Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Опет Чича да пита.

Купио сам на оглас kawasaki kle crash bar-бар тако каже-куне се да је скинут са kawasaki kle-а.

Сад не знам како да га наместим.Да ли је ко намештао шта слично?Гледао сам по форуму-ни налик ни 1 од приложених.Сутра ћу да усликам

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Cuburska 10, Euroguma. Ako doneses tocak, 500 dindzi balansiranje i montaza. Nemaju alat da sami skinu tocak sa motora, mora da se nosi.

ljudi, imate li svoj alat? enduro bez alata - to ne ide :)

odete sa motorom i skinete ga sami, zamenite gume kod njih, i vratite posle.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

ljudi, imate li svoj alat? enduro bez alata - to ne ide :)

odete sa motorom i skinete ga sami, zamenite gume kod njih, i vratite posle.

 

Ja stanujem blizu njih, skinem, prosetam se i vratim. Sada me ceka ponovo posto hocu da farbam felne. Ipak je malo nezgodno skinuti tocak ispred servisa, treba bar neka cigla, daska, itd.., narocito za prednji tocak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

KLE-petasi,eto posle 5 godina resih da se oprostim od svog ljubimca,zaista me je posluzio maksimalno (bez preterivanja) jos uvek sam zadovoljan ovim motorom i na neki nacin bice mi zao ako neko resi da da novce za njega...

 

Nadam se da adminima nece smetati sto ovo pisem na nasoj strani jer nemam 500 postova da ga oglasim kako dolikuje 1mda.gif

 

Ako nekog znate da je zainteresovan...bilo bi mi drago da ostane u krugu...

 

Pozz i svako dobro - mozda ipak ostanem u sekti 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Provozane nove gume, na zalost jako malo testiranja van asfalta (i to malo je vecim delom sa suvozacem...). Ono sto za sada mogu reci: ponasanje na asfaltu puno bolje od ocekivanog, ne osetim neke narocite vibracije, nisu nista bucnije od prethodnih guma ili bar ja ne cujem od vetra. Van asfalta konacno imam poverenje kada vozim terenom sa bocnim nagibom (ovo se odnosi na prednju TKC 80), zadnja ne klize na travi i blatu kao sto je bio slucaj sa Scoutom (zadnja je Mitas E09). Morace ovo sve jos dosta da se testira, po svoj prilici tek sledece godine. Prvi utisci su obecavajuci 0takoje.gif

 

E sad, ono sto mi se ne svidja jeste cinjenica da na zadnjoj gumi vec primetim tragove trosenja i to nakon nepunih 500 km iskljucivo asfalta. Videcemo koliko ce potrajati... Posto me uskoro ceka jos vozanja asfaltom vraticu Scout-a, nema razloga da trosim krampone kada imam izbora.

 

WrSEk4b.jpg

 

Vlasic, put prema releju na vrhu Paljenik.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Kolege, treba mi usluga... neko kome je motor blizu da mi izmeri dimenzije retrovizora, tačnije C i D dimenziju sa slike

 

.68kEnhx.gif

 

Hvala

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da li neko mozda zna tacne duzine svih sajla na motoru?

Pukla mi je jedna od sajli gasa(istrulila :staa2: ) pa buduci da je ipak motor u godinama kako bih smanjio mogucnost ponovno pucanja neke sajle zeleo bih da ih zamenim sve.

Kako trenutno nemam luksuz da raskopusam motor i ostavim ga takvog dok ne zavrsim sajle prema uzorku, ako neko zna duzine napravio bih odmah sve i tek onda se bacio na ogoljavanje motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Ne bih pravio sajle gasa jer su malo mekse za razliku od sajle kvacila,kupi originalne!Ja sam sajlu gasa,kontra sajlu i sajlu kvacila ukupno platio oko 25 eura na ebay-u u Engleskoj sa modela iz 2005 koji je jako malo presao ali mi ih je drugarica donela tako da ne znam koliko bi te kostalo slanje na adresu. Inace zvao sam Stankaru i za jednu novu sajlu mi je trazio oko 35 eura cini mi se...imas i po Nemackom ebay-u sto je bolja varijanta ali nikog nisam imao tamo da mi donese. Ostavi mi broj na pp mislim da imam staru sajlu gasa,poklonicu ti je ako je nadjem,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

@ Tarabić

Otprilike na mom kle-u mere koje tražiš su otprilike iste:220mm. U pitanju su retrovizori sa okruglim ogledalima čiji je prečnik 120mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Poz ljudi,,,,imam pitanje....da li neko zna gde moze da se nabavi guma (tzv kardan guma)...ispod straznjeg lancanika? i koliko je normalni "luft" u njoj,,moja ima nekih 5-6 mm u osi okretanja lancanika ,,,i da li je to normalno ili vreme za menjanje..napominjem da je otpor prilikom okretanja iste rukama prilicno slab..inace kle je skoro pa nov....tako da nisam siguran sta je dopusteni max..tj...sta je normalno..

 

Ja ga takvog tjeram do kraja sezone,i onda mijenjam lanac,lancanike i gumice koje su otisle kao i tvoje :moto3:.Moje misljenje da se vise trebas bojati lanca u kakvom je stanju,jer on ako se odkopca moze napraviti veci problem nego ako lancanik proklize.A moj je 92-go godiste.

 

Reseno:

 

-nov lanac,lancanici,kardan guma i LEZAJ tocka koji je svemu tome izgleda mnogo pre vremena skratio radni vek.

 

Ovom prilikom pohvale majstoru Peri na pedantnosti i vrhunski odradjenom poslu,dok je mene imao sve vreme nad glavom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Kle je apsolutna legenda od motora. Evo par slika moga klea 1zdravo.gif

 

5650C7F1-B7E2-E745-A258-44C4AFEC1AC2_thumb.jpg

 

BCF78966-ABE9-EB41-BDBC-9A86E8377DB8_thumb.jpg

 

 

A33B61BE-B209-E14C-B3D2-0E0C9AC0529E_thumb.jpg

 

 

7F7759A8-BACE-0A46-BF95-B186CFD2EEA5_thumb.jpg

 

72344400-196D-0343-ABBD-A0051D2763EF_thumb.jpg

 

6BC29921-44BA-EA43-ADF3-CEEFD60AA9E8_thumb.jpg

 

Nije mu baš lako samnom, ali on to podnosi odlicno. Drugi motori bi se raspali odavna 1lol.gif

 

Poz

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: trenutno bez, bio KLE `04

Bravo STOP, lepo je videti da se koristi i kao hard enduro, jel realno nije daleko uz male (:D) modifikacije na motoru. Moj je mene i moje prohteve ispostovao, al po vojvodjanskom glina-blatu poslednje tri godine, a nadam se da ce i jos mnooogo godina.

 

Evo jedne zanimljive stranice: http://www.amxsa.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=131

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Ja san na svome instalira visoki blatobran, jer sa onim oriđiđi blatobranom nesmiš proć ni blizu blata 1oda.gif Također sam poveća udaljenost od tla (dogbones), te san namistia ovjes na najtvrđe (prednje vilice na 1.5 bara, zadnja opruga na 5). E i ugradia san shacal auspuh (lakši je 7 kila od origilala). I neke malo grublje gume. I to je to.

 

 

Kod klea je najveći problem težina, ne treba ići u teretanu, vježba se na terenu 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ljudi, i meni pada na pamet da menjam auspuh, sto zbog zvuka, sto zbog jos malo tih konja, koji su mi skinuti zbog katalizatora. Je l imate neki ideju, koji bih mogao da stavim? Osim iz Ade. Ne radi covek. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Ljudi, i meni pada na pamet da menjam auspuh, sto zbog zvuka, sto zbog jos malo tih konja, koji su mi skinuti zbog katalizatora. Je l imate neki ideju, koji bih mogao da stavim? Osim iz Ade. Ne radi covek. :zdravo:

Ne samo to nego bice i laksi jer je originalni top tezak kao tucak...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

I ja bih menjao auspuh,Robert ne radi a oni drugi su preskupi i nisu kvalitetni kao njegovi.Cuo sam da Andjelo iz Bele Crkve radi dobre auspuhe,a cini mi se da vama iz Panceva nije daleko1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Pa 80ak kilometara. Za jedan dan moze da se izdvoji da se ode, ako nije skupo. :neznam:

 

Je l zna neko njegove radove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja