Jump to content

Moto Zajednica

Želeli bismo da nije tako ali...

Recommended Posts

  • Drug član, 1513 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Fazer FZ6 S2 ABS '08

Drug prošlog utorka kupio Hondu CBR 125R, sutradan ga iseče Audi i slupa motor... :(

 

Sreća pa je prošao bez većih povreda.

 

RESETKA.RS

Motociklista je povređen u saobraćajnoj nezgodi koja se desila oko 18 časova i 30 minuta u Ulici Rade Žunić u Leskovcu, a meštani su ogorčeni i tvrde da je samo od početka godine...

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006 K25

Eto nove sezone, i ja sam zaboravio na ovu temu, te sam opet pročitao prve postove našeg kolege, i koristim ovu priliku da temu izbacim na vrh.

Zlata su vredni, izdvojte vreme, i pročitajte.

 

Srećno, i vidimo se na drumu.

:zdravo:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 608 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA NT1100 DCT ES (2025), BMW C400 GT (2020), ex HONDA Africa 1000 DCT (2016)

Кратак интервју са мојим другарима из МК Апостоли о безбедности мотоциклиста а поводом погибије двојице мотоциклиста код Новог Сада

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1327 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: B King

Nznm gde drugo da postavim...:

 

Screenshot_2023-10-25-20-16-58-168_com.instagram.android.jpg

 

Nadam se da je sa kolegom apsolutno sve u najboljem redu.  

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer - BMW R1200GS LC - BMW R1250GSA

Nadamo se da je sve ok sa kolegom, videh i ja objavu malopre... možda nije primereno pitanje ali... pitam se ko je radio nosač kofera :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2320 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
pre 56 minuta, Dudico je napisao:

Nadamo se da je sve ok sa kolegom, videh i ja objavu malopre... možda nije primereno pitanje ali... pitam se ko je radio nosač kofera :)

Fabricki kineski (cf 800MT)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
On 6. 12. 2023. at 11:30, salem je napisao:

Prodje vise od mesec dana... zna li neko sta je sa kolegom koji je okrenuo motor naopako?

Nije mu ništa. Zvao sam drugara iz KV, čim sam video šta se desilo, misleći da je njegov blizak drug, ali nije. Neverovatno, ali ima dva ista motora u KV. Svakako mi je rekao da zna i ovog kolegu iz viđenja i da mu nije bilo ništa. Čak ni udes nije bio strašan, samo je motor završio u neverovatnom položaju. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1327 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: B King

Ta raskrsnica je jeziva. Ili je to meni tako zato što je jako često prolazim i vidim raznorazna sranja i retarde. Sve u svemu, drago mi je da si dobar, ali moram da pitam - taj što te je oborio je otišao?! Napustio mesto nezgode?

 

Savet koji izvlačim iz ovoga, a koji potvrđuje moje ponašanje motorom u saobraćaju već godinama unazad, je da više ne koristim prednost ubrzanja motora sa semafora i brzi polazak iz mesta na kraj žutog/početak zelenog svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Voge SR3, Aprilia Scarabeo 125, Voge DS625X

Da, izašao iz automobila, pogledao štetu, sačekao da pomerim motor da može da prođe i otišao. 

Inače brzina je bila relativno mala, 9h ujutru, znaš i sam koliko je prometna raskrsnica, 20-30m čistine, nezaklonjen,  ni naslutio nisam da me ne vidi ili šta je već razlog toga da je laganim tempom vršio polukružno bez da me je konstatovao. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Surdulica, Niš...
  • Motocikl: CFMoto 450MT

Da malo podignem temu... Na zalost još jedna povreda na putu između Surdulice i Vlasinskog jezera (ruta koja je dosta popularna u zadnje vreme za vozače dvotočkaša)

JUGMEDIA.RS

M.S. (34) iz Vučja teško je povređen kada je juče posle podne sleteo motorom na putu između Surdilice i Vlasinskog jezera

 

 

Nadam se da je kolega dobro.

 

Takođe da apelujem na ostale, a koji voze tu rutu - ja kao lokalac znam na probleme koje ljudi sa strane ne vide i na žalost može doći do većih povreda. 

Elem, put je na toj deonici dosta krivudav, ali širok i u dobrom stanju i dosta vozača dvotočkaša voze (iskreno) prebrzo, ne razmišljajući šta može biti iza nepregledne krivine. E a to šta je iza krivine, veoma često bude navučena zemlja i šljunak (jer je dosta tih atarskih puteva naspiano zbog problema sa blatom prilikom kiša) koji nanose kamioni kojima "drvoseče" isteruju drva iz okolnih šuma.

 

Na žalost, mnogi od tih puteva se nalazi baš neposredno  pre/posle krivina (a neretko i u samoj krivini) i  dosta ljudi naleti na to totalno iznenađena. 
Naročito obratiti pažnju nakon kišnih perioda - prošle godine sam učestvovao (sasvim slučajno sam naleteo kombijem) "spašavanju" kolege iz Makedonije koji je "proklizao" GS-om i završio (neverovatnom srećom) sa lakšim povredama - a koji me je nekoliko minuta pre toga obišao poprilično visokom brzinom na neadekvatnom mestu za obilazak

Promenio član batica87
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 499 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Tomos Automatik 50, Peugeot Ludix 50, piaggio fly 150, Honda SW 400, Honda CBF 1000

Danas nesto posle 16h, Backa Palanka, raskrsnica Cara Lazara i Safarikove ulice, sudar motocikla i automobila. Motociklista sa suvozacicom, niko nije ugrozen, bar onako na prvu ruku gledano. Automobil oduzeo prednost motociklu.

20260617_160943.jpg

20260617_161008.jpg

  • Tužan 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja