Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ma treba da se pomera nego da li ima lufta u lezaju?
Stavi ga na centralni, sedi na pod, uhvati tocak sa ove ruke i vidi ima li lufta u osovini


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
On 13. 6. 2023. at 16:55, HeLLoWeeN je napisao:

Pozdrav svima. Prije svega, želio bih se predstaviti. Zovem se Dinko i vlasnik sam BMW R1200 GS, model 2004.

Imam jedan problem sa svojim GS-om, koji bih želio podijeliti sa svima vama, a možda ako je netko imao isti problem, da podijeli sa mnom neke informacije. Na žalost živim u Bosni i Hercegovini i stvarno nemamo dovoljno dobrih mehaničara, samo jedan u cijeloj državi, a predaleko mi je.

 

Imam nekakav problem sa zveckanjem, ali ne sa zveckanjem kvačila. Ovakvu buku, kad se vozim, čujem iz središta motora, onako dublji ton. Kao da se 2 metala udaraju, ali samo i isključivo pri ubrzavanju. Kad lagano ubrzam, ne čujem ga. Kad guram gas u neutralnom položaju, ne čujem ga. Kad ubrzavam kroz stupnjeve prijenosa dok sam na centralnoj nogari, ni tu ne čujem ništa. Tijekom vožnje, zvuk kvrckanja je jači kada imam niži broj okretaja. Prvo sam mislio da bi to mogli biti leteći ležajevi na radilici. Ali kada sam razgovarao s jednim mehaničarom koji je dobar, ali nedovoljno dobar za BMW motore, rekao mi je da leteći ležajevi ne mogu biti problem, jer, kada se ležajevi počnu čuti i udarati, motor bi za kratko vrijeme bio mrtav u roku od nekoliko kilometara.

 

Vozim svoj GS s ovim zvukom preko 1000 kilometara. Dakle, mehaničar mi je rekao da je problem najvjerojatnije negdje u prijenosnom sustavu, između kvačila i kardana, ili u diferencijalu negdje.

 

Već sam obavio provjeru zazora ventila i sinkronizaciju leptira za gas. Promijenjeno ulje (20W-50), filter ulja i filter zraka.

Okret zadnjeg točka u brzini, kada je podignut na središnjem nosaču, je otprilike između 2-2,5 inča (5-6 Cm).

 

Uploadujem kratak video (24s), tamo se cuje kvrckanje kad se kreće.

 

Ako imate iskustva s ovim istim ili sličnim problemom, bio bih vam jako zahvalan ako biste ga podijelili sa mnom.

 

Hvala svima unaprijed.

 

Pozdrav iz Bosne.

 

 

https://forum.bjbikers.com/topic/104000-r1100-1150-1200-2007-zatezač-lanca/&share_tid=104000&share_fid=12215&share_type=t&link_source=app

 

R1100-1150-1200 / 2007- Zatezač lanca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
On 13. 6. 2023. at 22:11, HeLLoWeeN je napisao:

Probat cu to sutra pa cu pisati ovdje. 
 

hvala jos jednom na savjetima i pozdrav svim drugarima :)

Proveri da li imas fabricki nosač tank torbe. Tako nekako je meni zveckalo na određenim obrtajima i nema sta nisam proverio dok jednog dana nisam stao ispred prodavnice, spustio ga na copavu dok radi i krenuo ka prodavnici i čujem taj zvuk. Vracam se nazad,podizem sedište i provaljujem da nosac tank torbe kaci u ona dva limcica sa strane rezervoara. :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zaključio sam da ljudi nekako ne listaju forum unazad, već im je lakše, da ili otvore novu temu o istoj problematici, ili da pitaju u nekoj opštoj, pa da linkujem jednu za koju smatram da je važna za svakog vlasnika vazdušno uljno hlađene serije R1200, bez obzira na model:

 

 

Takođe moram da skrenem pažnju da su motori ove serije već stari 10 i više godina, tako da ne treba imati iluzije da su top stanju, bez obzira na kilometražu, održavnja i subjektivni zaključak. Ovom primerku iz 2007, tada sa 72.000km, sam 2019 predložio da bi bilo preporučeno da se uradi servis prednjeg oslanjanja, ne sećam se da li su semerinzi počeli da pucaju ili ne, ali sigurno su bili suvi, jer vlasnik nije to prihvatio. Posle ravno 4 godine i pređenih 23.000km u međuvremenu, stanje je ovakvo, jesam zaticao grdne, ali su ovo ubedljivo najgori sa kojima sam se sreo, jedna čizma puna vode i poluprazna, druga bolja, semerinzi u stanju raspadanja i sreća je što cevke nisu stradale jače od češanja, pogled odozgo i odozdo, jedna strana:

 

20230617_114618.jpg.29f14d5d24da066e6b2c9ba754c53e9a.jpg

 

20230617_114622.jpg.3f0bd23c4cdf093959ed334fdd39ce4e.jpg

 

20230617_114633.jpg.e30e505e4b5c6c5978f0a29835a110cb.jpg

 

druga:

20230617_114641.jpg.1497c9fdd52139742269dacd1c65fa48.jpg

 

20230617_114643.jpg.45175499b621154069bb0d032672f66f.jpg

 

20230617_114659.jpg.d78d475da8778bd97b67d83d6892a32f.jpg

 

20230617_114709.jpg.41707d92b2b5213be98d3f2e014ad949.jpg

 

U svakoj čizmi imaju po dva klizna ležaja, oni nisu dobro usađeni kod R1200, kod R11xx jesu, ovde se razmrdaju i uz onakvo opšte stanje vešanja, propali su skroz, od četiri, jedan bi možda mogao da se švercuje, komad je Din. 3.045, znači iznad 100€ malo,  jer se radi o nestandardnoj dimenziji, inače bi koštali ne više od 2€, ne zna se da li bi bili spašeni kad sam predložio servis, mislim da bi, za ovih preko 10 godina je svega par komada zamenjeno sve ukupno na bokserima i to mahom  jer su voženi sa pokrivljenim cevkama:

 

PCM.jpg.6b1572cb1f871037cc400634aebcde97.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Bihać
  • Motocikl: R1200 GS Model 2004
On 17. 6. 2023. at 23:26, Bojan Budjevac je napisao:

 

Hvala Bojane, jedna od prvih stavki će biti provjera zatezaca. Iskreno se nadam da bi to bilo rjesenje. Sve nekako moze proci samo da ne moram otvarati masinu, nadam se.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Bihać
  • Motocikl: R1200 GS Model 2004
On 17. 6. 2023. at 23:31, Bojan Budjevac je napisao:

Proveri da li imas fabricki nosač tank torbe. Tako nekako je meni zveckalo na određenim obrtajima i nema sta nisam proverio dok jednog dana nisam stao ispred prodavnice, spustio ga na copavu dok radi i krenuo ka prodavnici i čujem taj zvuk. Vracam se nazad,podizem sedište i provaljujem da nosac tank torbe kaci u ona dva limcica sa strane rezervoara. :lol2:

Dobro sam preslušao izvore zvuka, te zaključio da ipak nije nosač tank torbe. Definitivno negdje iz mašine ili prenosa. Najviše je sumnja da je lanac, jedan od njih. Ali je zbunjujuće to što se čuje pri opterećenju, odnosno davanju gasa. Logika mi kaže da bi lanac se mogao čuti kada je opušten, pa ako zatezač ne radi svoje, da negdje kači, medjutim upravo obratno se dešava.

 

Nadam se da ću uspjeti skontati šta je uzrok. Ako ništa, tovarim u kombi i kod nekog kvalitetnog majstora na generalku :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Bihać
  • Motocikl: R1200 GS Model 2004

Pozdrav drugari. Evo da vam javim šta sam do sad uspio riješiti. posljednjih 7 dana sam odradio zamjeu ulja, filtera ulja i filtera zraka. U međuvremenu naštelao ventile. Desna strana (ventili) bili katastrofalni, dok je lijeva strana bila u granicama normale. Nakon preštelanig ventila, dobio sam manju buku, zdravo stektanje ventila, te boljiu odziv na gas.

 

Također, prilikom skidanja poklopaca ventila bilo je moguće provjeriti španere, odnosno zategnutost faznih lanaca. Zaključili smo da je lanac dosta labav, te da vjerovatno zbog toga imam onaj zvuk lupkanja prilikom paljenja i prilikom dodavanja gasa u manjim obrtajima. 

 

Naručena su oba nova španera, odnosno set, i za lijevu i za desnu stranu, te u narednih 10-tak dana će doći i ide odmah na zamjenu. Nisu nešto pretjerano skupi. Naručio sam u Tomiću (Banja Luka) 303,00 KM za oba. 

 

Javim vam nakon zamjene španera šta sam postigao.

 

Pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Bihać
  • Motocikl: R1200 GS Model 2004
On 13. 6. 2023. at 17:49, m.milivojevic je napisao:

Ma treba da se pomera nego da li ima lufta u lezaju?
Stavi ga na centralni, sedi na pod, uhvati tocak sa ove ruke i vidi ima li lufta u osovini


Sent from my iPhone using Tapatalk

Provjerio da li ima lufta u ležaju, i nema ni mrve. Za sad sam dobro prošao. Također prilikom promjene ulja smo provjerili da li ima špene, te ni toga nije bilo, na sreću. Staro ulje je bilo prilično čisto. Kada smo ispustili, čak je još uvijek imalo prozirnost i žućkastu boju. Naravno ne posve, ali na svjetlosti je bilo prilično čisto. Vjerovatno nije puno vozan sa posljednjom promjenom ulja. Ja sam prešao oko 1.000Km, i prije mene mozda jos toliko prethodni vlasnik, što mi govori da je mašina (klipovi, karike itd.) u prilično dobrom stanju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Bihać
  • Motocikl: R1200 GS Model 2004

Pozdrav ekipa. Evo da dam mali update na ovu temu, gdje imam problem sa zveckanjem. Zamijenio sam ova španera, lijevi i desni, regularno naručio u Tomicu. Motor dosta mirnije radi u leru, medjutim onaj prvobitni zvuk o kojem sam pisao je ostao isti. Jos uvijek nešto zvecka prilikom dodavanja gasa. Intenzivnije se cuje u manjim obrtajima. 

 

Zamjena španera u svakom slučaju je dobro došla, ali ću definitivno morati odvesti motor u neki servis (kod nekog dobrog majstora, koji će zati šta treba da radi) i pomiriti se s tim da iskeširam neku ozbiljniju svotu novca :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!
Pre 3 sati, jasminko VIR je napisao:

Ljudi da li je to moguće ?!?!

(što bi rekao pokojni Mladen Delić)

https://www.polovniautomobili.com/motori/22162485/bmw-r-1200-gs-triple-black?

Što bi mi rekli....Deda išao do pijace, par puta !!!

Činimi se da ovde fali jedna 0 ???

ALI.....ako je ovo kojim,slučajno,tačna km.....onda bi ovo moglo biti pazar GODINE....ko ga kupi ???

 

Promenio član Kowalski
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Овај човек из Владимираца одавно увози и продаје моторе.
Мислим да је и један завршио код другара из клуба, ал' баш нешто давно.
Чуо да су му мотори коректни.
Чудно да се баш оволико неко заигра са километражом, мада ко ће га знати.
@Nole Bg јеси ли оно ти код њега ишао да гледаш неки мотор или сам нешто пермутовао...?:stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Koliko sam upoznat na GS-u 2010-2012 modelu je vrlo tesko i skupo skinuti km ali da ima mesta gde se vidi i posle takvih intervencija.Ne znam na ovim starijim modelima da li je izvodljivo a da se ne vidi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Postavio je i broj šasije da se može proveriti kilometraža i servisi.

Prodavac je Denis iz Vladimiraca, više nego korektan čovek, ali iako je čovek ipak je i trgovac raznih uvezenih vozila .:):nanana::)

Meni je kilometraža delovala nestvarno mala i teško je poverovati u to, ali bar na slikama, stanje izgleda kao teška perfekcija.

Meni je ono "tripl blek" bilo čudno, mislim da je to tek od 2010,2011, 2012 godine ali ne poznajem dobro BMW problematiku da bih to znao pa sam zato i postavio.

Ali stvarno mnogo dobro izgleda.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1669 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Pre 4 sati, Marko05 je napisao:

Овај човек из Владимираца одавно увози и продаје моторе.
Мислим да је и један завршио код другара из клуба, ал' баш нешто давно.
Чуо да су му мотори коректни.
Чудно да се баш оволико неко заигра са километражом, мада ко ће га знати.
@Nole Bg јеси ли оно ти код њега ишао да гледаш неки мотор или сам нешто пермутовао...?:stabre:

Jes Mare u pravu si, bili smo kod Denisa, ja i Toni, gledali Teneru. Sta znam dugo to radi, korektni su mu motori, msm da ima dosta zadovoljnih kupaca. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, Vampa je napisao:

Koliko sam upoznat na GS-u 2010-2012 modelu je vrlo tesko i skupo skinuti km ali da ima mesta gde se vidi i posle takvih intervencija.Ne znam na ovim starijim modelima da li je izvodljivo a da se ne vidi?

Na svakom R1200 se lako promeni kilometraža na satu, ali ostaje u samom računaru i može se očitiati dijagnostikom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Motor je po broju sasije 2008-o godiste.

Ponovicu


.

P.S. ne znam da postoji triple black pre 2011. U oktobru 2010 je to najavljeno + kljun je crn

Ovom modelu, lepo stoje zbicane felne, ali triple black, nije.

f2e3c7ebdc6fd811478118f06b0f2145.jpg

2ee3f52f7e3ba6f511d87c128c15c58a.jpg



Sto se tice km, moguca je.
Ne mora da znaci da je vracena.

 

Dodatna info, od 2009-e su u standardu LED migavci (confa mog motora).

 

image.png.3b7ee6f3c4f81fb94294be47599c7c7f.png

Takodje,
Nema otvorenih opoziva

6ed3b2ae3b2cf6ab3e0c6962a43f7fd9.jpg
 

WWW.PRESS.BMWGROUP.COM

Munich. Triple Black – the name of this new special model of the BMW R 1200 GS says it all. By offering the world’s bestselling motorcycle in a new, virtually pure black colour scheme BMW Motorrad will be making the wishes of many customers come true.

 

 


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Promenio član m.milivojevic
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja