle 3 valige alluminio e sacche...

 

Zanimljiva kilometraza...

 

Promenio član Shaft021
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 289 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 1 sat, Shaft021 je napisao:
WWW.SUBITO.IT

Vendo per appassionati una BMW GS 1150 Adventure del 2005 km 490.000 tagliandata.gommata di nuovo...il motore gira ancora bene...completa delle 3 valige alluminio e sacche...

 

Zanimljiva kilometraza...

 

Tek na pola životnog veka, samo 9.000 ojra :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 675 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
On 24. 9. 2023. at 19:43, Shaft021 je napisao:
WWW.SUBITO.IT

Vendo per appassionati una BMW GS 1150 Adventure del 2005 km 490.000 tagliandata.gommata di nuovo...il motore gira ancora bene...completa delle 3 valige alluminio e sacche...

 

Zanimljiva kilometraza...

 

IMG_0158.thumb.jpeg.b425ae1ff3d0a10b567d9bda50ee8a33.jpeg
3000 у корист гс-а, за сада…:kafa:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: V-STROM DL1000, VFR 800X Crossrunner, BMW R1200 GS LC

Pozdrav drustvo, od skoro sam i ja u Bmw svetu, kod mene je r1200gs 2013god. LC... I sta da kazem bas mi je nekako lepo "legao" posle Honde Crossrunner, bas bas lepo se vozi i bukvalno svaki km sa njim mi je uzivanje. Odmah u startu zamenio gume jer su na njemu bile u ne bas sjajnom stanju za offroad, akumulator i komplet kocionih plocica. Odradio bih i mali servis pa me zanima iz iskustva koje ulje boxer motoru najvise prija? Potreban mi je i majstor za Bmw u Novom Sadu ili okolini da ga detaljno pregleda i odradi sve sto treba kao i redovne stavke (ventili, svecice, servis kardana itd). Hvala unapred a evo i jedne slike :)

 

edit. Procitah dosta sto se ulja tice pre svega postove od Djunte tako da je ce biti Silkolene pro 4 10w50 

 

 

 

IMG_20231107_155254 (1).jpg

Promenio član bokins
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nel je sa srećom, meni lično se najviše sviđa prva serija vodenjaka.

Nego, pošto si pitao za ulje, nemoj sipati pun nivo, vać na pola,  ako je šaltanje malo otežano, što se javlja ponekad kod par prvih godišta.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 675 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Ево и ја да се пријавим званично у теми Гс-а, мада сам у тругој теми већ поставио. Задња серија ваздушаре 2011 годиште. Годину дана стајао испод цираде, и задњи пут био регистрован у Октобру прошле године и од тада није паљен. Када сам га купио одмах сам одрадио сервис уља, ваздуха, уље у финал драјву и мењачу. Уље у кочницама, ПК каиш, као и то да сам променио обе мажетне кардана, прва мажетна до мењача испуцала а другу сам променио превентивно. Одрадио штеловање вентила и сихронизацију, и уједно сам променио и свечице. IMG_0542.thumb.jpeg.16c4338c72c20e4e5915a22a8346c6e2.jpegIMG_0356.thumb.jpeg.83e32a8568ab9e889731186ca20e21aa.jpeg

 

овако је кардан изгледао када сам кренуо да мењам мажетнеIMG_0365.thumb.jpeg.a4397e892d12ee28c799d5ca6aaa8b33.jpeg

До сада прошао цца 1000км и спремам се за следећу годину да направим доста већу километражу. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1741 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ko je bre tebi dozvolio da sam rovaris po tom motoru? Da li ti je Hans potpisao certifikat?

 

 

Želim ti da uzivas u novom motoru, ako je to posle onog Versysa moguće.. :)

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 675 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 2 minuta, ProMaster je napisao:

Ko je bre tebi dozvolio da sam rovaris po tom motoru? Da li ti je Hans potpisao certifikat?

 

 

Želim ti da uzivas u novom motoru, ako je to posle onog Versysa moguće.. :)

Па нисам сам, ‘ћерица ми помогла, а сертификат су нам немци оставили 1941г., и од тада ми Срби успешно поправљамо, исправљамо фабричке грешке:jee:

 

Што се уживања тиче, веруј ми да сам ових 1000км баш уживао, мада и Версис је ОДЛИЧАН

 мотор…:ljubav:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: V-STROM DL1000, VFR 800X Crossrunner, BMW R1200 GS LC
Pre 20 sati, đunta je napisao:

Nel je sa srećom, meni lično se najviše sviđa prva serija vodenjaka.

Nego, pošto si pitao za ulje, nemoj sipati pun nivo, vać na pola,  ako je šaltanje malo otežano, što se javlja ponekad kod par prvih godišta.

Hvala :takoje: Videcemo kako ce sluziti, za sada nema problema sa saltanjem, jedino nekad iz 3 u 2 bude glasniji ali nista strasno. Navikavam se polako na raznorazne zvukove koje na Hondi nisam imao :jee: jos uvek se upoznajem sa masinom pa lagano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3523 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 39 minuta, bokins je napisao:

Hvala :takoje: Videcemo kako ce sluziti, za sada nema problema sa saltanjem, jedino nekad iz 3 u 2 bude glasniji ali nista strasno. Navikavam se polako na raznorazne zvukove koje na Hondi nisam imao :jee: jos uvek se upoznajem sa masinom pa lagano

Ako se kod BMW prilikom promene stepena prenosa ne čuje "klang", to znači da je menjač neispravan.;)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja