Jump to content

Moto Zajednica

hapsenje na miseluku

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Ovde sve fini svet niko nepravi prekrsaje,kada je guzva na semaforu niko se ne provlaci pored vozila,van grada postujete ogranicenje 80 kamioni vas obilaze divno stvarno...Ne podrzav divljanje po gradu i voznje od 200 itd ali nikada necu cekati u koloni na semaforu i ici 50 po gradu..

 

Zbog toga koliko znam još niko nije uhapšen... Ne podržavam pisanje prijava za 51 km/h ali ne podržavam ni 200 na zadnjem točku, preko duple pune...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Mostarac, slazem se za nesposobnjakovica sa naocarima, taj sto se tice motora jedino zna da isti ima 2 tocka, a on je licno insistirao da se voznja na zadnjem proglasi u zakonu nasilnickom voznjom. Covek je teska prevara od "strucnjaka", kvazi pravnik, jako tesko izrazavanje i muka od sklapanja 2 recenice u nizu, a da bude u bar 5 minuta. To ti je jedna sekta, zatvoren krug nekoliko ljudi, koji vedre i oblace oko naseg saobracaja, a koliko rade i koliko su strucni se meri u hiljadama nastradalih, sto poginulih sto povredjenih, a pozivaju se na "strucne radove" koje im rade studenti (bio jedan od njih), tako sto robuju kako bi uopste stekli uslov za ispit. Tu se pominje i jedan profesor, mada ih ima dvojica koji su radili novi ZoBS... Sve u svemu, tuga, cemer i jad.

 

Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Mostarac, slazem se za nesposobnjakovica sa naocarima, taj sto se tice motora jedino zna da isti ima 2 tocka, a on je licno insistirao da se voznja na zadnjem proglasi u zakonu nasilnickom voznjom. Covek je teska prevara od "strucnjaka", kvazi pravnik, jako tesko izrazavanje i muka od sklapanja 2 recenice u nizu, a da bude u bar 5 minuta. To ti je jedna sekta, zatvoren krug nekoliko ljudi, koji vedre i oblace oko naseg saobracaja, a koliko rade i koliko su strucni se meri u hiljadama nastradalih, sto poginulih sto povredjenih, a pozivaju se na "strucne radove" koje im rade studenti (bio jedan od njih), tako sto robuju kako bi uopste stekli uslov za ispit. Tu se pominje i jedan profesor, mada ih ima dvojica koji su radili novi ZoBS... Sve u svemu, tuga, cemer i jad.

 

Pozdrav

Pa da, ja sam aktivno u saobraćaju preko 30g. od toga sam radio 20g. kao profesionalac(šleperi i autobusi), u vojsci sam bio instruktor(najbolji u klasi), u Mostaru sam radio kao instruktor dvije godine i tu me komisija proglasila među najboljim ako ne i najbolji, prestao sam raditi jer sam narušio zdravlje, govorili su mi da dajem previše sebe i tako je i ispalo na kraju, fasovao sam šećer. Ne može učitelj, jer je njih najviše, biti instruktor, ne može čovjek koji nema ni svoje auto biti instruktor, fino piše u zakonu, da instruktor mora raditi prvo kao vozač, pa tek onda da bude instruktor. Dobro znam iz prakse šta valja a šta ne valja. Što se tiče saobraćaja, džaba sve škole svijeta, ako nisi dugo učestvovao i vozio sve na točkovima ! Ima par stručnjaka na faksu bezbjednosti u Bg. njihove izjave mi po nekada odgovaraju i koliko toliko su realne. Jedino pravo riješenje da država izgradi autodrome, (iskustvo iz vojske) samo se na taj način vozači mogu kvalitetno obučiti i doprinjeti bezbjednosti u saobraćaju. Država će represijom postići određene rezultate, ali ti koji prave takve prekršaju su manjina u nesrećama i udesima, dok je većina ta na koju bi utjecalo kvalitetno obučavanje. Gledam samo kvalitet obuke u Mostaru i Nevesinju, pa to se ne može porediti ni u kom smislu, garantujem da vozači iz Nevesinja koji dugo voze da ne bi ni jedan položio vozački u Mostaru, a da ne spominjem mlade vozače.

Znači, izgraditi autodrome i pooštriti kontrolu auto škola, zavesti red i postaviti rigorozne uslove za škole, tj instruktore. Mogao bih na ovu temu pisati čitav dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

Mostarac, slazem se za nesposobnjakovica sa naocarima, taj sto se tice motora jedino zna da isti ima 2 tocka, a on je licno insistirao da se voznja na zadnjem proglasi u zakonu nasilnickom voznjom. Covek je teska prevara od "strucnjaka", kvazi pravnik, jako tesko izrazavanje i muka od sklapanja 2 recenice u nizu, a da bude u bar 5 minuta. To ti je jedna sekta, zatvoren krug nekoliko ljudi, koji vedre i oblace oko naseg saobracaja, a koliko rade i koliko su strucni se meri u hiljadama nastradalih, sto poginulih sto povredjenih, a pozivaju se na "strucne radove" koje im rade studenti (bio jedan od njih), tako sto robuju kako bi uopste stekli uslov za ispit. Tu se pominje i jedan profesor, mada ih ima dvojica koji su radili novi ZoBS... Sve u svemu, tuga, cemer i jad.

 

Pozdrav

Pa da, ja sam aktivno u saobraćaju preko 30g. od toga sam radio 20g. kao profesionalac(šleperi i autobusi), u vojsci sam bio instruktor(najbolji u klasi), u Mostaru sam radio kao instruktor dvije godine i tu me komisija proglasila među najboljim ako ne i najbolji, prestao sam raditi jer sam narušio zdravlje, govorili su mi da dajem previše sebe i tako je i ispalo na kraju, fasovao sam šećer. Ne može učitelj, jer je njih najviše, biti instruktor, ne može čovjek koji nema ni svoje auto biti instruktor, fino piše u zakonu, da instruktor mora raditi prvo kao vozač, pa tek onda da bude instruktor. Dobro znam iz prakse šta valja a šta ne valja. Što se tiče saobraćaja, džaba sve škole svijeta, ako nisi dugo učestvovao i vozio sve na točkovima ! Ima par stručnjaka na faksu bezbjednosti u Bg. njihove izjave mi po nekada odgovaraju i koliko toliko su realne. Jedino pravo riješenje da država izgradi autodrome, (iskustvo iz vojske) samo se na taj način vozači mogu kvalitetno obučiti i doprinjeti bezbjednosti u saobraćaju. Država će represijom postići određene rezultate, ali ti koji prave takve prekršaju su manjina u nesrećama i udesima, dok je većina ta na koju bi utjecalo kvalitetno obučavanje. Gledam samo kvalitet obuke u Mostaru i Nevesinju, pa to se ne može porediti ni u kom smislu, garantujem da vozači iz Nevesinja koji dugo voze da ne bi ni jedan položio vozački u Mostaru, a da ne spominjem mlade vozače.

Znači, izgraditi autodrome i pooštriti kontrolu auto škola, zavesti red i postaviti rigorozne uslove za škole, tj instruktore. Mogao bih na ovu temu pisati čitav dan...

 

Smatram da bi se džaba pooštravali uslovi za instruktore i auto škole. Iz prostog razloga što kandidat nema dovoljno vremena da nauči sve o vožnji od instruktora. Da bi jedan prosečan vozač naučio DOBRO da vozi moraju proći godine iskustva i vežbanja, navikavanja i učenja vožnje direktno u saobraćaju. Malo koji kandidat ima tu urođenu sposobnost da za par meseci, koliko traje obuka, nauči da vozi kako treba, tj. da barem osnove savlada kako treba, a svakako mora još svaki vozač ponaosob samostalno da se uči u saobraćaju. E upravo od tog "samostalnog" elementa i zavisi kako će se neko ponašati u saobraćaju posle obuke.

Instruktori su tu da svakog kandidata nauče osnovama saobraćaja, vožnje i ponašanja u saobraćaju. To što si ti, Mostarac, spomenuo autodrome za obuku, tu će ti opet dolaziti samo oni koji su i inače savesni u saobraćaju i koji svakako paze i gledaju da ne krše ZOBS. Oni koji divljaju i koji pojma nemaju o saobraćaju, ti misle da znaju sve o saobraćaju, sve o vozilu koje voze i da su uhvatili Boga za m... , takvi se neće pojavljivati na obuci.

A upravo takvi koji misle da znaju sve o saobraćaju i u istom se bahato ponašaju, e takvi i jesu problem, i džabe njima najbolji instruktor ovog sveta, neće se opametiti...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Veoma površan komentar i odmah se vidi da nisi upućen u materiju. Mogao bih ti odgovoriti i obrazložiti svaku riječ, ali da ne palamudimo više. Trebalo bi otvoriti novu temu.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Ukoliko je aurodrom sastavni deo obavezne obuke i na njemu imas simulacije nekih situacija iz realnog zivota sigurno ce podici sposobnost kandidata a kasnije i ucesnika u saobracaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

A jel znate kako izgleda obuka i narocito polaganje ispita u mozda najmotorizovanijoj zemlji na svetu - Americi?

 

Otprilike, kao za debile. Ali tamo se ni u drugim oblastima od obicne stvari ne pravi nauka, pa tako ni od vozacke obuke i vozackog ispita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

A jel znate kako izgleda obuka i narocito polaganje ispita u mozda najmotorizovanijoj zemlji na svetu - Americi?

 

Otprilike, kao za debile. Ali tamo se ni u drugim oblastima od obicne stvari ne pravi nauka, pa tako ni od vozacke obuke i vozackog ispita.

Kakvi su putevi u Americi, većinom su razdvojeni, njima je najvažnije naučiti zaustaviti se na stopu... Kod nas obuka nikako nije obična stvar, to je najvažnija stvar u saobraćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ukoliko je aurodrom sastavni deo obavezne obuke i na njemu imas simulacije nekih situacija iz realnog zivota sigurno ce podici sposobnost kandidata a kasnije i ucesnika u saobracaju.

Da, kao sastavni dio obuke. Tu bi se kandidat naučio skoro sve, bez opasnosti po sebe i ostale učesnike u javnom saobraćaju. I kada nastavi obuku u javnom saobraćaju, onda se on skoncetriše samo na pravila, a ne kao sada, i vožnja, pješaci, pravila itd, njemu zuji u ušima od silnih informacija, od toga nema ništa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

A jel znate kako izgleda obuka i narocito polaganje ispita u mozda najmotorizovanijoj zemlji na svetu - Americi?

 

Otprilike, kao za debile. Ali tamo se ni u drugim oblastima od obicne stvari ne pravi nauka, pa tako ni od vozacke obuke i vozackog ispita.

 

Ok, i hoces da kazes da je to u redu? Njih tako sveze da pustis u beogradski saobracaj, sta mislis koliko bi preziveli?

Prepun internet raznoraznih imbecilnih udesa, sto po ulicama, sto po parkinzima. Jednostavno, losa obuka kako u skoli, tako i na idiot proof bulevarima, na kojima treba da vozis samo pravo.

 

U indiji su otisli i korak dalje, sto se tice idiotluka oko vozackog ispita

 

 
I u indiji takav saobracaj funkcionise, ali samo zato sto se prirodnom selekcijom preberu oni koji u takvom saobracaju mogu da plivaju, a verujem da ginu kao zecevi.
 
I nas sistem, koji je 90 puta bolji od americkog ili indijskog, je takodje prepun rupa, i vozaci su obuceni tek toliko da umeju da procitaju signalizaciju i da vladaju vozilom toliko da se ne ubiju prvog dana nove dozvole.
Nema prave obuke dok kandidat, veliki broj puta ne ponovi naglo kocenje, izbegavanje prepreke, neocekivano zanosenje vozila i ko zna koliko jos ekscesnih scenarijima u kojima se gube glave. Ne gubi se glava zato sto si se u kruznom toku pogresno prestrojio, ali se gubi ako ne znas sta te ceka u klisuri na klizavoj podlozi.
 
Dacu samo primer drugarove sestre koja ga je zvala na telefon i rekla, Sasa, auto mi se pokvario, nece da krene iz mesta. Ja dajem gas, a on nista. Ortak je samo pitao, Jeko, jel ti led u ulici?, na sta je ona naravno potvrdo odgovorila. 
Za mene to nije kandidat koji moze da ima dozvolu.
 
Svakako, voznja se uci dozivotno, ali je neodgovorno od skolskog sistema da gotovo sve situacije u kojima vozac spasava zivu glavu uci nakon sto je dobio dozvolu,  na sopstvenu ruku u redovnom saobracaju, umesto na nekom bezbednom poligonu.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

 

A jel znate kako izgleda obuka i narocito polaganje ispita u mozda najmotorizovanijoj zemlji na svetu - Americi?

 

Otprilike, kao za debile. Ali tamo se ni u drugim oblastima od obicne stvari ne pravi nauka, pa tako ni od vozacke obuke i vozackog ispita.

Ok, i hoces da kazes da je to u redu? Njih tako sveze da pustis u beogradski saobracaj, sta mislis koliko bi preziveli?.

A sta je beogradski saobracaj, neko svetsko cudo?

 

Vecina udesa se ne dogadjaju usled neznanja voznje, vec usled bezobrazluka vozaca koje bas briga za druge, posebno gabaritno manje ucesnike u saobracaju.

 

Nije voznja neko posebno umece, nauci i medved u cirkusu da vozi bicikl...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Bg saobracaj dajem samo kao, nama znan, primer naguzvanog, dinamicnog i relativno haoticnog saobracaja. Nama je to manje vise normalno, ali nekoj gospoji iz nekog gradica u teksasu je, ubedjen sam, to neresiva enigma.

I slazem se da medved nauci da vozi bicikl, ali ubedi me da ti je svejedno da li ce ti dete sutra pod tvojim ili instruktorovim nadzorom, u kontrolisanim uslovima, nauciti sta znaci kada auto prokliza na snegu i kako odreagovati u toj situaciji, ili da to samo na tezi uci nekad kad nesvesno opasnosti krene da cepa po snegu kao po suvom.

 

Ja volim takav vid voznje, pa sam sebe svesno brdo puta dovodio u kontrolisano-nekontrolisane situacije i cupao se iz istih, pa se vremenom stekao refleks za brzo reagovanje u tim situacijama, ali u saobracaju je mnogo vise vozaca koji se nikada ni namerno ni slucajno nisu nasli u tako nekoj situaciji, i koji su potpuno nespremni kada im se ista, pre ili kasnije, desi. E zato to kandidati u obuci MORAJU da prodju, pa makar da steknu sliku o tome sta moze da im se desi na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

 

 

A jel znate kako izgleda obuka i narocito polaganje ispita u mozda najmotorizovanijoj zemlji na svetu - Americi?

 

Otprilike, kao za debile. Ali tamo se ni u drugim oblastima od obicne stvari ne pravi nauka, pa tako ni od vozacke obuke i vozackog ispita.

Ok, i hoces da kazes da je to u redu? Njih tako sveze da pustis u beogradski saobracaj, sta mislis koliko bi preziveli?.

A sta je beogradski saobracaj, neko svetsko cudo?

 

Vecina udesa se ne dogadjaju usled neznanja voznje, vec usled bezobrazluka vozaca koje bas briga za druge, posebno gabaritno manje ucesnike u saobracaju.

 

Nije voznja neko posebno umece, nauci i medved u cirkusu da vozi bicikl...

 

Vožnja je pravo umijeće, umjetnost koja se uči do kraja života, isto kao fotografija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5241 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Voznja se uci dok si ziv???

Iz tog ugla sve se uci dok si ziv..znaci nikad ne mozes dobiti vozacku dozvolu jer nisi sve naucio?

 

Isto tako nema poligona koji moze da te obuci sve situacije koje te mogu snaći za volanom.

Evo gledam njemce nista posebno nije ni njihova obuka i jedini mogu da voze 700 km/h ako hoce pa sve funkcionise normalno, jer postoji drzava i svijest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Voznja se uci dok si ziv???

Iz tog ugla sve se uci dok si ziv..znaci nikad ne mozes dobiti vozacku dozvolu jer nisi sve naucio?

 

Isto tako nema poligona koji moze da te obuci sve situacije koje te mogu snaći za volanom.

Evo gledam njemce nista posebno nije ni njihova obuka i jedini mogu da voze 700 km/h ako hoce pa sve funkcionise normalno, jer postoji drzava i svijest.

E baš radi takvih situacija koje te mogu snaći, uči se do kraja života... Osnovna obuka i polaganje je nešto drugo... Kakva država, kakva svijest po našim putevima... Zašto poredite razvijene zemlje, sa dobrim putevima, vozilima, uslovima na putu itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Isto tako nema poligona koji moze da te obuci sve situacije koje te mogu snaći za volanom.

 

 

Svi se mi i nakon 2-3-4 decenije za volanom sretnemo sa situacijom u kojoj panicno odreagujemo, ali ako prezivimo, izvucemo neko iskustvo iz toga, zato sam rekao da se usavrsava do kraja zivota.

Ali navedite mi bar jednu auto skolu u Srbiji u kojoj kandidat prodje deo obuke naletanja na iznenadnu klizavu povrsinu, voznju po ledu, dubokom i plitkom snegu, na akvaplaning, na nenajavljenu prepreku na putu...?

Ne, sve se to uci u saobracaju. Tu se odvaja zito od kukolja, odnosno, talentovani to brzo skontaju, a oni manje talentovani, preplaseni, nezainteresovani se cvrsto uhvate za volan, nabodu kocnicu (ako greskom u panici ne zabodu gas), zatvore oci i pomole bogu za pomoc. Ali tu ne pomaze bog, nego cisto znanje i fizika.

 

Moje dete ce sutra mimo skole proci i obuku kod mene.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5241 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

 

Voznja se uci dok si ziv???

Iz tog ugla sve se uci dok si ziv..znaci nikad ne mozes dobiti vozacku dozvolu jer nisi sve naucio?

Isto tako nema poligona koji moze da te obuci sve situacije koje te mogu snaći za volanom.

Evo gledam njemce nista posebno nije ni njihova obuka i jedini mogu da voze 700 km/h ako hoce pa sve funkcionise normalno, jer postoji drzava i svijest.

 

E baš radi takvih situacija koje te mogu snaći, uči se do kraja života... Osnovna obuka i polaganje je nešto drugo... Kakva država, kakva svijest po našim putevima... Zašto poredite razvijene zemlje, sa dobrim putevima, vozilima, uslovima na putu itd.
Zato sto putevi nemaju skoro pa nikakve veze sa mozgom koji upravlja volanom. Kreten ce da pretice na punoj i ubije te jer je kreten a ne sto nema rupa na drugoj strani.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

 

Isto tako nema poligona koji moze da te obuci sve situacije koje te mogu snaći za volanom.

 

 

Svi se mi i nakon 2-3-4 decenije za volanom sretnemo sa situacijom u kojoj panicno odreagujemo, ali ako prezivimo, izvucemo neko iskustvo iz toga, zato sam rekao da se usavrsava do kraja zivota.

Ali navedite mi bar jednu auto skolu u Srbiji u kojoj kandidat prodje deo obuke naletanja na iznenadnu klizavu povrsinu, voznju po ledu, dubokom i plitkom snegu, na akvaplaning, na nenajavljenu prepreku na putu...?

Ne, sve se to uci u saobracaju. Tu se odvaja zito od kukolja, odnosno, talentovani to brzo skontaju, a oni manje talentovani, preplaseni, nezainteresovani se cvrsto uhvate za volan, nabodu kocnicu (ako greskom u panici ne zabodu gas), zatvore oci i pomole bogu za pomoc.

 

Moje dete ce sutra mimo skole proci i obuku kod mene.

 

Tako je, u potpunisti se slažem, kao da ja pišem, to je to !  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Zato sto putevi nemaju skoro pa nikakve veze sa mozgom koji upravlja volanom. Kreten ce da pretice na punoj i ubije te jer je kreten a ne sto nema rupa na drugoj strani.

E vidiš, obučen vozač ili vozač sa iskustvom ili...će bježati desno i pokušati proći kraj vozila, kao što sam i sam bježao tako i izbjegao x udesa... A ne po kočnici i direktno udariti u vozilo sa katastrofalnim posljedicama... O tome ja pišem... Skoro svugdje se mogu mimoići tri vozila na putu, samo treba pažnje, umijeća, iskustva i eto manje stradalih...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja