Jump to content

Moto Zajednica

hapsenje na miseluku

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

To je tacno, ali nemoj onda da pises u mnozini da smo se obavezali.

Jedno je nauciti tacne odgovore, a drugo obavezatise na bilo sta.

Pri tome, nije ni bilo pitanje da li se mora stati kad pandur to pozeli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

Svako od nas kada je položio vozački, na određeni način se obavezao da će poštovati propise koliko god glupi ili dobri bili. Sve van njih je prekršaj. Stvar je izbora i ne treba potencirati njihovo kršenje samo zato što se njim ne slažeš ili slažemo. Drugi problem je što je policajcima nabijena norma koliko kazni moraju naplatiti isl. Niko od nas ovakve gluposti ne bi radio recimo u Austriji.

Ja se, konkretno, nisam obavezao ni na sta kada sam polozio vozacki niti su mi nudili da se obavezem.

 

A ko je policajcima kriv sto su im nabili normu za odredjeni broj kazni, jel ih neko tera da rade u policiji?

 

A nisi pomislio, na primer, da su ti policajci plaćeni od građana, kako bi obezbedili njihovu veću sigurnost u saobraćaju, sprečavajući bahatost pojedinaca? I da su propisi usvojeni da obezbede minimum sigurnosti!

Ovde ne mislim na razne zlupotrebe i traženje razloga za harač i za ličnu korist saobraćajaca, već na svrhu propisa i pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

 

 

Svako od nas kada je položio vozački, na određeni način se obavezao da će poštovati propise koliko god glupi ili dobri bili. Sve van njih je prekršaj. Stvar je izbora i ne treba potencirati njihovo kršenje samo zato što se njim ne slažeš ili slažemo. Drugi problem je što je policajcima nabijena norma koliko kazni moraju naplatiti isl. Niko od nas ovakve gluposti ne bi radio recimo u Austriji.

Ja se, konkretno, nisam obavezao ni na sta kada sam polozio vozacki niti su mi nudili da se obavezem.

 

A ko je policajcima kriv sto su im nabili normu za odredjeni broj kazni, jel ih neko tera da rade u policiji?

A nisi pomislio, na primer, da su ti policajci plaćeni od građana, kako bi obezbedili njihovu veću sigurnost u saobraćaju, sprečavajući bahatost pojedinaca? I da su propisi usvojeni da obezbede minimum sigurnosti!

Ovde ne mislim na razne zlupotrebe i traženje razloga za harač i za ličnu korist saobraćajaca, već na svrhu propisa i pravila.

A ja, eto, bas mislim na masovne razne zloupotrebe i trazenje razloga za harac i za licnu korist saobracajaca, pa zato necu ni da im stajem da ne bih saucestvovao u tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

bezati od policije je javasluk obican. Ako ti je izgovor da neces da stajes jer ce da te maltretiraju...postoje drugi nacini da se sa tim obracunas.

 

 

Mozda postoje i drugi nacini, ali ja sam praktican covek pa uvek biram najjednostavniji nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Apropo ove price o nestajanju policiji na motoru...

Pre par dana, vracajuci se sa TDM voznje na Fruskoj Gori, na bulevaru evrope u NS-u me snimi radar, policajac uredno izlazi na drum i zaustavlja me. Ja uredno stanem, uvidim da sam snimljen sa radarom i cekam da mi policajac ispise prijavu. On mi kaze: "Ne mogu da verujem da si stao kada smo te zaustavljali!"

Ja mu kazem: "Pa dobro, ajd sad, ako sam ja ispao posten(?!) i ako sam stao, onda mi nemoj pisati prijavu, izbrisi snimak i idemo svak na svoju stranu."

On kaze: "Ne mogu izbrisati snimak jer se automatski salje u centralu, moram ispisati prijavu." Ja: "A da ja nisam stao, kome bi pisali prijavu i kako bi pravdali snimak?" On na to nista nije odgovorio...

Zakljucak je da ispada bolje da ne stajes kada te policija zaustavlja, radar snima od napred, a mi napred nemamo tablicu...puj pike ne vazi...

Samo budale stanu, uvide prekrsaj i plate kaznu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Moze se i na auto okaciti lažna tablica pa da projuris dalje?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Apropo ove price o nestajanju policiji na motoru...

Pre par dana, vracajuci se sa TDM voznje na Fruskoj Gori, na bulevaru evrope u NS-u me snimi radar, policajac uredno izlazi na drum i zaustavlja me. Ja uredno stanem, uvidim da sam snimljen sa radarom i cekam da mi policajac ispise prijavu. On mi kaze: "Ne mogu da verujem da si stao kada smo te zaustavljali!"

Ja mu kazem: "Pa dobro, ajd sad, ako sam ja ispao posten(?!) i ako sam stao, onda mi nemoj pisati prijavu, izbrisi snimak i idemo svak na svoju stranu."

On kaze: "Ne mogu izbrisati snimak jer se automatski salje u centralu, moram ispisati prijavu." Ja: "A da ja nisam stao, kome bi pisali prijavu i kako bi pravdali snimak?" On na to nista nije odgovorio...

Zakljucak je da ispada bolje da ne stajes kada te policija zaustavlja, radar snima od napred, a mi napred nemamo tablicu...puj pike ne vazi...

Samo budale stanu, uvide prekrsaj i plate kaznu...

policajci su poznati kao fer igraci, ako moze da te sjebe sjebace te!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

 

Ja pre jedno mesec dana imao lepu jurnjavu ca 3-4 patrole....bese sivi punto,golf 6 i plava marica....bese cupavo al sam im izmakao....enduraca i krampon je cudo....iz preventive sam ofarbao motor u drugu boju i za sad me ne dira niko... u principu se ne bojim kad sam na motoru i na enduri i na sportaku ne mogu da me stignu jedino je malo nezgodno ako saznaju ko sam pa me sacekau kad sam kolima.....

sad si glavna faca na forumu. ja mislim da je patrola bilo 8 - 9 patrola i 3 marice žute boje. ma ko ti šta može, to trebaš jednom tjedno raditi pa ako stigneš u tim bežanijama pregazi bar dvoje troje ljudi i malo štete napravi na autima oko sebe. zamisli kakva bi tek tada bio faca na forumu pred ovima koji su uvjek na strani motoriste.

osobno ne vjerujem ni u jednu rjec iz te price.

 

 

 

Druze ja nisam lagao ni kad sam bio mali a kamoli sad sa 28 godina.....ko je iz mog mesta zna da je istina al nije ni bitno.....prosao sam pored sivog puta tj.patrole posle jedno kilometar su me sustigli a ja nisam imao pojma da su krenuli za mnom,primetio sam kad su upalili rotaciju i sirenu iza mene....u prvom trenutku sam pomislio da stanem,al reko kad vec jedem go....da jedem do kraja i udarim po gasu,a asfalt mokar a ja sa enduracom sa kramponima,vidim ja vrag odneo salu i po asfaltu ne mogu da im pobegnem,ja skrenem preko nekog makadama i izbijem da skroz drugi kraj grada.....posle sam saznao da je za mnom poslat jos jedan policiski auto i marica pod rotacio da me presretne u pravcu gde sam preprecio.......

 

Inace nisam im stao jer nisam registrovan,to smatram nekim svojim buntom,jer su registracije za motore za nas standard prevelike i sto se zakon ne primenjuje za svakog isto....znam dosta ljudi koji voze motora koji su pandurske drukare vozaju i bez registracije i bez dozvole....ili na gradnji auto puta 50 kamiona lokalnog privatnika po ceo dan prevozi kamen iz kamenoloma za nasipanje puta nemaju cak ni tablice.....jedan dan jedan policajac ih porednja u kolonu i napise 20ak prijava za neregistavane kamione.....kasnije se saznalo da su te prijave nestale...i vise ih niko ne dira...

 

 

I opet ja im sa motorom necu stati pa makar pucali na mene....sa klrom i kx bezim u prvu livadu ili sumu...a sa suzom se takodje ne bojim jer i jaci mi je motor i bolje vozim od plavaca na motoru....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaci nisi registrovan a samim tim onda ni osiguran? Blago onom kojeg slučajno zakačiš :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Znaci nisi registrovan a samim tim onda ni osiguran? Blago onom kojeg slučajno zakačiš :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

 

 

Motocikl u kakvom god cukanju ucestvovao ne moze da napravi stete vise od 500 evra...osteceni ce u svakom slucaju stetu naplatiti ili preko osiguranja ako je motor registrovan ili sudskom tuzbom ako je motocikl neregistrovan....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1774 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ljudi morate razlikovati odnos policije kada ste u autu i na motoru.

Mene su sa autom zaustavili stotine puta - i to bukvalno. Bio sam kod sudije bar 20 puta (sad sam na oko 800.000 km).

Na motoru me zaustave samo ako ih isti zanima, pa malo pogledaju, i to jako retko.

S' obzirom kako mi u proseku vozimo, mislim da su i više nego fer.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 520 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

 

Znaci nisi registrovan a samim tim onda ni osiguran? Blago onom kojeg slučajno zakačiš :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

 

Motocikl u kakvom god cukanju ucestvovao ne moze da napravi stete vise od 500 evra...osteceni ce u svakom slucaju stetu naplatiti ili preko osiguranja ako je motor registrovan ili sudskom tuzbom ako je motocikl neregistrovan....

Šališ se, jel da?
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim da nije sala, i nije problem sto on kao jedinka tako misli već imam osecaj da takvo mišljenje vlada međju vecom grupom populacije. Možda ne konkretno ovaj primer ali generalno ovako lakomisleno zakljucivanje pogresnih činjenica.

 

Ne razmisljas da npr mogu da izgubim kontrolu nad volanom i udarim u banderu ili odem sa autom u provaliju? Ili da odemo korak dalje od manje materijalne štete, da bude i povredjenih u automobilu, da postane neko radno nesposoban i izgubi posao, da nekome ostane trajni invaliditet?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Kakve veze imo to da izgubis kontrolu nad volanom u kolima i sl... sa nekime ko je na motoru.....ja od kako vozim motor nikad nikog nisam omeo u voznji.....dok je suprotnih primera bilo milion.....te osecanja,oduzimanja prednosti i sl....2012 me je zena osekla sa kolima lemo sam se izlomio..........

 

 

Ako u udesu motora i auta bude povredjenih u kolima...u preko 90% slucajeva motorista je mrtav....i takodje u  slicnom procentu takvih udesa je krivica je iskljucivo vozaca auta....usled ranije napisanih razloga....oduzimanje prvenstva prolaza,isecanja,polukruznog,prolazenja kroz crveno i sl....

 

Vozaci motora prave greske koje nazalost samo njega kostaju ostali tu prolaze uglavnom bez posledica....i vozac motora,bar ja sam 10 puta obazriviji kad sam na motoru....pogledam 10 puta levo desno kad se ukljucujem...na semaforu i kroz zeleno sveto gledam levo desno,o prolasku kroz crveno ni ne razmisljam,jer znam ako me neko pri tom i malo cvrke on u najgorem slucaju malo ulubi haubu i razbije far a ja i najboljem slucaju zavrsavam sa prelomom...

 

 

Najvece nepostovanje propisa od strane motociklista je upravo ograncenje brzine...a tu cenu nazalost placamo sami....i vecito pravdanje ovih u kolima kad te osece je nisam te video jer isao si brzo....ja smem da idem i 300 ne smes ti da me oseces gledaj malo.....kako ja nikad kad sam na motoru nisam isekao nekog kolegu na motoru....jer gledam...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

Sto se tice ostecenih od strane neregistrovanih vozila, postoji obavezni fond u koji participiraju sva osiguravajuca drustva, a iz koga se isplacuju stete u takvim slucajevima.

Kasnije osiguranje pokusava da se naplati od pocinioca, ali to ostecenog i ne intetersuje.

 

Prema tome, dusebriznici mogu mirno da spavaju i ne brinu sta ce biti u slucaju stete.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

I jos nesto.....ja cu registrovan motor voziti samo ako se ispune 2 uslova....kada zakon za sve bude isti....visina registracije bude u srazmeri cene vozila,da ja za krs od motor od 1100 kubika i koji kosta 1000evra placam registraciju 26000 dinara isto kao neko za auto od 30 000 evra...i to sve pod izgovorom da je to zbog luksuza...da da ja se luksuziram sa strvinom od 25 godina koja kosta 1000 evra a ne neki skromni mucenik vozi novu skromnu mecku od 30000evra...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

 

Ne razmisljas da npr mogu da izgubim kontrolu nad volanom i udarim u banderu ili odem sa autom u provaliju? Ili da odemo korak dalje od manje materijalne štete, da bude i povredjenih u automobilu, da postane neko radno nesposoban i izgubi posao, da nekome ostane trajni invaliditet.

 

A da odemo jos korak dalje, mozda se toliko isprepadas kad vidis neregistrovan motor, pa, ne daj boze, dobijes infarkt za volanom...pa ko ce onda to da ti plati?...

 

Ozbiljan je to prestup, ne treba ni jednu mogucnost iskljuciti.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Nekada su ovakve glupe teme na forumu mogle da dobace do 12. strane samo preko zime, kad nema vožnje pa treba nekako ubiti vreme. A sad udarila žešća besparica, nema se za benzin. Nemam drugo objašnjenje za ove gluposti koje čitam usred sezone.  :(

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Čitajući ovu temu, mogu da zaključim da su, na žalost, u pravu svi oni koji motoriste smatraju za opasnost na putu. Mislio sam da je to predrasuda, ali sada uvidjam da postoji utemeljenje za to. Ni kod jedne druge kategorije vozača nema toliko napaljenih, umišljenih i opasnih vozača, procentualno gledajući.

 

Neki motoristi (to nisu moje kolege) smatraju da im je sve dozvoljeno, čak pronalaze i razloge da umire svoju savest (ako je uopšte imaju), tipa Garantni fond će isplatit štetu u slučaju udesa itd. A ne znaju da se u slučaju odštete, čeka i po više godina na isplatu od Garantnog fonda, jer nije Srbija Švajcarska pa da sve funkcioniše. Nama deca umiru po bolnicama zbog nedostatka inkubatora, kakav crni Garantni fond! Mi Srbi smo neverovatno sposobni da opravdamo bilo šta, ako nam to trenutno ide u korist, bez ikakvog respekta prema javnom interesu.

 

Policajci i svi drugi vozači su još i dobri prema nama, kako smo mi loši!

 

 

:mobilizator:

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

A ja citajuci ovaj post iznad i njemu slicne zakljucujem da su u slicaju stete a narocito povreda najbitnije pare.....valjda bi trebalo biti na prvom mestu da bude zdravlje,pa i ako do necega dodje da to bude sto manje.....a ako se neko zestoko izlomi ili jos gore ostane nepokretan ili mrtav najmanji su problem pare.....bar ja to tako gledam...Sve se pre ili kasnije naplati ili isplati,povrede ostaju vecno....

 

 

A posto je tema otisla predaleko ja se povlacim,nemam vise zivaca da kuckam...

 

 

Vidimo se na drumu....naravno bez tablice :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Iako ne verujem u te fondove koje pominjes jer oni obično sluze kao zadnje sredstvo i nikad ne obeštećuju u celosti a pogotovu ne odstetu za pretrpljeni bol itd. A svakako taj fond nije pao sa neba već ga neko uplacuje a to obično bivaju oni koji su osigurani kroz premiju. Ukoliko ti ne placas osiguranje onda znaci u slučaju nezgode plaćam sam (uz pomoć drugih koji plaćaju premiju) svoju štetu iz tog fonda.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A ja citajuci ovaj post iznad i njemu slicne zakljucujem da su u slicaju stete a narocito povreda najbitnije pare.....valjda bi trebalo biti na prvom mestu da bude zdravlje,pa i ako do necega dodje da to bude sto manje.....a ako se neko zestoko izlomi ili jos gore ostane nepokretan ili mrtav najmanji su problem pare.....bar ja to tako gledam...Sve se pre ili kasnije naplati ili isplati,povrede ostaju vecno....

 

 

A posto je tema otisla predaleko ja se povlacim,nemam vise zivaca da kuckam...

 

 

Vidimo se na drumu....naravno bez tablice :P

Pa ko će te povrede da plati? Ko će da plati hipoteku taj mesec ako ja ležim u bolnici prebijen zbog necije greske?

 

Jel kod tebe sve za džabe kad pare nisu bitne, ne placas namirnice, struju, komunalije? Možda i ne placas :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Neki motoristi (to nisu moje kolege) 

 

To je 100% tačno. Tvoje kolege nisu motoristi nego skuteraši.  :nanana:

 

(kad je tema već ovoliko besmislena, dajem sebi za pravo da je dodatno skenjam  :jee3:  :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

Iako ne verujem u te fondove koje pominjes jer oni obično sluze kao zadnje sredstvo i nikad ne obeštećuju u celosti a pogotovu ne odstetu za pretrpljeni bol itd. A svakako taj fond nije pao sa neba već ga neko uplacuje a to obično bivaju oni koji su osigurani kroz premiju. Ukoliko ti ne placas osiguranje onda znaci u slučaju nezgode plaćam sam (uz pomoć drugih koji plaćaju premiju) svoju štetu iz tog fonda.

 

To sto ti pises je otprilike kako mali Djokica zamislja garantni fond.

Kao sto sam i napisao, ucinilac stete je u obavezi da refundira Fondu isplaceni iznos. Bilo dobrovoljno bilo putem prinudne naplate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

A ja citajuci ovaj post iznad i njemu slicne zakljucujem da su u slicaju stete a narocito povreda najbitnije pare.....valjda bi trebalo biti na prvom mestu da bude zdravlje,pa i ako do necega dodje da to bude sto manje.....a ako se neko zestoko izlomi ili jos gore ostane nepokretan ili mrtav najmanji su problem pare.....bar ja to tako gledam...Sve se pre ili kasnije naplati ili isplati,povrede ostaju vecno....

 

 

A posto je tema otisla predaleko ja se povlacim,nemam vise zivaca da kuckam...

 

 

Vidimo se na drumu....naravno bez tablice :P

izvini, ali meni se čini da nisi u pravu.....naravno da je najvažnije biti zdrav i čitav , ali kao motoristi baš i nemamo mogučnost birati kakve povrede čemo pretrpeti prilikom saobračajnog udesa , ali zato možemo birati gde , kako i na kakav način čemo se što brže rehabilitirati ako imamo pare naravno...jer ako ji nemaš, možeš samo sanjati o raznoraznim terapijama i lečenjima. Jasno je da povrede ostaju večno, ali kolike če biti posledice tih povreda i koliko češ te povrede kroz godine osečati zavisi od terapija i lečenja koje možeš priuštiti. A to sve zavisi od para koje imaš. Eto  motori se prodaju radi obezbeđivanja novca potrebnog za operacije za otklanjanja povreda od posledica sudara, organizuju se dobrotvorne akcije,itd.....I još uvek misliš da su pare nebitne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja