Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova

Za predrag003.

Druze, ja sam skoro sredjivao karbove. Naime motor je neko vreme lose radio, pod tim milsim da mu je ler bio nestabilan i nisam mogao da ga podesim. Osim toga, masina je neujednaceno radila. Najzad je pocelo i prelevanje, i to na crevu koje izlazi iz plasticne kutije gde se nalazi filter za vayduh. Zbog svega navedenog posetio sam majstora i uradio ciscenje, vakumiranje i sinhronizaciju karbova. Moras da proveris u kakvom stanju ti je rezervoar, odnosno da nije mozda korodirao. Ako jeste, stavi filter za gorivo. Cena navedenih radova je 5000din. U svakom slucaju dok to ne odradis, nemoj da vozis motor da ne zariba slucajno, jer gorivo zna da prelije u ulje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ljudi, sledećeg vikenda (7.jul) je moto skup u Petrovcu, tj. u Gornjačkoj klisuri. Voleo bih da znam da li neko od vas možda planira da dođe, bilo bi mi drago da se opet malo družimo. Ja sam slobodan, ne radim i stojim vam na raspolaganju. Ako ste voljni,možda se organizujemo i opet skočimo do Krupajskog vrela na jedno kupanje i do manastira naravno. Glavna dešavanja su u subotu. Uveče je koncert, preko dana igrice, ručak, defile do Petrovca itd.

Ajd, javljajte se na vreme da se organizujemo. Nadam se samo da neće neka kiša...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@Srle69

Nazalost 15. imam svadbu a planiram da idem i na voznju na Valjevske planine tako da ipak necu imati finansija i za skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Znam da nije jednostavno uklopiti sve obaveze i finansije. Moj broj telefona imate, pa ako slučajno (ili namerno) rešite da dođete, javite se. Za ostale voljne druženja, može dogovor i na PP.

Ja sam na skupu i u petak uveče i u subotu. U petak idem sa ženom i društvom samo uveče na koncert i to kolima, a u subotu idem motorom preko dana, a uveče opet kolima na koncert.

Bilo bi mi drago da vidim još neki KLE na skupu.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ljudi, bio sam u Deliblatskoj pescari za vikend, i tamo mi je motor pao na pesak, tj. stao sam i propo je u pesak i pao na zemlju, ja sam ga zadrzao koliko sam mogao. Dakle nista strasno, nema cak ni ogrebotinu, ali!

Curi mu neko ulje iz dekle kod fuzastera kod menjaca, ja sam zvao Marphija(kome jos jednom hvala, uvek ga smaram za nesto! :D), i ustanovili smo da je to, od onog ulja za podmazivanje lanca, jer je lepljivo, i curi iz dekle kroz koju on prolazi. Ja sam obrisao to ulje, i nije vise curilo, i nisam imao problema, sve dok ga danas nisam oprao i ponovo podmazao racunajuci da posle toga, i silne prasine, bi bilo dobro, i kada sam krenuo u voznju, opet je pocelo da curi na istom mestu. Sta se tu desilo, da nisam ja mozda preterao u podmazivanju, ili je tu nesto puklo, mada pao je na mekan pesak, i to ne mnogo jako, ogrebotinu nema, ne verujem da je nesto tu moglo da pukne, a jos je zasticeno ispod motora. Nisam hteo da otvaram, pre nego sto Vas pitam, nisam neki naruciti majstor, pa da ne cackam. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Slobodno odsrafi plastiku koja stiti mali lancanik i bices iznenadjen koliko ima nagomilanog ulja tu oko lanca. Obrisi krpom i vozi. Nema veze sa padom. Najgore sto je moglo da se desi je da je rikno semering ispod malog lancanika, ali to nema nikakve veze sa padom, to se desava kada se pretegne lanac.

A mozes i da ostavis da curka, bolje da ima vise ulja nego manje ;), mada tu bude i prljavstine koja grebe lanac pa bolje obrisi sve lepo. Ja sam to skidao posle svakog treceg pranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ne znam kakav tip podmazivaca imas ali proveri da ti nije promenjen protok ulja prilikom pada, odvrnuta slavinica i sl. Takodje buduci da su sada dosta topli dani ulje je zbog temperature redje pa moze i to da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

I buraz mi je rekao, da skidam deklu i cistim to, kada perem lanac, ali ja nekako nisam imao hrabrosti, izgleda tako netaknuto, ja bih sigurno zagrebao, ili zeznuo nesto. haha. :D

Salu na stranu, otvoricu i ocistiti, bitno mi je da znam, da nije neki mehanicki kvar, ako je samo do ciscenja, to i ovako radim svaki dan. Hvala ljudi.

 

Inace, @Rolle, mislim da nisi razumeo, nemam ja podmazivac lanca, nego mislim na ono cim podmazujes, onaj sprej, ulje, ili sta vec, i mislio sam da nisam dobro napisao. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Znam da nije jednostavno uklopiti sve obaveze i finansije. Moj broj telefona imate, pa ako slučajno (ili namerno) rešite da dođete, javite se. Za ostale voljne druženja, može dogovor i na PP.

Ja sam na skupu i u petak uveče i u subotu. U petak idem sa ženom i društvom samo uveče na koncert i to kolima, a u subotu idem motorom preko dana, a uveče opet kolima na koncert.

Bilo bi mi drago da vidim još neki KLE na skupu.

Pozdrav

 

vidimo se ;) cujemo se kad stignem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Dobar dan, rekoše mi na šalteru da se ovde javim:)

 

E pa kao i na svakom šalteru: "Nedostaju vam neki papiri !" , u ovom slučaju fotke :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

Evo za sada jedna, sutra ću slikati još. Sada prvo "jurim" opremu, registraciju, pa na drum. Častio bih mašinu nekim baš kvalitetnim pločicama, pa bih zamolio za konkretan savet iz iskustva: koje pločice i gde kupiti?

post-18704-0-21416300-1341605421_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

E, sad je u redu! :takoje:

 

Dobrodošao!

 

Mnogo lepo očuvan primerak (neko te slagao za kilometražu, taj nije ni izlazio iz dnevne sobe), baš lepo!

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Kolega Pericu,bas lepo izgleda na slici,ljubomoran sam...

Cestitam i samo udri.

Nego,malopre skinuh plastiku koja pokriva prednji lancanik da ocistim malo od prljavstine taj deo,ali

nesto mi je sumnjivo,pa moram da pitam.

Da li je normalno da prednji lancanik ima lufta(oko 1-2 mm) kad se mrda prsima?

I da li je bezbedno pre svega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

E, sad je u redu! :takoje:

 

Dobrodošao!

 

Mnogo lepo očuvan primerak (neko te slagao za kilometražu, taj nije ni izlazio iz dnevne sobe), baš lepo!

:zdravo:

 

Hvala,

to za kilometražu je uvek diskutabilna stvar, ja lično poznajem predhodna dva vlasnika (mislim da je pre toga bio još jedan) i motor je u gradu poslednje 4 godine i znam da je vožen jako malo, a 25000/12 je preko 2000km za sezonu, a verujem da ova dvojica nisu prelazila ni toliko. Uostalom ne vredi mnogo lupati glavu oko toga. Nego sad gledam kacigu FF 370 EASY, pa me interesuje ima li ko ovaj model, pa da napiše koju reč.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

E, sad je u redu! :takoje:

 

Dobrodošao!

 

Mnogo lepo očuvan primerak (neko te slagao za kilometražu, taj nije ni izlazio iz dnevne sobe), baš lepo!

:zdravo:

 

Hvala,

to za kilometražu je uvek diskutabilna stvar, ja lično poznajem predhodna dva vlasnika (mislim da je pre toga bio još jedan) i motor je u gradu poslednje 4 godine i znam da je vožen jako malo, a 25000/12 je preko 2000km za sezonu, a verujem da ova dvojica nisu prelazila ni toliko. Uostalom ne vredi mnogo lupati glavu oko toga. Nego sad gledam kacigu FF 370 EASY, pa me interesuje ima li ko ovaj model, pa da napiše koju reč.

 

Ne, ne, pogrešno si me razumeo: prema slici mi deluje da je jako MALO vožen, kao da NIJE ni tih 25000km prešao!

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: knjazevac
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Zdravu drugari! 1zdravo.gif Evo i ja da se upisem u ovom klubu zaljubljenika u KLE 500! Posedujem noviji model iz 2005.god. Licno sam ga kupio u Francuskoj od prvog vlasnika. Prelep motocikl u extra stanju,sa dosta dotatne opreme... Mala potrosnja,ekonomicnost i pouzdanost. Glavni razlozi zbog kojih je ovaj svestrani motocikl toliko godina na trzistu! POZDRAV SVIM LJUBITELjIMA OVOG MOTOCIKLA! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Pozdrav ljudi!

Zna li neko kako rešiti dihtung kod magneta, na toj dekli? Da li se mora uzimati čitav set samo zbog toga ili ima posebno, i gde ima da se kupi? Može li se napraviti, ja sam pokušao ali curi posle određenog vremena, tako da moram nekako rešiti? Možeda ima neko slučajno.

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja