Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Imam problem:

 

Kada dam kontakt i pritisnem dugme za paljenje prvo iz kutije sa osiguracima dobijem "klik" ili nekoliko njih. Tek nakon nekoliko pritiskanja start dugmeta motor zavergla, jednom kada upali radi bez problema.

 

Pregledao sam sve osigurace, nije do njih. Nijedna zica nije ocigledno prekinuta. Ranije se ovo desavalo jednom u 20-30 paljenja a sada svaki put (nakon zadnje seanse sa blatom i posete praonici.)

 

Provjeri kablove koji idu na anlaser, da se nisu olabavili. Imao isti problem, debela crna zica koja ide sa releja anlasera, ispod desne plastike na anlaser, na sarafu na samomom anlaseru je bila problematicna, odvrnuo se saraf od vibracija, gubio kontakt. Dotegao saraf, problemi nestali. Ako se cuje klik, onda relej radi svoj posao uredno i problem je dalje od releja prema anlaseru.

 

Takodje, provjeri da li ti je dobar akumulator, da nije nastradao prilikom prevrtanja, jer moze biti da nema snage da zavrti anlaser.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Hvala na savetima. Akumulator nije problematican jer posle nekog pokusaja (nekad prvog a nekad petog) uvek zavergla i upali bez problema, uz to upali i ksenonska svetla. Svidja mi se ova Svestenikova opcija sa odvrnutim srafom jer je bezbolna i ne zahteva majstora :D Ako ne bude do toga ne gine mi neki strucnjak a to mi sad nikako ne odgovara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Meni se isto taj klik događao jedno vrijeme, da bi na kraju skroz prestao reagirati na dugme za paljenje. Palia san ga na guranje. Problem je bia u neispravnom dugmetu za paljenje, neki kontakt je bia odvojen 1lol.gif Ja sam naravno mislio da je anlaser u banani, te ga skinio i nosio na popravak uzalud 1lud.gif1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Hvala na savetima. Akumulator nije problematican jer posle nekog pokusaja (nekad prvog a nekad petog) uvek zavergla i upali bez problema, uz to upali i ksenonska svetla. Svidja mi se ova Svestenikova opcija sa odvrnutim srafom jer je bezbolna i ne zahteva majstora :D Ako ne bude do toga ne gine mi neki strucnjak a to mi sad nikako ne odgovara...

Ma i ako su chetkice, kod mene su bile chetkice, ustvari jedva da ih je bilo 1aha.gif, resicesh to za sitne novce i onda si opet miran godinama. Jedina muka je vratiti anlaser posle, mora da se otvara dekla da bi se navukao lanac preko lancanika, samo mora motor da se nakrene da ne iscuri ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Koliko ima tih cetkica? Gledao sam po netu, moglo bi se to i originalno poruciti. Ne volim budzevine a ove kostaju nesto ispod 15 eura komad.

 

Danas sam jos jednom pregledao kontakte, sve je zategnutno i pritegnuto. Ostaje da pregledam prekidac mada bi mi bilo cudno da je do njega jer ipak na svaki pritisak dobijem "klik". U sustini moze i ovako da se vozi bez ikakvih problema, samo nemam poverenje da se zavlacim u sumicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Bavaniste
  • Motocikl: Suzuki GSX600F Katana

Ja bih ti samo dao savet da pregledas kleme na akumulatoru jer se meni desavalo to klik klik na ST jer plus klema nije bila dobro pricvrscena. Nadam se da ti je samo to u pitanju. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Pa labava klema i kontakti su prve stvari koje se provere pa se iznosi problem, mislim ja bar tako radim :neznam: , valjda smo mi koji vozimo ove enduro mrcine malo advanced useri u odnosu na ove od kafica do kafica. :nanana:

 

@Gliga

 

Idu 2 cetkice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Danas sam jos jednom pregledao kontakte, sve je zategnutno i pritegnuto. Ostaje da pregledam prekidac mada bi mi bilo cudno da je do njega jer ipak na svaki pritisak dobijem "klik". U sustini moze i ovako da se vozi bez ikakvih problema, samo nemam poverenje da se zavlacim u sumicu.

 

Glupo pitanje, ali da li ti svijetli lampica lera punom jacinom ? Jedna od situacija koja mi se desila je bila da mi se prilikom jednog ispustanja na lijevu stranu nekako ostetila zica koja iz mjenjaca vodi signal za lampicu lera.

 

Lampica lera nije svijetlila kako treba i odmah sam imao problema sa paljenjem, od toga da uopste nece da sastavi do toga da bude samo "klik". Cim sam popravio ostecenje na zici, sve uredno proradilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pa labava klema i kontakti su prve stvari koje se provere pa se iznosi problem, mislim ja bar tako radim :neznam: , valjda smo mi koji vozimo ove enduro mrcine malo advanced useri u odnosu na ove od kafica do kafica. :nanana:

 

Iznenadio bi se kako nonsalantno neki endurasi sa ovog foruma idu u voznju, da ne prozivam sad :jee: .

 

Salu na stranu, moze se desiti da pukne licna od starosti unutar samog kabla, treba i to provjeriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Bavaniste
  • Motocikl: Suzuki GSX600F Katana

Pa labava klema i kontakti su prve stvari koje se provere pa se iznosi problem, mislim ja bar tako radim :neznam: , valjda smo mi koji vozimo ove enduro mrcine malo advanced useri u odnosu na ove od kafica do kafica. :nanana:

 

@Gliga

 

Idu 2 cetkice.

 

Ima tu neke istine :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Servisno upustvo kaze da je duzina cetkica 12-12.5 mm, servisni limit je na 8.5mm. Dakle te Zastavine su vec polu potrosene prakticno. Kada se uzme razlika u ceni mozda ni to nije tako lose resenje, samo onda sleduje cesca zamena tj cimanje oko skidanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Servisno upustvo kaze da je duzina cetkica 12-12.5 mm, servisni limit je na 8.5mm. Dakle te Zastavine su vec polu potrosene prakticno. Kada se uzme razlika u ceni mozda ni to nije tako lose resenje, samo onda sleduje cesca zamena tj cimanje oko skidanja.

Ma nadji neke duze i obrusi i to ti je to. Mozhesh da skinesh tvoje i odesh u prodavnicu nadjesh neke najslichnije sa duzinom koja ti treba ili duze, obrusish i teraj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Hm, ispadne da je problem ipak bio u start dugmetu. Juce sam samo rastavio i sastavio prekidac i od tada sve radi normalno. Sad mi krivo sto sam propustio vikend voznju zbog banalnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

nešto pravi neki škriputav zvuk na 2000-3000 obrtaja nisam uspeo da otkrijem da li je vizir ili plastika oko sata

 

 

Znam da se svi žale na razne tandrkajuće zvuke,ali mene posebno nervira drndanje instrument table,pri 2 500-3 500 obrtaja >:(

Sve je dobro zavrnuto,pa ako neko ima neko rešenje(oprobano),neka javne.

 

Skineš masku, i na sve dodirne površine ploče sa instrumentima i maske nalepiš dvostrano lepljivu sunđerastu traku za lepljenje tapacira. Najčešće je koriste farbari kada ponovo sklapaju rastavljen automobil. Možeš je kupiti u svim prodavnicama farbi, boja i lakova. Naravno, kada je lepiš, nemoj skidati foliju koja štiti lepak na spoljnjoj strani.

Drugo rešenje je siva sunđerasta - penasta traka koju koriste monteri gips ploča. Ima odličan lepak, lako se oblikuje po zakrivljenjima i radi 100%

Ni jedan zvuk viška! Provereno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Meni je problem resila unutrasnja guma od bicikla,isekao je u sirini od 2cm oblozio ivicu table celom duzinom i sve ponovo uklopio,Nema ni najmanjeg zvuka vise.

Nisam probao sa lepljivim sundjerastim trakama zbog bojaznosti da mi ne ostane lepak na tabli posto pretpostavljam da nece dugo da traju na suncu? a i da sundjer ne zadrzava vlagu..mada vidim da i to resnje izgleda nije lose :)

 

nešto pravi neki škriputav zvuk na 2000-3000 obrtaja nisam uspeo da otkrijem da li je vizir ili plastika oko sata

 

Znam da se svi žale na razne tandrkajuće zvuke,ali mene posebno nervira drndanje instrument table,pri 2 500-3 500 obrtaja :(

Sve je dobro zavrnuto,pa ako neko ima neko rešenje(oprobano),neka javne.

 

Skineš masku, i na sve dodirne površine ploče sa instrumentima i maske nalepiš dvostrano lepljivu sunđerastu traku za lepljenje tapacira. Najčešće je koriste farbari kada ponovo sklapaju rastavljen automobil. Možeš je kupiti u svim prodavnicama farbi, boja i lakova. Naravno, kada je lepiš, nemoj skidati foliju koja štiti lepak na spoljnjoj strani.

Drugo rešenje je siva sunđerasta - penasta traka koju koriste monteri gips ploča. Ima odličan lepak, lako se oblikuje po zakrivljenjima i radi 100%

Ni jedan zvuk viška! Provereno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Kako mislis nece da upadne? Blokira ili?

 

Meni se to nikada nije desilo, iako menjac nekad voli da zeza, nikad toliko da ne mozes da ubacis u brizinu.

 

Je l radis sve kako treba kod saltanja? Ne znam koliko vozis pa zbog toga te pitam. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Hm, ispadne da je problem ipak bio u start dugmetu. Juce sam samo rastavio i sastavio prekidac i od tada sve radi normalno. Sad mi krivo sto sam propustio vikend voznju zbog banalnosti.

Jebesh vikend voznju, vazhno da nisi rasturao anlaser ako je vec bio u tasteru problem. I uvek prvo proveri kontakte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Ovo je ok rešenje za neko vreme... ali bih više vole da mi neko kaže šta je to što treba da sredim da menjač radi kao nov

Da li treba promeniti te lamelice? Ili servis kvačila? Ili kompletnu korpu?

 

Bokilić kaže: vozi i ništa ne diraj :neznam:

 

Ja sam mog KLE-a stvarno zavoleo i planiram da mu zamenim malo po malo sve dok ne bude kao kad je izašao iz fabrike :)

Isti savet sam dobio, vozi i ne diraj, zamenom lamela necesh nishta dobiti a da menjash sve uopshte nije jeftino.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Hm, ispadne da je problem ipak bio u start dugmetu. Juce sam samo rastavio i sastavio prekidac i od tada sve radi normalno. Sad mi krivo sto sam propustio vikend voznju zbog banalnosti.

 

Dobro si proša, ja san skida anlaser uzalud 1lol.gif0takoje.gif

 

I vozia san 3 miseca bez paljenja, moš mislit kako je kad ti se u ovakvoj situaciji ugasi motor 1lol.gif (izgleda da je ravno, ali je poprilično uzbrdo)F19913CE-D812-F340-AFAD-895A6905BC74.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@Eurokrem a i sve ostale kojima zatreba

Trebao sam da zamenim sajlu gasa. Gledao sam po ebay-u, Louis-u i weemoto-u i cena mi se ucinila prevelikom(16e+dostava pa navise). Ipak sam resio da pogledam kod "Boban sajle" i napravili su mi novu sajlu za nesto preko 300 rsd. Verujem da nije kvalitetno resenje kao original ali i nek pukne 7 puta opet mi se isplati(ako zanemarimo malo zivaca i drndanja sa zamenom).

 

@STOP

Au ti ga bas ne stedis. Iskreno ti zavidim na voznjama i terenima koje imate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja