Jump to content

Moto Zajednica

Nosac mobilnog ili tankbag?

Recommended Posts

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Razmisljam da pocnem da koristim tel kao navigaciju pa se nesto mislim sta mi je pametnije... Da li kupiti nosac mobilnog za par hiljada din ili kupiti tank torbu za malo vise hiljada i dobiti i torbu i nosac mobilnog? Ima li neko neka isustva sta je dobro kod jednog a sta kod drugog tj. prednosti imane i sta je bolji izbor? Ono koliko sam ja mogao da zakljucim, prednost tank torbe je sto za malo vise para dobijes i torbu i nosac mobilnog i ako motor treba da prenoci na otvorenom ne moras da strepis da li ce ti neko u toku noci demontirati nosac vec celu torbu poneses sa sobom. Mana iste je sto je glomazna i sto moras da je vucaras sa sobom. Sa druge strane, nosac je jeftiniji i zauzima manje mesta. Mana je sto moze preko noci da dobije noge.

 Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Odsjaj sunca je veliki problem kod tank torbe jer je direktno izložena. Vidljivost ekrana je znatno smanjena.

Nosac telefona možeš brzo i sam da demontiraš. Uglavnom, drugar se odlučio za tank torbu, ja za nosač...žalio mi se da smeta sunce za vidljivost ekrana+odsjaj one folije od tank torbe a ja još nisam isprobao svoj nosač...možda probam danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2361 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Tank torba ti je jedan od najkorisnijih delova opreme. Uvek je pri ruci. Sta god ti treba često trpas u nju. Rukavice, potkapa, telefoni,fotoaparati,flasica sa vodom,novac,dokumenta... Lako se skida i nosi sa sobom ili prebaci u kofer ako ides u setnju. Po meni je losa kao nosac navigacije (a o tome smo vec pisali u nekoj temi) jer ja ne vidim telefon od kacige pa morem da sagnem glavu da bih video. Dok skapiras telefon i navigaciju,gde si i gde treba da ides prodje ti 5-6 sekundi voznje napamet. Zato je po meni za navigaciju bolje imati nosač koji ce istu drzati vise tako da se pogled ne mora dugo sklanjati sa puta. Uvek mozes nosac da zazegnes sa nekim torexom da se teze skida ili neku drugu zezalicu da namestis da lopovu otežaš posao.

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Iz iskustva ako imas navigaciju na tank torbi mozes samo da izgines gledajuci malo u nju malo u put ;) bolje uzimi neki nosac sad vise nisu ni skupi moze da se nadje za desetak evra.

 

Ali svakako nabavi i tank torbu odlicna stvar.

 

P.S. Ja se ne bi birinuo o skidanju nosaca ako ce neko da se ovajdi od 10e neka ga

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Novi-Sad
  • Motocikl: Yamaha fz6

Ajd da kazem i ja koju,ne bih da kontriram temu,ali ne vidim nikakav razlog za navigaciju na motociklu.

Ljudi vozajte se i uzivajte,pratite znakove,putokaze za mesta kroz koje zelite da se vozite.

Mozda sam ja staromodan,ali stvarno ne shvatam cemu navigacija.

Samo odvlaci paznju dok gledamo u istu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2361 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa dobro. I ti si u pravu ako tako gledamo na stvari. Ali moras priznati da je korisna i da po nekad bas treba. Ako je vec imamo i koristimo,neka to bude i bezbedno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Naravno da se može bez navigacije i da ona često može da odvlači pažnju od lepih predela pored kojih prolazimo.

Smatram da je van naselja uglavnom nepotrebna, ali kad u "špicu" uletite u Minhen, Beč, Budimpeštu, Bukurešt, ......., mnooogo je lepo kada me navigacija dovedecna željenu adresu, ili me iz naselja izvede na željeni put. A ukoliko nas pri tom "snalaženju" po gradu (bez navigacije) prati još i noć ili kiša situacija se baš drastično menja u korist navigacije.

I u svakom slučaju je nosač neuporedivo bolje rešenje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ja sam par dana koristio tank torbu i mogu se sloziti sa ostalima da je definitivno bolji nosac. Prvo zato sto moze da se namesti skoro u svakom slucaju skroz napred na motoru kod vizira da bi covek sto manje saginjao glavu da gleda na telefon/navigaciju. Drugo sto kolege kazu, tacno je da tank torba pravi veliki odsjaj i posto je jako debela ona providna folija na tank torbi skoro je nemoguce bilo sta dodirnuti na ekranu telefona/navigacije. Trece sto sam primetio je da se telefon nenormalno vise greje kada stoji u providnoj foliji od tank torbe u odnosu na ono kada stoji na nosacu bas napravljenom za to, sto mozda za po gradu nije veliki problem kada su krace relacije u pitanju ali ako se ide na duzi put mislim da ne valja da se toliko zagreva na duze staze. Tako da moj glas ide za nosac telefona (namenski) svakako.... Naravno uvek je najbolje kada se vozi bez telefona ali u nekoj situaciji je stvarno neophodan tako da kad se mora onda se nosi ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1656 postova
  • Motocikl: /

U tank torbi, na suncu, telefon ce ti poludeti, a ko sto rece @stari roker, moras uvek da sazinjes glavu, zato je koristi samo za sitnice i kupi nosac.

Ja sam kod mene to resio na ovaj nacin. Kupio L profil i pricvrstio vezicama za sat... Po potrebi montiram telefon ili navigaciju... Sa suncem nemam problema jer mi je na telefonu super amoled ekran, dok je navigacija beskorisna po suncu... 29d824cff1825d2dc2e7bac4fee71b75.jpg29cbf818067118f3f7facfb876c64fe2.jpg38de2d6fb149d5046062f828ef40e882.jpg7f998a50abb7e42aec3d5d98082e5ac4.jpg

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Evo ti moje licno iskustvo, kupih Garmin za motor pre manje od mesec dana, evo me u grckoj i do sada je nisam ni jednom koristio normalno. Na tank torbu kad je stavis od sunca se ne vidi nista, na nosacu se ne vidi od tank torbe a i nemas kad da gledas u nju

Pored navigacije treba ti i konekcija za kacigu a cemu sve to...

Kakva god da je ne radi 100% ispravno, uvek ima neku svoju putanju i cesto je predmet zabune

Bitno je da znas gradove kuda ides i pratis znakove ili u krajnjem slucaju stanes i pitas nesto.

Lokalci su ti uvek najbolja navigacija

Ako mislis tel da koristis kao navigaciju totalni promasaj jer se toliko zagreje od sunca da prestane da radi

To mi se nekoliko puta desilo sa iPhone

Najpreciznija mapa ti je google maps a ako ti treba nesto trenutno uvek mozes da ukljucis trenutno, stavis slusalice u usi, tel u dzep i da te navede pomocu glasa bez gledanja u nju

Na tank torbi ili nosacu kakav god da ti je motor rizikujes da se slomis negde jer ti odvlaci paznju pa nisi u mogucnosti da pratis situaciju oko sebe.

E sad ako si ti jedan od onih koji ce da kaci navigaciju kao pojedinci po gradu da se kaze da je imaju to je vec druga stvar. Znam da je tvoje pitanje bilo nosac za mobilni a ja sam napisao i o navigaciji

Generalno za to pitanje bez obzira da li je tel ili navigacija

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ajd da kazem i ja koju,ne bih da kontriram temu,ali ne vidim nikakav razlog za navigaciju na motociklu.

Ljudi vozajte se i uzivajte,pratite znakove,putokaze za mesta kroz koje zelite da se vozite.

Mozda sam ja staromodan,ali stvarno ne shvatam cemu navigacija.

Samo odvlaci paznju dok gledamo u istu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ajd da kazem i ja koju,ne bih da kontriram temu,ali ne vidim nikakav razlog za navigaciju na motociklu.

Ljudi vozajte se i uzivajte,pratite znakove,putokaze za mesta kroz koje zelite da se vozite.

Mozda sam ja staromodan,ali stvarno ne shvatam cemu navigacija.

Samo odvlaci paznju dok gledamo u istu.

Добро кажем, можемо гледати путоказе и наћи места (градове, села...) која тражимо.

 

Али ајде га *еби кад у неком већем граду тражиш неку улицу. Можеш зверати до прекосутра.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4808 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 

Ajd da kazem i ja koju,ne bih da kontriram temu,ali ne vidim nikakav razlog za navigaciju na motociklu.

Ljudi vozajte se i uzivajte,pratite znakove,putokaze za mesta kroz koje zelite da se vozite.

Mozda sam ja staromodan,ali stvarno ne shvatam cemu navigacija.

Samo odvlaci paznju dok gledamo u istu.

Добро кажем, можемо гледати путоказе и наћи места (градове, села...) која тражимо.

 

Али ајде га *еби кад у неком већем граду тражиш неку улицу. Можеш зверати до прекосутра.

 

Vece ulice se lako nadju a manje ni sama navigacija ne moze da ubode,mene je u Bg igo vozao u krug pola sata,stao pitao taksistu i dosao za dva minuta,kako mi je rekao (a logicno koristi je cesto) tesko ubode manje ulice a igo nije losa.

I da uzivati u predelima,snalaziti se,inace motorom kada idem uglavnom izaberem duzi put,ne dostavljamo pice.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1656 postova
  • Motocikl: /

@king_julien, odlicno... Nema nikakvih problema. Doduse futrola je kvalitetnija, recimo da je neka gumena i nema sanse da izleti telefon iz nje.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

 

Ajd da kazem i ja koju,ne bih da kontriram temu,ali ne vidim nikakav razlog za navigaciju na motociklu.

Ljudi vozajte se i uzivajte,pratite znakove,putokaze za mesta kroz koje zelite da se vozite.

Mozda sam ja staromodan,ali stvarno ne shvatam cemu navigacija.

Samo odvlaci paznju dok gledamo u istu.

Добро кажем, можемо гледати путоказе и наћи места (градове, села...) која тражимо.

 

Али ајде га *еби кад у неком већем граду тражиш неку улицу. Можеш зверати до прекосутра.

 

Vece ulice se lako nadju a manje ni sama navigacija ne moze da ubode,mene je u Bg igo vozao u krug pola sata,stao pitao taksistu i dosao za dva minuta,kako mi je rekao (a logicno koristi je cesto) tesko ubode manje ulice a igo nije losa.

I da uzivati u predelima,snalaziti se,inace motorom kada idem uglavnom izaberem duzi put,ne dostavljamo pice.  :)

 

 

 

Ако сам успео да нађем Лакија у БГ, све може  :)  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2361 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja isti sistem koristim kao i kolega na slici gore sa futrolom kao nosac mobilnog. Postavicu slike kasnije. Ja koristim mobilni kao gps, kao kameru i kao brzinomer pa sam sad u fazi poboljsanja nosaca da moze da se podesava položaj telefona. Da ga ne bi izgubio u voznji,za svaki slucaj je osiguran tj. vezan je kroz onu rupicu za privezak. Ne znam kako bas da objasnim,ali u glavnom mislim da sam jasan. Kad stanem raskacim taj "kanapcic",otkacim usb prikljucak sa punjaca i iscupam telefon iz futrole.

Mana- nekad hoce da vibrira da je za snimanje neupotrebljivo. Kad nesto kuckam moram da skinem rukavice. Ako je Sunce u nezgodnom polozaju ne vidim ekran.

Ipak,bolje je sa njim nego bez njega.

Ja koristim Sony Ericsson arcS xperia i sa iGO radi vise nego odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Kupio L profil i pricvrstio vezicama za sat...

Zar nije mogao neki drugi položaj? Ovako si potpuno zatvorio sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

pa jeste,ali ako ne kaci nista, vidi do 220kmh, shto cesh priznati da je vise nego dovoljno :) a kad okaci navigaciju, na njoj ima brzinomer...

ja sam pokusao prosli odlazak na more sa givi nosachem i torbicim za gps, na pola puta skontao da mi pomalo odvlaci paznju, i da mu je mnogo lakse da je samo slusam...tako da od tad jednostavno upalim navigaciju na fonu, fon u dzep, jednu slusku u uvo, i gas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1656 postova
  • Motocikl: /

Bas tako... L profil je uvek tu, ali on ne smeta, sve se vidi... A mob ili navigaciju kacim samo kad idem negde dalje ili kad zatreba za neku ulicu...

Imam odlicnu speedometar aplikaciju (Ulysse speedometer pro) koja sve pokazuje...

e69962471ede86499b7b612a6dfd6140.jpg389d9fdcbb3a4cba90d43da4df543fc8.jpg

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Evo ti moje licno iskustvo, kupih Garmin za motor pre manje od mesec dana, evo me u grckoj i do sada je nisam ni jednom koristio normalno. Na tank torbu kad je stavis od sunca se ne vidi nista, na nosacu se ne vidi od tank torbe a i nemas kad da gledas u nju

Pored navigacije treba ti i konekcija za kacigu a cemu sve to...

Kakva god da je ne radi 100% ispravno, uvek ima neku svoju putanju i cesto je predmet zabune

Bitno je da znas gradove kuda ides i pratis znakove ili u krajnjem slucaju stanes i pitas nesto.

Lokalci su ti uvek najbolja navigacija

Ako mislis tel da koristis kao navigaciju totalni promasaj jer se toliko zagreje od sunca da prestane da radi

To mi se nekoliko puta desilo sa iPhone

Najpreciznija mapa ti je google maps a ako ti treba nesto trenutno uvek mozes da ukljucis trenutno, stavis slusalice u usi, tel u dzep i da te navede pomocu glasa bez gledanja u nju

Na tank torbi ili nosacu kakav god da ti je motor rizikujes da se slomis negde jer ti odvlaci paznju pa nisi u mogucnosti da pratis situaciju oko sebe.

E sad ako si ti jedan od onih koji ce da kaci navigaciju kao pojedinci po gradu da se kaze da je imaju to je vec druga stvar. Znam da je tvoje pitanje bilo nosac za mobilni a ja sam napisao i o navigaciji

Generalno za to pitanje bez obzira da li je tel ili navigacija

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislim da je SHeLLe sve objasnio

 

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2851 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Imam i jedno i  drugo. Više negativno nego pozitivno iskustvo. Kad je u tank torbi mnogo spustaš pogled na dole i ako uopšte nešto budeš video od sunca biće super.Mislim tako je počelo.Pa sam nabavio nosač telefona za volan. Poboljšanje za nijansu ali opet sunce ubi.Pravio sam neke "shade" varijante jer one kupovne su šit. Ton iako pojačan jedva čuješ osim ako nemaš BT u kacigi i naravno ako postoji varijanta da ton ide preko BT.Kod mene to važi na kacigi gde je BT originalan a na drugoj onaj add-on ne. Sa nosačem sam takodje imao problem što zaboravim da skinem telefon kad recimo stanem negde na kafu i sl.

Zaključak je da li bi trebao da imaš i jedno i drugo..... trebao bi, manje zlo sa nego bez.

post-27009-0-81181100-1465737608.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Generalno ja sam uvek bio protiv tih spravica i uvek sam bio za to da se nosi karta i da se pitaju mestani ali opet... vec u par navrata kad sam vozio u grupi se pokazalo kao zgodna naprava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2361 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kao sto sam i obećao ranije,a da ne otvaram novu temu jer nisam fotkao ceo proces izrade. Ovo je moj nosač navigacije. Tacnije telefona koji mi sluzi kao GPS, kamera i brzinomer. Nekada je bio jednostavan,kao sto ima @ser na svom motoru,ali sada sam ja to malo usavršio i modifikovao. Nego,donji deo nosaca je od stalka za mikrofon,a gornji je komplet u uradi sam fazonu. Hvataljke telefon drze cvrsto i nema sanse da ispadne. Sve je zategnuto sa leptir-srafom sa zadnje strane. Ja jos telefon osiguram vezicom od fotoaparata ako bas ispadne da ostane zakacen za motor. Jos ne znam kako ce biti kad budem snimao u voznji,da li ce vibracije biti prejake,ali za GPS i brzinomer je extra.

post-7764-0-66500000-1466421889.jpg

post-7764-0-65023300-1466421936.jpg

post-7764-0-61340700-1466421985.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja