Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

...jos posta da doveze gumu cekam pa da o jednom trosku zamenim!

 

Ovo je prva demontaza zadnjeg tocka od kupovine (fabricka guma na felni presla 16K km), menjam preventivno hardgume posto stanje ovih unutar ne znam. 

I blatobraaaaaan! :D 

Da ne baca vise vodu i kamencice na amortizer...

25.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Blatobran doda jos materijala na osnovni drzac creva i kablova, M4 srafici sa distancerima se ne mogu vise koristiti (mogu ali ce spljeskati sve!) 

M4x25 sa plastificiranim glavama, distancer caura 5mm, pvc podloska ispod prohrimske i to je to sa strane auspuha!

 

Sve stoji jako (plavi loctite na navoje!) a nista nije pretegnuto ili deformisano.

11.jpg

12.jpg

13.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

...druga strana laganica!

Dovede se blatobran u ravan, obelezi se lancobran na licu mesta (usrafljen na svome mestu!) m6 rupica i plasticna kopca.

Licno, volim da kanem malo super lepka u kopcu pre "zakljucavanja" ali ne mora, nema to gde. (bitno je da rupa bude tanman za kopcu, da je knap ugura pre zakljucavanja.)

22.jpg

23.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Rurska oblast, Germany
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Malo sam testirao danas i osluskivao pazljivo: vibracije (kao neka rezonancija) na levom nogostupu se osecaju na 2850-3000 obrtaja. Čim prebaci 3000, mirno plovi kao brod u mirnom zalivu.

 

Terao sam ga do 6000 obrtaja i bukvalno je miran i na 6000. Bez vibracija, bez icega.

 

Dakle jedino to na malo manje od 3000.

Promenio član zoki_poki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9086 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

NFS

Odličan blatobran, jedan takav bi i meni trebao.

Kod mene je prva izvedba što ide na velku pvc traku, bezveze skroz ali radi funkciju.

Ovo je baš kulturica što si stavio.

Kad menjaš kočiona crevca :)?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2536 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

@N.F.S. da li bi ovaj blatobran mogao da se uz male prepravke kačenja ubudži na moj GSX 650F, pade mi ideja na pamet :stabre:

Promenio član ZEMZEM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 9 sati, Satelis je napisao:

Kad menjaš kočiona crevca :)?

Hmmm, mislis da bi imalo boljitka?  Privikao sam se vec na nacin kocenja, koristim obe uvek (prednja/zadnja), taman da i desna noga ima neku zanimaciju :D 

 

Bas sam te hteo pozvati, nema ovaj nas ECU mesta za raditi nesto valjano, uzeo sam od paljevine  (cuj uzeo, doneo covek, ustupio...) racunar/alat, sve sto bih menjao i kao "dobio" oduzelo bi na drugoj strani.

Ako i pomerim paljenje za par stepeni da se brze zavrti i dodam goriva ucinak je nikakav a stres agregatu veliki.

Nikakvih "naprednih" funkcija nema, moze se blokada pomeriti za 1000 obrtaja recimo ali nije to to.

Necu cackati nista vise  posto smatram da cu bilo kakvom izmenom samo pogorsati ucinak, sve ostaje kako je i zamisljeno, uopste nije trimovan da radi "posno", goriva mu ne manjka, obrtaji su ti (i broj cilindara) koji ga prave ekonomicnim.

Snaga je takva kakva je, agregat "dugog hoda" ljenj, sa snagom nisko dostupnom. Sve se lepse kotrljam i uvidjam prednosti ovog sklopa. 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 9 sati, ZEMZEM je napisao:

da li bi ovaj blatobran mogao da se uz male prepravke kačenja ubudži na moj GSX 650F

Ne da moze nego sam jedan sa integre 700 na takav motor i stavio! Evo picturesa :D 

IMG_20210606_101725.jpg

IMG_20210606_101735.jpg

IMG_20210606_104606.jpg

IMG_20210606_104620.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

..i da!

Imam "hard gume" ako nekome zatreba (poklon), 16000 km presle, verujem da mogu jos toliko. Zamenio sam ih posto tako zelim, ne zbog potrebe neke ili istrosenosti ovih koje nudim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa i sediste da odradim! Mora se neki nivo odrzati :D 

 

Hondica putuje onog trena kada mi neko ponudi dobrog Triumph tigera 1050 se ili Sport, moze i neki veliki maxi skuter u dobrom stanju, tl508, tmax 530, bmw 650 gt (pa cu ja "juriti" polako tigra :D ).

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9086 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 44 minuta, N.F.S. je napisao:

Hmmm, mislis da bi imalo boljitka?  Privikao sam se vec na nacin kocenja, koristim obe uvek (prednja/zadnja), taman da i desna noga ima neku zanimaciju :D 

 

Bas sam te hteo pozvati, nema ovaj nas ECU mesta za raditi nesto valjano, uzeo sam od paljevine  (cuj uzeo, doneo covek, ustupio...) racunar/alat, sve sto bih menjao i kao "dobio" oduzelo bi na drugoj strani.

Ako i pomerim paljenje za par stepeni da se brze zavrti i dodam goriva ucinak je nikakav a stres agregatu veliki.

Nikakvih "naprednih" funkcija nema, moze se blokada pomeriti za 1000 obrtaja recimo ali nije to to.

Necu cackati nista vise  posto smatram da cu bilo kakvom izmenom samo pogorsati ucinak, sve ostaje kako je i zamisljeno, uopste nije trimovan da radi "posno", goriva mu ne manjka, obrtaji su ti (i broj cilindara) koji ga prave ekonomicnim.

Snaga je takva kakva je, agregat "dugog hoda" ljenj, sa snagom nisko dostupnom. Sve se lepse kotrljam i uvidjam prednosti ovog sklopa. 

Ja ja ima boljitka i to poprilično, skromni dojam.... bar 20% je bolja kočnica.

Znaš kako je bilo na Satelisu, čim povuces polugu odma grize, poluga tvrda.

Meni je sad "čudno" kad sednem na seriski NC, najviše po pitanju udobnosti/sedenja i kočnice.

 

Što se čipa tiče, ne znam šta bi mu stručnjaci iz Motobrudera radili.

Jednog X-ADV sam probao, oseti se mala razlika, ka da malo ugladjenije radi kod ubrzanja.

Pošto davno imam otvorenu celu liniju izduva, sledeće stavljam K&N f.v.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Pisao sam tamo u Integra temi o kocnicama. Ne stavlja Honda bez razloga sinter plocice. Ako ste stavili organske, mozda je radi toga slaba kocnica. Ja stavio organske naprijed i skoro da nisam mogao isprovocirati ABS sa njima. Naravno da su letile vani odmah.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

E tu ne mogu pomoci, na poklon sam ga od drugara dobio.
Ovaj sada sto sam montirao ima na aliju oko 2000din kosta, 4500 din na kp oglasima ako hoces odmah.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Belgrade, Rakovica, Petlovo brdo
  • Motocikl: HONDA NC 750X DCT
6 minutes ago, N.F.S. said:

E tu ne mogu pomoci, na poklon sam ga od drugara dobio.
Ovaj sada sto sam montirao ima na aliju oko 2000din kosta, 4500 din na kp oglasima ako hoces odmah.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 

Da pomognem malo: https://www.aliexpress.com/item/1005005475903118.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.99.749e1802W1iHdU

 

a toplo preporucujem i 

https://www.aliexpress.com/item/1005005041514224.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.94.749e1802W1iHdU   kao i

 

WWW.ALIEXPRESS.COM

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovaj koji sam prepravio za gsx650f je marke "Barracuda", taj je naziv je imao na sebi pre nego sto sam ga ofarbao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre 18 sati, Satelis je napisao:

Odličan blatobran, jedan takav bi i meni trebao.

Kod mene je prva izvedba što ide na velku pvc traku, bezveze skroz ali radi funkciju.

Taj tvoj je produžen i zaklanja celu viljušku. Ovaj se naslanja na viljušku sa gornje strane i nabija prljavštinu na viljušku plus bušiš lancobran. Ako nije mnogo labavo to sa vezicom onda je tvoj bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
On 5/25/2024 at 4:53 AM, Satelis said:

Da naucimo nesto novo il da se podsetimo starog.....

 

Pre neki dan uradih servis, krenuo po delove, ladan jos uvek motor i tap samo mi se ugasi u voznji, tacnije stajao sam iza automobila i kako sam dao gas tako se motor ugasio, izbacio menjac u N i to je to.

Upalio normalno, zavrsio sta sam imao za taj dan i sad da sredim gospodju moju.

 

Zbivanje se desilo zbog loseg stanje baterije. Bakterija je stavljena pocetkom 2019-te godine tako da je puna kapa s'obzirom da je odradila 5 punih sezona.

 

IMG-20240524-184701.jpg

 

bitno.... demontaza, skida se uvek prvo - klema

IMG-20240524-184804.jpg

 

full gelski akumulator, osetno tezi od Exide :hej:

IMG-20240524-184551.jpg

 

bitno.... montaza, uvek prvo + klemu staviti i kljucem posle srafcigera dotegnuti

IMG-20240524-191946.jpg

 

Podsecam da NC ne trpi losu bateriju, nikako i nikad.... proverite stanje da ne bude sra*e :) 

Posle ide Milketova makina sa 120.000km predjena pa da i tu saznamo nesto pametno po mogucstvu.

 

NFS

Meni je favorit crno-belo sediste, ne zbog boje vec zbog oblika...msm da je ubodeno bas kako treba.

@Satelis Gde si kupio ovaj Fulbat gel i koja mu je cena? Meni se slicno desilo, vozio se po gradu, stajao vise puta, palio bez problema. Pre nego sto sam krenuo kuci svratim na pumpu da sipam gorivo, natocim, platim, i da upalim, samo caknu i to je to, kao da je aku skroz prazan. Sacekam 5 minuta, probam opet i isto. Samo ga odguram na parking, odem po auto, skinem, napunim i upali. To je bilo pre nekih mesec i po dana. Vozio se svaki dan, i sada pre nedelju dana desi mi se skoro isto. Sacekao 2 minuta i onda upali. Honda je 2021, fabricki Yuasa u njemu, ali verovatno nije odrzavan preko zime, ne znam. Porucio sam bratu da mi uzme onaj digitalni tester sa opterecenjem, 50E na Amazonu, neka ima, Ovaj 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9086 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uzeo sam od Bokija (Yulucas), Luka mi je doneo par komada Exide, Banner i Fulbat jos jedan ovakav ful gelski.

Zavrti jače od agm kad se pali :)

Nisam ga platio još, cenim da ce biti slicne cene kao agm (oko 6.500din).... javim.

 

Yuasa je skupo sranje odavno postala, crkla mi posle 2.5 sezone, Exide je gurao 5, Fulbatica ide sad na testu, cenim da će biti dobra priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja