Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Evo još jedna slika mene i klea u akciji 1lol.gif Neki kamen mi je poremetia putanju, opalia san glavon u ovo stabalce i završia u grmlju.

EB32343B-7B1B-F24B-8606-FCF09C9DDC49_thumb.jpg

Mene je malo bolila glava par dana, kleu nije bilo ništa.

Kad već stavljam ovo, evo video još jedne havarije. Ovo mi se sve počelo događati kad sam stavio blatobran od ktm-a 1lol.gif

 

 

http://www.youtube.c...h?v=Cbe2kLCEsYM

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

fali izmedju c i h umesto tackica om.watc ;)

@Stop Svaka vam cast kad ste izvukli motor iz one rupe i zbunja, a kamerman je mogao malo i da pomogne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

STOP@

 

Ne da si opalio glavom u drvo nego vidim da si ga i oborio :care:

Inače šta je taj tvoj paKLEni motor sve preživeo dolazim do zaključka da je vozač KLE najslabija karika, sve ostalo je ko iz Japana :takoje: a čim se umešaju Austrijanci nastaju problemi :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

fali izmedju c i h umesto tackica om.watc ;)

@Stop Svaka vam cast kad ste izvukli motor iz one rupe i zbunja, a kamerman je mogao malo i da pomogne.

samo izmedju om i watc je / a ne . :) znachi om/watc

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

fali izmedju c i h umesto tackica om.watc ;)

@Stop Svaka vam cast kad ste izvukli motor iz one rupe i zbunja, a kamerman je mogao malo i da pomogne.

samo izmedju om i watc je / a ne . :) znachi om/watc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Evo ispravni link, sorry

 

@zogu kasnije smo zaključili da mu je to bila izvlakuša da nemora pomagat 1lol.gif

 

@Rille ipak sam ja Bosanac, glava tvrđa od kacige 1moto3.gif Moj kle je pokretni spomenik, stvarno je preživia sve i svašta, a nikad nikakav problem nisam imao sa njime 1care.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

@STOP

 

Ova slika je nishta u odnosu na snimak, svaka chast kako ste ga izvukli na ruke. Al najachi je snimatelj koji sve vreme ponavlja da je to zbog narandzastog govna koje si stavio :lol:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

@marre 0staa2.gif1care.gif jedva sam prepoznao klea 1oda.gif točno to mi treba 1lol.gif0takoje.gif

 

@ U-Rosh, stvarno su mi se dogodile 3 havarije isti dan kad sam stavio taj blatobran 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Au STOP, koji ste vi kraljevi. KLE ti ima par dobrih kontuzija vala! :lol:

 

 

A evo i ja ove godine omastih malo asfalt, mislio sam da ce sezona proci bez da ga i jednom spustim kako ne treba, al' ne lezi vraze. Krenem ja da operem motor na pumpi, i ajd' da svratim to retail parka(kao shoping mol na otvorenom), do Uradi sam, da uzmem jelensku kozu, da mogu posle da ga obrisem kako valja, i ulazim ja u taj retail park, sve lepo polako, odmah ide krivina i neki kafic, a oni kad prave majku im, stavljaju te uglancane betonske ploce(isto je i na pumpama), i ja malo se nakrviim isao sam 10 na sat bukvalno, i opca, ja dole, a motor metar u napred. Ja ustajem, neki momci, skacu da pomognu, dizemo motor, ja vec mislim do k*rca, sjebah sad plastike za glupost, a cuvam ga ko casu, medjutim, crash barovi su se pokazali, pao je pravo na njih i samo su oni malo izgrebani, i neko dodatno svetlo sto sam okacio na njih(kinesko, ali i dalje radi!), tako da je steta minimalna. Sve ostalo je savsim okej i nije imalo kontakt sa betonom. U stvari kofer i stinitk za ruke jesu malo, ali to je to.

 

Eto ko je rekao da su mali crash barovi, sad sam ih stestirao i odradili su posao odlicno!

 

Uradicu par slika kasnije kada budem mazao lanac, i ofarbao nosac od pomocnog svetla, posto se i on ogrebao malo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

A evo i te ogrebotine:

 

 

 

IMAG0215.jpg

 

Malo kofer, i malo stitnik za ruke i to je sve. Ja imam jednu ogrebotinicu na podlaktici, jer sam imao tanku koznu jaknu samo, ona je malo stradala, ima dve tri rupice, onako da je koza skinuta ali to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

A evo i te ogrebotine:

 

 

Ne bi bilo loše da te farčiće namestiš da stoje sa unutrašnje strane rolbara, bili bi zaštićeniji u takvim situacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

I jesu bili sa unutrasnje strane, i da su ostali verovatno bi slomili plastiku ili je ogrebali, jer je milimetar i izolir traka, (da se ne bi izgrebalo za svaki slucaj), delio aluminijumski nosac od plastike. Ovako malo cu da ga osmriglam i ofabram opet i bice super!

 

A crash ce na prolece na farbanje i plastifikaciju opet, cisto da bude cakum pakum. :aha:

 

 

Inace kvalitetno ste uradili ove nosace, eto testa! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Društvo danas kad sam vozio primetio sam da neće svaki put menjač u prvu...jednom u deset puta spustim do druge I neće dalje..onda malo otpustim kvačilo kao da ću da krenem I onda vratim I ulazi u prvu bez problema...da li se to nekome dešavalo?

 

Probaj da podesis sajlu kvacila po fabrickom uputstvu :

 

kraj rucice da ima "luft" od oko 15mm-18mm ,meni je to resilo sve probleme oko menjaca,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Planiram da u toku zime prikupim keš i zamenim stare magnete pre nego što naprave neku štetu...e sad,

čitao sam da su ljudi svašta budžili i prepravljali...ja bih radije da stavim pravu stavar i da budem miran.

Sad je naravno pitanje šta je prava stvar - ako bih kupio ovaj rotor da li sam sve rešio ili mora da se menja još nešto zbog drugačijih magneta?

 

http://www.electrexw...atalog/RO5.html

(KLE je 2006.)

 

Ili da se uopšte ne trudim da sam kupujem nego da odem negde u servis da mi to urade?

Pa ako uzmesh originalni magnet nema shta da prepravljash ali ako hocesh da budzish npr od zzr-a 600 kazhu kolege da mora da se prepravi neshto ali ne bi trebalo da je komplikovano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ta varijanta sa magnetom od er-5 i en-500 trazi novi poklopac dekla jer je magnet malo veci. Ne znam kako je kod zzra. Najveci problem je sto su oni pinovi za paljenje na drugom mestu, majstor onda istruze stare pinove i navari nove. To mora da se uradi extra precizno, po meni nemoguce u radionicama i posle toga magnet ostaje ekscentrican, pravilno bi bilo odneti ga na masinski fakultet da ga izbalansiraju, to je deo direktno na radilici, hoce da pokvari frajlauf, nikako to ne preporucujem. Imao sam slican problem, moj motor je imao prepravljen magnet, pa mi je pukla kajla posle mesec dana i na kraju sam kupio polovan stari tip magneta i original deklu (posto je svet mali mozda je to bas tvoj motor, isto je godiste). Inace razlog zamene magneta je bio sto je prodavac imao hitnu prodaju neispravnog starog kle-a, pa je skinuo magnet sa ovog koji je cekao kupca, sve mi je to rekao pred prodaju, kada sam prvi put video motor nije ni bio montiran magnet tako da njega ne krivim nista, ja sam sve to prihvatio jer tada nisam znao za potencijalne probleme.

Magnet sa electrexworlda sam cuo da je odlican, pazi samo na carinu, zamoli da ti napisu racun do 50eur, tesko da ces naci jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Definitivno nije moj, moj je imao crne poklopce agregata, ali bar mozes da imas ideju zasto je stari magnet, neki trgovac nesto budzio. Zadnja tri broja sasije na mom su 947 .

Wemoto mi je jednom napisao racun na manje, drugi put nisu hteli, budi uporan i posalji mail pre placanja. Inace su jako korektni, jednom su greskom poslali prednji lancanik za drugi motor i poslali su novi bez vracanja starog, stigao je za 2. dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Danas sam skinuo dodatna svetla jer je jedno crklo samo od sebe nazalost, i nakon toga je pocelo da se dimi kabl od svetla na mestu gde je naslonjen na drugi kabl ispod plastike. Taj kabl je oblozen nekom izolir trakom, kroz koju je progorela mala rupica. Oblozio sam to novim slojem izolir trake, ocistio lanac, i podmazao, obrisao motor, i sad je cakum pakum.

 

Nemanjahh, gde si radio vizir? Je l si radio kod Ivana? Imamo isti tip, samo sto ti nemas rupu, pa me zanima kakav ti je utisak? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Imam problem:

 

Kada dam kontakt i pritisnem dugme za paljenje prvo iz kutije sa osiguracima dobijem "klik" ili nekoliko njih. Tek nakon nekoliko pritiskanja start dugmeta motor zavergla, jednom kada upali radi bez problema.

 

Pregledao sam sve osigurace, nije do njih. Nijedna zica nije ocigledno prekinuta. Ranije se ovo desavalo jednom u 20-30 paljenja a sada svaki put (nakon zadnje seanse sa blatom i posete praonici.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Skriputav? Hm... mozda od vetra, ali ako je do plastika, probaj da ga stisnes kada cujes taj zvuk ako prestane onda je do nosaca. Proveri da li imas sve podloske na mestu, ja sam izgubio jednu zajedno sa srafom, pa mi sad vibrira bucnije malo pri nizim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Imam problem:

 

Kada dam kontakt i pritisnem dugme za paljenje prvo iz kutije sa osiguracima dobijem "klik" ili nekoliko njih. Tek nakon nekoliko pritiskanja start dugmeta motor zavergla, jednom kada upali radi bez problema.

 

Pregledao sam sve osigurace, nije do njih. Nijedna zica nije ocigledno prekinuta. Ranije se ovo desavalo jednom u 20-30 paljenja a sada svaki put (nakon zadnje seanse sa blatom i posete praonici.)

Najverovatnije chetkice na anlaseru, probaj tada kada samo cakce da uzmesh neku drshku od metle ili neki drveni shtap pa malo chukni anlaser ili samo ubaci u brzinu i gurni motor da se rotor malo okrene i napravi kontakt sa chetkicama i zaverglace. A mozhesh i da zamenish chetkice, pasuju od nekog auta ne znam kog, meni je to majstor nabudzio ali znam da mora da se malo osmirglaju da bi upale u kucishte i da mora da im se ureze navoj za kontakte ali definitivno jeftinija varijanta od originalnih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

@Gliga

A to sto cujesh klik klik ti je relej anlasera, mozhe da bude i do njega a to mozesh da proverish isto kada cakce uzmesh i prespojish ga, taj relej ti je ispod plastike koja se otvara kljuchem tamo otprilike gde sedi suvozach i ima dva debela kontakta (shrafa) e uzmesh samo neki debeli shrafciger i spojish ta dva shrafa i vidish dal hoce onda da zavergla ako nece nije do njega nego su chetkice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja