Jump to content

Moto Zajednica

2019 - Yamaha Tenere 700

Recommended Posts

  • Drug član, 1573 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Svaka čast ako za vikend odvozaš 1000 km. Koliko od toga off ?
Daj neki link za te gripove, gde ih uzimaš ?

@nikaragva a šta je 10 ? :D

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1573 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
12 minutes ago, nikaragva said:

10 je kada niko ne moze da dodje po tebe. Vratis se peske bez motora :)

offtopic: Inače dešavalo se nekoliko puta drugarima što voze hard enduro po vukojebinama i potocima. Uhvati ih mrak na mnogo zeznutim mestima, pa ostave motore. Vrate se sutra, prekosutra ... motori se naravno pale bez ključa ...
I pitam ih ja jednom jel im frka da im neko ne odveze motore ?
Kažu - da se to desi - prvo da neko nađe motor, a onda da uspe i da ga izvuče / izveze - poklonili bi im motore :D

 

 

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
8 hours ago, antir3ality said:

Svaka čast ako za vikend odvozaš 1000 km. Koliko od toga off ?
Daj neki link za te gripove, gde ih uzimaš ?

@nikaragva a šta je 10 ? :D

 

Pa dobro...

 

Petak posle posla - ponedeljak. sve ukupno 1200km (manje više).

 

Od toga recimo da je bar pola offroad. Doduše danas sam imao nešto drugo u planu ali sam se na kraj ozbiljno zeznuo i bio primoran da se vratim asfaltom od Zaječara. 

 

Ne samo to...obzirom da je danas padala kiša, meni je bilo u planu da od Boljevca presečem put ka pasuljanama. Na mapi uz pomoć Osmanda je to delovalo skroz ok i tako ja krenem lagano. Napunim tank sa 23 lit uz montirane bisage i ćelavom gumom nazad (efektivnih 2mm) jer se sve nadam da će to biti ok makadamski putevi - već sam prolazio tu negde.

 

Na početku bilo super. Uklavnom neki kamenjar malo klizav zbog kiše ali ništa strašno. Posle krenu šumski putevi (kao ovaj sa fotke sa dva puta levo i desno). Opet sve super osim što su grane sada natopljene kišom pa brzo postajem mokar. Pogledam na mapi - deluje relativno blizu onaj put koji znam i koji hoću da presečem. Rekoh ajde još malo kad sam već krenuo. 

 

Kreću blatnjavi putevi sa još više rastinja. I tako malo po malo i u jednom trenutku se spustim u jedan klanac gde krenuše problemi....

 

Ozbiljno sam se zabrinuo hoću li prespavati u šumi ili neću...samo uz malo pameti i dosta sreće sam uspeo odatle da se izvučem i vratim mokar po asfaltu kući nazad do Beograda.

 

Guma za zamenu (izgurala 4500km), a ja sa jednim odličnim iskustvom koji se srečćno završilo i sa mnogooo više obazrivosti sledećeg puta kad budem pravio nešto sa Osmandom.  :)

IMG_4262.jpeg

IMG_4263.jpg

IMG_4264.jpg

Promenio član baltrekk
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

@baltrekk kako si zadovoljan kriega torbama? Da li je moguće voziti suvozača sa OS bazom i torbama?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1573 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 5/8/2023 at 11:13 PM, baltrekk said:

Kreću blatnjavi putevi sa još više rastinja. I tako malo po malo i u jednom trenutku se spustim u jedan klanac gde krenuše problemi....

 

Ozbiljno sam se zabrinuo hoću li prespavati u šumi ili neću...samo uz malo pameti i dosta sreće sam uspeo odatle da se izvučem i vratim mokar po asfaltu kući nazad do Beograda.

Znam ovaj osećaj 100% . Doduše meni se uglavnom ovo dešavalo na 50ak km od kuće, i uglavnom bih imao koga i da zovem u pomoć, ali desi se da nema ni signala po tim dolinama. Kako tada cepa adrenalin! A kao sve u fazonu: ma još samo malo sigurno može da se prođe, da se ne vraćam sad, sigurno je ovo poslednja velika prepreka, pa izlazim na čisto,  a onda shvatiš da će skoro mrak, a ti ne znaš da li je gore da se vraćaš ili nastaviš napred :)

p.s: Gde si uzeo gripove ?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
23 hours ago, nikaragva said:

Kako si tako brzo sastrugao gume?

Pa to im je neki životni vek 4-5k, ni na XT-u nisu duže trajale - naprotiv  :)

 

Što se guma tiče za T7, meni je lično Mitas MC 23  bolji izbor od E-09.

 

MC23 osim što deluje da će duže da traje ima dublju šaru / viši krampon (E-09 je cca 12mm / MC23 je cca 15mm), nekako se sporije troši i dosta bolje drži na terenu od E-09 koja stalno proklizava. MC23 je ujedno i dosta lakša guma i mekanija tako da u slučaju bilo kakve zamene na terenu lakše se montira / skida.

 

I za neku univerzalnu namenu set MC23 je daleko bolja opcija od npr set guma E-09 a i jeftinija ako se dobeo sećam.

 

Info:  E-09 na svakih 1000km šara se smanji za 3mm, a MC23 okvirno 2.5mm na 1000km.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
1 minute ago, antir3ality said:

Znam ovaj osećaj 100% . Doduše meni se uglavnom ovo dešavalo na 50ak km od kuće, i uglavnom bih imao koga i da zovem u pomoć, ali desi se da nema ni signala po tim dolinama. Kako tada cepa adrenalin! A kao sve u fazonu: ma još samo malo sigurno može da se prođe, da se ne vraćam sad, sigurno je ovo poslednja velika prepreka, pa izlazim na čisto,  a onda shvatiš da će skoro mrak, a ti ne znaš da li je gore da se vraćaš ili nastaviš napred :)

p.s: Gde si uzeo gripove ?

Upravo tako.  :)

 

Motoland, izvini zaboravih da napišem.

 

Ove (ne gumene) 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
pre 4 minuta, baltrekk je napisao:

Pa to im je neki životni vek 4-5k, ni na XT-u nisu duže trajale - naprotiv  :)

 

Što se guma tiče za T7, meni je lično Mitas MC 23  bolji izbor od E-09.

 

MC23 osim što deluje da će duže da traje ima dublju šaru / viši krampon (E-09 je cca 12mm / MC23 je cca 15mm), nekako se sporije troši i dosta bolje drži na terenu od E-09 koja stalno proklizava. MC23 je ujedno i dosta lakša guma i mekanija tako da u slučaju bilo kakve zamene na terenu lakše se montira / skida.

 

I za neku univerzalnu namenu set MC23 je daleko bolja opcija od npr set guma E-09 a i jeftinija ako se dobeo sećam.

 

Info:  E-09 na svakih 1000km šara se smanji za 3mm, a MC23 okvirno 2.5mm na 1000km.

 

Delovalo mi je da asfalt brze smirgla gume od terena.

Na mom motoru su jos uvek tvornicke, pirelli scorpion rally str, a gazim sad vec polako 5000km sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
33 minutes ago, nikaragva said:

Delovalo mi je da asfalt brze smirgla gume od terena.

Na mom motoru su jos uvek tvornicke, pirelli scorpion rally str, a gazim sad vec polako 5000km sa njima.

Ok kapiram tvoje pitanje sada  :)

 

Sa Pirelli STR ćeš verovatno pregaziti između 10-12k pre nego što dođu na zamenu jer nisu gume za istu namenu. Sve ove offroad varijante su tu do 5k a da ima nekog smisla na terenu.

 

Naravno i jeftinije su u odnosu na STR verovatno duplo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1573 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Što se tiče guma - ja nisam uspeo do sada da nađem neku univerzalno dobru, za sve namene. Zato furam kao na autu - zimski/letnji setup. Jeste da je malo cimanje da se stalno menja, ali dobro.
Od novembra do juna od prilike izbegavam asfalt maksimalno i vozim Mitas C02/C19 . Leti, kad se i po offu retko naiđe na neko blato - E07 završava posao.

edit: Disclaimer: imam nekih 13 - 14 hiljada km na motoru i osim ove dve navedene probao sam samo još E09 :D  Neki drugari mnogo hvale TKC 80 kao dobru univerzalnu gumu, vervatno ću njih probati sledeći put kad istrošim E07 .

edit2: odosmo u opasan off topic ako nastavimo o gumama :D

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Od juče sveža modifikacija poluge centralnog štendera....

 

Fabrički je to po meni jako loše rešeno tako da sam modifikovao ugao one poluge koja se gazi da bi se motor podigao. Sada se ta poluga nalazi u liniji motora da ne smeta i da bude praktična.

 

ps. Na ovoj jednoj fotki se vidi položaj gde se to okvirno fabrički nalazi.

IMG-4312.jpg

IMG-4313.jpg

IMG-4315.jpg

IMG-4316.jpg

IMG-4318.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Fine tuning pre pakovanja...

 

MY T7 Rally spremna za Hellas Rally :D

 

Neću da se nadam dobrom vremenu jer prognoza ukazuje da će biti kiše ali se nadam da bar malo sreće posluži i sve će biti i više nego odlično.  :)

 

IMG-4440.jpg

IMG-4439.jpg

IMG-4437.jpg

IMG-4438.jpg

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Srećno na reliju i tebi i Stefanu Lepo se zabavite i izveštavajte nas

*Motor si baš lepo sredio, nadam se da će i posle relija biti tako lep


  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4022 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kompliment za motorić, želim ti puno sreće na reliju. LP


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Mogu da vam kažem da na Hellasu su se uglavnom Tenere vozile  :D

 

Kratak izveštaj možete pročitati u prilogu, a naslovna fotografija govori prilično  :D

 

Na kraju svega ja sam jako zadovoljan ostvarenim rezultatom - 10-overall u M6 klasi  :sampion:

 

Ps. Ostale fotkice ću okačiti kasnije.

 

 

BJBIKERS.COM

Na startu najveće Rally trke u Evropi Hellas Rally Raid se pojavilo 325 takmičara u moto klasi , ATV i SSV-u, a među njima i 3 naša takmičara.

 

Promenio član baltrekk
  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja