Jump to content

Moto Zajednica

2017 - Yamaha Tracer 700

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700, Yamaha MT 07
Pre 1 sat, MrD je napisao:

Ova diskusija o optimalnom broju obrtaja me je podsetila na drugu stvar - kako se ponašate dok je motor hladan? 

 

Ja nekako imam naviku da palim motor sa prikazom temperature motora na displeju, i da lagano vozim (ne teram ga u više obrtaje) dok ne pređe 70C. Da li ovo ima smisla?

Mislim da je veoma loše za motor ako upališ i odmah turiraš kao manijak :lol2: Ja uvek upalim motor i sačekam da podigne temperaturu do 60 °C i lagano vozim do 80 °C posle toga slobodno pun gas :moto2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6870 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Oko podmazivača, kapalica treba da bude tik uz zadnji lančanik a iznad lanca. Ako treba slikaću ti kako je kod mene na TDM-u. Proceduru punjenja moraš da ispoštuješ. Dovoljno je da okreneš za četvrtinu na svakih 150 200 km.

 

Kao što su kolege pomenule, proveri i veliki o ring na poklopcu. Videćeš da on ima svoje ležište. Meni je Cobrra sto puta bolja od Scottoilera jer ne maže sa strane, jeftinije je ulje, lakše se dosipa, lakše montira.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2517 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

I ja ovo potpisujem, sipam obično ulje za menjač, cena smešna.

Na svako punjenje rezervoara zavrnem 1/4 kruga i miran.

Ne prska na felnu, lanac podmazan.

Družimo se oko 6Kkm i nije bilo problema nikakvih.

Kad punim uvek punim do vrha i to je sva mudrost.

Kad pustim ulje na lanac vozim polako nekih recimo 5 min da ne razbaca ulje po felni i onda gas.

Toliko od mene, javljam ako bude nekih problema :moto3:

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Meni rad motora nekako zvuči drugačije dok je hladan, prvih 2-3 minuta (i kod automobila). 

Volim da upalim motor dok se spremam da krenem (1 min, dok navučem kacigu i smestim se), i da vozim lagano, tj. ispod 3000 dok se ne zagreje (oko 70C)... nakon toga mi i zvuči i ponaša se malo drugačije. 

 

Da ga ne mučim. 

Tipičan slučaj za Zorana Radmilovića iz one čuvene epizode "Priča iz majstorske radionice" :rolleyes:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Ja sam dobio svoju Trejsi sa akrapovicem i bez DB killera - bivsoj vlasnici se bas tako svidjalo (sta ce mi db kiler) 
I trenutno od sramote saltam na 2000 jer me je sve preko sramota.
Cak sam razmisljao da stavim prisivac na jaknu sa "IZVINITE"

Ali gledao sam ovaj Rajanov video za obrtaje - a covek je dokotrirao svaku temu vise nego naucno - stoga mu verujem sve.
Ozbiljna glava
Stize mi, na srecu, db kiler sa ebay-a pa cu konacno moci voziti motor normalno.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Ljudi imao sam mt07 sa Dragon auspuhom. Jedan od najlepsih zvukova ima taj agregat pogotovu sa org akrapom. Kakvi prigusivaci kakva sramota, samo gas. To je muzika za usi :tuzno:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6870 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Yamahe crossplane dva cilindra imaju fenomenalan zvuk. 

 

@MrD Čekaj da čuješ kako radi BMW F850. Da nisam čuo nove motore rekao bih sjebao španer lanca. Ćaletova Lada se onako nije čula a imala je dvoredan lanac.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Danas ću se igrati sa podmazivanjem...

@mali_veseljak @Alekre pustio sam da ulje napuni crevo i prokaplje a onda zatezao pomalo dok sav vazduh ne izađe u mehurićima u bocu, dolio ulje do vrha i zatvorio bocu, oseća se otpor kod zatezanja boce, ništa ne slini oko boce i creva, pa sam verovao da sve dihtuje kako treba...

Brza spojka na koju se kači crevo se raspala u startu, pa sam kupio drugu, srećom u gradu ima dečko koji to prodaje, cena 125 rsd/kom uzeo 2 za svaki slučaj. Spojka unutra ima konusnu gumicu i drži dobro za razliku od kineske koja je slinila pored creva na prvo sipanje ulja.


Ako imate neku pisanu proceduru bacite je da ne pržim mozak ili makar u kratkim crtama sugerišite na šta obratiti pažnju kod punjenja :)
Ja sam sinoć probao sa pola boce ulja tj. bocu sam ostavio nagde na sredini, nisam je skroz odvrnuo i sipao sam ulje do vrha. Računam da je isti efekat, samo sa manjom količinom ulja koja se može prosuti :( 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6870 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Odvrneš bocu na početni položaj. Sipaš ulje do ivice. Zatvoriš. Ako je crevo prazno, trebao si da okreneš za 180 stepeni i to je sve.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Nadam se da je mis'trija rešena :) 

Crvenom strelicom je obeležen O-ring koji su kinezi ubacili, naleže na spoljni navoj boce i nema šanse da napravi kvalitetan vakum.

Zelenom strelicom je obeležen postojeći kanal na boci ( 35x42x2,5 ) gde bi trebalo da stoji O-ring koji bi idealno legao na površinu poklopca i dihtovao za sve pare :) 

Nažalost, "u garažnom smeću" nisam pronašao O-ring ciljanih dimanzija u debljini 3,5mm pa sam stavio pljosnatu gumicu sa jednoručne Minotti slavine koja je idealnih spoljnih dimenzija od 41mm i visine  4mm sa "šeširićem" na vrhu tako da je privremeno leglo ko budali šamar dok ne nabavimo O-ring...

Videćemo da li će preko noći ispustiti ulja iz boce... sinoćno "podmazivanje" je nekako stiglo i do kacige :( jakna je crna pa se i ne vidi a motor je usran za nepoverovati dokle se sve razbacalo...

image.png.db0cdc6d38552730946a0638a96dd2b1.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ja imam louisov podmazivac. Radi posao. Uzeo sam mini,nisam hteo veliku bocicu. Okvirno oko 1000-1200km i ode 3/4 pa dosipam. IMG-2fad87c29f94383f6c1f48c6d8cd708a-V.thumb.jpg.56e48882dd2a2223620e4e901d98bdea.jpg

20230923_141958.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Prijedlog...

 

A da ga ti skineš ,stavi taj oiler na neku "visinu" idealno bi bilo u Škrip na radnom stolu,jednu bocu na pod i pa ulij ulje i prati di počinje sliniti,moguće da je i cijev tanka pa ne brtvi dobro,to mora da je neka sitnica,jer sistem je vrlo jednostavan...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 977 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Pravilna procedura punje ja je sl3d3ca:

 

Zavrnes do kraja (kao kad se posuda isprazni)

Naspes ulja do vrha pa potom odvijas u pocetni polozaj polako.

Kad ulje nestane iz posude dolijes opet pa onda opet odvijas dok ulje ne ode iz posude. Ponovis nekoliko puta proceduru dok posudu ne odvijes do kraja i ona bude puna ulja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Za sada je dobro, nije ništa iscurelo ili slinilo, čekam priliku za vožnju da dokažemo i da mu vibracije neće ništa... Radujem se vikendu :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Pozdrav kolege,

da prijavim da ovaj podmazivač i nije najsrećnije rešenje za Tracer-a ili je potrebno još mnogo ispitivanja dok se ne dođe do Win-Win kombinacije... za šta nemam ni živaca ni vremena :) 

 

Prošle subote sam prebio 260km bez dodatnog podmazivanja, sve ok, boca se nije sama odvijala, ništa nije curelo - znači radi pos'o i vibracije ne prave goblene...
Motor u nedelju odmašćen (poskidao plastike, sastrugao svu prethodnu mast od spreja i ulje od ovih pokušaja i sve odmastio kombinacijom WD40 -> Axel -> voda) tako da je motor u celosti opran, osušen i skladišten na štendere.

Računajući da neće biti lepih dana po prognozi, očistio lanac, odvrnuo pola kruga boce, upalio, vrteo ga u 2. brzini, pratio dokle kaplje i kako se razmazuje po lancu (naslonjeno crevo na lančanik na +1 zub pre nego lanac krene u lančanik). Primećujem da se ne razliva po celom lancu, podmaže spoljne karike i dođe do valjaka ali ulje ne prelazi i na unutrašnje karike (ako se ne varam suština podmazivanja je podmazivanje karika a ne valjaka, oni su već fabrički podmazani a gumice mast drže unutar valjka). Zanemarujem taj detalj, obzirom da sam pročitao ovde na forumu da će se u vožnji to neizostavno i desiti, tj. preliće se ulje i do unutrašnjih karika, pa četkicom (za zubiće) podmažem i unutrašnje karike sa malo ulja i usput četkicom obiđem svuda i sa svih strana, ne dodajući ulje već samo razvlačeći postojeće do besvesti :) 

 

Pet dana stoji pokriven i garažiran, ocedilo se šta se ocedilo i u Petak krenem na vožnju računajući da iskoristim onaj prevruć dan, iako nije moglo da se diše pod kacigom, računam da ću se već provetriti nekako...

Na prvom semaforu na izlazu iz grada osećam miris sagorelog ulja, jbt...opet obgoreva iako sam ga prao... na drugom semaforu već počinje da štipa i smeta i odmah posle semafora stajem sa strane da vidim šta se dešava.... 
Silazim sa motora pogledam dole i na skoro pola auspuha ulje gori tj. dimi, vizuelizacija količine ulja na slici:

image.thumb.png.c881f48ba5c46aa1c740176f8c432c35.png

 

Onda ugledam karter koji je pre vožnje bio suv ko barut:
image.thumb.png.cbda4a26e76363b7539c9cd649ce4266.png

 

Po veselom Marfiju prvo na pamet padne najgora ideja: negde nešto ne dihtuje!
Nivo ulja tačan, ali ulje ko ulje oće malo i da zapeni vruće (tj. vide se mehurići) pa već tu histerija ulazi u crveno!

Nivo rashladne tečnosti tačan, ne bi rekao da je pomešao ali đavo ne da mira, okrenem se i na vr' gasa dođem kući (malo brže nego da sam ga gurao).

 

Poskidam plastike, uzmem lampu i krenem odozgo na dole i zaključim da je sve suvo i tačno a da je nesretno ulje sa lanca razbacano svuda, skupljalo se koje kude i cedilo na auspuh sa tri vertikale, tamo gde lanac počinje da se oslanja na vođicu sa gornje strane viljuške i druga tačka gde izlazi sa vođice, kao i oko prednjeg lančanika... Guma takođe usvinjena i na gazećem sloju a o bokovima i felni da ne pričam.

Sam lanac posle te kratke vožnje od 5-6 km uopšte ne izgleda "premašćeno" ali je evidentno da je pola kruga ulja bilo baš baš baš previše:

 

image.thumb.png.b30f90c660c64efa7db646646ac467ca.png

 

Ponovo je sve odmašćeno i oprano (osim lanca) a lanac sam dobro istrljao krpom sa svih strana i uopšte nije imalo nekog viška ulja.

Juče sam zgazio oko 170km bez pipanja ni boce ni lanca, nakon vožnje lanac dobio malo na crnini ali ništa strašno a i dalje odaje utisak da je čist i da nije suv.

Danas sam zgazio 100km u jednom pravcu bez pipanja i moglo bi da se kaže da nije bio totalno suv ali prilično naginje suvoći.
U povratku sam prvo okrenuo bocu za 1/8 kruga i posle 15km stao da vidim efekat i dalje je odavao utisak suvoće pa sam okrenuo još 1/8 kruga (gazeći sloj gume nema ulja, što je ključno za nastavak vožnje, bočni zid gume skoro neprimetne linije blagog razbacivanja).

Po povratku kući kontrola: spoljašne karike lanca blago nauljene a unutrašnje karike suve (valjci nešto između), bočni zid gume primetne linije razbacivanja ali ništa strašno, gazeći sloj gume čist a na felni skoro neprimetni tragovi.

 

Rezime,

- 1/4 kruga u mom slučaju nije dovoljna da podmaže lanac, ili makar ne da podmaže karike sa obe strane lanca

- sve više od 1/4 kruga će se slivati na auspuh kako god ja vozio (sporo, brzo, na štenderima...)

- auspuh je tamić među motociklima, ne znam da li igde postoji veća šerpa nego na njemu, čak i da ga zamenim za Akrap-a ili neki drugi uži, ulje ne bi došlo do auspuha a samim tim i obgorevanja -> ali bi u tom slučaju imalo slobodan put do gazećeg sloja gume!

 

Zaključak,

- vraćam se na sprej, mirnija mi je glava a sa sprejom (koliko god ga stavio) nikada ništa nisam imao na gazećem sloju gume, felnu ionako perem kad perem i motor, pa iako se razleti po njoj ne gledam je u toku vožnje :) 

 

Naglašavam da je ovo moje lično iskustvo i lični zaključci, možda nekome bude od koristi ali svakako ne šteti :) 
Verujem da u zavisnosti od dizajna motocikla ovaj sistem na nekim modelima radi vrhunski posao, ali zaključujem da u dizajnu Tracer-a to može biti potencijalno problematično i zato od tog sistema odustajem a komplet (čim ga skinem) ide na prodaju po nabavnoj kineskoj ceni sa popustom za kolege :) 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6870 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Daj sliku zadnjeg lančanika da vidim kako si namestio kapalicu. Kod mene je dovoljna četvrtina kruga za 150 km. Ulje menjačko 80W90.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

@Alekre isto koristim menjačko 80/90 a ovo na slici je bila inicijalna postavka (samo tu sliku imam u telefonu da ne izlazim sada da slikam), pa sam docrtao crnu tačku gde se crevo nalazi sada.

Naslonjeno na lančanik neposredno ispod ovog kanala na lančaniku (nije mi izgledalo pametno da ulje upada u taj kanal tj. nikakav efekat a ovako se sliva na zube i uvlači u lanac). Crevo je sečeno ravno i nategnuto je blago na lančanik, tako da je lančanik "pojeo" crevo koliko treba...

I sa ovakvom postavkom, gde kaplje u kariku (direktno ubrzigavanje samo spoljne karike jer unutrašnja od toga nema ništa), i sa trenutnom postavkom gde se sliva na lančanik (indirektno ubrizgavanje jer više podmazuje valjak a manje karike), efekat prskanja na gumu i felnu je isti, lanac digne kapljicu iznad zadnjeg lančanika (štitnik lanca je relativno kratak i visok pa zadrži samo deo kapljica) i na nju u kretanju natrči bočni zid gume ili felna. To što zadnji lančanik izbaci uvis ne može da završi na gazećem sloju gume, to verovatno uradi ono slivanje napred niz viljušku ili prednji lančanik, pa deo ode na auspuh a deo na gazeći sloj gume...

 

I dalje je moguće da "kinez" nema neki relevantan odnos navoja boce u odnosu na Cobru, pa da je kod mene 1/4 previše ili premalo a kod tebe taman, ali to sam odstranio kao grešku današnjim pokušajem blagog dodavanja ulja 1/8 kruga...

Sutra ću slikati i lanac, vidi se da je spoljna karika masna a unutrašnja suva, znači premalo ulja da stigne do unutrašnje karike.

Sve preko toga verovatno kreće da "spada" sa lanca, sliva se na auspuh i deo dalje na gumu.

I danas uz ovo blago dodavanje ulja sam u nekom trenutku opet osetio miris obgorevanja a sasvim sam siguran da sam sve odmastio i oprao, naravno dokle sam mogao prići a skidao sam i nosač fuzastera kako bih imao što bolji prilaz za čišćenje...

 

U svakom slučaju, čak i da je neka glupost u pitanju i da je sve rešivo jednim klikom, ne osećam se sigurno kad pomislim da zbog "dugotrajnosti lanca" mogu u samoj vožnji da dobijem masnu gumu na levoj strani a da to i ne znam...

Imao sam danas nešto ispod 200km, svaka leva krivina (brza ili spora) mi je bila "pomozi bože" i kad sam stigao kući zapitao sam se treba li da vozim motor da bi uživao u vožnji ili da se podatresam kad god nailazi leva krivina... i izabrao sam ovo prvo :) 

 

Pre ovog prelaska na ulje sam posle svakog pranja motora čistio i podmazivao lanac, a sada sam već siguran u činjenicu da je jednostavnost najbliža savršenstvu :) i stvarno počinjem da se osećam kao Dragačevac u svemiru iz onog vica: Ne diraj dugmiće i nahrani prasiće!

 

 

image.thumb.png.0b59073af43ad72f8ac91504c561f84e.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6870 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije ti dobra pozicija. Kapalica treba bude tik uz lančanik, isečena pod uglom. Tako svo ulje ide na lanac, kod tebe ga rasprskava.

 

IMG-20210625-184202.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2517 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

I meni je kapalica prislonjena na lančanik i na njega ide ulje i sliva se na lanac.

Tebi direktno kaplje na sam lanac što mislim da je pogrešno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Ne, to je stara slika nakon montaže, posle toga sam kapaljku naslonio na lančanik, evo taze slike, ne vidi se baš najbolje ali je lančanik pojeo crevo taman da legne kako mu odgovara i kada podignem na štender i upalim lepo se vidi da ne kaplje već da lančanik preuzima ulje i prenosi na lanac, ako dodam gasa (preko 20-25 km/h) takođe se lepo vidi kako lanac periodično izbacuje kapljice vertikalno (deo kapljica pokupi a deo obiđe štitnik lanca koji baš i nema neki idealan položaj i visinu)...

 

image.png.49768edfd3c27708854921189da5757b.png

 

Evo i slike štitnika lanca koji je čak i od nedovoljne količine ulja da podmaže lanac ipak lepo masan i samog lanca gde se vidi da unutrašnje karike baš i nisu doživele podmazivanje

 

image.png.1461836f296331c6dfb2e6ea8d83cf64.png

 

A evo i slike gume iz čega zaključujem da ovaj efekat podmazivanja više ima uticaja na okolinu nego na sam lanac što je i razlog zašto ću isti skinuti i ponuditi nekome ko smatra da ovaj princip podmazivanja ne proizvodi štetu.

I dalje ne tvrdim da ovaj princip ne radi, samo meni lično ne odgovara ili ulje treba da bude značajno gušće od 80/90...

 

image.thumb.png.a2d16a59596fa4b8219bde9cb77c6107.png

 

 

Elem, lanac i podmazivanje ostavljam za slobodne i dokone dane a danas je najzad posle 680€ srčanih tegoba i 82 dana peripetija stigao i far sa maskom za zamenu 

 

image.thumb.png.f7a911d4cda4048b3ee8ce92be68557e.png

image.thumb.png.8d7b8e610c346f8a6b59bcf6f4470d13.png

image.thumb.png.b85aa1b0dfaf5ca741cad4c43f35a6b5.png

image.thumb.png.87bc94216f83e374a154489fd1a094a8.png

 

I inače sam planirao da povedem neku temu pre montaže, ima li jačih od 55w ili kvalitetnijih H7 sijalica za ovakav tip fara?

Našao sam neke Philips X-Treme Vision Moto H7 +130% bolje svetlo daju a koštaju oko 2.000rsd/komad na KP ili oko 15€ kod Louisa + dostava.

Gledao sam i LED sijalice ali uglavnom sve imaju ventilator pa se pitam, obzirom da je sve hermetički zatvoreno da ne ulazi vlaga, ima li taj ventilator ikakvog efekta na zatvorenom faru?

 

Šta su vaša iskustva? Je li neko menjao sijalice za jače, kvalitetnije ili LED?

Na otvorenom putu noću preko 70 je vidljivost sa oborenim svetlima baš kilava, ispod 70 se nešto i vidi... ali nakon mimoilaženja sa vozilima koja imaju više rasipanja svetlosti, baš bude neprijatno slaba vidljivost.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6870 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Rizikuješ da izgoriš far sa tim pojačanim sijalicama. LED nije predviđen za takav far. Dobićeš veliko rasipanje svetlosi a opet nećeš ništa da vidiš.  Cepaj duga ili bolje kupi dobra LED spot svetla i nakači ih na motor.

 

Za podmazivač, postavi kapalicu kao što je kod mene na TDM i probaj. Tvrdim da ti položaj nije dobar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja