Jump to content

Moto Zajednica

hapsenje na miseluku

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

 

Pa dobro, glavna krivica je bila opiranje službenim licima. Službena lica ga i pustila.

Mi smo na strani motoriste? :stabre:

Naravno, na strani motoriste.

Na strani policije su oduvek bili samo dupeuvlakaci i jajare.

ja sam na strani policije kada god su u pravu, ali isto tako znam da ovi koji kenjaju protiv nje, po defaultu, su upravo najveci pocinioci saobracajnih prekršaja pa ih s te strane i razumjem.

Jel to ona poznata kategorija vozačina, što ne zna ni žmigavac dat, pa je najviše na meti milicije, al inače su to takve šoferske kuke da ih milicija u stvari samo zlostavlja iz zavisti na njihovu neviđenu sposobnost baratanja volanom?

 

Ja prekjuče platih kaznu zato što sam imao montiranu kuku a nisam vukao prikolicu, smrt miliciji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

 

 

 

Pa dobro, glavna krivica je bila opiranje službenim licima. Službena lica ga i pustila.

Mi smo na strani motoriste? :stabre:

Naravno, na strani motoriste.

Na strani policije su oduvek bili samo dupeuvlakaci i jajare.

ja sam na strani policije kada god su u pravu, ali isto tako znam da ovi koji kenjaju protiv nje, po defaultu, su upravo najveci pocinioci saobracajnih prekršaja pa ih s te strane i razumjem.

Jel to ona poznata kategorija vozačina, što ne zna ni žmigavac dat, pa je najviše na meti milicije, al inače su to takve šoferske kuke da ih milicija u stvari samo zlostavlja iz zavisti na njihovu neviđenu sposobnost baratanja volanom?

 

Ja prekjuče platih kaznu zato što sam imao montiranu kuku a nisam vukao prikolicu, smrt miliciji

 

Eto i tu je policija u pravu, kako kaže Mile,  prekršaj smiješan, a ti plati. Uvijek nešto prokletnici mogu naći i uvijek su u pravu. Strašno, ne mogu da vjerujem da si za to platio kaznu, e svašta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja pre jedno mesec dana imao lepu jurnjavu ca 3-4 patrole....bese sivi punto,golf 6 i plava marica....bese cupavo al sam im izmakao....enduraca i krampon je cudo....iz preventive sam ofarbao motor u drugu boju i za sad me ne dira niko... u principu se ne bojim kad sam na motoru i na enduri i na sportaku ne mogu da me stignu jedino je malo nezgodno ako saznaju ko sam pa me sacekau kad sam kolima.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ne brini, niko nece saznati ko je u pitanju osim onih koji ovo procitaju, par hiljada nasih i stotinak njihovih.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

 

 

 

Pa dobro, glavna krivica je bila opiranje službenim licima. Službena lica ga i pustila.

Mi smo na strani motoriste? :stabre:

Naravno, na strani motoriste.

Na strani policije su oduvek bili samo dupeuvlakaci i jajare.

ja sam na strani policije kada god su u pravu, ali isto tako znam da ovi koji kenjaju protiv nje, po defaultu, su upravo najveci pocinioci saobracajnih prekršaja pa ih s te strane i razumjem.

Jel to ona poznata kategorija vozačina, što ne zna ni žmigavac dat, pa je najviše na meti milicije, al inače su to takve šoferske kuke da ih milicija u stvari samo zlostavlja iz zavisti na njihovu neviđenu sposobnost baratanja volanom?

 

Ja prekjuče platih kaznu zato što sam imao montiranu kuku a nisam vukao prikolicu, smrt miliciji

 

Eto i tu je policija u pravu, kako kaže Mile,  prekršaj smiješan, a ti plati. Uvijek nešto prokletnici mogu naći i uvijek su u pravu. Strašno, ne mogu da vjerujem da si za to platio kaznu, e svašta.

 

Paaaa i jesu u pravu, ja da sam se nasadio na nekoga sa kukom digao bih frku, što je imao montiranu kuku, a ne vuče prikolicu. Ovako mi sada neće biti ljeno da je skidam, što je dobro, jer sam se u zadnjih 10dana 3 puta spucao u cjevanicu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ne brini, niko nece saznati ko je u pitanju osim onih koji ovo procitaju, par hiljada nasih i stotinak njihovih.

 

Njihovi su saznali taj dan ko sam ako im je bilo bitno....imaju oni mnogo dousnika pa im internet i nije toliko neophodan za takvu informaciju....ali ako ih ima i ode...da im porucim,opet kad me budu zaustavljali sigurno im necu stati kad sam na motoru...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

 

 

 

 

Pa dobro, glavna krivica je bila opiranje službenim licima. Službena lica ga i pustila.

Mi smo na strani motoriste? :stabre:

Naravno, na strani motoriste.

Na strani policije su oduvek bili samo dupeuvlakaci i jajare.

ja sam na strani policije kada god su u pravu, ali isto tako znam da ovi koji kenjaju protiv nje, po defaultu, su upravo najveci pocinioci saobracajnih prekršaja pa ih s te strane i razumjem.

Jel to ona poznata kategorija vozačina, što ne zna ni žmigavac dat, pa je najviše na meti milicije, al inače su to takve šoferske kuke da ih milicija u stvari samo zlostavlja iz zavisti na njihovu neviđenu sposobnost baratanja volanom?

 

Ja prekjuče platih kaznu zato što sam imao montiranu kuku a nisam vukao prikolicu, smrt miliciji

 

Eto i tu je policija u pravu, kako kaže Mile,  prekršaj smiješan, a ti plati. Uvijek nešto prokletnici mogu naći i uvijek su u pravu. Strašno, ne mogu da vjerujem da si za to platio kaznu, e svašta.

 

uopce ne razumijem tebe Mostarac, do ove teme nisi nikada pokazivao da si neko ko može opravdavati prekršaje i da za pocinjene prekršaje na kraju price pozitivci su prekršioci a negativci su policajci???

po vama, nekima, zlo je oplackati banku i onijeti milion.... a ne bitno je kada neko sa kioska otme deset......

zakon je zakon, od prvog do zadnjeg slova pa svi možemo sami izabrati šta cemo poštivati a šta ne, normalno svjesni smo i šta sljedi ako te u tom ne poštovanju policija uhvati, ne znam šta tu nije jasno?

platio je zbog kuke, samo kuke. i treba da je platio jer je zabranjena na autu ako nema zakopcanu prikolicu. on je to znao, policija to zna i sada šta? kukumavciti da mu progledaju. euro kuka ( samo takva je dozvoljena ) se stavlja i skida u minuti. treba da plati za ljenost ako ne za drugo.

pitanje za sve pogotovo za Mostarca: dolaziš do svog motora i vidiš raskupusani retrovizor i presjecen skaj na sicu.da li bi zbog tako malo sranja zvao policiju da napravi zapisnik da bi potom mogao ici na osiguranje da naplatiš štetu. retrovizor + sic cca 100 eura a cijeli motor 8 - 10 000 eura. šteta je zanemariva.

ja znam da bi vi koji se najviše bunite na policiju prvi zvali njih.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Ja pre jedno mesec dana imao lepu jurnjavu ca 3-4 patrole....bese sivi punto,golf 6 i plava marica....bese cupavo al sam im izmakao....enduraca i krampon je cudo....iz preventive sam ofarbao motor u drugu boju i za sad me ne dira niko... u principu se ne bojim kad sam na motoru i na enduri i na sportaku ne mogu da me stignu jedino je malo nezgodno ako saznaju ko sam pa me sacekau kad sam kolima.....

sad si glavna faca na forumu. ja mislim da je patrola bilo 8 - 9 patrola i 3 marice žute boje. ma ko ti šta može, to trebaš jednom tjedno raditi pa ako stigneš u tim bežanijama pregazi bar dvoje troje ljudi i malo štete napravi na autima oko sebe. zamisli kakva bi tek tada bio faca na forumu pred ovima koji su uvjek na strani motoriste.

osobno ne vjerujem ni u jednu rjec iz te price.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

He, he, moze da prica ko god sta hoce, ali nista sladje nego kad sa endurom ispred patrole skrenes preko ivicnjaka u park, pa malo dalje stanes da pogledas kako istrcavaju iz auta... Neprocenjivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

Paaaa i jesu u pravu, ja da sam se nasadio na nekoga sa kukom digao bih frku, što je imao montiranu kuku, a ne vuče prikolicu. Ovako mi sada neće biti ljeno da je skidam, što je dobro, jer sam se u zadnjih 10dana 3 puta spucao u cjevanicu

Ja kuku sa auta i ne skidam. Otkud znam da li oni koji se uparkiravaju iza mene imeju perking senzore? Ovako ih kuka odmah opomene da su preblizu i da su na par centimetara da ostete tudji auto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

Ja se zbog tih sto imaju kuku parkiram uvek u rikverc...naravno sa kukom...jbga...skupi parking senzori :P

Znaci, slazemo se. Kako god, kuka je korisna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ne razumijem ako si regularan, zašto bježati patroli, koliko god te kontrola iritirala..Znam par ljudi, registrovani, imaju kategoriju, sa stavom ne staje patroli..Jbt istreseš hiljade eura za motor i opet bježiš kao da si ga ukrao.. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Kad se vec tako pise, hoce da stane - nece da stane... Da li uopste mora da stane ili je to do volje vozaca motora? Jer, nasao sam se jednom u drustvu gde su tvrdili da zakonski policajac ne sme da te zaustavi dok si na motoru, jer postoji mogucnost da padnes sa motora? Jel to zaista (zakonski) tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

Kad se vec tako pise, hoce da stane - nece da stane... Da li uopste mora da stane ili je to do volje vozaca motora?

Druze, mora samo da se umre.

Ja licno ne vidim ni jedan razlog zasto da im stanem ako u tom trenutku nisam raspolozen za njihova preseravanja.

 

Pri tome, uopste mi ne smetaju oni koji im uvek staju, pa ne vidim zasto nekom smetaju oni koji ne staju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Ma OK, to je tvoja odluka da li hoces ili ne, to postujem, ali sta je ispravno? Da li ima pravo, ako ne stanes, da ti zapisu broj tablice i preko poste da ti stigne "cestitka"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Mile,  veoma smo različiti, ja sam izgorio u saobraćaju, policija samo što me nije j..., dobro znam šta pišem. Zakoni se i pišu po iskustvu i informacijama iz saobraćaja. Ako bi se svi tako ponašali i ne kritikovali, oni (kancelarijski moljci) bi bili sa zakonima još gori, ne treba im davati sve za pravo. Nisu oni sa neba sišli, dosta toga u zakonu ima lošeg, zato se zakoni i mijenjaju.

Zamisli kako je profi vozačima koji su svakodnevno u saobraćaju, pogotovo na ovim našim "putevima"... Kada je policija napisala prijavu nekoj firmi koja je zadužena za stanje na putevima, koji su katastrofalni i sa ovakvim voznim parkom ne možeš nikako biti ispravan ?!

Država prvo mora dati sve od sebe, stvoriti uslove na putu, pa tek onda da traži perfekciju od vozača. Jednostavno se oni ne mogu ovako ponašati, kao da su pali sa druge planete.

U ovoj temi je svašta pisano i ima dobrih stvari, od sada se već ponavljamo, da ne pišem isto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

Ma OK, to je tvoja odluka da li hoces ili ne, to postujem, ali sta je ispravno? Da li ima pravo, ako ne stanes, da ti zapisu broj tablice i preko poste da ti stigne "cestitka"?

Naravno da ima pravo da ti zapise broj tablice i salje prijavu. Pod uslovom da moze da procita broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 888 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Svako od nas kada je položio vozački, na određeni način se obavezao da će poštovati propise koliko god glupi ili dobri bili. Sve van njih je prekršaj. Stvar je izbora i ne treba potencirati njihovo kršenje samo zato što se njim ne slažeš ili slažemo. Drugi problem je što je policajcima nabijena norma koliko kazni moraju naplatiti isl. Niko od nas ovakve gluposti ne bi radio recimo u Austriji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 888 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Šta, u Austriji nema saobraćajne policije? Tamo svi poštuju propise?

Ima. Ali siguran sam da u Austriji niti jedan stranac neće raditi pizdarije u saobraćaju. Lokalni, vjerojatno da.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

bezati od policije je javasluk obican. Ako ti je izgovor da neces da stajes jer ce da te maltretiraju...postoje drugi nacini da se sa tim obracunas.

 

A bezati i time ugrozavati svoj i tudje zivote treba najstrozije kaznjavati i osudjivati. Zaista nemam reci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Pa u ovo neozbiljnoj državi mogu ovako da se 'hvale' kako ne staju policiji. Ili ono, nešto nisam raspoložen pa me mrzi da stajem policiji!

 

Probajte to da uradite u nekoj uredjenoj i snažnijoj državi! U Americi se nezaustavljanje na znak policije smatra veoma ozbiljnim delom. Pa kada bi zbog toga platio astronomsku kaznu + odležao neko vreme u pritvoru, ne bi ovde neke kolege morale da edukuje naše 'hrabre' kolege. To čini država i sistem. A pošto to kod nas to skoro da ne postoji, onda... Terajte tako, skrećite u park pri bekstvu od policije, udarite neko dete ili pešaka koji se, jelte, igraju u parku, i onda ćete shvatiti. Doduše malo kasno, al šta ćeš :(

 

 

:mobilizator:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

Svako od nas kada je položio vozački, na određeni način se obavezao da će poštovati propise koliko god glupi ili dobri bili. Sve van njih je prekršaj. Stvar je izbora i ne treba potencirati njihovo kršenje samo zato što se njim ne slažeš ili slažemo. Drugi problem je što je policajcima nabijena norma koliko kazni moraju naplatiti isl. Niko od nas ovakve gluposti ne bi radio recimo u Austriji.

Ja se, konkretno, nisam obavezao ni na sta kada sam polozio vozacki niti su mi nudili da se obavezem.

 

A ko je policajcima kriv sto su im nabili normu za odredjeni broj kazni, jel ih neko tera da rade u policiji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 888 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Naravno da se nisi obavezao, ali kada si polagao ispit pisao si sve šta piše u zakonu jer drugačije nisi mogao položiti vozački.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja