Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

A da resenje ti je da nadjesh magnet od novijeg kle-a i da zamentish.

 

Lancanik deluje da je ok koliko mozhe da se vidi sa slike. Jedna od metoda provere potrosenosti lancanika je da uzmesh lanac sa dva prsta na sredini zadnjeg lancanika i povuchesh ka nazad, ne bi smeo da se odvoji lanac da vidish ceo zub ispod, nadam se da si ukapirao.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Magnet je na gpz500s ''sredjen'' od 1994. pa na dalje pa posto su iste masine moguce da je i kod kle isti slucaj :neznam: . Inace, vecina modela ispod '94 na kojima nije uradjena ova izmena se magnet vec razletio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Posle jucerasnjih stotinjak km,,,ostadoh bez sajle za gas,, na moju veliku srecu doslovce u garazi,,,

Elem ,ovo je prvi put pa krenuh redom jutros,,bocne strane,sediste,rezervoar i sad gledam odozgo medju karburatore,,,bez neke daljnje ideje,

Da li moram da skidam karburatore ili neko sa vise iskustva ima pametniju ideju? btw ,2005god.

Sajlu nameravam da napravim kod Bobana u Bg pa ovom prilikom imam i pitanje na tu temu,,nova original ili pravljena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nema potrebe da skidas karbove. Skini plastike, rezervoar i airbox i mozes da pridjes sajlama. Skoro sam imao isti problem u sumi pa pricam iz iskustva. Nove ili pravljene nemam pojma, jos uvek nisam sredio svoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Nema potrebe da skidas karbove. Skini plastike, rezervoar i airbox i mozes da pridjes sajlama. Skoro sam imao isti problem u sumi pa pricam iz iskustva. Nove ili pravljene nemam pojma, jos uvek nisam sredio svoje.

Mnogo hvala na savetu .. uspeo sam da im pridjem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Ostavi ga da se slegne ulje, očisti to masno i dobro provjeri da deklo nije probijeno. Ulje može izać kroz filter zraka (to se dogodi kad motor leži nizbrdo ili naopako).

 

Evo jedna slija od jucer 1moto3.gif

 

B1B1CBBB-CCD2-DD4E-9750-4E4AD26FC245_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

živa je Klementina! Dobro me je prepala...malo je radio i sve lampice se ugasile i sve je kako treba :-)

Kleu uvek svetle lampice posle pada. kada zvekne, kao sto je receno, uspravi se i pusti da odstoji nekoliko minuta, potom se upali i ppsle kraceg rada ili voznje lampice ce se pogasiti ako je sve u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ima li neko ideju gde kod nas kupiti polugu menjaca? Moja se onako, malo potpuno pokrivila iz cista mira 1zvizduk.gif

 

VH5H46I.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ti pod hitno da menjaš nick iz "Gliga" u Gliba".:moto3:

 

I, priznaj, koliko te traktora izvlačilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

E, bilo je neko klizavo blato tako da sam prosao bez problema. Dobro, pao sam bas zato sto je klizavo ali to se ne broji... Stitnici rucki koje sam pljuvao neki dan su potvrdili moj prethodni stav, sraf je potpuno iscupao navoj na jednom od mesta za montazu tako da su sada apsolutno beskorisni.

 

@Ghosty SLO

Instrument tabla je bila blatnjava... Mislim da dalje ne moram pricati. Tri zetona u samousluznoj autopraonici su bila potrebna da sebe i motor dovedem u neko skoro prihvatljivo stanje :D

 

Javljaj utiske za C-17, guma deluje obecavajuce na fotkama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ima li neko ideju gde kod nas kupiti polugu menjaca? Moja se onako, malo potpuno pokrivila iz cista mira

 

Samo poluga mjenjaca ili i one polugice koje rade prenos na osovinu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Samo poluga. Ova je dovoljno iskrivljena da ne bih pokusavao ispravljanje dok ne nabavim rezervu :) Moze jos da se vozi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Samo poluga. Ova je dovoljno iskrivljena da ne bih pokusavao ispravljanje dok ne nabavim rezervu :) Moze jos da se vozi...

 

Ja sam juce uspjesno vratio u zivot potpuno smotanu polugu mjenjaca, zagrijavanje i lagano ispravljanje. Gledam da narucim iz engleske sa ebay-a, pa ako hoces, da vidim da porucim dvije, da se nekako izdogovaramo za preuzimanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja sam juce uspjesno vratio u zivot potpuno smotanu polugu mjenjaca, zagrijavanje i lagano ispravljanje. Gledam da narucim iz engleske sa ebay-a, pa ako hoces, da vidim da porucim dvije, da se nekako izdogovaramo za preuzimanje.

 

Ispravio i ja svoju danas, necu porucivati. Hvala na ponudi 0takoje.gif

 

 

 

EDIT:

 

Evo da vidite kako je izgledala poluga. Bas cudo da se tako, iz cista mira toliko iskrivi bicikl.gif I stitnik ruku, isto tako iz cista mira stradao... I svi prekidaci se napunili blatom, morao sam ih rastavljati da prorade kako treba.

 

3gIk2ow.jpg

 

yUd2ukz.jpg

Promenio član Gliga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Društvo danas kad sam vozio primetio sam da neće svaki put menjač u prvu...jednom u deset puta spustim do druge I neće dalje..onda malo otpustim kvačilo kao da ću da krenem I onda vratim I ulazi u prvu bez problema...da li se to nekome dešavalo?

 

To mi se deshavalo na DT-u, problem je shto lamele u korpi kvacila imaju malo lufta, tj nazubile su zidove gde se naslanjaju na korpu, bar je to bio problem kod mene... Majstor mi je rekao tada da ne radim to sa otpushtanjem kvacila nego da malo zaljuljam motor napred nazad i upasce, mislim to su pomeranja od 10cm.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja